Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:15 05.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Господа еколози,нови  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано04.03.03 19:28



Вдигнете глава от безсмислените дисертации които пишете и засадете по едно дръвче. Иде пролет, сега му е времето. Нашата планета няма нужда от вашите дисертации, нито децата ви ще ги прочетат. Вашите деца и планетата имат нужда от чист въздух. Сътворете нещо полезно със собствените си ръце.



Тема Re: Господа еколози,нови [re: Cтeфaн]  
Авторyas (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 14:11



Spoko Stef4o...:)
Te darwetata i sami se razmnojawat... Ne im trqbwa nikoj da gi razsajda.
Mislq, 4e e po-dobre da se opazwat jiwite darweta ot wsqkakwi kreteni s wlast i bez wlast!



Тема Re: Добре Стефчо!нови [re: yas]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано05.03.03 15:50



Язе точно безброй засадих до сеги! Садим и пролет и есен! Има и дек да садим, обаче мноо скъпо стана бе драги! Ти земи дай акъл одека да купим ефтино или па да гепим отнекаде дека нема мноо смисал да се сади! Ае




Гъ Цо - секаф посев

КВО Е ТВА?


Тема Re: сега е удобно временови [re: Гъцo]  
АвторWind (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 18:30



идеята за съденето е доста добра. трябва а опитаме да измислим нещо. Ако някоя организация се хване сериозно, може да се потърси спонсорство оттук оттам. Сега е невероятно удобно време, защото наближават кметски избори и кметовете само това чакат, да се изкарат еколози. Може да е вулгарно от тяхна страна, но все пак трябва да се използва в името на природата.



Тема Re: Добре Стефчо!нови [re: Гъцo]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 20:34



Виж сега Гъцо... Аз съм озеленител ама съм се поотъркал в лесовъди, щото сума ти години се мотах в катедра Лесовъдство в Лесото. Ще ти дам следния съвет: Отиваш в една гора. И гледаш. Хубаво гледаш. В гората задължително има горски път. По горския път, ако не са минавали скоро бракониери с камиони да секат дърва, то би трябвало по самия път да има израснали фиданки от самосев. Тези фиданчици нямат бъдеще на това си място, щото рано или късно ще минат ония с камионите и/или с джиповете и ще ги направят на паздер. Вадиш тогава от раницата си една лопатчица и изваждаш внимателно няколко фиданчици. Трябва да ги извадиш с пръстчица около корените и да ги увиеш във влажен мъх, а след това в найлоново пликче. Така извадените фиданки могат да престоят 1-2 дена, но е желателно веднага да свършиш работа. Излишно е да ти казвам, че най-добре е за фиданките да попаднат отново в благоприятна за тях среда. Всеки вид е привързан към определени екологични условия. Ако засадиш такова дръвче на несвойствено за него място (пред блока напр.), не че няма да оцелее, но ще трябва много да се грижиш за него. Най- добре си го засади на вилата, или някъде около вилата. Пак е добре да се грижиш за него. Където и да е това дърво, ще има полза от него.
Ако няма фиданки по горския път, то наблюдавай къде има прекалено гъст самосев. Такива фиданки рано или късно се прореждат сами по законите на естествения отбор. Природата винаги се преосигурява. Помогни на фиданките и ги прореди внимателно, като засадиш извадените от теб растения на някоя голина или където ще има полза от тях. Или където искаш. Успех на теб и на всички!



Тема Re: За Yasнови [re: yas]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано05.03.03 20:45



По принцип си прав, ама и не съвсем. Горите са климатообразуващ фактор в природата. Както и още много други живи и неживи неща. Там където има гори - климатът е един. Като изгорят горите от пожар или като ги изсечем, климатът се променя. И никога повече там няма да има такава гора, ако не й помогнем да се възстанови. Та ако те сърбят ръцете за работа - засади 3-4 фиданки или край някой сипей, или на някоя ерозирала голина, или пред блока си, или на вилата си. Където и да е едно дърво, винаги има полза от него.



Тема Re: Господа еколози,нови [re: Cтeфaн]  
АвторKiril (Нерегистриран)
Публикувано06.03.03 20:18



Да Стефане, напълно си прав. Но предполагам знаеш какво е да видиш изкоренено посаденото дърво от теб или строшено.Аз се опитах в квартала да засадя няколко декоративни дръвчета, но резултата е ... портрошени или изкоренени ...Просто има такива хора ,които ти иде да ги .........



Тема Re: Добре Стефчо!нови [re: Cтeфaн]  
АвторWind (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 02:02



това са доста добри идеи, трябва да се опитат



Тема Re: Добре Стефчо ама имах друго у фпредвид бе!нови [re: Cтeфaн]  
Автор Гъцo (СЕЛЯНИН)
Публикувано07.03.03 17:57



Теа морафети дек ми ги редиш ги знам! Язе питам за по спецеални дрве и расте бе! Например те таа ми идеа, да си напрайм моя си горичка от црвен салкъм! Оти преди да врнат земъта, "добри" ора фанаа та иссекоа де што можеа от баштинио ми имот! Са имам место да садим колко сакам! Че прайм ограда прво и че набучим насекаде дрве и расталак! У државното нема повече ништо да садим, те поради таа причина дека Кирил е расказал по-доле! И питам за по-екзотични растениа оти са ги има у магазино ама са скъпи! Та ка ги чаткаш парковите озеленеваниа, дай инфо дека че се батисва поредната градинка, да одим у тоа смисал да гепим! Ае

Гъ Цо - селска му работа

КВО Е ТВА?


Тема Re: Дойдохме си на думатанови [re: Гъцo]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 21:52



На кое викаш червен салкъм? Салкъма е акация (Robinia pseudoacacia) и цъфти бяло. Има много здрава дървесина, кратък турнус на сеч и е незаменима на бедни, плитки и сухи почви. Предполагам , че червен салкъм трябва да е Robinia hyspida. Това е едно ниско дръвче с плачеща коронка, цъфти розово и други достойнства няма. Размножава се само чрез ашладисване върху бялата акация и като всички ашлами е недълготрайна.
Ти да не си чел "Анастасия"? Тази жена е велика. Посочва един ясен и прост път по който всеки човек ще получи щастие. И в същото време земята ще стане рай. Та нали за това мечтаят всички еколози. Ето накратко нейната идея:
Всеки човек трябва да си има свое собствено имение от 1 хектар. На това имение всеки сам трябва да си засади всякакви растения, каквито душа му сака и които могат да виреят на дадения участък. Не е нужно да ходи на работа, не е нужно да пушат заводите, не е нужно да се пазарува от супермаркета. Всяка необходима храна човек ще си набавя от собственото имение. Човек трябва постепенно да се откаже от месото ( и ще го направи). А мозъкът му, незает с мисли за пари, ще твори и ще се развива. На това имение също трябва да има и малка горичка. Оградата трябва да е направена от жив плет.
Трябва също да има плодни дръвчета, плодни храсти и всякакви билки, каквито се сетиш. На пръв поглед изглежда безумно. Как така човека не трябва да работи, как ще живее без пари, как няма да се яде месо? На който му се стори интересно, повече подробности може да прочете на този адрес:

. А ти Гъцо ми се обади на greenspring@dir.bg
за да ти кажа за декоративните дървета.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.