Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 18.05.24 
Природни науки
   >> Екология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема нов клуб "Вегетарианство"нови  
Авторrлac (Нерегистриран)
Публикувано13.02.03 08:11



Здравейте,
има предложение за създаване на нов клуб "Вегетарианство",ако желаете може да го подкрепите






Тема Re: нов клуб "Вегетарианство"нови [re: rлac]  
Авторkypeц (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 18:29



Одобрявам, да заколим прасенце по случая...



Тема Re: нов клуб "Вегетарианство"нови [re: rлac]  
Авторrлac...в пycтиня (Нерегистриран)
Публикувано18.02.03 18:31



Да спасим зеленината - да избием вегетарианците!



Тема Re: нов клуб "Вегетарианство" [re: rлac]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано25.02.03 08:28



пиши нa support@dir.bg
Скоро любезно ми отказаха нов

= Nobilitas Obligat =


Тема Re: нов клуб "Вегетарианство"нови [re: rлac]  
АвторWind (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 16:56



Аз на този етап се нуждая от месо, тъй като не бих могъл да си набавям достатъчно аминокисилини само от млякото яйцата и другите заместители. Обаче подкрепям идеята за вегитарианството и се надявам след време и аз да започна да се храня природосъобразно и да не тровя тялото си с месо.
Много ще се радвам ако тук се създаде такъв клуб.
Дано стане реалност, успех!



Тема Re: За Windнови [re: Wind]  
АвторCтeфaн (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 20:52



Някой те е излъгал, че човешкият организъм се нуждае от месо. Няма такова нещо. Ще си позволя да бъда религиозен в този клуб и ще цитирам Светото писание: 1.29 И рече Бог: ето давам ви всякаква трева що дава семе,
каквато има по цялата земя, и всякакво дърво, чийто плод е дървесен и дава семе - ТОВА ще ви бъде за храна.
След като човек престане да бъде кърмаче, той въобще няма нужда от животинска храна. Нещо повече - тя е вредна.



Тема Re: За Windнови [re: Cтeфaн]  
АвторWind (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 23:27



Доколкото съм чува в месото има вещества необхдими за организма, които от други храни трудно се набавят. Иначе месото е много вредно. В него има много боклуци, които се натрупват в организма след продължителна консумация и пречиняват всякакви болести. Аз се тъпча с месо заради белтъчините, които съдържа, защото съм се хванал да тренирам, и на организма ми му трябват протеини за да си прави аминокисилини. Ако не беше това на драго сърце бих го спрял ако не за винаги поне за определено време



Тема Re: нов клуб "Вегетарианство"нови [re: Lancelot]  
Авторrлac (Нерегистриран)
Публикувано07.03.03 04:46



привет,
ние,по-будните и разумни хора,сме малко (особено в България) и е добре да се подкрепяме.Ако не осъзнаем и необходимостта от обединяване,едва ли ще постигнем нещо особено.Разчитам все пак отново на будността,с която се открояват хора като истинските вегетарианци,природни защитници,еколози и всички далновидно мислещи люде.
Ако искаш добави един глас





Тема Re: За Windнови [re: Wind]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.03.03 11:04



Абе момчета, кой ви излъга, че месото е вредно!?! Това е теорията на онези кастрирани шибаняци - йогите!

Всъщност ще ви светна - наистина за някои хора не е много удачно да ядат месо. Защото хората се делят не само на "сови" и "чучулиги" (с дневна и нощна активност), но и на "вълци" и "овце", както ги наричам аз.

Човекът се е преварнал в човек, когато от тревопасен скот (или маймуна, ако повече ви харесва), се е превърнал в хищник.
Всъщност от морална или религиозна гледна точка няма никаква разлика в убиването на животни и растения за храна. противно на невежеството на разните източини (пък и западни) "посветени", растенията също притежават душа и дух и убиването на животно не е "по-страшно" от убиването на растение.
Някои народи (в древна Европа в миналото, а в северна Азия и Америка и сега), които са в час, смятат растителните духове дори за по-важни guardians.

Прочее, в теорията за недопустимостта на убийството на животните има известна истина - когато са убити именно като скотове в скотобойна, не бива да се консумират. Ако са ловувани по правилата - със съответните ритуали и с осигуряване на тяхното съгласие вече е съвсем друга работа. Общо взето, човек не трябва да яде месо, което не е убито от него или не е "хванато" според свещените закони. Макар че го правим...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 08.03.03 11:06.



Тема Re: нов клуб "Вегетарианство"нови [re: rлac...в пycтиня]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.03.03 14:02



Общо взето, правилен призив!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.