Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:07 09.06.24 
Природни науки
   >> Екология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Уличните кучета - докога ще ги търпим?  
Автор Castor (християнин)
Публикувано13.08.02 01:19



От 12 години изпитвам трудности да живея в собствения си роден град. Има места, които пари да ми дават, не бих минал оттам, защото са "собственост" на няколко улични кучета, или помияри, или свободно размножаващи се кучета.
Аз не твърдя, че моето мнение е много обективно, защото веднага ще си призная - изпитвам панически страх от кучета. Просто като малък веднъж имах проблеми и така си остана. Е, не съм единствен, познавам и още по-големи шубета и от мен. От години полагам усилия да се владея при среща с четириногите, да не ги гледам в очите, да не им обръщам внимание, да не показвам страха си... Кога успявам, кога - не ... Веднъж ми изкарат акъла, друг път излизам по смел. Често се питам, защо трябва да съм длъжен да търпя този цирк?!! Имам доста приятели, които не се страхуваха по принцип от кучатата, но след като бяха ухапани, почнаха да ме питат как се пазя... Ами как се пазя - купил съм си едно апаратче за 25 лева с ултразвук, дето току ми липсва по някои джоб, когато ми дотрябва...
Учудва ме обаче наличието на хора, които защитават тези животни, говорещи за хуманно отношение към тях и прочие. Не знам защо мен никой не ме защитава, макар че аз съм хуманоида, а не кучетата. Аз смятам, че от екологична гледна точка, градът, блокът, в който живея и улиците, по които ходя, са моята територия, моето местообитание и че няма какво да го деля с други видове, предявяващи претенции. Още повече, че собственото ми поколение е застрашено - за малкия ми син на 1 година и 8 месеца понякога няма къде да играе, защото в пясъчниците е пълно с ..., а и където и да пипне, някое куче е ... направило нещо. Това си е чист терор.
Кучето не е вид, който има нужда от защита. Нито е изчезващ, нито е застрашен.
Тезата, че след като човек го е опитомил преди хиляди години, за да му служи, то той е отговорен за него, я приемам, доколкото не противоречи с нормалната логика и доколкото се разбере в какво точно се изразява тази отговорност. Така де, ако утре се откажем да ядем свинско, няма да пуснем и свинете да се разхождат по улиците, нали?
Не разбирам как може да се говори за "хуманно отношение" към кучетата и въобще към който и да е животински вид. Ама моля, това е най-ужасното нещо, което може да се случи на едно животно. От хуманна гледна точка, най-добре е да се живее в до голяма степен изкуствена среда, от съображения за сигурност, хигиена, удобство... На никое диво животно обаче няма да му е приятно да го облекат в дрежи, да го къпят всеки ден и да го държат затворено, за да не настине или хване въшки.
А за кучето - добре, то е специално. Но що за живот е това - да те хванат и стерилизират (май засега най-хуманното решение, а?), да те пуснат обратно в буклука, сред колите и кашоните, под балконите и в подлезите... Едно улично куче не съм видял, което да изглежда така, както едно диво животно в природата.
И така - и за хората, и за кучетата ще е най-добре, ако последните просто изчезнат. Бързо, безболезнено ...
А ако някои си има приятел сред тези четириноги - ами да го вземе да си живее у тях. Така де, приятелите не се оставят на улицата, нали?
Та така, вече 12 години слушам глупости за и против кучетата. Добре, че още не се е появил някой, който да защитава хлебарките вкъщи. И съм доста кротък, но ако някое куче нападне сина ми ... това куче просто лично ще го изкормя с голи ръце... Търпението ми се изчерпва... А вашето?



Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Castor]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано13.08.02 01:51



Писна ми от двукраки, които толкова се насират от шубе, че са готови да изтребят всичко живо, що ими зъби, нокти и козина. След това ще ги хване шубе от циганите, негрите, евреите и кой знае още от кого - и ето ти геноцидче!

Ами като те страх бе пич, бори се със страха си! Хапало те куче - голям праз! Мен са ме хапали кучета 3-4 пъти и още не ме е страх. И във всеки от тези случаи ме ухапаха, защото аз позволих да ме ухапят; вината си е изцяло моя.
Как тебе никой не те защитава - направили са ти "апаратче", дали са ти възможност да си го купиш, имаш ръце, глава и вероятно претендираш, че имаш разум, по-висш от кучешкия. Ти си способен да се защитаваш. Можеш да говориш, да пишеш по форумите и вероятно да врещиш по телевизията или радиото, ако някой помияр-журналист те попита за мнението ти.
Ти нямаш нужда от защита. А те са безсловесни същества, затова има хора, които ги защитават.
А не ти ли е хрумвало, че те просто иматправо да живеят, както го имаш и ти? Не те ли дразнят просяците, циганите, окъсаните мръсни хора по улиците? Не се ли гнусиш? Но те са хора и имат право на живот.
Е, ще те светна по въпроса - животните също имат това право. Ти си мислиш, че те са животни, че ти си по-висше същество и щом имаш в къщи телевизор, печка, баня и вероятно компютър можеш да се разпореждаш със съдбата им. Е, не можеш... Не си ги създал ти, нямаш право да ги убиваш (ако живота ти не зависи от това - за храна!), както нямаш право да убиваш човек.
А за хуманното отношение - явно ти не си склонен да проявяваш това чувство. Твое право си е, разбира се. Но съм сигурен, че не си склонен да го проявяваш и към хората. Можеш да отричаш, да се възмущаваш - за мен си пределно ясен.
Добре, че двукраки като теб не са чак толкова много.
Животните, двукраки мой, са наши роднини. Но за такива като теб роднини са единствено печката, телевизора, колата и компютъра им.

Моето търпение също се изчерпва - от такива като теб! Заради вас Земята е омърсена, водите са отровени, въздухът е гаден. Защото топличката ви цивилизацийка с удобничките технолигии могат да се развиват само за сметка на унищожението на нещата, които наричаме
живи.

Ще изкормиш куче с голи ръце - добре! Ако е от ония слабички, страхливи проскубани същества по улиците, можеш и да успееш, като викнеш двама-трима като теб на помощ.
Пожелавам ти от сърце да опиташ обаче с някой ротвайлер! Може и с кавказка овчарка...



Тема neka sme obektiwniнови [re: Black Wolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано13.08.02 11:03



Mislq che i dwamata ste malko kraini i zaemate dwa protiwopolozhni polusa.
Normalno e i e hubawo che ima systradanie kym zhiwotnite, na men syshto bi mi bilo mnogo trudno da ubiq kuche, ptica i kakwoto i da e zhiwotno. No syshto taka smqtam che ulichnite kucheta sa mnogo opasni.
Opasni ne s towa che hapqt i boli, ne s towa che defekirat i e gadna gledka, a s zarazite i parazitite koito prenasqt.

Na men mie prepodawal hirurg koito mi poaza protokola za operaciq na chowe koito biwa otwarqn na hirurgicheskata masa za 38 PYT, ... da 38 PYT za da byde lekuwan ot kucheshka teniq. drugite 37 pyti sa bili bezuspeshni opiti, ako ehinokokusa (pazhi Bozhe) se zagnezdi w mozyka - operaciite sa bezmisleni.

Na nikoi ne pozelawam da si ima rabota s Echinococus granulosus, towa e nai opasniq parazit koito se sreshta w Bylgariq i prenositel sa kuchata.

Da goworq li za bqsa, koito syshto e smyrtonosen...

Prowerete statistikite na zabolqli ot neq i shte widite che horata maj sa po postradali ot kuchetata w tazi istoriq.

Az sym ekolog po profesiq, obicham i izpitwam systradanie kum wsichko zhiwo, no haide si goworim za zhiwota na bezdomnite kucheta kogato imate deca i ste zapoznati s zaplahata.



Тема Bravoнови [re: Black Wolf]  
Автор Novobranka ()
Публикувано13.08.02 11:58



Тъмний,
много болен за мен въпрос си зачекнал....
Колко пари се харчат за кастриране и обезпаразитяване на гадините по пътя?
Колко пари отвън отиват при природозащитни и екологични организации?
Колко еколози бълват ВУЗ, дето след това са чудят каква 'далаверка' да докопат?
Колко поликлиники (за ХОРА) нямат пари за спешните случаи?
Колко ХОРА измират по домовете си, щото нямат пари за лекар?
Колко приюта за бездомници имаме?

Дреме ти...
ХОРАТА кучета ги яли...



Тема Оправи си категориите...нови [re: Black Wolf]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано13.08.02 14:58



Приятелю Черния Вълк,

Позволих си, наред с аргументираната ми позиция, да прибавя и някои "лирични отклонения".
Във връзка с характеристиките ти относно моята личност ще ти отговоря накратко:
Привърженик съм на успешната интеграция на циганите в нашето общество и на намаляване на дискриминацията по отношение на тях. Имам приятели цигани, работил съм и съм ял на една маса с цигани. Не си вади глупави заключения, че се излагаш. Просто си сбъркал адреса.
Сбъркал си адреса и по отношение на представата ти за мен като представител на уютната цивилизация, седящ пред печката и телевизора, тровещ водата, въздуха и прочие. Професията ми е свързана с гората, сред природата, където може би прекарвам повече време, отколкото ти. Може би.
Дотук доста се изложи като събеседник, но имаш възможност да се поправиш. Омразата, която блика от твоето изложение, повече говори против самия тебе, май...
Единственият ти аргумент, който изтъкваш в защита на кучетата, е, че всяко живо същество има право на живот и че след като не съм го създал, нямам право да го убия, освен ако не искам да го изям. Това са философски разсъждения, които нямат нищо общо с живия живот. Може би на тази логика не трябва да убиваме в мазетата, къщите и складовете плъховете и мишките (разпространители на чума, направи справка в Средновековието какви епидемии са причинили)?
Това, че на теб явно ти харесва да те хапят кучета или да си тренираш нервите, си е твое хоби. Аз трябва да работа за семейството си, да работя за обществото, да защитавам видовете, които наистина имат нужда от защита, и не ми се трепери всеки път, когато се прибирам вкъщи, уморен от грижи и напрежение, да се притеснявам дали пред входа няма да изскочи някое псе... И за твое разочарование, такива като мен не са толкова малко, колкото ти се иска.
Проявавам търпение вече 12 години, досега едно куче не съм убил, нищо на никое куче не съм направил, въпреки тяхната агресивност и моето ЗАКОННО право да им отвърна със същата монета. Не смяташ ли така, господин Екологичен Морал?
Или просто ти мразиш всеки, който мрази уличните кучета?
Опитай се да отговориш на аргументите ми, да не изглеждаш смешно като "природозащитник" с объркани екологични представи или някакъв хуманизиран животновъд... Оправи си категориите, приятелю... Че трудно ще ми обясниш колко "хуманно" е вълкът, като влезе в някоя кошара, натръшква цялото стадо, ако ще да е от десетки и стотици овци, без да може да ги изяде. Оправи си категориите ...



Тема tezaнови [re: Novobranka]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано13.08.02 15:58



Syglasen sym, az lichno sym za towa da se namalqt prakticheski do nula bezdomnite kucheta, kak e wypros na druga diskusiq...



Тема wypros kum wsichkiнови [re: Castor]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано13.08.02 16:02



Aide naistina da si pomislim i wseki edin ot was da kazhe DALI E SYGLASEN S TOWA CHE BEZDOMNITE KUCHETA TRQBWA DA SE NAMALQT ( kakto kzah prakti4eski do 0 ) ?

Da ili NE?

Za tezi koito kazwat wednaga NE SHTOTO SHTE GI TREPETE - ... da dopusnem che ima nachin za namalqwane populaciqta im bez da gi ubiwat, togawa syglasni li ste?



Тема Отговорнови [re: Morph]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано14.08.02 13:45



Отговорът ми е "да", естествено.
И какъв е начинът за намаляване на популацията, без да бъдат убивани? Ако е реално и постижимо, съм с две ръце "за". Ама не знам такъв начин...



Тема Re: Отговорнови [re: Castor]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано14.08.02 15:53



neka wsichki da otgoworqt zashtoto znam che w krajna smetka sme na edno mnenie, togawa shte pogoworim za nachinite . OK?



Тема ОКнови [re: Morph]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано14.08.02 23:57



ОК. Нещо няма голям интерес, ама да видим...



Тема Re: ОКнови [re: Castor]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано15.08.02 10:04



Nqma zashtoto ako ne si izkriwqt dushite dotuiuk trqbwa da se syglasqt s nas... i shte imat chustwoto che gubqt po4wa pod krakata si.

Estestweno che ima normalen nachin za namalqwaneto im i towa e STERILIZACIQTA.

Mnogo shte kazhat nishto ne izliza ot towa nali se probwa we4e, probva se ama tezi koito trqbvase da go prawqt ot myrzel ne gi steriliziraha i nishto ne se poluchi metoda e dobyr i dokazan no trebe da se pobachka malko ot tezi koito se zanimawat s towa



Тема Знаех си ...нови [re: Morph]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано16.08.02 09:02



Че ще предложиш стерилизацията...
Има няколко съществени недостатъка, които правят този начин неефективен.
1. Той е скъп. Твърде скъп, за нашите условия. Досега не са изхарчени малко пари.
2. За да е ефективен, трябва да се стерилизират всички мъжки или всички женски кучета. Това на практика е твърде трудно, а и 5% да се пропуснат, с тяхната раждаемост популацията се възстановява за кратко - 1-2 години и няма разлика.

В крайна сметка, стерилизацията е прах в очите, защото само стига за извинение, че се прави нещо.
А и да ти кажа, Morph, преди с Черния Вълк говорехме за "хуманно отношение". Ми ти как смяташ, това "хуманно" е?



Тема За мишките и кучетатанови [re: Castor]  
Автор Novobranka ()
Публикувано16.08.02 14:47



Странно наистина как може да се употребява думата хуманизъм и нейните производни. Хуманно да се намали популацията на бездомни кучета в градовете?
А сигурно сте чували да се казва и 'хуманно оръжие' - например когато се говори за противопехотни минни. Човек е толкова странно същество - дори когато се избива мисли как това да става някакси красиво - сиреч без черва и лайна наоколо. Виж това кръвта е друго нещо...
Та в този смисъл избиването на хиляди мишки с отрова, щото за пъдпъдъците има будали а за мишките не, някакси е хуманно. Други гадини обаче дето също са бозайници не можем да ги требем нормално....
Замислете се ако се изгради принципа на кастрация за намаляване на бездомните кучета, какво сте правим след това с други неугодни за човека твари?...



Тема За живота такъв, какъвто енови [re: Novobranka]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано16.08.02 22:18



Всичко, което говорим, се отнася за изкуствено създаденото място за живеене - град или село.
Кучето като вид не е застрашено от изчезване, ако се ликвидира популацията му в София.
Всеки ден се убиват стотици хиляди животни ОТ човека ЗА човека (крави, пилета, овце, ...).



Тема За българския селяндур всяко живо същество е врагнови [re: Castor]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано18.08.02 09:35



Най-добре е да ги избием всичките - така всички проблеми са ликвидирани. това е и най-важната част от философията на българския селянин (а психиката на 90 % от съвременните българи е всъщност психиката на българския селянин) - всичко, което е с козина и не е стокица е диво, опасно, ненужно и трябва да се убива веднага! За българския селяндур всяко живо същество е враг. И хората (най-вече чуждите и мислещите различно).

Е, по този начин разсъждават 90 % от българите. Но то си е за тяхна сметка. Всеки отговаря един ден за престъпленията си спрямо всяко същество. Колкото и да не му се вярва, че е така...

А за вълците разговорът е отделен - това, че давят стокицата на селяндурите е НЕЗНАЧИТЕЛНА част от компенсацията, която хората им дължат!



Тема А нещо положително да кажеш?нови [re: Black Wolf]  
АвторCastor (Нерегистриран)
Публикувано18.08.02 23:57



Разбрах, че не обичаш селяните. Които за теб са 90% от населението на България.
Разбрах също, че и от екология май не разбираш, защото нямаш нито един екологичен довод досега.
Само някакви псевдоекологични, на практика морални разбирания за животните и тяхната съдба.
Ами сбъркал си клуба, приятелю. Ела в "Християнство" да дискутираме за живота и смъртта... Че с тая твоя омраза на 90% от населението на България май не ти остава време за обич...

Твой



Тема За кое, за християнството ли?нови [re: Castor]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 10:26



Морални? Точно така! Какво е екологията? Наука. Колко морал има в науката? Мисля, че можеш да си отговориш сам на този въпрос...

Любовта? Да, тя е един от космическите закони. Ама не единственият. За мен е по-важна справедливостта. А за селяните не си прав - не ги мразя, просто констатирам факта. В тяхната нетърпимост към живите същества и чуждите хора съм се убедил на базата на много случки, на които съм бил свидетел. Ако това не ти се нреви - сори!

А в клуб "Християнство" нямам работа. Не съм християнин и не се интересувам...



Тема Re: За кое, за християнството ли?нови [re: Black Wolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 15:39



Predi da se wyrna na wyprosa i da kazha dwe dumi po syshtestwo....

A BE GOSPODINCHO KATO NE SI HRISTIQNIN KAKWO SI, RQZAN CHIFUT MJUSULMANIN LI?

Taka, pehotnite mini nqmat nishto obshto, humanno e otnoshenieto mi kum choweka, i to iziskwa namqlqwane na populaciqta w gradowete... do 0.

Castor, werno e che kastriraneto e skup metod, jno ne sum syglasen s lipsata na efektiwnost, Ami syshtoto e i s izbiwaneto ima , ako zabrawim 5% to te pak se plodqt. Sterilniq indiwid e polezen na populaciqta si kolkoto i myrtwiq. Towa e fakt.

A che e skupo skupo e, werno e che horata nqma kwo da qdat... no parite naj 4esto idwat otwyn za tiq raboti i po dobre nie da gi profukame za skyupi metodi otkolkoto gryckite ekolozi da si nakupqt s tqh 19'' TFT monitori za wsi4ki, nali



Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Castor]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 15:49



A loshoto e che nikoi dotuk ne e kazal obektiwno, dali golemiq broi kucheta w gradowete sa opasni ili polezni za horata...
Samo kawgi s nikakwi konstruktiwni argumenti....

Dobre de , daite da reshim pyrwo trqbwa li da gi ima ili da gi nqma bezdomnite sobaki... i posle da se 4udima kak shte gi trepen (haha wse edno 4e neshto zawisi ot nas)



Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Morph]  
АвторBWolf (Нерегистриран)
Публикувано19.08.02 20:48



Не съм мюсюлманин, умнико! Почитам старите богове - но двукраки като теб едва ли знаят какво е това! Впрочем, ако съм мохамеданин, какво - нещо различно ли ще бъда?!

Но ти без да искаш си засегнал същността на проблема - докато се интересуваме какво е полезно за човека, няма да се развием като същества. Е виж какво става малко по-западно - малко дъждец и цялата технология, цялата наука са безсилни. А ако дъждецът е повече? И ако е комбиниран с нещо друго? Много лесно ще се види, че човекът е твърде слабичко същество.

И докато мисли само за себе си и своята полза, човечеството няма да прогресира. Е, ако смяташ машинарийките за прогрес - друг въпрос...

Въпросът е чисто морален - не става въпрос какво е изгодно за двукраките, а какво е правилно!



Тема Абе това клуб "Екология" ли е?нови [re: Morph]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано19.08.02 21:26



Morph,

Още първия ми постинг третира тези въпроси, а и твоите постинги застават на подобни позиции:
- кучетата нямат място по този начин в "биотопа" на хората - градът.
- създават обстановка на стрес
- пренасят болести (бяс, тении и прочие)
- замърсяват с това, което отделят
- пречат за нормалното отглеждане на поколението на хората
- създават неестетичен и нездрав вид на града, някакъв ориенталски облик, който уж се харесва на някои хора, които обаче не спят на улицата на чердже, а обичат вечерно време, преди да си легнат в леглата, да си мият зъбите

Кучето си е животно и неговата популация се развива съобразно законите на природата. Намерило си е място, където няма естествени врагове, има местообитание, има скривалища, има места, където да си ражда и гледа малките, има храна в изобилие (кофи за боклук и сметища, храна от балконите и прочие). С част от популацията на хората живее в отношения, тип "коопериране" - "ти ме галиш, аз ти се умилквам, ти ме храниш, аз съм ти верен и прочие" и си се размножава, размножава, размножава. В природата няма такъв филм. Има много голямо размножаване и след това има епидемия, или намножаване на враговете, и след това намаляване на популацията.

Ама градът не е природата...

Градът е моето местообитание, моята територия, мястото, където АЗ искам да си гледам поколението и да си имам убежище...

Очаквам "екологични доводи", колеги от клуба...



Тема ?????!!!!!!!!нови [re: BWolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 11:20



TOWA STARITE BOGOWE LI TI GO KAZAHA, DOKATO TANCVUASHE S BQLA ROKLQ NA PIRIN I SE "ZAREZHDASHE" S ENERGIQ - ha ha ha.

Za nqkoi ot neshtata koito kaza sym sygasen no posle shte gi komentiram.



Тема Re: Абе това клуб "Екология" ли е?нови [re: Castor]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 11:34



Castor, qdoswam se che kolkoto i da se mucha , nikoi ot sporeshtite ne dawa dowodi za prikazkite si. Kato gledam obrazowanite po temata w tozi klub se broqt na prystite na ednata ryka na nekadyren kasapin.

Goworim si nie tuk, gubim si wremeto i taka...

DA syglasen sym che bezdomnite kucheta trqbwa da se premahnat ot gradowete, I kazah i zashto, ne iskam powe4e da se powtarqm. Celta niu kato ekolozi e da opazwane widowete w estestwenata im sreda, a i samata neq.

Hora kato tezi koito revat za bezdomnite kucheta samo doprinasqt za devalvaciqta na ponqtieto ekologiq. Pridawat neseriozno znachenie na naukata pre shirokata publika ,koqto si nqma i hal haber (wkl. i politicite ot koito zawisi kolko i kakwi sredstwa shte ima za towa nachinanie)



Тема Re: ?????!!!!!!!!нови [re: Morph]  
АвторBWolf (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 15:17



К`ва бела рокля те гони?!? Къв Пирин!?!

СТАРИТЕ богове на дедите ни - може би дори не ги знаеш кои са?
Няма бели рокли, няма "зареждане". Впрочем има, ама става по друг начин.



Тема AAA TEZI LIнови [re: BWolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 16:57



AAAA TEZI BOGOWE LI! QWNO TI GI POZNAWASH DOBRE, MI KAZHI IM EDNA DWE HUBAWI DUMI I ZA MEN DE ! DA PUSNAT MALKO GJUWECH ! HA HA HA HA HA HA
Q SE KONSULLTIRAJ S JOLO DENEV PO-DOBRE



Тема Точка на дискусиятанови [re: Morph]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано20.08.02 22:32



Ясно. Значи с теб няма какво да обсъдим, защото си знаем. Други дискутиращи няма и затова е няма какво повече да дискутираме.
Сега се чудя дали да не се намеся по темите да дърветата и вълците. Абе имам какво да кажа, ама не знам дали си струва. Явно трябва да препоръчвам учебници по екология. Жалко, цял клуб, пък еколозите нещо ги няма...



Тема Re: AAA TEZI LIнови [re: Morph]  
АвторBWolf (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 10:18



Кой е тоя JOLO DENEV? Къв е? Ти очевидно си нeкой биолог, дето освен от бръмбарите си не разбира от друго. Или некой друг също толкова утрепан.

Поне си мълчи да не ти личи простотията!



Тема Re: Точка на дискусиятанови [re: Castor]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 10:35



Като стане сайта за вълците, заповядай! Но мен специално по отношение на тях въобще не ме интересува човешката гледна точка. Поне не гледната точка на средностатистическия европеец, пък бил той и с диплома на биолог/еколог/лесничей.

В биологията и екологията етиката има първостепенно значение, въпреки, че това очевидно не се осъзнава от "специалистите". И докато продължава търсенето на това, което е изгодно от някаква повърхностна материална точка, нещата ще отиват на все по-зле.
Може би хората (вкл. биолозите и еколозите) един ден ще осъзнаят, че най-изгодно и целесъобразно за човека е това, което е и най-морално...
Във всеки случай този ден няма да е близък. Дано все пак успеем да оцелеем, докато дойдат тези временa.
Всъщност, учебници по екология имам в къщи сигурно поне десетина - на различни езици.
А от учебниците по ловно стопанство и дивечовъдство (game management) направо ми настръхва косата!



Тема Na mama umnichkiq toi!нови [re: Black Wolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 10:19



Ma ti si znael ezik be...uuuuuuuuu kolko si mi umnichyk. "GAME MANAGEMENT" pha ha ha, brawo! Uchil angliiski momcheto... s towa stawate 3 000 001 w BG . ha ha ha... opredeleno imash osnowanie da se gordeesh "GAME MANAGEMENT" male male !

A morala deto mi goworish za nego OT STARITE BOGOWE LI GO NAUCHI ? Te sa mnogo STARI ej, sigurno i morala im e wisok. Ebi si mamata nie s , mladite bogowe sega q zakusahme....

Do tuk s eemociite. Da moral trqbwa da ima. Da trqbwa da ima i trezwa precenka. Da trqbwa da ima prioriteti w naukata.



Тема Re: Точка на дискусиятанови [re: Black Wolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 10:21



Ma ti si znael ezik be...uuuuuuuuu kolko si mi umnichyk. "GAME MANAGEMENT" pha ha ha, brawo! Uchil angliiski momcheto... s towa stawate 3 000 001 w BG . ha ha ha... opredeleno imash osnowanie da se gordeesh "GAME MANAGEMENT" male male !

A morala deto mi goworish za nego OT STARITE BOGOWE LI GO NAUCHI ? Te sa mnogo STARI ej, sigurno i morala im e wisok. Eba si mamata nie s , mladite bogowe sega q zakusahme....

Do tuk s eemociite. Da moral trqbwa da ima. Da trqbwa da ima i trezwa precenka. Da trqbwa da ima prioriteti w naukata.



Тема Re: За мишките и кучетатанови [re: Novobranka]  
Авторdorset (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 23:30



DA SE IZBIYAT BEZDOMNITE PSETA!
PONE NA ZHENITE SI SHTE KUPIM HUBAVI I EVTINI PALTA.



Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Castor]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано24.08.02 19:23



Мен пък не ми е приятно когато се храня някъде на открито и да дойде някой (не уточнявам какъв, защото такива ги има всякакви) мръсен, гаден и дрипав да ме моли за пари. Не ми е приятно по главната улица в центъра на града да се разминавам пак с такива, като горепосочените и да си запушвам носа за известно време. Вечер ме е страх да минавам през подлезите - такива са изпочупили всички лампи и не знам кой ме причаква отдолу. Не ми е приятно, когато някой такъв мине да разрови казана и изхвърли всичко навън. Не ми е приятно, когато виждам, че хората хвърлят всичко на земята, когато на няколко метра от тях има кошче. Но какво? Да взема пушката и да стрелям по всичко живо, което прави мръсотия, самото то е мръсно или приближи се към мен за храна или пари? Защото това правят уличните кучета - просят си храна, повечето са мръсни и правят боклуци.

You will beg for death before the end!!...


Тема ...нови [re: lronMaiden]  
Автор Novobranka ()
Публикувано24.08.02 20:18



Да но разликата е че за кучетата все се намира кои да се грижи. В Габрово си имат линейка по последна дума на техниката, която обслужжа...кучетата (бездомните).
Има села в България, където първо те питат имаш ли пари за линеиката и тогава чак идват.
А замисли се покрай тая линеика и вобще покрай бездомните кучета колко хора се хранят.



Тема Re: ...нови [re: Novobranka]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано24.08.02 22:23



Може би защото повечето само обикалят с подвити опашки, а щом те видят, че ядеш се приближават максимум на 1-2 метра, а не гледат да ти бръкнат в джоба постоянно...?
За линейката - е и? Имало хора с желание и средства, погрижили се. Не знам, обикаля из града ли, за да намира пострадали бездомни кучета. Ако е така - много добре. Кой е спрял обикновените линейки да обикалят из града и да търсят пострадали бездомни хора, за да им помагат?!

Колко боклук правят хората и колко боклук правят кучетата??
Мислила ли си за това?

You will beg for death before the end!!...


Тема Уличните кучетанови [re: lronMaiden]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано24.08.02 22:34



В моите постинги никога не съм говорил, че имам намерение "Да взема пушката и да стрелям по всичко живо, което прави мръсотия, самото то е мръсно или приближи се към мен за храна или пари? Защото това правят уличните кучета - просят си храна, повечето са мръсни и правят боклуци."
Говорим за УЛИЧНИТЕ КУЧЕТА, а не за просяците. Не говорим по принцип за всички живи същества и тяхната съдба, а за помиярите в София.



Тема гаме овернови [re: lronMaiden]  
Автор Novobranka ()
Публикувано25.08.02 15:34



Добре де предавам се!
Предлагам да направим петиция в която най- учтиво да помолим кучетата да не ни хапят, да не се сабират на глутници за да не ни е страх нощем и да можем да спим, да се ваксинират и обезпаразитяват редовно щото сме каде междинни каде крайни гостоприемници на паразитите им, да си плащат редовно здравно осигурителните вноски, да им разрешим да влизат в градските тоалетни за 5 ст. за да не попадаме на мини по пътищата и вобще да ги помолим някак си по учтиво са се отнасят с нас.
За главен преговарящ предлагам Черния щото е най- подходящ с уменията в преговорите и владеенето на чужди езици ;)
Трябва да помислим и за броя на зелените карти за вълци желаещи да се нанесат в града. По мое мнение трябва да са на лотариен принцип за да не могат някои хора да уреждат свои вълци ;)



Тема Re: Уличните кучетанови [re: Castor]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано25.08.02 18:21



Съжалявам, може би съм се повлияла от миналите дискусии за уличните кучета, в които главното предложение беше да се избият, защото цапали, мръсни били, лаели посред нощ и т.н. А същите неща ги правят и уличните хора...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: гаме овернови [re: Novobranka]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано25.08.02 18:29



За хапането - те се отбраняват, нямаше да хапят, ако хората не ги ритаха и замеряха с камъни.
За събирането на глутници - честно да ти кажа, мен по ме е страх като видя на улицата тайфа пияници, отколкото глутница /пияни/ кучета.
За спането - от кучешки лай ли не можеш да спиш? Е, аз не мога да спя, защото до нас има кафене и оттам до малките часове се чува човешки 'лай'.
За обезпаразитяването и ваксинирането, здравните осигуровки и мините по пътищата също нямам какво да кажа - същото е и с бездомните хора.

За вълците не мога да се изкажа, но не съм сигурна дали ще им хареса в града.

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Castor]  
АвторCтaлин (Нерегистриран)
Публикувано26.08.02 23:26



Има куче има проблем, няма куче няма проблем.



Тема Нямо нищонови [re: lronMaiden]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано01.09.02 10:25



Няма нищо, ти поне го съзнаваш.



Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Castor]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.09.02 14:48



Zdrasti,

Tazi diskusia se povdiga ot vreme na vreme, no rezultata e vse edin i sasht... nishto ne moje da se napravi (pone zasega), shtoto vinagi se namira nekoi pishman ekolog deto se hvarlya na boy sreshtu horata koito iskat da jiveat na chisto, spokoino i sigurno myasto... Da, bukvalno se hvarlya na boy, predpolagam si chuval za sluchaite po vestnicite i televiziata... Loshoto e, che zaradi edinici prestapni i/ili dushevnobolni (da, zastavam zad dumite si) elementi problema ne moje da bade reshen barzo i lesno... A primeri za takiva lica - kolkoto shtesh... poneje sam vodil dosta sporove po tozi vapros sam se nagledal/naslushal/nachel na kakvi li ne biseri...
Ima takiva koito direktno zaplashvat sas samorazprava, ima takiva, koito izlizat s nekakvi bezumni izkazvania - ne moga da ne vmakna 2-3 primera:

1. Nekoi beshe kazal v otgovor na tvardenieto mi, che gradovete sa na horata i kuchetata nemat myasto tam slednoto - "Otkade znaesh che predi da ima choveshki grad, na sashtoto myasto ne e imalo kucheshki?" (!?!?!)

2. Po novinite na bTV nekakva "aktivistka" tvardeshe savsem seriozno, che obshtinarite narochno hodeli i ucheli kuchetata da layat (!?!?!), kato po tozi nachin izkustveno predizvikvali problem - inache problemi nyamalo...

i t.n., ne mi se rovi sega po arhivite za da izvadya oshte nekoya madrost, ama ima mnogo cenni...

Opredeleno kuchetata nyamat myasto v grada - i to ne zaradi neshto drugo - prosto tova ne im e estestvenata sreda. Kakvo estesveno ima v tova po ulicite da se razhojdat poludivi, zlobni, agresivni i bolni jivotni, koito jiveat samo blagodarenie na podayaniata na sluchaini hora? Pri tova sazdavat kupishta problemi ot fiziologichno i psihologishesko estestvo na "normalnite" obitateli? Ama imali pravo da jiveat - mi ne sam mnogo ubeden che imat pravo da jiveat tochno tuk! I tryabvalo da badem sastradatelni - mi chestno kazano sastradanieto mi se izcherpi po nyakolko prichini:
1. Omrazna mi posred nosht da se sabujdam ot kucheshki lay, prodaljavast ponyakoga s chasove...
2. Omrazna mi pribirayki se vecher da bada zaobikolen ot 3-4 byasno laeshti i nalitashti pomiari, koito ne sam predizvikal po absolutno nikakav nachin...
3. Prisastvah na sluchai, kogato sashtite tezi 3-4 ekzemplyara napadnaha sashto taka savsem bezprichinno maika s bebe v kolichka...
4. Ne znam dali nyakoi e vijdal izvadena kucheshka tenia ot chovek, no az lichno shtyah da se izdraifam - mehur s goleminata na dinya... dano ne se sluchi na nikoi tva neshto...
5. Da ne govorim za hilyadite izpohapani, naplasheni i t.n.

a, i da spomena oshte neshto za devoicheto IronMaiden - edna ot varlite zashtitnichki tuk - babe, onzi den se varnah ot Burgas - mi tam kucheta nyama prakticheski - sreshtat se edinichi ekzemplyari, koito naistina sa mili i dobrichki, taka che nedei da si pravish ot tova izvodi dali ima problem ili ne...

kolkoto do predlojenia otnosno reshavaneto na problema - mi daval sam nyakolko, koito spored men sa dosta dobri, osobeno poslednoto (nakratko ->): Tezi koito tolkova mileat za "kuchencata" si da vzemat da se organizirat i s pomoshta na sredstvata, koito idvat ot chujbina da si postroyat kuchkarnici i da si gi gledat tam dokato umrat... ama ne sthat gadovete, shtoto posle shte im seknat parichkite, nali?
taka e po-udobno, da lapat, i da se pravyat na golemi prirodozashtitnici... A, i da ni izlagat v Evropa i po celia svyat... Tam razni podobni leketa mnogo mrankat, ama neshto kucheta ne se zabelyazvat po ulicite...

Mi tva e zasega...

p.s. otkade moga da se sdobia s podoben ultrazvukov ured i varshi li rabota naistina?

Just a genius




Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано03.09.02 22:14



Знаех си, че рано или късно и ти ще се включиш...

То в София поначало мащабите са по-големи, това е ясно...
Ама още веднъж ще кажа - нека първо да приберем хората от улиците, а тогава да мислим за кучетата, защото всички неща, които правят бездомните кучета ги правят и бездомните хора...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.09.02 10:54



Abe tva vashto e kato vica... "abe Zayo, ti zashto si bez shapka?"

mi da zemem parvo i decata v Somalia da opravim li, kvo li?
mnogo obichate da "smenyate temata" neshto...

v momenta govorim za kuchetata, ne za horata...

Just a genius




Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано04.09.02 20:03



Децата в Сомалия, са си за Сомалия...
По темата вече е говорено достатъчно, това което се опитвам да кажа сега е, че цялата тема е безмислена и преди да се обсъжда тази тема, трябва да се обсъжда друга - за хората.
Друго нямам какво да кажа.
Между другото, ти защо не започнеш да пишеш на кирилица? Адски е дразнещо да четеш километрични мнения (каквито са твоите обикновено) на латиница...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано05.09.02 10:35



mi shtoto taka si iskam...

kato ne te kefi - ne cheti, i bez tva spored tebe napisanoto e izlishno...

Just a genius




Тема За Blakeнови [re: Blake]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано05.09.02 20:54



Здрасти, Blake!

Хич не ми звучиш извънземно (както си се описал след ника), напротив.

Само ще добавя, че ако наистина някой милее за тези изоставени и нещастни кучета, нека ги вземе да ги гледа у дома и така нека си изразява чувствата. Ако аз реша, че са ми симпатични прасетата например, не мога да си пусна едно стадо около блока и после да кажа, че и те имат право на живот... Тъпи примери за тъпи неща.

Апаратът с ултразвук струва 25 лева, работи с батерия 9 волта, купува се от оръжеен или ловно-рибарски магазин. Моя го взех от магазина на Пиротска и Христо Ботев. Понякога действа чудесно, понякога няма ефект.



Тема 10x...нови [re: Castor]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.09.02 23:26



Primera s prasetata e jestok... Tochno taka... Ne moje vseki da se napie, da si izmisli neshto i posle da se pravi na velik ekolog...

Tva s uredcheto me zaintriguva i se chuda dali da ne vzema 1 i da si go montiram v kolata... Hem i problem s bateriite nema da ima, predpolagam che akumulatora baya vreme shte moje da go poddarja tva neshto... Puk i kato mi e parkirana pred bloka - nema da me pritesnyavat kuchetata...

yako, dano proraboti s nashite vulci tuka...

:))))

Just a genius




Тема Ами...нови [re: Blake]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано12.09.02 00:41



Абе недей, ще вземеш да селектираш някоя устойчива раса ...



Тема Re: Оправи си ги ти!нови [re: Castor]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано12.09.02 15:28



...градът бил твой...как пък не...точно толкова е твой колкото и на всички живеещи в него, с нищо не си по-специален, само дето си от онези дето мрънкат и то от позицията на високоорганизираната материя - ЧОВЕК. Ма човеците и тяхната човещина във високоразвитите общества където няма бездомни кучета (не на последно място защото тези като тебе са на изчезване там) се измерват по любовта им към животните и изобщо всичко лазещо скачащо пускащо слуз и покрито с най-ужасни косми дет да причинят алергии и да донесат чума на такива като теб (хареса ми тва с мазетата и плъховете....направо уби коня с тоя довод)...ти сигурно и детенцето си утре ще плашиш със страшното куче...и те било страх...ми страхувай си се бе пъзльо, тея кучета заради кой мислиш са на улицата, заради кого не спират да се размножават и да разнасят твоите страхове и зарази най-ужасни? Един е отговорът: заради такива безотговорни и страхливи типове като тебе дет са подарили на детенцето си вчера кученце да му се порадва а после щото им омръзнало да му чистят и НА НЕГО АКИТАТА...аре на улицата, или па си отглеждат някоя псевдорасова мастия и щото чули че трябвало да роди поради какви ли не легендарни и странни причини...аре десет кученца в кашонче на улицата...ей това е тъжната история на ТВОЯ град. А знаеш ли кое е най-тъжното? То е че такива като мен страдат двойно заради такива тесногръди спечове като теб. Щото аз НАИСТИНА искам клетите *помиари* да изчезнат от улицата и щото ми е кофти за гъзове като тебе дето не им стават сигурно патенцата или пък ги бият жените им и аре...на бой с врага...кучетата...жалко е и друго, щото явно си с претенции на високоорганизирана мозъчна дейност: много хуманоиди за разлика от теб ПРОУМЯХА че безразборното избиване на бездомните кучета води единствено до увеличаване на тяхната популация....и така драги ми смехурко аз много повече от 12 години следя жалките опити на държавна и общинска администрация да се справи с проблема....истината е че ТАКИВА като тебе нямат ДАЛАВЕРА да НЯМА бездомни кучета, щото те носят много, ма наистина много пари на ПСЕВДОИЗТРЕБИТЕЛИТЕ си...и още нещо: да прощаваш ако нещо съм те обидил, ма нали си ми нежен, аре, нема да те изкормвам собственоръчно, че и за хуманоидния ти наследник ми е жал...аре.

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Оправи си ги ти!нови [re: @PORlL]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.09.02 15:31



Добре казано, съгласен съм с всичко, ама недей толокова грубо!



Тема Re: мера според мера!нови [re: Black Wolf]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано12.09.02 15:34



познавам една тя към края и за по-грубо си проси:)

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Bravo си тинови [re: Novobranka]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано12.09.02 15:42



класика демагогия НОВОБРАНКА...ти направо за говорител на Спиров ставаш. Само че на всичките ти въпроси има съвсем лаконични отговори и знай че нито един от тях не поддържа ТВОЯТА теза....напротив. АЗ мисля за хората, не ТИ! Аре!

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Абе това клуб "Екология" ли е?нови [re: Morph]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано12.09.02 16:20



миришеш на нафталин Морф...тва е. аре емигрирай по-бързо та да ни отървеш от мъките ни!

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Za da ne sum golosloven...нови [re: Blake]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано15.09.02 01:08



...eto oshte edno izkazvane na dushevnobolen prestapen element...

...

e te takiva hora osnovno sa zashtitnicite na ulichnite kucheta (izklucheniata - da priemat moite izvinenia che gi slagam pod obsh znamenatel, am naistina sa edinichni broiki)

Just a genius


Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: Blake]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.09.02 09:49



Абе на теб познато ли ти е въобще чувството за справедливост? Да си чувал за съвест? Когато един човек, който наистина милее за животните, види, че едно животно е жестоко убито, как предлагаш да реагира?



Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: Black Wolf]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.09.02 10:07



hmm...
ya sega procheti vnimatelno teksta po-dolu i pak se izkaji...

Щом видиш служител на Зоомилосърдие в акция, удряй с тояга или го напръскай със сълзотворен газ. Никакви разговори и обяснения.

tva si e jiv terorizam otkadeto i da go poglednesh... za takiva hora ne moga da milea...

Just a genius




Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: Blake]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано16.09.02 11:00



По-правилното е да му приложиш някой от методите, които той прилага на кучетата. Но тъй като за съжаление живеем през ХХІ век, тоягата и сълзотворният газ вършат работа...



Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: Black Wolf]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано16.09.02 11:59



ne vijdam zashto tryabva da prodaljavam da raztgovaryam s tebe, shtom smyatash tova za normalno... yavno spadash kum sushtata grupa hora...

ne mislya che v XXI vek normalnite vzaimootnoshenia tryabva da budat na principa "oko za oko, zub za zub"...

mi tva e, bye...

Just a genius




Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Castor]  
Авторzyko (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 19:35



Kakva e taq paranoq be.
Az ne se otli4avam s nqkva izkliy4itelna smelost no razbiram jivotnite i si nqmam problemi s tqh.Napadali sa me mnogo puti yli4ni ky4eta no nito vednuj ne sa me hapali.Kato zastane6 sre6ty tqh i tropne6 s krak nikoga nqma da posmeqt da te yhapat(osven ako ne sa besni,no vsi4ki bozainici estestveno i 4oveka mogat da pobesneqt).Ky4etata mnogo dobre razbirat 4e sme po silni ot tqh.Samo ti ne moje6 da go razbere6.



Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: Black Wolf]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано16.09.02 23:14



Може би ти си съвестен човек с развито чувство за справедливост.
Милеенето за животните може би трябва да се изразява в начина, по който биват убивани...
Позволи ми да ти задам няколко въпроса:

1. Знаеш ли как биват убивани всички животни, чието месо си купуваме под някаква форма на пазара?

Аз веднъж присъствах и помагах в клането на едно прасе. Ужас, ти казвам! Забиха му един нож, срязаха му сънната артерия и му изтече кръвта. Животното падна и така си отиде. Гадост, ти казвам, не можех да ям след това нищо, след тази сцена. Значи, така идват пържолите... Въобще, какво значи "жестоко убийство"? Май повече или всички убийства са жестоки.

2. Наскоро ми разказаха, че в колбасите има доста ... конско месо. Знаеш ли как се коли кон? Пак е с нож, пак се забива, и кръвта изтича като фонтан, в началото бързо, после по-бавно, и накрая животното пада... Едва ли му е хубаво... Не ти разказвам това, за да те предизвиквам, просто е гадно, но е така. Магаретата просто ги удрят с един чук между очите...

Честно казано, да ти призная, ако трябваше аз лично да убивам, за да се храня, бих ял само плодове и зеленчуци. Ама така си мисля... Може би, ако няма друго, бих озверял и бих утрепал някоя животинка...

"Милеенето" за животните, за което говориш, хич не е толкова чиста монета, за колкото минава... За уличните кучета няма какво да се милее, просто не им е мястото по улиците на София и трябва да бъдат отстранени, т.е., убити, а всяко убийство е жестоко само по себе си...

Иначе милея за дивите животни - за слоновете, носорозите, орангутаните ... за всеки ЗАСТРАШЕН от изчезване вид, или такъв, който страда в ареала си от диващината на Н.В. Човека. Какво - това, че страдаме, като по принуда живеем с кучетата, някакъв вид извратено изкупление на греховете ли ни е? И какво помага това на дивите видове, които наистина имат нужда от защита!?



Тема Ти си си добре, а ние да мрем, а?нови [re: zyko]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано17.09.02 18:57



Бих се радвал аз да съм само този, който има проблеми с уличните кучета от най-различно естество, а всички останали да се радват на това съжителство.
За съжаление, познавам хора, които страдат и са пострадали доста повече от мен. Две мои познати, които въобще не се страхуват от кучета (и без да им тропат с крак и да им казват "Къш!"), бяха ухапани без никаква причина от едно куче от глутницата, която обитава около тяхната кооперация и за добри съседи се грижат редовно да е нахранена, щото са с развито екологично съзнание...
Имам и позната, която има такъв страх от кучета, че аз като съм с нея, ставам смел.
Моят въпрос, на който никой досега не отговори аргументирано, е "Защо трябва да живеем като кучета с кучетата по улиците на София, сякаш това ни е някакво наказание? Една дивотия, която продължава 12 години, и която мнозина търпим, ни се налага с извратени аргументи от хора, които демонстрират загриженост, но не и лична ангажираност. Защо? И докога?"



Тема Re: не съм си добренови [re: Castor]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано18.09.02 13:16



ти едно май не разбра: проблемът с уличните кучета е в главите на хората а не на улицата. и в регулаторите. и в контрола по спазване на съшите тези регулатори.нещо не мога да разбера кво толкова целиш с безумните си вайкания. ето ти примерно моята позиция по отношение кучетата ухапали твоята приятелка (АКО наистина е било безпричинно) а и за ВСИЧКИ зли и хапещи БЕЗПРИЧИННО и НЕПРОВОКИРАНО кучета - незабавна евтаназия.толкоз.къв ми е зора да страдат такива като теб мислиш????

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано19.09.02 22:47



Снощи съвсем случайно хванах едно предаване по Канал 1 за бездомните кучета. Даваха различни кадри, някой от който:
Любителска камера, природозащнитник, качил се на дърво до Зоомилосърдие снима как мъж убива кучета с тояга (това се има предвид под жестоко убийство - не колене, а бавна и мъчителна смърт - пребиване). Също така е снимано и как кастрират кучета. Това вече няма да го обяснявам...
Даваха репортаж с едно момиче, което с нейни приятелки гледали 7 малки кученца. Не закусвали заради тях, построили им колибка, когато валяло ходели при тях да ги топлят и приспиват. А после какво? 4 от тях ги взели от Зоомилосърдие и ги убили. Същото момиче разказва как кварталното куче, което било изключително добро и кротко, било убито с железа.
Друга жена пък разказа как когато се е върнала, кучето и го нямало. Потърсила го в Зоомилосърдие, показала Международния паспорт на кучето и т.н. , а те не и го давали, защото не било кастрирано. За да и го върнат, трябвало първо да го кастрират, независимо от желанието на стопанката му.
Друга жена разказа за подобен случай - кучето и било взето от Зоомилосърдие и не искали да и го върнат по същата причина. А каква била чистата истина?... Всъщност кучето било кастрирано, въпреки обратните твърдения на Зоомилосърдието...
Разказаха също как, когато не намерели друго куче, Зоомилосърдие хващали кастрираните и обезпаразитените кучета, режели им каишките и ги вземали...
Към края на този постинг вече взех да натискам страничните, грешни клавиши, защото си спомних жалното скимтене и плачене на кучетата, докато ги убиват, блъскайки ги с железни прътове. Честно да си кажа, докато гледах как картината се тресе от треперенето на ръката на този, който държи камерата през ума ми мина, че май би било по-добре да държи не камера, а оръжие...

Друго, което казаха в онова предаване, беше че в Лондон по едно време имало същия проблем - твърде много бездомни кучета. Направили експеримент - в източен квартал започнали да ги кастрират, а в западен - да ги избиват. И какво станало след известно време? В източния квартал популацията на бездомните кучета намаля поне 2 пъти, а в другия - ефекта бил почти нулев...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: lronMaiden]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано19.09.02 22:53



Сега препрочетох мнението си, за да видя дали има нещо непояснено и дали съм изпуснала нещо. Най-отдолу седи подписа ми - обикновено не му обръщам внимание, защото стои еднакъв от много време. Но сега го прочетох -
You will beg for death before the end!!
Какъв по-подходящ лозунг за Зоомилосърдие?...

You will beg for death before the end!!...

Редактирано от lronMaiden на 19.09.02 22:56.



Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: lronMaiden]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано22.09.02 19:31



верно беще гадно да се снима.а още по-гадно ми беше че не мога нищо да направя.аре.

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: lronMaiden]  
АвторEB (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 11:36



Е, какви генерални обобщения сте си направили от един документален филм? За мен тези кадри уличаваха сАмо "Зоомилосърдие" и Гечев, че не си вършат работата, безотговорни са към съгражданите си и тяхното здраве, а персонала е жесток и неквалифициран и може да бъде подведен под съдебна отговорност поне по няколко закона...а не, както е сега, да получават 500- 1000 лв. заплати. Това обаче не значи, че бездомните кучета трябва да ги има по улиците на градовете. Защо в Пловдив почти ги няма? И там това е решено след неколкратна смяна на ръководството и персонала на тяхната органицазия. Просто в София (моят роден град) корупцията и безотговорността са по-силни от гражданското отношение, по-силни са и от любовта към животните и всяка жива природа. Защото не ми казвайте, че хората, които хранят от време на време бездомните кучета, но ги оставят на учицата да преживят болни, необезпаразитени са много кучелюбиви. Такива хора таят в себе си някаква омраза и злоба към хората и поддържайки животец в тези нещастни същества - уличните кучета всъщност искат да си отмъстят на хората за собственото си нещастно съществуване, използвайки като средство бездомните кучета...



Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: zyko]  
Авторyatack (Нерегистриран)
Публикувано05.10.02 00:25



az sa6to sum prirodoza6titnik i ne moga da razbera za6to triabva da se zatvariat ku4encata. koito ne gi razbira da se premesti na druga planeta ili da si tegli noja




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.