Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:23 08.06.24 
Природни науки
   >> Екология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Ти си си добре, а ние да мрем, а?нови [re: zyko]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано17.09.02 18:57



Бих се радвал аз да съм само този, който има проблеми с уличните кучета от най-различно естество, а всички останали да се радват на това съжителство.
За съжаление, познавам хора, които страдат и са пострадали доста повече от мен. Две мои познати, които въобще не се страхуват от кучета (и без да им тропат с крак и да им казват "Къш!"), бяха ухапани без никаква причина от едно куче от глутницата, която обитава около тяхната кооперация и за добри съседи се грижат редовно да е нахранена, щото са с развито екологично съзнание...
Имам и позната, която има такъв страх от кучета, че аз като съм с нея, ставам смел.
Моят въпрос, на който никой досега не отговори аргументирано, е "Защо трябва да живеем като кучета с кучетата по улиците на София, сякаш това ни е някакво наказание? Една дивотия, която продължава 12 години, и която мнозина търпим, ни се налага с извратени аргументи от хора, които демонстрират загриженост, но не и лична ангажираност. Защо? И докога?"



Тема Re: не съм си добренови [re: Castor]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано18.09.02 13:16



ти едно май не разбра: проблемът с уличните кучета е в главите на хората а не на улицата. и в регулаторите. и в контрола по спазване на съшите тези регулатори.нещо не мога да разбера кво толкова целиш с безумните си вайкания. ето ти примерно моята позиция по отношение кучетата ухапали твоята приятелка (АКО наистина е било безпричинно) а и за ВСИЧКИ зли и хапещи БЕЗПРИЧИННО и НЕПРОВОКИРАНО кучета - незабавна евтаназия.толкоз.къв ми е зора да страдат такива като теб мислиш????

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано19.09.02 22:47



Снощи съвсем случайно хванах едно предаване по Канал 1 за бездомните кучета. Даваха различни кадри, някой от който:
Любителска камера, природозащнитник, качил се на дърво до Зоомилосърдие снима как мъж убива кучета с тояга (това се има предвид под жестоко убийство - не колене, а бавна и мъчителна смърт - пребиване). Също така е снимано и как кастрират кучета. Това вече няма да го обяснявам...
Даваха репортаж с едно момиче, което с нейни приятелки гледали 7 малки кученца. Не закусвали заради тях, построили им колибка, когато валяло ходели при тях да ги топлят и приспиват. А после какво? 4 от тях ги взели от Зоомилосърдие и ги убили. Същото момиче разказва как кварталното куче, което било изключително добро и кротко, било убито с железа.
Друга жена пък разказа как когато се е върнала, кучето и го нямало. Потърсила го в Зоомилосърдие, показала Международния паспорт на кучето и т.н. , а те не и го давали, защото не било кастрирано. За да и го върнат, трябвало първо да го кастрират, независимо от желанието на стопанката му.
Друга жена разказа за подобен случай - кучето и било взето от Зоомилосърдие и не искали да и го върнат по същата причина. А каква била чистата истина?... Всъщност кучето било кастрирано, въпреки обратните твърдения на Зоомилосърдието...
Разказаха също как, когато не намерели друго куче, Зоомилосърдие хващали кастрираните и обезпаразитените кучета, режели им каишките и ги вземали...
Към края на този постинг вече взех да натискам страничните, грешни клавиши, защото си спомних жалното скимтене и плачене на кучетата, докато ги убиват, блъскайки ги с железни прътове. Честно да си кажа, докато гледах как картината се тресе от треперенето на ръката на този, който държи камерата през ума ми мина, че май би било по-добре да държи не камера, а оръжие...

Друго, което казаха в онова предаване, беше че в Лондон по едно време имало същия проблем - твърде много бездомни кучета. Направили експеримент - в източен квартал започнали да ги кастрират, а в западен - да ги избиват. И какво станало след известно време? В източния квартал популацията на бездомните кучета намаля поне 2 пъти, а в другия - ефекта бил почти нулев...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: lronMaiden]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано19.09.02 22:53



Сега препрочетох мнението си, за да видя дали има нещо непояснено и дали съм изпуснала нещо. Най-отдолу седи подписа ми - обикновено не му обръщам внимание, защото стои еднакъв от много време. Но сега го прочетох -
You will beg for death before the end!!
Какъв по-подходящ лозунг за Зоомилосърдие?...

You will beg for death before the end!!...

Редактирано от lronMaiden на 19.09.02 22:56.



Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: lronMaiden]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано22.09.02 19:31



верно беще гадно да се снима.а още по-гадно ми беше че не мога нищо да направя.аре.

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Za da ne sum golosloven...нови [re: lronMaiden]  
АвторEB (Нерегистриран)
Публикувано03.10.02 11:36



Е, какви генерални обобщения сте си направили от един документален филм? За мен тези кадри уличаваха сАмо "Зоомилосърдие" и Гечев, че не си вършат работата, безотговорни са към съгражданите си и тяхното здраве, а персонала е жесток и неквалифициран и може да бъде подведен под съдебна отговорност поне по няколко закона...а не, както е сега, да получават 500- 1000 лв. заплати. Това обаче не значи, че бездомните кучета трябва да ги има по улиците на градовете. Защо в Пловдив почти ги няма? И там това е решено след неколкратна смяна на ръководството и персонала на тяхната органицазия. Просто в София (моят роден град) корупцията и безотговорността са по-силни от гражданското отношение, по-силни са и от любовта към животните и всяка жива природа. Защото не ми казвайте, че хората, които хранят от време на време бездомните кучета, но ги оставят на учицата да преживят болни, необезпаразитени са много кучелюбиви. Такива хора таят в себе си някаква омраза и злоба към хората и поддържайки животец в тези нещастни същества - уличните кучета всъщност искат да си отмъстят на хората за собственото си нещастно съществуване, използвайки като средство бездомните кучета...



Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: zyko]  
Авторyatack (Нерегистриран)
Публикувано05.10.02 00:25



az sa6to sum prirodoza6titnik i ne moga da razbera za6to triabva da se zatvariat ku4encata. koito ne gi razbira da se premesti na druga planeta ili da si tegli noja




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.