Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 02.06.24 
Природни науки
   >> Екология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Castor]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано03.09.02 14:48



Zdrasti,

Tazi diskusia se povdiga ot vreme na vreme, no rezultata e vse edin i sasht... nishto ne moje da se napravi (pone zasega), shtoto vinagi se namira nekoi pishman ekolog deto se hvarlya na boy sreshtu horata koito iskat da jiveat na chisto, spokoino i sigurno myasto... Da, bukvalno se hvarlya na boy, predpolagam si chuval za sluchaite po vestnicite i televiziata... Loshoto e, che zaradi edinici prestapni i/ili dushevnobolni (da, zastavam zad dumite si) elementi problema ne moje da bade reshen barzo i lesno... A primeri za takiva lica - kolkoto shtesh... poneje sam vodil dosta sporove po tozi vapros sam se nagledal/naslushal/nachel na kakvi li ne biseri...
Ima takiva koito direktno zaplashvat sas samorazprava, ima takiva, koito izlizat s nekakvi bezumni izkazvania - ne moga da ne vmakna 2-3 primera:

1. Nekoi beshe kazal v otgovor na tvardenieto mi, che gradovete sa na horata i kuchetata nemat myasto tam slednoto - "Otkade znaesh che predi da ima choveshki grad, na sashtoto myasto ne e imalo kucheshki?" (!?!?!)

2. Po novinite na bTV nekakva "aktivistka" tvardeshe savsem seriozno, che obshtinarite narochno hodeli i ucheli kuchetata da layat (!?!?!), kato po tozi nachin izkustveno predizvikvali problem - inache problemi nyamalo...

i t.n., ne mi se rovi sega po arhivite za da izvadya oshte nekoya madrost, ama ima mnogo cenni...

Opredeleno kuchetata nyamat myasto v grada - i to ne zaradi neshto drugo - prosto tova ne im e estestvenata sreda. Kakvo estesveno ima v tova po ulicite da se razhojdat poludivi, zlobni, agresivni i bolni jivotni, koito jiveat samo blagodarenie na podayaniata na sluchaini hora? Pri tova sazdavat kupishta problemi ot fiziologichno i psihologishesko estestvo na "normalnite" obitateli? Ama imali pravo da jiveat - mi ne sam mnogo ubeden che imat pravo da jiveat tochno tuk! I tryabvalo da badem sastradatelni - mi chestno kazano sastradanieto mi se izcherpi po nyakolko prichini:
1. Omrazna mi posred nosht da se sabujdam ot kucheshki lay, prodaljavast ponyakoga s chasove...
2. Omrazna mi pribirayki se vecher da bada zaobikolen ot 3-4 byasno laeshti i nalitashti pomiari, koito ne sam predizvikal po absolutno nikakav nachin...
3. Prisastvah na sluchai, kogato sashtite tezi 3-4 ekzemplyara napadnaha sashto taka savsem bezprichinno maika s bebe v kolichka...
4. Ne znam dali nyakoi e vijdal izvadena kucheshka tenia ot chovek, no az lichno shtyah da se izdraifam - mehur s goleminata na dinya... dano ne se sluchi na nikoi tva neshto...
5. Da ne govorim za hilyadite izpohapani, naplasheni i t.n.

a, i da spomena oshte neshto za devoicheto IronMaiden - edna ot varlite zashtitnichki tuk - babe, onzi den se varnah ot Burgas - mi tam kucheta nyama prakticheski - sreshtat se edinichi ekzemplyari, koito naistina sa mili i dobrichki, taka che nedei da si pravish ot tova izvodi dali ima problem ili ne...

kolkoto do predlojenia otnosno reshavaneto na problema - mi daval sam nyakolko, koito spored men sa dosta dobri, osobeno poslednoto (nakratko ->): Tezi koito tolkova mileat za "kuchencata" si da vzemat da se organizirat i s pomoshta na sredstvata, koito idvat ot chujbina da si postroyat kuchkarnici i da si gi gledat tam dokato umrat... ama ne sthat gadovete, shtoto posle shte im seknat parichkite, nali?
taka e po-udobno, da lapat, i da se pravyat na golemi prirodozashtitnici... A, i da ni izlagat v Evropa i po celia svyat... Tam razni podobni leketa mnogo mrankat, ama neshto kucheta ne se zabelyazvat po ulicite...

Mi tva e zasega...

p.s. otkade moga da se sdobia s podoben ultrazvukov ured i varshi li rabota naistina?

Just a genius




Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано03.09.02 22:14



Знаех си, че рано или късно и ти ще се включиш...

То в София поначало мащабите са по-големи, това е ясно...
Ама още веднъж ще кажа - нека първо да приберем хората от улиците, а тогава да мислим за кучетата, защото всички неща, които правят бездомните кучета ги правят и бездомните хора...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано04.09.02 10:54



Abe tva vashto e kato vica... "abe Zayo, ti zashto si bez shapka?"

mi da zemem parvo i decata v Somalia da opravim li, kvo li?
mnogo obichate da "smenyate temata" neshto...

v momenta govorim za kuchetata, ne za horata...

Just a genius




Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: Blake]  
Автор lronMaiden (vampire)
Публикувано04.09.02 20:03



Децата в Сомалия, са си за Сомалия...
По темата вече е говорено достатъчно, това което се опитвам да кажа сега е, че цялата тема е безмислена и преди да се обсъжда тази тема, трябва да се обсъжда друга - за хората.
Друго нямам какво да кажа.
Между другото, ти защо не започнеш да пишеш на кирилица? Адски е дразнещо да четеш километрични мнения (каквито са твоите обикновено) на латиница...

You will beg for death before the end!!...


Тема Re: Уличните кучета - докога ще ги търпим?нови [re: lronMaiden]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано05.09.02 10:35



mi shtoto taka si iskam...

kato ne te kefi - ne cheti, i bez tva spored tebe napisanoto e izlishno...

Just a genius




Тема За Blakeнови [re: Blake]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано05.09.02 20:54



Здрасти, Blake!

Хич не ми звучиш извънземно (както си се описал след ника), напротив.

Само ще добавя, че ако наистина някой милее за тези изоставени и нещастни кучета, нека ги вземе да ги гледа у дома и така нека си изразява чувствата. Ако аз реша, че са ми симпатични прасетата например, не мога да си пусна едно стадо около блока и после да кажа, че и те имат право на живот... Тъпи примери за тъпи неща.

Апаратът с ултразвук струва 25 лева, работи с батерия 9 волта, купува се от оръжеен или ловно-рибарски магазин. Моя го взех от магазина на Пиротска и Христо Ботев. Понякога действа чудесно, понякога няма ефект.



Тема 10x...нови [re: Castor]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано06.09.02 23:26



Primera s prasetata e jestok... Tochno taka... Ne moje vseki da se napie, da si izmisli neshto i posle da se pravi na velik ekolog...

Tva s uredcheto me zaintriguva i se chuda dali da ne vzema 1 i da si go montiram v kolata... Hem i problem s bateriite nema da ima, predpolagam che akumulatora baya vreme shte moje da go poddarja tva neshto... Puk i kato mi e parkirana pred bloka - nema da me pritesnyavat kuchetata...

yako, dano proraboti s nashite vulci tuka...

:))))

Just a genius




Тема Ами...нови [re: Blake]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано12.09.02 00:41



Абе недей, ще вземеш да селектираш някоя устойчива раса ...



Тема Re: Оправи си ги ти!нови [re: Castor]  
Автор @PORlL (gotenoto)
Публикувано12.09.02 15:28



...градът бил твой...как пък не...точно толкова е твой колкото и на всички живеещи в него, с нищо не си по-специален, само дето си от онези дето мрънкат и то от позицията на високоорганизираната материя - ЧОВЕК. Ма човеците и тяхната човещина във високоразвитите общества където няма бездомни кучета (не на последно място защото тези като тебе са на изчезване там) се измерват по любовта им към животните и изобщо всичко лазещо скачащо пускащо слуз и покрито с най-ужасни косми дет да причинят алергии и да донесат чума на такива като теб (хареса ми тва с мазетата и плъховете....направо уби коня с тоя довод)...ти сигурно и детенцето си утре ще плашиш със страшното куче...и те било страх...ми страхувай си се бе пъзльо, тея кучета заради кой мислиш са на улицата, заради кого не спират да се размножават и да разнасят твоите страхове и зарази най-ужасни? Един е отговорът: заради такива безотговорни и страхливи типове като тебе дет са подарили на детенцето си вчера кученце да му се порадва а после щото им омръзнало да му чистят и НА НЕГО АКИТАТА...аре на улицата, или па си отглеждат някоя псевдорасова мастия и щото чули че трябвало да роди поради какви ли не легендарни и странни причини...аре десет кученца в кашонче на улицата...ей това е тъжната история на ТВОЯ град. А знаеш ли кое е най-тъжното? То е че такива като мен страдат двойно заради такива тесногръди спечове като теб. Щото аз НАИСТИНА искам клетите *помиари* да изчезнат от улицата и щото ми е кофти за гъзове като тебе дето не им стават сигурно патенцата или пък ги бият жените им и аре...на бой с врага...кучетата...жалко е и друго, щото явно си с претенции на високоорганизирана мозъчна дейност: много хуманоиди за разлика от теб ПРОУМЯХА че безразборното избиване на бездомните кучета води единствено до увеличаване на тяхната популация....и така драги ми смехурко аз много повече от 12 години следя жалките опити на държавна и общинска администрация да се справи с проблема....истината е че ТАКИВА като тебе нямат ДАЛАВЕРА да НЯМА бездомни кучета, щото те носят много, ма наистина много пари на ПСЕВДОИЗТРЕБИТЕЛИТЕ си...и още нещо: да прощаваш ако нещо съм те обидил, ма нали си ми нежен, аре, нема да те изкормвам собственоръчно, че и за хуманоидния ти наследник ми е жал...аре.

...гот ми е ма мамоооооу...


Тема Re: Оправи си ги ти!нови [re: @PORlL]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.09.02 15:31



Добре казано, съгласен съм с всичко, ама недей толокова грубо!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.