Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:40 16.06.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Абе това клуб "Екология" ли е?нови [re: Morph]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано19.08.02 21:26



Morph,

Още първия ми постинг третира тези въпроси, а и твоите постинги застават на подобни позиции:
- кучетата нямат място по този начин в "биотопа" на хората - градът.
- създават обстановка на стрес
- пренасят болести (бяс, тении и прочие)
- замърсяват с това, което отделят
- пречат за нормалното отглеждане на поколението на хората
- създават неестетичен и нездрав вид на града, някакъв ориенталски облик, който уж се харесва на някои хора, които обаче не спят на улицата на чердже, а обичат вечерно време, преди да си легнат в леглата, да си мият зъбите

Кучето си е животно и неговата популация се развива съобразно законите на природата. Намерило си е място, където няма естествени врагове, има местообитание, има скривалища, има места, където да си ражда и гледа малките, има храна в изобилие (кофи за боклук и сметища, храна от балконите и прочие). С част от популацията на хората живее в отношения, тип "коопериране" - "ти ме галиш, аз ти се умилквам, ти ме храниш, аз съм ти верен и прочие" и си се размножава, размножава, размножава. В природата няма такъв филм. Има много голямо размножаване и след това има епидемия, или намножаване на враговете, и след това намаляване на популацията.

Ама градът не е природата...

Градът е моето местообитание, моята територия, мястото, където АЗ искам да си гледам поколението и да си имам убежище...

Очаквам "екологични доводи", колеги от клуба...



Тема ?????!!!!!!!!нови [re: BWolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 11:20



TOWA STARITE BOGOWE LI TI GO KAZAHA, DOKATO TANCVUASHE S BQLA ROKLQ NA PIRIN I SE "ZAREZHDASHE" S ENERGIQ - ha ha ha.

Za nqkoi ot neshtata koito kaza sym sygasen no posle shte gi komentiram.



Тема Re: Абе това клуб "Екология" ли е?нови [re: Castor]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 11:34



Castor, qdoswam se che kolkoto i da se mucha , nikoi ot sporeshtite ne dawa dowodi za prikazkite si. Kato gledam obrazowanite po temata w tozi klub se broqt na prystite na ednata ryka na nekadyren kasapin.

Goworim si nie tuk, gubim si wremeto i taka...

DA syglasen sym che bezdomnite kucheta trqbwa da se premahnat ot gradowete, I kazah i zashto, ne iskam powe4e da se powtarqm. Celta niu kato ekolozi e da opazwane widowete w estestwenata im sreda, a i samata neq.

Hora kato tezi koito revat za bezdomnite kucheta samo doprinasqt za devalvaciqta na ponqtieto ekologiq. Pridawat neseriozno znachenie na naukata pre shirokata publika ,koqto si nqma i hal haber (wkl. i politicite ot koito zawisi kolko i kakwi sredstwa shte ima za towa nachinanie)



Тема Re: ?????!!!!!!!!нови [re: Morph]  
АвторBWolf (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 15:17



К`ва бела рокля те гони?!? Къв Пирин!?!

СТАРИТЕ богове на дедите ни - може би дори не ги знаеш кои са?
Няма бели рокли, няма "зареждане". Впрочем има, ама става по друг начин.



Тема AAA TEZI LIнови [re: BWolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано20.08.02 16:57



AAAA TEZI BOGOWE LI! QWNO TI GI POZNAWASH DOBRE, MI KAZHI IM EDNA DWE HUBAWI DUMI I ZA MEN DE ! DA PUSNAT MALKO GJUWECH ! HA HA HA HA HA HA
Q SE KONSULLTIRAJ S JOLO DENEV PO-DOBRE



Тема Точка на дискусиятанови [re: Morph]  
Автор Castor (християнин)
Публикувано20.08.02 22:32



Ясно. Значи с теб няма какво да обсъдим, защото си знаем. Други дискутиращи няма и затова е няма какво повече да дискутираме.
Сега се чудя дали да не се намеся по темите да дърветата и вълците. Абе имам какво да кажа, ама не знам дали си струва. Явно трябва да препоръчвам учебници по екология. Жалко, цял клуб, пък еколозите нещо ги няма...



Тема Re: AAA TEZI LIнови [re: Morph]  
АвторBWolf (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 10:18



Кой е тоя JOLO DENEV? Къв е? Ти очевидно си нeкой биолог, дето освен от бръмбарите си не разбира от друго. Или некой друг също толкова утрепан.

Поне си мълчи да не ти личи простотията!



Тема Re: Точка на дискусиятанови [re: Castor]  
АвторBlack Wolf (Нерегистриран)
Публикувано21.08.02 10:35



Като стане сайта за вълците, заповядай! Но мен специално по отношение на тях въобще не ме интересува човешката гледна точка. Поне не гледната точка на средностатистическия европеец, пък бил той и с диплома на биолог/еколог/лесничей.

В биологията и екологията етиката има първостепенно значение, въпреки, че това очевидно не се осъзнава от "специалистите". И докато продължава търсенето на това, което е изгодно от някаква повърхностна материална точка, нещата ще отиват на все по-зле.
Може би хората (вкл. биолозите и еколозите) един ден ще осъзнаят, че най-изгодно и целесъобразно за човека е това, което е и най-морално...
Във всеки случай този ден няма да е близък. Дано все пак успеем да оцелеем, докато дойдат тези временa.
Всъщност, учебници по екология имам в къщи сигурно поне десетина - на различни езици.
А от учебниците по ловно стопанство и дивечовъдство (game management) направо ми настръхва косата!



Тема Na mama umnichkiq toi!нови [re: Black Wolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 10:19



Ma ti si znael ezik be...uuuuuuuuu kolko si mi umnichyk. "GAME MANAGEMENT" pha ha ha, brawo! Uchil angliiski momcheto... s towa stawate 3 000 001 w BG . ha ha ha... opredeleno imash osnowanie da se gordeesh "GAME MANAGEMENT" male male !

A morala deto mi goworish za nego OT STARITE BOGOWE LI GO NAUCHI ? Te sa mnogo STARI ej, sigurno i morala im e wisok. Ebi si mamata nie s , mladite bogowe sega q zakusahme....

Do tuk s eemociite. Da moral trqbwa da ima. Da trqbwa da ima i trezwa precenka. Da trqbwa da ima prioriteti w naukata.



Тема Re: Точка на дискусиятанови [re: Black Wolf]  
АвторMorph (Нерегистриран)
Публикувано22.08.02 10:21



Ma ti si znael ezik be...uuuuuuuuu kolko si mi umnichyk. "GAME MANAGEMENT" pha ha ha, brawo! Uchil angliiski momcheto... s towa stawate 3 000 001 w BG . ha ha ha... opredeleno imash osnowanie da se gordeesh "GAME MANAGEMENT" male male !

A morala deto mi goworish za nego OT STARITE BOGOWE LI GO NAUCHI ? Te sa mnogo STARI ej, sigurno i morala im e wisok. Eba si mamata nie s , mladite bogowe sega q zakusahme....

Do tuk s eemociite. Da moral trqbwa da ima. Da trqbwa da ima i trezwa precenka. Da trqbwa da ima prioriteti w naukata.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.