Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 24.09.24 
Природни науки
   >> Екология
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Ще секат 2 бряста  
Автормoжe ли дa ce нaпpaви нeщo (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 12:43



Те са в града 10-15м зад жилищна сграда. Високи са 25-30м. Преди време(15г) общината спря строеж на гараж. Сегашните не им пука. Има ли начин да се защитят подобни дървета?



Тема A tova dobre...нови [re: мoжe ли дa ce нaпpaв]  
Автор Novobranka ()
Публикувано04.08.02 16:07



Hmm,
taka kakto si go napisal sa kaza - kakvo ot tova?
Edna moneta vinagi ima i obratna strana ;)
Ima dyrveta koito sa opazni za horata - prognili ot vytre topoli, kloni nadvisnali nad tramvaini i osobenno nad trolejbusni linii i t.n.
Tuk ne mislia che triabva da se gleda s tolkova pesimizam i chernoglestvo.
Eto neshto za povdigane na duha: predi 2-3 meseca horata ot nashia blok zalesiha vsichko pred bloka 20 - 30 br. razlichni widove /plodnii divorastqshti)- i tova bez da chlenuvat w eko organizaciq...;).panimaesh...chovek moze ili samo da se oplakva ili da deistva...
Bil sam svidetel na dosta stranni sluchki: baba da pregrashta topola za da ia spasi ot izsichane, kogato wse pak policaite ia mahnaha i otrazaha dyrwoto prosto se udivih kak oshte e stoqlo pravo - tolkovabeshe izgnilo otvytre - bez niakakvi vanshni osobenni belezi za tova.
Takiva mi ti raboti....s dyrvetata



Тема браво-не можеш да четешнови [re: Novobranka]  
Авторнитo ми oтroвopи (Нерегистриран)
Публикувано04.08.02 21:22



Става дума за непаплашващи никого дървета, а аз видах как един .... изсече 30 съвсем здрави тополи.



Тема Re: Ще секат 2 брястанови [re: мoжe ли дa ce нaпpaв]  
Автор Svetul (неопределен)
Публикувано07.08.02 12:52



Бряста е изчезващ вид най-абсурдното е, че дори, доколкото знам, не е защитен вид. В момента незнам какво да ти предложа, но ако можеш пиши ми едно писмо ако можем да се свържем.
Просто незнам събиране на подписи дали ще помогне. Друго доколкото знам никой няма право да сече в градът освен озеленяване и някакви по специални служби. Можеш да провериш в общината. Прати все пак едно писмо.



Тема Re: Ще секат 2 брястанови [re: Svetul]  
Автор Novobranka ()
Публикувано07.08.02 14:50



Нито един от трите бряста, които се срещат на територията на България не е изчезващ, камо ли да е включен в някакви мероприятия за защита (то ако е включен голяма работа). Любопитен съм откаде имаш тази информация че е изчезващ вид....

До анонимния:
За да се отсече дърво е необходимо разрешение от общината. След това може да го отсече всеки ;) Ако имаж съмнения, че това е незаконно можеш да извикаш полиция - тя ще изиска разрешителното. Ако имат такова можеш само да се вържеш гол за дървото ;).



Тема Re: Ще секат 2 брястанови [re: Novobranka]  
Автор Svetul (неопределен)
Публикувано08.08.02 10:44



Отдавна вече няма брястови гори. Ако искаш разходи се по горите, ако искаш разрови се в литературата. Явно си начететн, но ми е странно, че не ги знаеш тия неща. Друг е въпроса дали целта ти е само да сечеш хората. Просто за това винаги има хора, но трудно се намират хора за, които да действат.



Тема Re: Ще секат 2 брястанови [re: Svetul]  
Автор Novobranka ()
Публикувано08.08.02 14:56



Ни най- мако целта ми е да нагрубя някого. Аз съм канцеларски плъх и не се разхождам често по горите. Но в литературата не съм попадал на такива данни. Затова най- искрено те питам откаде мога да попрочета нещо (за предпочитане в WWW).
Колкото до двата бряста не мога да приема такива писания за сериозни ;)



Тема Строежът спрянови [re: Svetul]  
Авторвpeмeннo зaтишиe (Нерегистриран)
Публикувано09.08.02 17:56



Или са се изпокарали кой да строи или чакат да спрат дъждовете. Според общината има разрешително за кафене. Дърветата не се секат, а само са изровили корените на метър от основния ствол и два дълбочина - "изравняване на терена". Те сами ще изсъхнат...


Ех, ако дърветата можеха да се множат като хората...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.