Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 30.05.24 
Природни науки
   >> Екология
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Заклеймиха смърта на 20 хиляди дек. гори на Пирин!нови [re: Дyx]  
АвторSash (Нерегистриран)
Публикувано19.12.01 14:40



Spored men ima niakoko mnogo prosti neshta, koito triabva da se naprawiat:
- dali ste e s podpiska, s protesti pred ministrestwoto, s pisma do ministurkata niama znachenie- wajnoto e da se pokaje, che ne samo neprawitelstwenite organizacii misliat za parka. W krina smetka ne e trudno da se prati fax ili pismo do ministura. Az sum nawita da organiziram neshtata, akoznam, che ne sam sama. Poweche ot 200 dushi ot Ewropa i oste okolo 50 organizacii (za tolkowa znam, moje da sa poweche) weche pisaha na MOSV.
- moje da se poprechi i na samata rabota, na mesto w Bansko (neshto kato fiaskoto na Amadeus za Djerman-Skakawica). Za towa obache triabvat dosta sredstwa i hora.
Ne mojem da se prawim, che ne ni puka ili che ot nas nishto ne zawisi!



Тема Re: Заклеймиха смърта на 20 хиляди дек. гори на Пирин!нови [re: Sash]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано19.12.01 17:48



Аз съм за тази идея..но като се има в предвид каква ми е програмата..ще направя всичко възможно за да ти помогна.Опитай се да направиш нещо..подкрепа имаме от клубовете и извън тях...



Тема Re: 20 хиляди? или 2 хиляди?нови [re: Cy]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано19.12.01 17:50



Ами така ми каза един преподавател който е ходил на точно набелязаното място.



Тема Re: Не е въпроса.........нови [re: Дyx]  
Автор NoLogo ()
Публикувано19.12.01 22:47



Не е въпросът че ще изсекат 2 или 20 хиляди декара гори. Много по страшно е, че това се прави в рамките на природнияв парк, които е гласуван с постановление на мин. съвет и заради мутрите и малоумието на нашите управници официално ще разрешат в границите на парка да се извършват дейности неприсъщи за територии с такъв режим на защита. Целия проблем е не в конкретните гори а в наличието на прецедент в това отношение. Утре същото ще се случи с Рила, Централен Балкан и т.н това е страшното. А най тъпото е че има такива боклуци като въпросния Амадеус който разказва играта на всички разумни усилия (за съжаление не само той - няма да споменавам имена) за разрешаване на проблема по някакъв разумен начин.



Тема ако искаме да направимнови [re: NoLogo]  
Автор Cy (ентусиаст)
Публикувано20.12.01 10:55



нещо сериозно не само за Пирин, но и по принцип, не трябва да се подхожда толкова емоционално. Разбирам те много добре, аз се чувствам и реагирам по същия начин, но това не помага на планината.... Ако някой еколог, защитаващ тезата си по телевизията, каже 20 хиляди, пък то излезе 2 хиляди, какво ще си помисли средно статистическия зрител? Тия пак се ебават с нас- ще си каже той- пак някой им е платил да вдигат гюрултия...
Смятате ли, че природозащитните организации, които водеха спора за пистите в Пирин, защитиха достатъчно сериозно тезата си? Моля ви, не мисляте, че се опитвам да ги критикувам, но колко хора в крайна сметка изобщо разбраха за какво става дума....

Always look at the bright side of your life.. param... param, param, param....


Тема Re: Не е въпроса.........нови [re: NoLogo]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано20.12.01 11:34



Както винаги конците се дърпат от високо и доста шубрачесто място.Сенчесто за да не хване загар от погледите на простосмъртните българи.А "богоизбраните" просто дерижират поредната си кампания към собствените си интереси.Планината не може да плаче..но вече го прави..чрез нас....



Тема Re: ако искаме да направимнови [re: Cy]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано20.12.01 11:45



Да наистина СУ..мисля,че не стана ясно какво правят въпросните защитни организации..но съм убеден,че са направили всичко възможно да предотвратят безумният проект за унищожяването на толкова големи пространства непокътната природа.То ако не станеше проекта Банскалии щяха да изсекат гората от яд..ама какво да правиш..Държава като държава си имаме...



Тема Re: Не е въпроса.........нови [re: Дyx]  
Автор NoLogo ()
Публикувано22.12.01 23:31



За съжаление някои от природозащитните организации се държаха през цялата кампания адски неадекватно и според мене по този начин изгориха всички мостове за някакъв разумен компромис. Да компромис защото осъзнавайки в каква дъжава живеем трябваше да се замислим дали наистина не беше по-адекватно да посттигнем някакъв компромис вместо да крещим колко прави сме само ние и как останалите са идеоти. Резултатът от това упращнение беше че хората в Банско застанаха против нас и мутрите се мобилизираха и ........... стана мазало



Тема Re: Не е въпроса.........нови [re: NoLogo]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано27.12.01 10:38



Което не учудва никой предполагам.Мутрите продължават да си легитимират бизнеса..строят хотели и лифтове...А бе какво съм се заоплаквал...Трябва да се направят кардинални промени..и това трябва да стане в най-скоро време.Трябва да се съберат мнения и да се повдигне въпроса на по високо ниво.Прав си за това,че е трябвало компромис...но компромиса е бил обречен още от самото начало...каточели...парите..ох парите...



Тема Re: Не е въпроса.........нови [re: NoLogo]  
АвторSash (Нерегистриран)
Публикувано27.12.01 13:08



Horata ot Bansko ot samoto nachalo si biaha ZA proekta. Nikoga e e imalo weroiatnost da budat ubedeni w protiwnoto. Te naistina wiarwat, che pistite ste im donesat mnoooogo pari. Ne se seshtat, che w sushtoto wreme shte si ebat maikata na letnia turizam, ot koito winagi sa pechelili. Sindromat se naricha ALCHNOST! Dai mi edin smislen argument sreshtu towa?! Towa se otnasia i za kompromisite- Ti predstawiash li si mutra, sklonna na kompromisi zaradi dobroto na prirodata?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.