Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 28.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема за психиатричното лечениенови  
Автор ineedinfo (непознат )
Публикувано09.01.13 21:48



Здравейте

Искам да попитам тези от вас, при които употребата на вещества е била свързана с някакъв ясно обособен подлежащ проблем... примерно депресия, тревожно разстройство или нещо друго. Т.е. тези, които са взимали, един вид за да се само-лекуват от нещо си. Та... след спиране на употреба, като минат кризите и като мине известно време да се поизчисти и стабилизира организма, започвали ли сте лечение при психиатър за въпросните подлежащи проблеми /които се предполага, че с изминалото време и всички забъркани каши и проблеми са се утежнили още повече/. Или карате изцяло на чисто?

Идеята ми е да ви попитам за мнението ви за антидепресанти, антипсихотици, успокоителни и др. подобни психиатрични лекарства. Някой пил ли е, ако да - какво, с какъв ефект, какви са отзивите. Изобщо каквото се сетите по темата. Мерси.



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: ineedinfo]  
Авторнямaм (Нерегистриран)
Публикувано10.01.13 05:11



Антидепресантите са добър вариант.
Стига да са хубави тоест от по-скъпичките по цял ден си на черешата и от нищо не ти пука



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: ineedinfo]  
Автор Etiii ()
Публикувано10.01.13 10:48



Позволих си да прочета и другите ти постове и разбрах тревогите ти. Надали мога да ти помогна много, но само две неща ще ти споделя:
Има под път и над път реклами, визитки и т.н. на терапевти, които претендират, че ще са ти от полза в описаното от теб, състояние. Съветвам те да бъдеш внимателна, защото за добре подготвен специалист не е трудно да ти създаде илюзии, че работи ефективно с теб и ти помага, особено, когато става въпрос за добро заплащане. Аз лично, тъй като съм минала през години зависимост, съм ползвала нееднократно услугите на психолози, някой са ми помагали, други - никак. Една млада и умна дама в началото на този ми път откровено мога да призная, че ни спаси отношенията в семейството. Няколко пъти съм попадала при скъпо платени специалисти и меркантилната им нагласа беше очевадна, изведнъж пациентът се превръща в клиент и мотивацията се изражда.
Второто, което бих те посъветвала, е да поговориш с джи-пи-то си и да ти пусне поне два хормона, той/тя ще прецени кои точно, защото точно описаните от теб симптоми са присъщи и за някои ендокринни заболявания, хормонален дисбаланс и т.н. Усещала съм по себе си, когато съм пиела Диане, каква промяна настъпва..
Искрено ти пожелавам успех!



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: Etiii]  
Автор ineedinfo (непознат )
Публикувано10.01.13 15:02



Това го направих още много отдавна, сега наскоро пак ходих при ендокринолог и пусках изследвания - нямам хормонални или други нарушения, които биха могли да са причина да се чувствам така. Това е нещо психиатрично явно, и не е от вчера или от днес, а от много отдавна :/ Просто не знам психиатри ли да търся или психолози. Аз съм пила и лекарства преди, нямаше кой знае какво развитие в положителна насока, гадно се чувствах от тях, притъпиха някои гадни усещания на депресия и паника, но на тяхно място се появиха нови проблеми от страничните ефекти... Имах чувството, че мозъкът ми е яко изпържен и не се чувствах здрава в никакъв случай. То точно от там ми тръгнаха после и другите проблеми, като реших да "долекувам" сама неизлекуваното от медикаментите...

Etiii ако искаш напиши на лични от кого си доволна и от кого не си, конкретно ме интересуват меркантилните скъпо платени, за да знам да ги избягвам.
Консултирах се с добър психиатър, който казва, че трябват медикаменти + терапия, но на мен двете неща не ми се връзват... Тоест ако някакви хапове ми притъпят тия усещания, то с какво точно ще се боря в терапията и как ще отчитам прогреса, нали прогреса се мери по намаляването на "болката"... намаляването на страданието, така да го наречем.

Абе имам чувството, че няма изход вече :/ Квото и да правя ми е зле и не напредвам на никъде.



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: ineedinfo]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано10.01.13 16:36



Да караш изцяло начисто не значи да не си лекуваш болестите. Ако ще продължаваш да се мъчиш и докато си чист, защо тогава изобщо да спираш наркотиците? Казвам го, защото след като спрях хероина мина известно време и почнах да се чувствам зле и все по-зле. Сутрин нямах сили да стана от леглото и дните ми бяха черни. Събирах смелост цяла година, но отидох на психиатър и ми предписаха антидепресанти (2 на брой).

Първите месец-два (докато им свикна) беше трудно, но постепенно започнах да се чувствам добре (т.е. нормално). Пак мога да спя и пак мога да ставам от леглото сутрин и да си изкарвам деня с настроение. Но аз пия малки дози и точно колкото ми са предписани. Не променям нищо сам, защото в началото видях колко трудно се нагласят дозите, понеже всеки човек ги понася различно.

Има и странични ефекти, но то кое лекарство няма. На мен малко ми се повишиха чернодробните ензими и се притесних, защото преди години имах хепатит. Но започнах да пия Карзил и всичко се оправи. Сега не се налага да си спирам антидепресантите заради черния дроб, защото ако се спрат твърде рано, депресията обикновено се връща. Не е нещо, което се лекува бързо.

Моят психиатър също поиска да ходя на психолог за терапия и след известно мотане го направих. Психиатърът се занимава главно с това да предписва лекарства, но това не е достатъчно (поне в повечето случаи). Аз не мога да кажа, че съм станал нов човек след психолога, но някои неща ми се изясниха и вече имам по-малко притеснения от преди (защото и аз имах висока тревожност).

Лекарствата, които пия не притъпяват нищо от чувствата и мислите ми, просто отново съм такъв, какъвто бях преди хероина - чувствам всякакви неща, включително и хубави. Не мога да кажа дали съм имал депресията преди хероина или се е появила след това, но вече не е важно. Заради депресията беше започнало пак да ми се друса и за малко щеше пак да ме вкара обратно. Сега, след като пия лекарствата от 8 месеца, се справям много по-добре.

Моят извод е, че ако човек има две страдания трябва да ги лекува и двете. Ако не си бях лекувал депресията, можеше сега пак да друсам.



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: V]  
Автор ineedinfo (непознат )
Публикувано10.01.13 16:44



Благодаря ти за споделеното V

При мен депресията, тревожността и паниките са от много, много отдавна, преди да се появят и "другите" проблеми...

Ако не те притеснява, можеш ли да ми кажеш какво пиеш и в каква доза? Знам, че на всеки действат индивидуално антидепресантите и при всеки нещо различно помага, но все пак, чисто информативно



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: ineedinfo]  
Авторsprtp (Нерегистриран)
Публикувано10.01.13 17:23



аз скоро бях взел - Laif600, антидепресант с основа - жълт кантарион. на мен лично много не ми помогна, но на някои хора им действа по-добре. положителното е, че е природен продукт.



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: ineedinfo]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано10.01.13 23:02



Нямам причина да не ти кажа - пия Есцитил и Ремирта. Но от поста ти виждам, че твоят проблем май не е същият като моя. Аз никога не съм имал панически атаки. Липса на енергия, проблеми със съня и постоянно кофти настроение - да, но не и паника.

Затова изобщо не мога и да предположа какви лекарства биха ти помогнали. Когато започнах да пия моите се поинтересувах и разбрах, че антидепресантите са ужасно много видове и се дават при различни състояния. Ако решиш да правиш нещо откъм лечение, наистина трябва да отидеш при психиатър. Не всички са добри, но има и такива. А и почнеш ли да пиеш лекарства, в началото трябва да имаш търпение, защото те не започват да действат от първия ден. На мен ми казаха, че трябва да минат 2-4 седмици след началото, за да започна да усещам подобрение. И горе-долу така и стана.

Желая ти успех!



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: V]  
Автор ineedinfo (непознат )
Публикувано12.01.13 23:42



Да, наясно съм с тези неща
Нали вече правих /безуспешни/ опити да се лекувам



Тема Re: за психиатричното лечениенови [re: ineedinfo]  
Автор joell (Papaver )
Публикувано13.01.13 19:52



Ксанакс




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.