Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:47 07.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Хероин/Метадон - Пътят към свободатанови  
АвторFreeWill (Нерегистриран)
Публикувано08.11.12 16:07




Zdraveite bratq i sestri po nevolq. Purvo iskam da se izvinq 4e nqma da pi6a na kirilica. Nadqvam se s kazanoto ot men da pomogna na nqkoi. Narkoman sum ot 10 godini (6 na heroin i 4 na metadon). Zapo4nah na 14 godini da 6markam heroin kato na 6ega, (sega sum na 24) skoro zapo4nah da ne moga da spq ot vreme na vreme kato vaob6te ne osaznavah 4e tova e ot lipsata na heroin (v na4aloto ne vzimah vseki den). Malko po malko pridobih zavisimost. Sled okolo godina edin "priqtel" me oceli i ot tam zapo4na vsi4ko. POve4eto ot vas sigurno znaqt 4e da 6marka6 i da se celi6 ima golqma razlika, vsi4ki znaqt za pro4utiq kick ot heroina kogato se oceli6. Ot togava do predi mesec sum bil vseki den v djaza, vseki den. Imam propusnati dni kato sum lejal po aresti i drugi takiva, no nikoga ne sum spiral (da si iskaram abstinenciqta). Nqma da razkazam za vsi4kite mizerii prez teq 10 godini, 6e si ostanat zavinagi zaroveni dalboko v men. 6e razkaja za metadona i godinite prez koito sum go vzimal.6te kaja 4e maikami i ba6ta mi sa nai dobrite hora i ako nq bqha te dosega da sum samo spomen v na nqkoi narkoman suznanieto ili v zatvora kakto pove4eto mi "priqteli". Taka da minem kum temata - za metadona. Purvo iskam da kaja na vsi4ki narkomani na heroin - NE SPIRAITE HEROINA S METADON, ot golemiq hui 6e sednete na o6te po golqm. Metadona e mnogo po silen opiat ot heroina i saotvetno zavisimosta kum metadona e mnogo po silna ot heroina. Ako ne mojete da iskarate krizite ot heroina (do 7 dena) i re6ite da ne se ma4ite da po4nete metadon imaite predvid 4e posle ot metadona krizite sa okolo 30 dena. Sami si napravete smetkata 7-30 + 4e krizite ot metadona sa i po tejki, ne samo po dalgi. Tapoto e 4e i as kato se 4udih dali da mina na metadon poznavah mnogo hora zapisani i si4ki mi kazvaha tova koeto vi kazah toku 6to. No narkomanskia mozak vinagi misli za sega, za momenta, takiva raboti za bade6teto, kakvo 6tqlo da stane a y ne go interesuva. Sega as da se opravq puk posle 6e mu mislq. Pove4e narkomani im e pisnalo da se zanimavat s dilari s abstinentni narkomani i postoqnno da mislqt ot kade da vzemat pari i zatova vijdat nqkakvo spaseniq v metadona. Tova e naistina taka, spira6 da se zaniva6 s dilari znae6 4e vseki den si ima6 metadon, po4va6 da se vijda6 s nqkoi lev i taka, no narkomana si e narkoman! Sega 6te vi kaja kakvo imam predvid. Neznam kade kak e, no v programata v burgas (kadeto bqh zapisan as) metadona go pie6 na mqsto samo nqkolko dena i posle po4vat da ti go davat za po edna sedmica napred i dori ne mesqt s voda, davat go 4ist. Vsi4ki znaqt kva targoviq moje da se napravi s metadona. Vsi4ki narkomani se zapisvaha na po 10 15 ml (100 150 dl) uj da piqt po 5k (napulno dostata4no da nqma6 krizi kolkoto i heroin da si vzimal predi tova) i drugite da gi prodavat, poznai? 6i6eto v nego pie edin put dneska ama uma mu vse tam v 6i6eto i malko po malko vsi4kite metadon po4va da si go vzima sam, a vdigne6 li nad 10k naprao zabravi da go spre6. Tova koeto vi kazvam e samata istina trabva vseki koito se zapisva v programa da se zapi6e na tolkova kolkoto 6e pie i tva ne trqbva da e pove4e ot 5 (koeto pak e mnogo) za da moje za nqkolko godini da go namalq i aventualno da go spre. Iskam da kaja i drugo keto se slu4i i na men i na vsi4ki koito sa zapisani v burgas. Kakto kazah metadona ti go davat za dni napred bez voda. I taka hodih s ba6ta mi da se zapi6a, zapisah se kakto vsi4ki na maksimalna doza (tai i tai pla6tam, pone da vzimam kolkoto moga pove4e puk as 6e si piq po 5k, hah). Zapisah se as, doktorkata obqsni na ba6ta mi za kvo stava vapros ( da krie 6i6eto i t.n.). V na4oloto be6e taka, ba6ta mi go dava6e vseki den da go piq pred nego po edna palna merilka - 5k. Oba4e mina sedmica si4ko be6e nared nali a y i ba6ta mi po4na da mi go ostavq seki den po 5k da si gi piq kogato iskam. Poznaite kakvo stana, tai kato metadona si e opiat osven peroralno moje da se vzima i venozno. Bqh 4uval ot drugite 4e bilo mnogo qko da se oceli6 s medec. O6te pri parvata vazmojnost si kupih 6pric 5k i filma po4na. Vseki den ba6ta mi mi ostavq metadona i as si go biq. Kicka e mnogo silen i zaribqva6t i edin pat celne6 li se otide. Sled vreme po4na da ne mi stigat teq 5k, iskah da se drusam. Bqha minali meseci, znaeh 4e ba6ta mi vzima po 10 a mi dava 5k, znaeh 4e e nasabral metadon i e nqkade v nas. Pak pri parva vazmojnost otara6ih vsi4ko v nas i go namerih i se po4na edno mazalo. Direkto po4nah da si biq po 10k strq6en kick stra6en kef, hah. Oba4e malko po malko skritire 6i6eta med stanaha skriti 6i6eta s voda. Ba6ta mi bez da znae po edno vreme ve4e vze da mi dava ot teq 6i6eta deto gi bqh prisu6il i napulnil s voda, t.e. po4na da mi dava voda bez da znae. Tai kato ve4e si bqh qko zaka4en na metadona po4nah starata pesen, vseki den da zvana na vsi4ki koi koga 6e hodi za metadon da im kopuvam. Po edno vreme bqh nau4il na okolo 10 4oveka programata koi den koi hodi za med. Po4na pak vseki den da mi trqbvat pari tai kato v burgas 1k go davat za 2lv. As ve4e si bqh na 10k venozno i seki den mi trqbvaha pone po 20lv. Ba6ta mi kato hode6e da vzeme se drusah tam 2 3 dena i pak po4vah da kupuvam. Po4nah ba6ta mi kato vzeme za edna sedmica 70k as za 2 3 dena da gi drusam, po4nah po nqkolko pati na den da se celq s po 10k, po4nah i da se cela ot vreme na vreme s po 15k. Ve4e bqha minali kum 2 godini moje i pove4e. Edin den ba6ta mi vika abe nie sabrahme ve4e mnogo metadon mislq da spiram da godq v programata. Kvo da mu kaja, vikam mi dobre. Bqha ostanali 1 2 6i6eta deto ne sa voda, za edna sedmica i te svar6iha, i kvo praim sega? Ba6ta mi misli 4e imame metadon za o6te pone 2 godini (tai kato as ve4e 2 godini vzimah ot programata po 10 puk pieh po 5) sa6to si misle6e 4e pres teq 2 godini sam go namalil na 3.5 (toi sam mi go namalq6e prez mesec, no ve4e vi kazah as kvo praeh). Taka v edin moment se okaza 4e nito ima pove4e metadon nito sam na 3.5. ami na 10. Palen film. Prodaljavah teatara v nas i vseki den si tarseh ot kade da vzema pari i ot kade da si kupa metadon. Malko po malko po4nah pak da krada i s drugite narkomani deto i te postoqnno ne im stiga6e i nqmaha metadon da praim prostotii. Malko po malko na6te vzeha da se ose6tat 4e stava ne6to, praviha mi testove sa heroin, izlizaha 4isti, 4udeha se kvo stava dokato edin den ne mi nameriha edna golqma 10k sprincovka i se svetnaha 4e mai si biq metadona. Ba6ta mi godi v programata da pita vazmojno li e toq metadon da se vzima venozno i razbra 4e moje. Nqma6e kakvo da stane i im kazah vsi4ko. Napravo na6te ostana potreseni. otnovo. No pak ne sa me zaebali ili da dignat race ot men i da me ostaqt da se opravqm. Neznam kvo 6tqh da pravq bez tqh, bqh ostanal bez nikav metadon bez pari na golqma doza metadon, napravo neznam kakvo 6tqh da praq togava. Na6te aide pak s nadejda 4e tva 6e e poslednata prostotiq koqto moga da napraq i 4e 6e si vzema pouka me zapisaha pak v programata. Doktorkata mu dala akul na ba6ta mi da slaga voda da ne moga da si go biq. Ba6ta mi vze ve4e posledno re6enie da se mahna ot burgas v drug grad bez metadonovi programi (ve4e znae6e 4e kopuvam ot drugi deto vzimat med.) i da mi go pra6ta kato slaga voda. Taka i stana ba6ta mi organizira vsi4ko i zaminah ot burgas kato tova be6e posledniq 6ans koito mi dadaha na6te. Taka ve4e dale4 ot burgas i ot prednata mi sreda 6tqh da po4vam ot na4alo, pak s 5k 4ist med samo 4e i voda i malko po malko da namalqm. Oba4e narkomana si e narkoman brat4e. Da sum go piel nai mnogo mesec, oba4e mi se drusa, iskam da se ocelq, samo za tva mislq brat4e. I kvo kvo edin den vikam ebal sum mu maikata, kakto be6e s vodata direktno si go nacelih. Pak si osetih kick si4ko kakto si e oba4e sled 2 3 4asa mi se eba maikata. Qka treska te fa6ta ot vodata, glavata te boli adski mnogo po4a6 da se trese6 celiq i moje i da draifash i tva prodaljava do okolo 4 5 4asa. Smqtaite vapreki tova po4nah da si go biq pak sus vodata i seki den treski. Edin pat se 4uh s edin ot moite hora v burgas kvo stava a y i stana vapros za taq voda. Vikam mu bratle eba mi se maikata ba6ta mi mi slaga voda as se celq seki den sum bolen. I toi mi vika as 6ti kaja e. Slaga6 metadona v nqkav sud i po4va6 da go varish, vodata se izparqva i ostava metadona. Maikooo samo tva mi trqbva6e, kato po4na edno varene edno celene maiko mila. I pak kato se celih s po 5 po4nah da ka4vam ka4vam i pak do 10 si stignah. Po4na pak filma, ba6ta mi mi pra6ta za 2 sedmici as sled edna ve4e nqmam. Po4nah da zvanq seki pat po rano, vse go izsipvah se ne6to stava6e. Ba6ta mi pak vze da se samnqva 4e stava ne6to. Iz4aka tam nqkvi praznici da se prebera i me izhva6ta 4e celite mi race sa nare6eto. Vika kvo stava e 4ovek ne moje6 sega da si bie6 ve4e metadona i mina pak na heroin. Vikam ne be nali doktorkata ti kaza 4e ot metadona heroina ne te hva6ta (koeto naistina e taka, po4ne6 li da vzima6 metadon zabravi za heroin i 10 paketa da si hakne6 sa6tiq hui, ose6ta6 4e si nadrusan ama ni6to ob6to sas staroto 4uvsto ot heroina, kazvam go za6toto nqkolko pati kato nqma6e ot kade da namera med sum vzimah heroin, nikakv efekt nqma). Nqma6e pak izhod trqbva6e da si priznaq. Ba6ta mi zamalko ne polu4i udar kato razbra 4e si biq metadona s voda. Ne moje6e da povqrva 4e sum tolkova bezotgovoren i zariben kum iglata 4e da si vkaram v kravta voda. 4udeha se kvo da me praqt ve4e (bahti izruda deto sum). Hodi pak v programata ba6tata kazal i na taq doktorka abe toq na6iq pak si go bie barabar s vodata, doktorkata ne bila hi4 o4udena, qvno polovinata zapisani go praqt. Kazala mu da slaga pove4e voda, vodata da bude pove4e ot metadona i taka i da go varq ne moga da se mahne, apuk ako si go nabiq e po4ti ravnostoino na tova da si biq 4ista voda koeto ozna4ava 4e se ostana na mqsto. Ba6ta mi vzima tejkoto re6enie za posledn put da mi dade 6ans i da po4ne da mi dava metadona s mnogo voda kato znae 4e ako pak si go biq 6e umra. Varna se v nas i mi vika "mom4e davam ti posleden 6ans (toq put naistina) 6ti pra6tam voda s metadon i tva ti e, nabii si go pak i tva 6te e". Vika mi "sega trqbva da izbira6 6e jivee6 li kato normalen 4ovek ili mri tva ti e posledniq 6ans as nqma kakvo da napraq ve4e ot tuka natataka". Sled nqkolko dena pak zaminah s metadon napraven 4 kum 1 (pieh po 20k ot koito metadona e 5k i 15k voda). Kato zaminavah vtoriq put nqkaksi se bqh nadahal naistina da spra da se celq ve4e i malko po malko da spra nacqlo vsi4ko. Parvite dni dobre oba4e pak samo tva mislq dokato na 3tiq 4tiq den vikam 6e go prevarq da vidq kvo 6e stane. Naistina ni6to ne stana vari6 vari6 i pak samo voda ostava. Ot edin drug znaeh i drug nai4in za mahane na vodata, slaga6 metadona s vodata v frizer i go sledi6, vodata zamrazva predi metadona (daje neznam dali vaob6te metadona zamrazva) ta gleda6 kato zamrazne maha6 leda i drugoto e 4ist med. Po princip stava ama pri tolkova voda naprao zamrazva si4ko zaedno navednaj t.e. i tva ne stana. I taka ostanah s voda koqto moga da q piq i koqto mi pomaga da nqmam krizi. Parvite meseci mi be6e mnogo tejko ne izlizah ot nas bqh v nqkva depresiq, iglata mnogo mi lipsva6e, ni6to ne mi se prai6e abe ne mi se jivee6e. Tva prodaljava6e meseci. Malko po malko sviknah nai nakraq toq metadon da go piq. Po4nah da izlizam da se sre6tam s novi hora koito mnogo mi pomognaha sa6to 4etqh knigi koito su6to mnogo mi pomognaha i malko po malko osaznavah 4e jivota e hubav i bez iglata. Mina okolo godina prez koqto go namalih na 3k. Ba6ta mi mi pra6ta6e po 12k (nali s voda). Vsi4ko varve6e mnogo dobre po4nah da osaznavam mnogo ne6ta i malko po malko toq metadon po4na da mi pre4e. Seki pat 6e hodim nqkade s priqteli a po4vam da mislq sq trqbva da si zimam metadon, kade da go slagam, kade da sa kriq da go piq i t.n. Ve4e vze da mi pisva da zavisq ot toq metadon i da ne moga da napraq edna kra4ka. Mnogo ot togava6nite mi priqteli zaminaha za 4ujbina napraiha pari, abe horata se razvivaha. As s toq metadon ne moga da mradna nikade. Prez tva vreme prez koeto naitina go pieh (pove4e ot godina) mislineto mnogo mi se promeni. Po4naha da mi se otvarqt o4ite za mnogo ne6ta. Po4nah da osaznavam 4e as 10 godini sum jivql v nqkakva 4erupka i 4e okolo men sveta se e razvival dokato as sum jivql s iliuziqta na rozoviq svqt na narkoticite. Pak kazvam mnogo mi povliqha hora koito sa nqmali dopir s heroin tqhnoto mislene i use6tane za sveta, kakto i knigite koito 4etqh v tozi period. Neznam sqka6 se sabudih izvednaj. Po4nah da mislq kak da se otarva ot toq metadon, nqkasi go bqh namrazil ne iskah da go vziamam pove4e ne iskah pove4e da zavisq ot ne6to, imah silna nujda za prav pat prez jivota si da se po4ustvam SVOBODEN! I 4isloto 10 mi haresva6e kato zavar6en vid na edno otminalo vreme. Misleh si 10 godini mi stigat vreme e za nova stranica. Imaite predvid, 4e sum se drusal to4no prez godinite prez koito 4ovek se oformq kato 4ovek (14-24). To4no kogato mozaka mi se e razvival, haraktera, tqloto i t.n. as sum se drusal s heroin i kato cqlo cqloto mi sa6testvo, du6a i t.n. sa se otklonili ot realnata predstava za sveta i jivota. Da ne govorim za vrazkata mejdu 4ovek i kosmos i t.n. koqto sega se opitvam da otkriq 4rez razli4ni knigi. Ta kakto kazah ve4e mi be6e pisnalo ot toq metadon i kato cqlo ot tova 4e sum varzan za ne6to i 4e iskam da sum SVOBODEN. I re6enieto be6e vzeto, trqbva da spra metadona ako 6te i da trqbva da si qm lainata. Znaeh ot predi tva ot hora koito sa probvali da go sprat 4e e nevazmojno tai kato krizite sa stra6no gadni i prodaljitelni. Iz4etah sumati materql i forumi, kato cqlo nasqkade se govore6e edno i sa6to. Be6e tova lqto kogato ve4e obeden se obadih na ba6ta mi u mi kazah 4e iskarvam lqtoto (6toto raborih), namalqm go kolkoto moga i sled lqtoto go spiram. Ba6ta mi ne povarva kvo mu govora, pita6e me kak mislq tva da stane. Kazah mu 4e svar6va lqtoto i otvam nqkade sam i ako 6te da umra nqma da vzema poe4e metadon. (taka e prikazkata, nqma omrql ot krizi tai 4e...) I taka svar6i lqtoto, ba4kah do kraq na septemvri, kato ospqh da go namalq na 2.5 (pieh po 10kubika s vodata). Pribrah se kum 10 noemvri s qsnata predstava 4e dnite mi na metadon sa prebroeni. Kato se pribrah po4nahme da mislim kade i kak da napraq detoksikaciqta. Gledah nqkvi kliniki v sarbiq i drugi strani kadeto predlagat le4enie s nqkvi novi metodi i tehnika koito ti 4istat organizma napulno za nqlko dni bez nerazpolojenie i t.n. Purvo misleh da hodq i na6te da na6iqt otnovo sumati pari i t.n. , no as po4nah da si mislq drugi raboti. Misleh si 4e taka da go spra bez da se ma4a e noj s dve ostrieta, 4e mnogo lesno sled tva moga pak da se zaka4a kato znam 4e posle za nqkolko dena v edi si koq klinika 6e me opraqt. Drugoto koeto bqh osaznal 4rez moeto "probujdane" be6e kolko mnogo sum naranil nai blizkite mi hora koito taka i taka ne se otkazaha ot men. Naistina mnogo mizeriii sum napravil na mnogo hora pokrai drogata i nqkaksi vatre6no use6tah 4e trqbva da si platq. Taka re6ih da ne hodq v nikakva bolnica ami da se nasiram ot krizi. Govorih s na6te kakav e nai dobriq na4in tova da stane. Otna4alo si misleh da hodq v komuna tam da si vadq krizite, no posle se otkazah. Nai nakraq re6ih i im kazah na na6te 4e trqbva da zamina nqkade sled prirodata dale4 ot vsi4ko i 4e iskam da sum sam i kakvoto stane tam da si ostane tam zavinagi. Plana be6e zadvijen, estestveno na6te pak mi pomognaha super mnogo. Ba6ta mi se zainteresuva i nae vila v rodopite izolirana na edin halm v planinite na mnogo qko mqsto. Na6te se bqha pritesnili kak 6e opravqm tam sam, 6toto i te bqha se pointeresuvali za metadonovite krizi i bqha 4eli mnogo lo6i ne6ta. Kakto i da e obediha me brat mi da doide s men za podkrepa i ako mi stane mnogo lo6o da ne napraq nakoq bela. I taka na 20 tragnahme kum rodopite s nqkolko torbi qdene, nqkolko knigi i laptopa mi s internet flaska na globul, bez kapka metadon (za vseki slu4ai). I vsi4ko zapo4na malko po malko. Purvite 4 dena mi be6e gore dolo dobre daje pospivah ve4er po nqkolko 4asa. Sled 4etvartiq den ve4e vze da mi stava mnogo lo6o, ne iskam da vlizam v podrobnosti. Pika mi be6e na vtorata sedmica i na4aloto na 3tata sedmica mejdu 10tiq i 17tiq den. Sega sum na 20ti den. Ve4e mi stava po dobre dori sno6ti spah za 3-4 4asa. Nadqvam se tazi 4ta sedmica koqto po4va ot utre da mi e posledna tuka. Ve4e zapo4vam da ose6tam svobodata i jelanieto mi za jivot. Tolkova mnogo planove imam vse pak sum edva na 24. Iskam da kaja na vsi4ki koito iskat da sprat kakvo to4no mi pomogna na men, za6toto as ve4e se smqtam za iz4isten ot teq laina vse pak 20 dena as si znam kak gi iskarah.
1vo- i nai vajnoto, tazi rabota na sila ne stava. Tva e nai vajnoto. Do sega vinagi prez teq godini kato sam go spiral ne sum uspqval za6toto nqkoi drug me e karal. Na sila hubost ne stava! Kogato nqkoi te kara, puk na tebe vatre6no ti se drusa, nqma kak da stane. Trqbva vseki 4ovek sam da go useti. Trqbva ne6to da se probudi v nego, da osaznae dumata jivot i kade e toi v nego. Osetil edni pat svobodata trqbva da si beznadejno tap da se porobi6 otnovo.
2ro- vseki trqbva da si nameri ne6to za koeto da se bori. Da spre metadona zaradi tva ne6to. Ne6to koeto dokato si v krizi da si misli6 za nego i da ti poddarja duha. Da si kazva6 6e go spra toq metadon za da moga da.... (edi si kvo) Za vseki tva e ne6to unikalno koeto moje da nadaha taka samo nego. (Pri men e jelanieto da navaksam propusnatoto ot jivota prez vsi4kite teq godini dokato sum bil poroben. Sega kato se opravq napalno 6te zamina naiii nakraq i as nqkade po sveta da vidq jivota ot druga strana, pre4upen prez prizmata na drugi hora religii i t.n. Stremeja mi v momenta e da izrasna duhovno da osetq ot jivota. Jivota e tolkova kratak hora a nie go propilqvame s iliuziqta 4e jiveem i si praim kefa.) Vseki trqbva da nameri ne6to za sebe si koeto iska da postigne deto se vika da ostavi sleda, a ne begliq spomen na nekolcina za gadniq narkoman.
3to- vseki trqbva da nameri mqsto kadeto sam sus sebe si da se prebori sas gadnite krizi. Nqkoe opredeleno mqsto ot detstvoto ili mqsto palno sas hubavi spomeni ili nqkoe napalno novo mqsto za vas koeto moje da vi zaredi polojitelno, kakto v moq slu4ai vila v Rodopite sred prirodata otdelena ot vsi4ko ostanalo.
4to- ako imate blizak 4ovek koito e 4ist i prez godinite vi e bil podkrepa po nqkakv na4in, vzemete go s vas. Tai ili ina4e ne e dobra ideq da ste sam, daje kategoti4no ne trqbva da ste sam. V moq slu4ai ako ne be6e brat mi s men, neznam kvo 6tah da praq sam. V pika na krizite vi nalitat mnogo mra4ni misli da izbqgate. A da izbqgate izborite sa 2: kakto ste v krizi da stanete i da izbqgate na nqkade (zatova e po dobre mqstoto kadeto ste da e vazmojno po izolirano i otdale4eno) ili da se samoubiete (zatova e dobre da ima nqkoi s vas aventualno da predotvrati ne6to takova)
Tva e hora, trqbva da namerite pri4ina zaradi koqto da sprete, zaradi koqto da jiveete. Trqbva mnogo sila (koqto se krie vav vseki), trqbva silno jelanie i motivacia.Trqbva da namerite 4ovek i mqsto kadeto i s koito da iskarate krizite. Tova trqbva e vajno za vas mqsto i 4ovek, koito sa izpalneni s polojitelna energiq i koito da se prenesat na vas v nai tumnite momenti ot pro4istvaneto.
Ima i drugi strani4ni raboti koito mogat da vi pomognat no te ne se otnasqt za vsi4ki. Primerno as pu6ih treva (marihuana) prez vsi4kite teq 20 4isti dni do sega. As pu6a treva malko ot predi da po4na heroin (predi pove4e ot 10 godini) i prez si4kite mi narkomanski godini sam popu6val i vinagi kato sam se napu6val sum se sduhval 4e sum narkoman i 4e ni6to ne stava ot men. Sega to4no tova mi trqbva da sajelqvam za teq godini kato narkoman i jelanieto da se opraq + 4e trevata e silno obezbolqva6to nqkoi sigurno znaqt 4e se prepora4va na hora bolni ot rak i drugi podobni bolesti koito sa sapatstva6ti ot silni postoqqni bolki i depresiq 4e jivota e skapan. V moq slu4ai trevata mnogo mi pomogna moje bi bez neq nqma6e da izdarja. Purno naistina pomaga mnogo za bolakata, kogato pu6eh prez teq dni zna4itelno se ose6ta6e oblek4enie, bolkata namalqva + 4e napu6e ne misli6 za metadon pone pri men be6e taka, daje to4no obratnoto kato se napu6eh i o6te pove4e po4vah da preziram metadona i da iskam da se otarva. Dano ne podhlazzna nqkoi no na men teq 20 dena koito ve4e iskarah 4ist minaha pod znaka na marihuanata. Naistina malko e skapa, as zaminah za Rodopite s 20 grama masur (1gr = 15-20lv) i gledam 4e vze da privar6va, no as pu6ih postoqnno vseki den prez 4 4asa (08:00-12:00-16:00-20:00-00:00-04:00) s mnogo rqdki propuski. Sega se setih 4e osven 4e mnogo oblek4ava bolkata pomaga i pri razstroistvo tai kato ima leko zapi4a6to deistvie. Kazvam vi 4e na men mnogo mi pomogna i sas sigurnost na teq koito tai ili ina4e si pu6at pokrai medeca 6te im pomogne. I posledno da kaja za trevata na teq koito ne znaqt i ne pu6at, 4e trevata ne pri4inqva fizi4eska abstinenciq.
Drugo koeto mnogo mi pomogna e mizikata. Vzemete si liubimata muzika s vas kadeto i da otivate da se 4istite. Muzikata ima nqkakvo magi4esko deistvie vurhu mozaka i moje da prevarne i nai tamnite i otricatelni misli v polojitelni. 6te kaja 4e pod liubimata muzika imam predvit tazi koqto vi nadahva i vi kara da mislite za polojitelni ne6ta kato q slu6ate. Izbqgvaite liubimite vi bavni i tajni pesni koito mogat da vi natajat ili obezkorajat. Abe vseki znae nai dobre za sebe as prosto iskam da kaja 4e muzikata pomaga mnogo, tova e.
Drugi drebni ne6ta koito mogat da pomognat mogat da badat vsi4ki drebni ne6to koito imat nqkvo zna4enie i stoinost za vas. Naprimer amuleti, kamani, krust4eta dr. ve6ti i t.n. Vsi4ko koeto ima nqkakvo zna4enie za vas i vnasq vav vas svetli 4uvstva i misli vi e ot pomo6t
Oh malko se poovlqkah, dosta pisah, nadali nqkoi 6te go pro4ete tova, nadqvam se pone edin da go pro4ete i da nameri ne6to v dumite mi. Tva e hora ne se ot4aivaite, dori i da ste pod dunoto moje da izpluvate, edinstvenoto e da si povqrvate, tova e. I v nai lo6iq moment ot pro4istvaneto trqbva da znaete 4e moje i da e po lo6o.Primerno, pomislete posledniq put kato ste krali kak e mojelo da vi hvanat. Sigurno tuka ima hora deto znaqt kak se karat krizi v aresta, v staq 2 na 3 sas 2 daski v ugala i da se nasira6 i kukite da te gavrqt. Da ne govorim ako vi hvanat i kakto na pove4e ne im e za prav put, da vi sadqt. Da vidim togava v sledstveniq arest kak sa karat krizi. Kakto mnogo moi priqteli gi opandiziha to4no kato bqha nai zaka4eni. Poslenie slu4ai s edno priqtel4e: pi4a be6e zapisan na 2 programi vav burgas i varna. Vzima6e po nad 20k na den venozno. Fa6tat go edna ve4er da krade tam s o6te edin (toi e RC lejal za krajbi) i bum v aresta za 72 4asa ot tam go mestqt v sledstven kade e i do den dne6en. Tva stava predi 3 meseca. Seki den v krizi sum si mislil za nego i nqmam pravo da se oplakvam 4e mi e lo6o. Parvo as sam na 2.5 toi na 20k. Toi e v staq 2 na 3 s 2 daski v ugula as vav golqma vila s legla, televizor, hladilnik palen s qdene sladi4ko a y, laptopa do mene, masura svit 4aka... i taka.. razbirate li kvo vi kazvam, seki den v krizi si mislq toq 4ovek kak go e izkaral parviq mesec, i kato gi znam tqhnite toi e narkoman ot po4ti 20 godini i te sa dignali race otdavna ot nego, nqma i edna vafla da mu zanesat. Taka 4e kato vi e lo6o izpanati na mekoto leglo vav vas i vi tersene 4e si4ko vi boli i ne ste spali edna sedmica se zamislete, ako vi zakliu4at nqkade kato ku4e togava kvo 6e praite.
Ve4e prekliu4vam iskam samo da kaja pak, hora vsi4ko vi e v glavata. SILATA NA MISALTA E BEZGRANI4NA I MOGA6TA izpolzvaite q. Vsi4ko e v glavata vi. Ne se ostavqite na misalta 4e ste bezsilni pred metadona, ne mislete kak nqkoi v krizi sko4il ot 5tiq etaj a kak nqkoi v krizi gi e iztarpql dori zatvoren v edin kvadrat le6en ot po4ti vsqkvi nujdi. OT KRIZI NIKOI NE E UMRQL. Zna4i moje da se drusa6 10 15 godini i da si prai6 "kefa" za smetka na nai blizkite ti hora a posle ne moje6 da iztarpi6 edin mesec krizi. Emi nqma kak, takav e jivota, trqbva da ima ravnovesie. Vseki trqbva da izsurba gor4ivata supa deto sam si e nadrobil. Vseki ot vas trqbva da se gar4i. Tova trqbva da e nai gadniq moment v jivota vi. Trqbva da minete prez ada i hubavo da go zapomnite. Taka 6ansovete sled tva pak da se dokarate do tam sa mnogo po malki. Stiskaite zabi, vremeto ne moje da spre i da ne iskate mesecite se vartat i v edin den 6e stanete i 6e se po4ustvate SVOBODEN!!!

Следващатия пост, ако не е на кирилица ще го трия

Редактирано от hladnika на 09.11.12 09:02.



Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободата [re: FreeWill]  
АвторOMG (Нерегистриран)
Публикувано08.11.12 17:14



Абе момче, кой ще ти чете километричното писание и то на латиница ???



Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободата [re: OMG]  
АвторOMG (Нерегистриран)
Публикувано08.11.12 18:05



УФФ... изчетох го... Радвам се за теб, момче.
Браво, че си разбрал до какво падение води наркоманията.
Продължавай да градиш живота си чист и устремен към доброто.



Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободата [re: FreeWill]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано08.11.12 19:05



Доста време и усилия ми отне, но ГО ПРОЧЕТОХ


Радвам се много за тебе, на мен в момента също ми предстои спиране на мед (от около 3 куб), така че ми беше и полезно да прочета твоя опит. Дано и аз да успея!
Разбрал си много важни неща за живота и това е много хубаво, като се има предвид, че си само на 24, а 10 от тях си бил зависим.
Обаче живота е пред теб и както виждам ти си достатъчно мотивиран да промениш нещата /досегашния си начин на живот/ и да живееш свободно и независимо от каквито и да е вещества!
Желая ти успех за напред в живота и никога не се връщай назад! Пътя е напред!



Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободатанови [re: FreeWill]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано08.11.12 20:27



Радвам се , че си успял !! Пожелавам ти успех занапред ! Живота е пред теб !





Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободата [re: ...]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано08.11.12 22:23



Много хора така и не дочакват подобно пробуждане, така че не го изпускай! Познавам мнозина, които бавно загиват в метадоновите програми, но нямат силите да потърсят нещо по-добро. Много от тях изобщо не е трябвало да попадат там, но ти сам го казваш - когато си в криза, не мислиш за бъдещето. Търсиш пътя на най-слабото съпротивление, а какво по-лесно от програма, в която само ти взимат парите и грам не им пука за теб. Пожелавам ти успех, защото 20 дни все още са много малко. Направи ги минимум 20 години!



Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободатанови [re: FreeWill]  
АвторFreeWill (Нерегистриран)
Публикувано09.11.12 10:38



Благодаря за окуражителните думи.
@Mortisha Adams - Пожелавам ти успех в това което ти предстой. 3к е малко и кризите няма да са ти толкова силни. Аз като спрях да пия бях също на такава доза (почти такава 2.5). Днес ми е 21 ден и се чувствам по-добре от вчера, но още съм в кризи, хем тия 2.5к ги пиех разредени с много вода. Периода на прочистване на организма от тия вещества продължава от 21-30 дена независимо на ква доза си бил. Просто ако си бил на по-малко, дните ти ще минат по леко, но периода си остава същия. Това е най-тегавото при детоксикацията, времето, но то не може да спре, то си върви и рано или късно дните ще минат. Съвета ми е колкото можеш да не мислиш за това. Колкото повече мислиш са времето и гледаш часовника толкова по бавно минава то. Както казват затворниците, като влезеш в затвора, почнеш ли да мислиш постоянно за това колко години ти остава и т.н. си свършен. Точно обратно със всеки изминал ден трябва да се радваш че си със един ден по близо до целта, а не да се сдухваш колко далеч си от целта. Запомни всичко е в главата ти, СИЛАТА НА МИСЪЛТА е способна на всичко.
@V - Естествено. Детоксикацията на организма е само първата крачка към свободата. Знаем колко хора спират (изкарват си кризите) и след време пак почват да се друсат. Рекорда който аз познавам е един приятел, който спря, оправи се момчето, за една година дръпна много. След 4 години чист, пак се закачи, до ден днешен. Незнам как да го обасня. Говорил съм си с него, питал съм го, и той не може да ми обясни. Явно като е спирал е станало на сила. Той е спрял, но още му се е друсало. Подтиснал е тази нужда някъде дълбоко в подсъзнанието си до един ден, в който тя е изплувала по силна от останалите му мисли и е взела превес довел до осъществяването и. Също една от най-големите илюзии на наркоманския мозък след като спре да се друса е че един път като е спрял е по-силен от дрогата и когато иска после пак може да я спре. Много хора казват "физическата абстиненция продължава известно време, докато психическата за цял живот" и са прави. Но един човек със силна мисъл (воля) осъзнал и намерил смисъла на живота (за себе си) никога не би се поробил отново.



Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободата [re: FreeWill]  
АвторFreeWill (Нерегистриран)
Публикувано09.11.12 10:54



Искам да се пак да се извиня, че първия ми пост не беше на кирилица и да благодаря на модератора че не го е изтрил напълно. Който иска да го прочете може да маркира текста който не се вижда и той ще се появи.



Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободатанови [re: FreeWill]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано09.11.12 11:23



Наистина много неща си пропуснал да усвоиш, като едното, което веднага се набива на очи, е колко си неграмотен. Дори на латиница и пак неграмотно. "Омрял", "оспях"... мани, мани.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: Хероин/Метадон - Пътят към свободатанови [re: FreeWill]  
АвторFreeWill (Нерегистриран)
Публикувано09.11.12 12:27



Хах... Мерси за поправката ARIZE, но не мисля, че това е важното, дали съм написал умрял с "о" или с "у". Тва е следствие от бързината с която съм го писал, не навсякъде умрял е с "о". Не е толкова важно как е написано, а какво искам да кажа с написаното. Както и да е... Все пак се извинявам за грешките, сигурно не са само тия които си дал за пример. Призовавам хората които те първа ще четат, да не обръщат внимание на грешките (които са факт) и да ги търсят по редовете, а да прочетат и пробват да разберат написаното. Най-много ще се радвам ако някои го и приложи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.