Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 23.09.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Параноя  
Авторasdf (Нерегистриран)
Публикувано28.10.12 14:52



Някакви предложения как да се справя с моя проблем

? Когато пуша трева почти винаги получавам пристъпи на параноя :/ , но евентуално след това си изкарвам добре. Параноята ми се състои в това: винаги преди да пуша съм леко изплашен , че може да стане нещо , да припадна и т.н след като изпуша цигарата сърцето ми почва да бие , усещам си пулса и минават какви ли не мисли през ума ми. Ако някой може да даде някакви предложения за това как да избегна това чувство , ще съм му много благодарен . Всички казват всичко е до нагласата , обстановката .. и да това е така - винаги съм с приятели и всичко е 6 , но този глас преди да пуша ми казва " ами ако ... " и от там започва :/ . Знам че трябва да си казвам , това е ефекта и само временно , но просто ... щом с тревата става така .. не ми се мисли .



Тема Re: Параноя [re: asdf]  
Автор joell (непознат )
Публикувано28.10.12 15:47



паническото разстройство (страхова невроза)мотивиран и немотивиран страх,самата мисъл за това че може да ти се случи нещо кара сърцето ти да бие като ковашки чук,ускорен пулс и прочие,марихуаната сама по себе си бута параноя и в случая нещата при теб се задълбочават,вместо от едно няколко минутно изпълнено с емоции преживяване,се превърна в тотален кошмар

,трябва да започнеш да нагласяш психиката си към очакване на нещо приятно,за твое успокоение мога да ти кажа че марихуаната не може да ти навреди по някакъв начин,освен ако не се панираш до умопомрачителна степен да извършиш някоя глупост, мисли за нещо хубаво преди да пушиш,освободи съзнанието си всичко е в главата ти,иначе при тежки изблици на параноя след джойнт 5 ml diesel ше те върне в състоянието преди да си пушил.

Редактирано от joell на 28.10.12 15:53.



Тема Re: Параноя [re: joell]  
Авторasdf (Нерегистриран)
Публикувано28.10.12 17:46



винаги преди да го правя си казвам - " споко всичко ще е нормално ще си прекараш яко , смях , ще си говорим простотии ала бала " и все така става .... Последния път един приятел вика " тази е по-хубава от еди къде си " и да наистина я усетих по -различна от обичайната , но като изпушихме джойнта си викам нещо от рода .. ами ако почна да халюцинирам някви гадни работи и такива :/ Просто .. не знам ... винаги си казвам всичко ще е супер , марихуаната е отпускаща - нищо вредно . Винаги имам такива едни мисли като ми бие сърцето ....

Някакви други съвети или информация за състоянието ако може , ще съм благодарен .

п.п Благодаря за бързия отговор! От много време чета този форум и накрая се престраших да пиша .



Тема Re: Параноя [re: asdf]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано28.10.12 18:32



Спокойно,не си единствен.Понякога има такъв ефект върху определени хора,даже като се замисля,не познавам човек да не се е вкарвал в тея филми.



Тема Re: Параноя [re: asdf]  
Автор sprtp (член)
Публикувано28.10.12 22:52



Кирилица

Редактирано от hladnika на 29.10.12 09:19.



Тема Re: Параноянови [re: sprtp]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано29.10.12 11:16



абе според мен някои хора просто не трябва да пушат трева. това е.



Тема Re: Параноя [re: Trickster]  
Автор davidhelfgott (paranoidandroid)
Публикувано29.10.12 13:16



м,да,аз последните месеци бях така,докато пушех и заради тази параноя и сърцебиене,което понякога ме докарваше до лудост и изобщо не ми беше толкова кеф,спрях да пуша.И вече 4-5 месеца не пуша,по-добре ми е и даже няма необходимост.А преди това като се сетя имах 2-3 години без да пропускам и ден,да не говорим,че пуша от 1996-а и в началото изобщо не е така,но това е съвсем отделна тема,то е ясно.Според мен е до човека,нз!При моите познати не е така,никой няма такива симптоми от тях,точно обратното!!!Може и да има и друг вариант-спри да пушиш за известно време-1-2-3 месеца и след това може и да не ти е така!Демек-малко почивка и разреди пушенето,макар че пак не е сигурно,че ще спрат симптомите.Това за нагласата не съм сигурен,щото и аз уж се нагласях,ама йок.Може би някой хора е просто по-добре да не пушат.Мей би.

use me,don`t abuse me !


Тема Re: Параноянови [re: asdf]  
Автор joell (непознат )
Публикувано29.10.12 16:43



При неопитните потребители се наблюдава тревожност, евентуално прерастваща в пристъп на паническо разстройство,съпроводено от психосоматични явления сърцебиене, задушаване, гадене, повръщане,тези явления са резултат по-скоро на страха,овладяни веднъж,тревата ще помага да се справят със стреса.



Тема Re: Параноянови [re: asdf]  
Автор joell (непознат )
Публикувано29.10.12 17:08



Точно на определени хора халюцигените отключват, но и заключват завинаги,гореизброените симптоматики който може би са съществували под скрита форма и без употребата на дадено вещество,не мисля че има такива хора на който да лепна етикет"ти не ставаш затова"изключвам свръх тежките клинични форми.Приятел не се стряскай от тревата,и ако нямаш опит с други по силни вещества моят съвет е да спреш дотук,трябва ти малко време с тревата и всичко ще си дойде на мястото.

Редактирано от joell на 29.10.12 17:18.



Тема Re: Параноянови [re: davidhelfgott]  
Автор xexo (beast)
Публикувано30.10.12 11:49



Аз нещо не я схващам тая логика - кофти ми е да пуша трева, ама пак продължавам (ако говорим за рекреативна употреба). Като ми е кофти да правя нещо - не го правя.

Shit happens



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.