Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:18 01.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема kratom  
Автор xexo (beast)
Публикувано18.10.12 12:00



Благодарение (предполагам) на Миленчето дето писа преди година във форума, кратома е класифициран клас I в България - наред с хероина.

Предлагам да се изтрие темата за кратома тъй като вече няма да е от помощ за никой.

Аз лично занапред ще избягвам да споделям всякакви "тайни" в този форум. Колкото и да ми е тъпо ...

Патетично е.

Shit happens


Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
Автор sprtp (член)
Публикувано18.10.12 17:21



e, може ли... ние да не се проявим. в цял свят е легално, но във велика българия, не.

ебати...

искам да се евкуирам от тук, колкото може по-скоро.

Редактирано от sprtp на 18.10.12 17:36.



Тема Re: kratomнови [re: sprtp]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано18.10.12 18:55



Сакън да не намалеят постъпленията към програмите. Между другото в нашата програма има обява за желаещи да започнат лечение с buprenorphine . Нали Хехо беше отворил тема с лични наблюдения, и се питаше защо го няма като практика в родните програми. Е за радост, или не вече явно е факт.

П.П. Така и не можах, за огромно мое съжаление, да опитам кратом. Благодаря на МЗ за което.

Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано18.10.12 21:54



Mога ли да ви помоля за мнения реално ли е да спра метадона от 3 кубика на ден без кратом, без ибогаин, без мст и всякакви такива - на чисто, с обикновени хапчета и витамини от аптеката и чайчета от български билки като жълт кантарион например???
Помогнете ми с някакъв съвет, защото наистина е време да спра да взимам метадон, а не знам какво да направя - навсякъде чета за страшни кризи от меда! Наистина ли човек не може да се справи на чисто, както с хероина "студена пуйка"?!?



Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.10.12 09:45



Е точно сега ми трябват 4-8мг бупренорфин ...

Значи бупренорфина ще го пускат по програмите, не по GP-тата ?



Класифициран е Клас III в България, което значи че всяко GP може да го предпише (бензотата са в същия клас). Но предполагам че програмите няма да изпуснат шанса да направят някой лев от горе ...

Ще чакам докато се появи на улицата.

Shit happens

Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.10.12 09:47



То и от 200мг може. Индивидуално е.

Зависи какъв ти е прага на болка най-вече.

Shit happens


Тема Re: kratomнови [re: sprtp]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.10.12 09:50



В доста държави е забранен. За Полша съм сигурен, май и в Дания.

Нали трябва да сме примерници в ЕС.



Търся Евроскептична партия за да и дам гласа си.

Shit happens

Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
Автор sprtp (член)
Публикувано19.10.12 10:33



да, бе... вчера след като видях това, проверих за бързо и се оказа, че русия също са го забранили 10.2011г. поправката в нашия закон също е минала октомври месец 2011г. май сме преписали пак.

не, честно.. много са тъжни тея факти. с тая физкултурна празна кратуна, не знам докъде ще я докараме. ония не може 1 муха да убие, обаче престъплението ще решава. :(



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано19.10.12 14:29



3 кубика метадон не са много и спокойно за една седмица-десет дни може да намалиш постепенно,ако те е толкова страх.Накрая ще си на някакви смешни деления,които просто ще са ти за "вкус" и може да ги спреш и без да разбереш...



Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано19.10.12 14:31



То за индивидуалното ясно, но все пак има и общо.
Аз питам, защото до сега не ми се е налагало да спирам метадон, за хероин ако говорим - там абстиненцията си я познавам като дланта на ръката си и нямам проблеми да я изкарам, но виж метадоновата... просто не знам какво е и ме е страх, понеже чета хора пишат за кризи 30-40 дена и т.н.
Мисля си, че и психическата нагласа оказва в голяма степен влияние!
Ако може някои така да ги нарека "общи положения" при метадона (по-скоро абстиненцията от метадона) да ми споделите, ще бъда много блкагодарна!





Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано19.10.12 14:37



Благодаря ти много за успокоението!


Не че ме е толкова страх, колкото пак казвам не съм го преживявала и като чета, че било по-страшно 10 пъти от хероина, по-продължително - месец, два примерно и ... това ме стряска.
Но и аз си мисля, че 3 кубика не са много и като се подготвя психически и се стегна малко, да не се лигавя ... ще се получи. Нали?



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано19.10.12 22:33



Да,много ясно.Тея дълги абстиненции са резултат от години употреба и злоупотреба с метадона.Споко,с тея 3 кубика си направо спряла...



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Авторmarassi (Нерегистриран)
Публикувано19.10.12 23:43



много е индивидуално наистина, но мога да ти споделя моя опит, пък може нещо да ти е от полза все пак ....утре ще станат живот и здраве 22 дена откакто излязох от програмата тук във Варна ....бях на 80 мг повечето време свалях го с по 5 всяка седмица след като реших да спирам и до 10 мг нямах почти никакви проблеми ....след това обаче следващото ми сваляне на 5 не ,че беше мн зле ,но нямах вече нерви да стоя още нз колко време на тая мижава доза ,не можех да го трая повече този боклук в тялото си и реших направо да го спирам ....изкарах само 5 дена на 5 мг и после си тръгнах ...дадоха ми рецепта само за атаракс ,хлоропротексин и конвулекс ....слаби лекарства за метадови кризи по принцип, но то си им е практика ,аз и не очаквах друго ....за 'другото' трява да си платиш ....но аз се отказах от офертата на доктора ....нито едно то трите ми изписани лекарства не момогна особено ,а колкото да самите кризи не бяха толкова интензивни като хероиновите ,но просто трябва много време този натрупан метадон да излезе от тялото ти ....аз бях година и 3 месеца в програмата и физическите ми кризи бяха около 15 дена ,но не беше нищо страшно по-скоро бих го определил като изнервящо ,тъй като продължава сякаш цяла вечност и може да забравиш за всякакъв сън ....когато нещата ставаха нетърпими от псх естество си помагах с по 2 ривотрила и вършеха чудеса ,но само в краен случай ....но от седмица вече физически са чувствам добре ,остана само депресията ,но не толкова брутална както след хероиново спиране и безсънието ,което обаче си е сериозно ....в момента всеки час сън ми е просто лукс ....нз още колко ще продължи ,но се подготви най-добре за това ----мн дълги безсънни нощи продължаващи сякаш цяла вечност ....но и аз не искам вече да си тъпча с химии ,макар че имам направление за психиатър и най-лесно ще ми е да отида и да ми предпише някво бензо или нещо от З-тата но не искам ....дотук съм избутал ще изкарам и останалото ....взех си мелатонин освен ,че не е химия ами и наистина знам от преди ,че помага ....иначе гледай да си хапваш ако трябва и насила ,защото при мен така се случи изгубих всякакъв апетит ,като го спирах за сметка на това сега ям като разпран ....Витамин С също трябва ,но без да се прекалява с него ((((храни съдържащи протеини ....та така ....не се плаши от физическите кризи поне според мен менталната част е там където е истинската борба ....но все пак това съм си просто аз ....това е на метана ,че е много индивидуално при различните хора ,но дано поне нещо полезно си намерила в този поуст и ти пожелавам успех със спирането ....най-важното е мотивацията ти и да имаш подкрепа от близките ти хора ....тоя метадон оставяше от мен само една обвивка без грам желание да правя нещо ,без креативност ,без мечти ,без нищо ....жалка история iли просто тази синтетика не е била за мен ,но за всичко си има хора ,някои цял живот ще си останат на това i не им е проблем ....но аз се радвам ,че не съм от тях ....както и да е ....прекалено дълъг стана поуста ....нещата ще се оправят ,но просто е бавен процес ,бъди търплива и се опитвай колкото и да ти е тежко да намериш нещо положително в цялата работа ....искрено ти желая успех всичко е в мозъците ни и това трябва да лекуваме и там всъщност е истинската борба ....



Тема Re: kratomнови [re: marassi]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано20.10.12 00:36



Благодаря ти много за информацията и подкрепата - точно от това имах нужда!
Само да те питам тези 10 милиграма, от които ти си започнал да спираш, на колко кубика се равняват? Като под кубик аз разбирам течен метадон и си дърпаш с пипетата или спринцовка колкото ти е дозата - мойта е 3). Не мога да се ориентирам в милиграмите


Аз също усещам, че просто тая синтетика не е за мен, с всеки изминал ден все повече се отвращавам, постоянно ме мързи, спя до обед, понеже не работя (карам магистратура и лекции само през уикендите имам) и за 7 месеца просто ми писна вече, а и имам и ред причини, за да го спра и на първо място е здравословната. Откакто взимам тоя препарат усещам, че тялото ми просто не функционира добре, като цяло отслабване на организма, започнаха проблеми с храносмилателната система, с отделителната, зъбите ... месечния цикъл ми спря (нещо, което дори когато употребявах хероин не ми се е случвало, а хероин не взимам от 7-8 месеца вече).
Та така, писна ми вече от боклуци, искам да си изчистя организма колкото може по-скоро! Имам наблюдения, че принципно съм здрав организъм и се надявам да се справя, като имаш предвид и че съм доста надъхана - това определено е от голямо значение. Прав си, че всичко е в главата - борбата е основно на психологично ниво, болката също е в ума ти! И най-важното според мен е ако можеш да запазиш самообладание, хладнокръвие, спокойствие и търпение! Не че е е лесно при условията на криза, но не е невъзможно! С тренировките, които имам от предишни хероинови абстиненции, мога само да си пожелая успех и да започна!
ЗАПОЧВАМ ОЩЕ ОТ СЕГА – ОТ ДНЕС (вече станахме 20-ти) Ще ми е 1 ден!
Още веднъж ти благодаря за подкрепата!



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано20.10.12 08:34



1 куб-1мг.



Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано20.10.12 09:47



1 кубик = 10 мг.



Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано20.10.12 10:36



Значи да обощим, не знаеш колко е един кубик в милиграми, ама и гарантираш, че ще и е лесно, така ли? Ако не успее, което е напълно възможно, имайки предвид колко малко хора успяват да занулят от 30мг, замислил ли си се как ще се почувства това момиче? Като пълен неудачник.

Форум ли бе да го опишеш.



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор xexo (beast)
Публикувано20.10.12 11:06



Има някои хора в този форум които са го спрели с намаляване без никакви проблеми (абв ми идва на ум). Аз го спрях от 10, но си помогнах с кратом - не изкарах нито една безсънна нощ, храних се нормално през цялото време. Цялата хава трая месец и нещо, това след 10 години на метадон. За съжаление с кратом няма как да си помогнеш вече тъй като го забраниха (оди разбери защо). Но 30мг (3 кубика) си е висока доза за cold turkey.

Зареди се с някои лекарства, витамини и аминокиселини - в тази тема ще намериш списък:



Психическата нагласа наистина е много важна. Важно и да имаш нещо за правене докато спираш (за да не циклиш непрекъснато над абстиненцията).

Shit happens

Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано20.10.12 13:58



Не му благодари, според него най ефикасния метод за отказване е цитирам : Връзване за радиатора, и шутове в главата, или ще става човек, или по добре да го няма. И така цяла година. Считаш ли , че съвета на този човек е меко казано безопасен , особено по темата?



Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Авторmarassi (Нерегистриран)
Публикувано20.10.12 14:41



3 кубика са 30 мг ,което хич не си е малка доза за спиране отведнъж ....нз аз лично не те съветвам още повече ,че смяташ без някакви съществени медикаменти да го правиш ....ако потърпиш още месец месец и малко би трябвало като сваляш по 5 на 7-10 дена да го докараш до 5-10 мг и оттам вече да се пробваш....но при всички положения 30 мг са доста доза за спиране от раз поне така мисля аз....все пак успех каквото и да решиш ,но най-добре наистина намали го още ....поне наполовина ....



Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано21.10.12 18:58



Еми виж сега, относно, връзването за радиатора и шутовете не съм съгласна.

Явно недоразумението дойде от там, че аз говоря за кубици, а те за милиграми, което, както казах, не мога да преобразувам правилно!
Но какво да ви кажа, въпреки всичко смятам да се пробвам, ако стане много зле, тогава вече ще мисля други варианти. Но за сега не се чувствам особено зле, имайки предвид, че последно взех в петък, ясно ми беше, че съботата ще я изкарам без проблем, но и днес не ми е особено зле... взела съм си и няколко ривотрила, както и приспивателни и витамини, хранителни добавки...
Абе длъжна съм да опитам, а пък ако вида много зор- тогава ще мисля. Не искам да взимам повече метадон, не искам да си губя времето, предстоят ми важни неща - не мога тогава да съм в кризи - по-добре да си ги изкарам сега!
Благодаря на всички ви за мненията. Ако някой се сеща още нещо, което би ми било от полза, да го сподели, моля (било тук или на бележка - все тая)
Поздрави от мен!



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор joell (непознат )
Публикувано21.10.12 21:25



Мисля че ако успееш да намериш Мидазолам, който да ползваш за кратък период от време,ще облекчи доста от неприятните симптоми на отнемане, аз за детокс ползвам главно две неща Диприван и Мидазолам,като първото под наблюдение и в първата седмица,след което Мидазолам за същия период от време,после се държа чист за около месец-месец и половина докато премина определени изследвания които често остават скрити заради опиатите,и съответно провеждам кратко лечение,след което всичко започва на ново за идните 8-9 месеца.Иначе метадонът не е решение на интравенозната наркомания,това е като да се опитваш да изгребваш водата от едно помещение, без да си спрял крана,морфинът има по голям потенциал за детокс от хероин(мнение на морфинист

)с прогресивно намаляване на дозата, болка винаги има и в двата случая но трябва да се положат и малко усилия,лично аз метадон не съм ползвал но нямам и намерения да го правя но това е друга тема,90% в случая ще го бъде или не, зависи единствено от теб и никой друг.



Тема Re: kratomнови [re: joell]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано21.10.12 22:07



От къде мога да намеря този Мидазолам? И с рецепта ли се взима? А и колко струва евентуално, ако мога да го взема?



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор joell (непознат )
Публикувано21.10.12 23:08



с рецепта-18.80 лв



Тема Re: kratomнови [re: acroo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано21.10.12 23:11



Да,объркал съм милиграмите,но не виждам кое прави поста неверен.С намаляване е най-лесно,поне на мен и хората които познавам е било.А за времето,когато имах досег с метадон и проблемите му,3 кубика не ги брояхме за много,нещо се лигавите ми се струва


Сега,сериозно - все пак всеки си познава тялото и сам може да почувства колко силно да натиска спирачката,за да не му изпушат гумите.Следователно,момичето няма да се почувства като супер-тъпанарка,ако постъпва правилно,а именно да си намалява дозата метадон до 0.
Това е посоката,която ще я кара да се чувства ОК за в бъдеще.Във всеки аспект.

Редактирано от Sarfa на 21.10.12 23:42.



Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано21.10.12 23:13



Вадиш думи от контекста и ги плесваш на съвсем друго място,по друг повод.
Което говори само,че си доста жалко същество.



Редактирано от Sarfa на 21.10.12 23:33.



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор FrvPUNKfrvJUNK (наивняк)
Публикувано21.10.12 23:56



Набави си андреналин,..скокове с прашут може да помогнат





Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано22.10.12 11:12



Не вадя нищо.Казвам , че след като си дал такова мнение, без значение какъв е контекста, едва ли е здравословно да се следват съветите ти.



Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано22.10.12 11:19



Не искам да те обезсърчавам, но имай в предвид, и се подготви, лошото започва след 5-6 ден.Не е като при хероина, в смисъл толкова интензивно, но е доста неприатно, и продължително. Физическата активност помага за съня, поне при мен. Успех!



Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано22.10.12 11:45



Което звучи смешно и нелепо.



Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано22.10.12 12:31



Не мисля , че момичето дето и го вметна, му е било до смях. От там и мнението ми, да не се вярва на "съветите "ти.



Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано22.10.12 12:41



Да биждаш в анонимни клубове, е все едно да обиждаш теб си. Би го разбрал, ако беше по интелигентен.



Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: FrvPUNKfrvJUNK]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано22.10.12 20:52



Хаха, мерси за съвета, ама не съм сигурна в тва отпаднало състояние как ще се навия да стана от леглото, да ида и да скоча...
Иначе имам голям мерак да скачам с бънджи ( по-евтино е отколкото с парашут и в този смисъл ми е по-осъществимо, не че не искам и с парашут...) Падам си по екстремните преживявания


И си права - винаги съм си мислила, че при кризите адреналина помага доста. Просто мозъка има нужда от това и понеже вече не може да си го набавя от веществото, ти трябва да му го осигуриш и то колкото може в по-високи дози!



Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано22.10.12 21:01



Да, усещам като че ли, че гадното ще започне тепърва...
Вече 3 дни без метадон! Мога да кажа, че не ми е кой знае колко зле(поне за сега). Все пак си помагам съм се запасила с няколко ревотрила и вчера пих 1.
НО! Като цяло подкрепям мнението на Сърфа, че без да се лигавя ще ми е доста по-лесно и все пак 3 кубика не са толкова много... Ще продължавам да се боря, надявам се и тази нощ да спя нормално, а когато дойде безсънието - взела съм си Геродорм (на мен ми е помагало при хероинови кризи)
Квантов, благодаря ти за информацията и това, че ми желаеш успех!
Пишете ми, ако се сетите още нещо, а ако искате аз ще ви пиша как върви рехабилитацията ми


ИСКАМ и се НАДЯВАМ да се отърва колкото се може по-бързо от този метадон! Дано успея!!!



Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано22.10.12 22:14



Баце,ти наистина си някакво зле.Асоциациите дето праскаш са тотално налудничави,наистина ще се радвам да не ми драскаш повече.Айде със здраве!



Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано22.10.12 22:15



Пфффф....



Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано22.10.12 22:26



Еей, Квантов, Сърфа спрете се вече! Не ми помагате като се карате, а и няма никакъв смисъл от такава вражда!
Все пак нали е "Взаимопомощ" и съм благодарна на всички ви за съветите и примерите! Всеки казва по нещо истинско и правилно.
Продължавайте по темата, а не да се обиждате помежду си (МОЛБА)





Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано22.10.12 23:03



Милиграмите правят поста неверен, просто 30мг не са малко за спиране. Аз казах какво е притеснително, че момичето или други четящи не бива да мислят, че се лигавят и са неудачници, ако не успеят от такива дози. Това е контрапродуктивно- не ти пиша от някакви други подбуди.

Тя не намалява, а спира директно от 30мг.

Едно обаче отдавна ми е досадило, хора да обясняват за дозите си от които са спрели- ти си ти, другите са други. Някои хора започват с нечовешки кризи от една десятка, а други на такива дози нямат друго освен настръхвания. Нещо с което да противоречиш в това?



Тема Re: kratomнови [re: acroo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано22.10.12 23:18



Ами в моето мнение нямаше нищо за директно спиране,а за спиране с намаляване от 3 кубика надолу.Вземи го прочети пак.
Според мен е най-добре така,а как ще предпочете тя,как всъщност ще й е най-безпроблемно,не можем да знаем - нито ти,нито аз.Затова спри да се дъвчеш,естествено,че тук мненията са субективни и всеки изхожда от собствения си експириънс.



Тема Re: kratomнови [re: acroo]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано22.10.12 23:55



Акро, да - имаше объркване в милиграмите и кубиците.
Аз никога не съм работила с милиграми, а само с кубици и не знаех как се приравняват, затова попитах. Е, вече знам 1 куб = 10мг.
Сърфа сигурно също в бързината се е объркал, но съм сигурна, че не е имал лоши намерения!
Но аз като човек, познаващ хора на по 10-12 кубика, 3 ми се виждат някак малко. Въпреки това не знам как ще е, защото (за пореден път го казвам) за пръв път ще спирам метадон.
Разбира се, че всичко е строго индивидуално, всеки организъм реагира различно на отнемането, при едни кризите са по-интензивни и болезнени дори от малки дози, а при други минава по-леко... Зависи от човека.
Сега като чета, разбирам, че всъщност 3 куб не е толкова малко и в никакъв случай не бих се отчаяла или демотивирала да търся начини да го махна този метадон. Избрах направо да спра, защото така ми се вижда най-бързо - да си изтърпя болките и после да съм добре без него! Сега ми е 3 ден без метадон и още не съм видяла голям зор, но ако това се случи и не мога да издържа, тогава ще търся друга алтернатива, но в никакъв случай НЯМА ДА СЕ ОТКАЖА да го спра. Това е!
Още веднъж благодаря на всички ви за мненията и загрижеността!





Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор xexo (beast)
Публикувано23.10.12 13:42



Sarfa, поне си признай че сбърка с дозировките - 1 кубик не е 1 милиграм, в България метадоновия разтвор е 1 към 10 - 1 кубик са 30 милиграма. Доза която, повярвай ми, не е нищожна.

Shit happens


Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано23.10.12 14:29



ти мани ташак, ама гледай какво става тука ше го еба!

Всеки, който отглежда, продава или пази халюциногенни гъби, вече може да се озове в затвора като наркодилър. Очакват го наказание от 2 до 8 г. и глоба от 5000 до 20 хил.лв. Две последователни присъди на Софийския градски съд срещу IT специалиста Иван Калчев, който продавал "веселите гъби" чрез интернет, създадоха прецедент в съдебната практика.

"Гъби, съдържащи псилоцибин са годен предмет за престъпление", е записано във второто поред решение от 20 март т.г. С него Калчев е признат за невиновен не защото не е извършил престъпление, а заради процесуални нарушения при разследването.

Досега у нас няма нито един осъден за разпространение или притежание на т. нар. магически гъби. А според полицията брането им не е престъпление.


dafuq did I just read?!/



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор xexo (beast)
Публикувано23.10.12 15:03



Не е нужно да стигаш до екстремности - малки разходки, ако можеш и един джогинг да направиш ще ти се отрази добре. Макар и да предполагам, че в момента ме то е дп тичане.

Иначе самият адреналин не е от особена помощ, за сметка на това, след отпускане на адреналин тялото отпуска ендогенни опиати (ендорфини - енкефалин и динорфин). Друго нещо което помага: топли вани (или ако нямаш вана - горещ душ). Мастурбацията също помага за 5-10 минути - поне при мъжете.

Хранителни добавки - L-Tyrosine, DL-Phenylalanine - приемаш ги на гладно, с 1 час интервал между двете и с Витамин B6. Друго което можеш да пиеш - 5-HTP или L-Tryptophan. Пак на гладно. Ноже да помогне за депресиите и емоционалноста.

От лекарствата - loperamde, baclofen, dextromethorphan. Първото за стомаха, другите две за крейвинг и толеранс. Непременно някакво бензо за нервите - за предпочитане с дълъг полу-живот - диазепам или клоназепам (Ривотрил). Евентуално зопиклон или золпидем за спане. Ако намериш някой лекар да ти предпише Chlonidine, но не знам дали го внасят в България. Явно помага много при абстиненция . Това е горе-долу.

Shit happens

Редактирано от xexo на 23.10.12 15:07.



Тема Re: kratomнови [re: Trickster]  
Автор xexo (beast)
Публикувано23.10.12 15:11



Псилоцибина и псилоцина са категоризирани в закона, така че притежание и разпространение е де-факто нелегално.

Shit happens


Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор xexo (beast)
Публикувано23.10.12 15:19



3 кубика метадон се равняват на около 100-120 мг орален морфин на ден.

Или 40мг морфин интравенозно. Което е кажи-речи 20мг хероин. По днешното качество, това се равнява на 1-2 20-ки IV на ден (с днешното качество от между 5% и 10% чистота).

За справка, можеш да използваш следния конвертър:



До колко ще е трудно е индивидуално наистина, абстиненцията със сигурност няма да е толкова остра колкото хероиновата, но пък ще е бая продължителна. Ако не успееш не се отказвай, просто намали малко повече и пробвай пак.

Shit happens

Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано23.10.12 16:54



Клонидин в БГ можеш спокойно да го търсиш като Хлофазолин, има го. Не знам точни дозировки, и не се наемам да давам такива, но съм прекалявал неволно в кризи с него и ставаш мега парцал... но като цяло доста помага.

Моят съвет е хубавото планиране и да се подплатиш с медикаменти, но да не прекаляваш с тях (с цел да се надрусаш примерно с бензо). И винаги имай опцията да дадеш крачка назад ако не се издържа. Не знам в каква форма си.

Намалявай доколкото можеш преди да се хвърлиш на спиране.

Всичко това разбира се може да е неприложимо в твоя случай, не знам точно кво е положението.

Успех. Въобще не е толкова гадно да си на чисто после, но си е мъка на първо време. Поне първите месеци сле избиването. Ама това на по друг етап.. :)

Пиши.



Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано23.10.12 18:44



е аз не се ли признах за виновен по тая точка?





Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано23.10.12 19:09



стига сте се стегали на някви глупости, по-важното е да се добавя някаква стойност към дискусията.

нали?



Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано23.10.12 19:45



Леле така представено изглежда меко казано страшно!


Но ти си прав, ако не успея, а то май е доста вероятно, ще намаля още и ще пробвам пак! Докато не стане!



Тема Re: kratomнови [re: Trickster]  
Автор Sarfa (freeman)
Публикувано23.10.12 19:50



да,безспорно,но тук има толкова съвършени наркомани,че е тегаво.





Тема Re: kratomнови [re: Trickster]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано23.10.12 19:53



Благодаря ви много (на тебе и на Хехо) за последните постове с лекарства и добавки, които биха ми били от полза!
Ще пробвам всичко, което е по силите ми!
Да, имам вариант за крачка назад, ако не стане, ще намаля още и ще пробвам пак!
Просто и момента сега ми е малко натоварен - ще се местя в ново жилище и трябва да организирам всичко, началото на ноември започвам лекции и направо УЖАС!


Ама няма да се откажа! Докато не стане няма да спра да опитвам!
А за после - за новия живот на чисто, ще говорим когато стигна до там! Знам, че в началото няма да е лесно, но вярвам, че постепенно нещата ще се наредят!
Аз винаги бързам, а това е грешка - търпението е много важно и всяко нещо да идва постепенно, с времето си!
Това е за сега от мен!
Поздрави!!!



Тема Re: kratomнови [re: Sarfa]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано23.10.12 19:54



Хайдеее, стига вече



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано23.10.12 20:00



Имаш ли си приятел?
Някой, който да те отвлича от мислите?

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
АвторJ-Style (Нерегистриран)
Публикувано23.10.12 20:09



Здравейте всички.

Аз преди 3 месеца спрях меда от 60мг дирекно без никво намаляне, не го бях планирал прото така е случи че останах 3 дни без мед и реших направо да се пробвам да се изчистя напълно от това лайно.Имах много силна мотивация понеже последните 6 7 месеца преди да спра много го намразих тва вещество, много зле се чуствах постоянно ,нищо не ми се правеше, нищо не ме трогваше чуствах се наполвина умрял. И така като останах без мед за няколко дни нищо че вече почвах да усещам как абст. се засилват се чуствах много по добре и по жив отколкото на тва лайно. (бтв 2.5г. изкарах на мед като първата по 90мг пиех после намалих до 6 от материал също не се лишавах поне 2 пъти седмично пушех нищо че нямаше голям ефецт)
Относно абст. до 4-тия ден беше доста търпимо ,след това от 5-тия до 8мия ден имаше някъв пик които ми беше по трудно през ноща но за през деня почти не усещах абст. особено като се разхождах.Хехо е много прав за физическата активност - дните в които се изморявах и тренирах след това вечерта я прекарвах много по спокоино и най вече неспокоините крака ги няма :)
След 10-тия започнаха да отшумяват но мноого бавно, подобрение усещах през около 3 4 дни. На 20-тия ден мога да кажа че бях ок с изключение на тва че бях кълбо от нерви, търсех оправдания да си зема материал и много ама много се потях когато се сещях за материал.След 30-тия ден и тва отшумя
Та така горе доло до края на втория месец почвах да се чуствам все по добре с всяка изминала седмица.
Сега съм ок и сички симпотоми отшумяха от около месец се чуствам нормално, макар че нямам бистър спомен кво е нормално и как съм се чуствал преди да почна с опиатите. Все още се чуствам зависим ,всеки ден се сещам за материал без никва тенденция тва да се промени но нз де все още съм в началото..

Успех със спирането на меда:)

бтв ако знаех че метадоновите са толкова слаби Отдавна щях да съм го спрял.



Тема Re: kratomнови [re: J-Style]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано23.10.12 22:52



хубав репорт.

не съм бил на метадон, но мисля че е индивидуално.



Тема Re: kratomнови [re: J-Style]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано23.10.12 23:02



Истории като твоята са пример за силата на мотивацията и свободната воля на човека!


Много се радвам, че си успял!
Ще се възползвам от всички дадени ми тук съвети и се надявам и аз да имам същия успех, защото също като теб достатъчно съм намразила метадона!
Относно "нормалния" живот аз също малко се плаша, защото доста време сме прекарали като зависими и сега това ни идва малко ново като усещане, но все пак животът без наркотици ми се струва доста по-пълноценен и ВЯРВАМ, че можем да се справим и да живеем добре!
Време е да продължим напред!



Тема Re: kratomнови [re: ARlZE]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано23.10.12 23:21



Имам, да! Но той не е до мен сега! И постоянно мисля за него, ама постоянно!


Та, искам докато той се върне след 2 месеца, аз да съм се изчистила вече и да започнем заедно новия си живот "на чисто"! И повече никога да не се налага да се разделяме! Не искам много нали?



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано24.10.12 19:18



Не се плаши изобщо от "нормалния живот".
Правиш ми впечатление на интелигентна млада жена, следваш и висше, ако не те бъркам с някой друг. Ако си и хубавка, можеш да постигнеш много и да се радваш на живота ЧИСТА.

Ако ли пък не си хубава, голям праз.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: kratomнови [re: ARlZE]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано24.10.12 19:36



Няма да се впускам в тълкувание на думите на един наш преподавател: "Колеги, каквото и да си говорим, да не се лъжем - красивите хора винаги са с предимство!"


Само ще кажа, че КРАСОТАТА ИДВА ОТВЪТРЕ!
И най-красивия човек, когато се чувства зле той изглежда зле.... Аааа пак започнах, пък нямам сили в момента да пиша толкоз дълги постове.
Поздрави!



Тема Re: kratomнови [re: Mortisha Adams]  
Автор ARlZE (Nachtmahr)
Публикувано25.10.12 10:45



Разбира се, че щастливите хора са красиви отвън, но ако си грозен генетично, колкото и щастлив да се чувстваш, това с нищо не променя факта, че си си грозен генетично.

Както и да е. Темата е дълга и субективна.

Success is the sole earthly
judge of right and wrong.


Тема Re: kratomнови [re: ARlZE]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано25.10.12 12:00



Защо, нека я обсъдим, за мен грозотата е креативен фактор.Помага да развиеш други качества, за да отклониш вниманието от нелицеприатните си пейзажи.Лошо е когато развитите качества фокусират вниманието върху аномалната ни анатомия. Затова в анонимните форуми изобилства от индивиди, които се мъчат да изградът въображаеми образи, на това колко умни,благородни,хубави,.....и тнт са. Няма лошо, но само потвърждават теорията ми. Има и положителни примери, да вземем Стивън Хокинг. Е може повечето да сме грозни като него, но малко имат неговия интелект, а на някой в добавка с косопада им бъзкат краката. Значи колкото повече отрицателни аспекти си събрал, толкова повече положителното ти качество придобива съвършена форма. Това само ако имаш вродено чувство за еволюция, и естетика. Но да не забравяме, че всячески се мъчат да го притапът, пример модните тенденции.



Предател в нужда се познава

Тема Re: kratomнови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор xexo (beast)
Публикувано25.10.12 14:21



Споделям твоето мнение - хората които имат негативна представа за външноста си (смятат се за грозни), много често развиват други качества за да компенсират за този си недостатък. Айнщайн е идеалния пример, да не говорим за екстремни случаи като Стивън Хоукинс. За това пък не се сещам за някоя голяма личност която да е била еталон за красота.

Разбира се, цялата тази работа е много субективна. Красотата не е някаква физическа даденост ами по-скоро резултат на собствените ни виждания, възпитанието което сме получили и обществото в което живеем. Това което за мен е красиво може да е грозно за човек отрасъл в друго време или в друго общество. Има някакви общи черти разбира се, но те са малко на фона на чертите които са ни втълпени от обкръжението.

При избор на партньор, външноста играе разбира се голяма роля, но със сигурност не е единствения фактор. Външноста е индикатор за здравословното състояние на потенциалния партньор, но сама по себе си не може да гарантира оцеляването на потомството.

Shit happens


Тема Re: kratomнови [re: xexo]  
Автор Mortisha Adams (special)
Публикувано25.10.12 22:32



Красотата наистина е субективно понятие, както когато говорим за изкуство, интериор, дрехи, така и за хора, така и за партньор от противоположния пол и т.н.
Всеки човек има изградени различни критерии за това кое е красиво и кое - грозно. Как се формират тези критерии е отделен въпрос.
Затова е редно да не изказваме крайни мнения от сорта на "Това/той/тя е много грозно/ен/на.", а по-скоро да използваме израза "На мен не ми харесва." Защото Това, което харесва на един, не се харесва на друг и обратното. Но както гласи поговорката, ако трябва да се концентрираме специално върху красотата при хората - "За всеки влак си има пътници"
Естествено има и общоприети признаци за красота, които повечето хора харесват и оттам понятията "красиво" и съответно "грозно". Не съм сигурна дали добре обясних това, което исках да кажа, надявам се да сте ме разбрали :)
Но темата за красотата действително е мноого обширна и има най-различни аспекти, от които може да се разглежда, така че, за да е по-лесно може би трябва да зададем конкретна тема и да обсъдим по-подробно един от аспектите.
А все пак, когато видиш един човек, нормално първото ти впечатление е външният му вид. Но колкото и красив да ти се струва, ако е тъп като галош, просто няма как да си изградиш положително мнение за него, няма как да го харесаш, освен ако и ти не си тъп като галош и да си допаднете!


Хубаво е нещата да са комплексни в един човек - и външния вид да е добър и интелекта да е на ниво и да може да се приспособява към различните ситуации и развиващото се, динамично общество! Защото както е казал Дарвин: "Не оцелява нито най-силният, нито най-интелигентният, а най-приспособимият към променящите се условия на средата."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.