Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:55 29.09.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Тема метадонова програма ,,Пламък"нови  
Авторg-p B.Дuмuтpoвa (Нерегистриран)
Публикувано03.06.12 18:59



Метадонова програма ,,Пламък" за субституиращо и поддържащо лечение..
Др В.Димтрова е психиатър специалист по психични и наркотични зависимости.
Програмите за метадоново лечение е с частна и държавна поръчка.
Групова терапия,индивидуални разговори със специалист психолог.

Повече информация:
0888 42 54 68
032 62 39 39

Пловдив-Тодор Бурмов 3



Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: g-p B.Дuмuтpoвa]  
Автор Headline (^,^)
Публикувано03.06.12 19:13



ПОРЕДНАТА УБИЙЦА





Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: g-p B.Дuмuтpoвa]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано07.06.12 11:40



Сериозно бих се замислил преди да си поверя и психиката, и зависимостта на "специалист по психични и наркотични зависимости".

Какво по дяволите е психична зависимост?
Баси, в България е пълно със специалисти... а ние (наркоманите) се оказахме готино поле за изява. Четох, някво изследване сред бивши зависими, които се занимават след това професионално с рехабилитация в разни центрове, мет. програми, комуни и т.н. Мнението сред тях на 89% беше, че ако зависи от тях ще заменят субституцията с drug free модел, дългосрочен... обратно, при лекари и т.н. staff над 60% виждат 'резултат' само в поддържащи програми...

ми как няма виждаш резултат, като ти се влачат 100-200 зомбита година след година без изглед за социализиране изобщо... зверска стигматизация... справка медиите - "наркомани продават метадона си, бодат си го в задника с игли за едър рогат добитък, слагат го в бозата за да зарибяват ученички.."

Баси, хора, който е в метадона - БЕГАЙТЕ! Спасявайте се!



Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: Trickster]  
Авторherzog (Нерегистриран)
Публикувано07.06.12 21:16



"Баси, хора, който е в метадона - БЕГАЙТЕ! Спасявайте се!"



Skoro chte stenat 3 god. ot kakto izliazoh ot "igrata" v , koiato postoiah 10 -11 godinki .Vapreki che nikoga ne sam bil na med i uspiah da SPRA bez da se nalaga da vlizam v metadonovia "balon" i eventualno da si ostana tam forever (ili pone sledvashtite 10-15god.) ne bih se izkazval taka kraino za meda.
Vse pak tazi mazna lepkava gnus kakto i sterilnia i kik(vzet venozno i ne zel lekuvane

) e pomognala na dosta hora , ili pone te taka si misliat.

SPRETE ZEMIATA ISKAM DA SLIAZA



Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: g-p B.Дuмuтpoвa]  
Автор kвaнтoв oбekт (серотропосер)
Публикувано08.06.12 09:57



идвам с куфарите, чакайте ме на гарата.



Предател в нужда се познава.

Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: Trickster]  
Автор Etiii ()
Публикувано08.06.12 10:52



За нищо не може да ти е виновно самото вещество, било то мед, субститол или каквото и да е. Ако човек иска да се "влачи като зомби", то какъв стаф, кога и как ще приема си е само подробност. Малко ли примери имаш около себе си на хора, чието преминаване през поддържаща програма им е дало необходимата подкрепа да вземат живота си в ръце и занапред да контролират зависимостта си без да засягат себе си и околните? Лекарите и търгашеският момент са коренно друг въпрос, но не може да обвиняваш меда за каквото и да е било, според мен.



Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: Etiii]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано08.06.12 11:44



така е, не отричам нито един метод, нито един начин. и че помага на някои - помага. и че прави други на ебахти парцала - също.

има си пътници за всеки влак. определени хора от 'контингента' винаги ше имат само тая алтернатива, поради липса на ресурс или заради последиците от стажа.

аз съм против, ако може да се каже така, за загниването по 5-10 години на коневръза. зациклиш ли повече години в прогртама, пътя навън е много по тегав.

е, винаги ще има хора които ше искат да си умрат на метадон, с което аз съм ОК. по принцип покрепям употребата на квото и да е, стига човека да го задоволява в комбинация с добро качество на живот.

ако не - пътища много.



Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: Etiii]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано08.06.12 11:46



и т'ва което искам да ти кажа е, че има и ДРУГИ варианти, които работят реално - повярвай ми виждам го с очите си всеки месец - разни 'безнадеждни' случаи придобиват човешки лица и се оправят прекрасно без какъвто и да се стаф. и се кефат!



Тема Re: метадонова програма ,,Пламък"нови [re: kвaнтoв oбekт]  
Авторabv (Нерегистриран)
Публикувано09.06.12 11:14



на мене метадонът ми помогна. сума ти години бях по програми, терапии, помощни групи, сам се пробвах да спирам... изобщо - пълната програма. и като записах в метадоновата и аз си мислех, че всичко ще е пародия, ще се друсаме с мед, който си взимаме редовно и безплатно. не че не го правихме, но... в един момент всичко се обърна. намалих го, спрях го. не съм взимал хероин от година и половина. а без мет съм 4-ти месец. каквото и да си говорим - това ми е най-голямото постижение, откакто се мъча да спра друсането. с другите начини я изкарам месец, я не :). мисълта ми е, че за всеки има различен вариант за спиране. т.е. ефективен вариант. вие говорите против метадона - но аз мисля че най- неработещото и ужасно депресиращо е комуната. но това си е мое мнение.
метадонът ми помогна да се оправя най-безболезнено и най-сигурно. това е истината



Тема Re: метадонова програма ,,Пламък" [re: abv]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано09.06.12 12:40



тва е супер - за това казвам, че не отричам никой вариант. обаче тва за т.нар. комуни... бе и това си зависи от комуната. принципно като методи за оправяне съм най скептичен към метадона и господ, като на меда му давам повече точки, аз се оправих в 'комуна' и имам друго виждане.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.