Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 28.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За легализацията на наркотицитенови  
Автор 1639 (член)
Публикувано01.12.11 10:55



Понеже темата беше превърната в помия от лични нападки и хапливи забележки, предлагам да продължим темата за това как да се справи обществото с проблемната употреба на наркотиците... Т.е. за легализацията.

Ако някой има предложения как това да стане, нека сподели. И се надявам че няма да се лишите от мнение, само заради цифрите които стоят като "автор" на темата.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 1639]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано01.12.11 11:22



Позволявам си само забележката, че в помия я превърна точно ти и тъй като не се съмнявам, че ще направиш същото и в тази, считам, че е първоначално компрометирана от факта, че ти я пускаш.

Това, разбира се, е мое мнение, извинявам се за отклонението!



Тема До хехонови [re: 1639]  
Автор 1639 (член)
Публикувано01.12.11 11:39



Исках да ти отговоря, но за съжаление не успях преди да бъде заключена онази тема.

Колкото до легализацията - това е най-добрия метод за да се решат повечето проблеми свързани с употребата на наркотици.


Браво! Добро мнение! Тук вече съм на 100% съгласен с теб. Радвам се че най-после стигнахме до някакво единодушие. Аз лично защитавам тази теза от много време насам, и съм говорил със следовател на тази тема. Каза ми -- "който иска да си пуши, да се бори за легализация.". И е прав, защото в крайна сметка полицаите вършат просто това, за което са обучени. Тенкю, тенкю; тенкю, тенкю.

Истинската отговорност пада върху политиците, но тях ги е страх от мафията. Ето защо част от отговорността пада и върху армията.

Идеята да се усложни достъпа до работа за наркоманите е най-малкото вредна за обществото като цяло. Всъщност ограничавайки достъпа до работа не се санкционира индивида ами се санкционира обществото като цяло. Което е безумно.

Тук не съм съгласен изобщо с теб, защото БВП който генерират хероиновите наркомани (дефакто), е пренебрежимо малък спрямо останалата част от БВП. Обществото няма да загуби почти нищо, ако хероиновите наркомани които не желаят да изберат по-добра съдба за себе си (записвайки се в поддържаща програма, в която примерно ти се отпуска една или две леки дози дневно, колкото пътя до отказването да стане по-комфортен), или поне една част от тях (които не искат да се запишат), не работят. Почти нищо няма да се загуби от това, че някой не желае да участва в поддържащата програма, и че впоследствие той няма да работи. Напротив! Точно обратното! Това е стъпка напред, защото в момента тези хора отиват в затвора, където извършват по-малко работа, отколкото е необходимо за поддържането на този метод за превенция. Затворите струват много пари на държавата, те не генерират никаква полезна дейност, или поне не спрямо това, което би било ако наркоманът има право на свобода. По цивилизовано е.

Защото в крайна сметка дори самите хероинови наркомани, ако ги попиташ искрено, ще ти отговорят че и те искат да се откажат. Проблемът е, че в момента пътят който държавата осигурява за да се случи това, е напрактика едно голямо премеждие, наречено "криминализация". Аз вярвам че употребата на наркотици е далеч, далеч по-обществено вредно престъпление, отколкото кражбите, убийствата, корупцията, и др., и не заслужава да бъде поставяно "под общ знаменател" с тези долни дейности.

Така да се каже, чрез тази програма, ако човек иска, ще може да си "test your might", и да си "choose your destiny" (както е в момента), без да се налага да бъде затварян в клетка като животно в зоопарк, в едно с всякаква друга сган. По-справедливо е, според мен.

Примера на Португалия която след 2001-а декриминализира употребата и притежанието на всички психоактивни вещества е доста успешен.

Браво! Ето това вече е солиден аргумент! И не само Португалия може да се посочи като успешен пример за борба с употребата на наркотици. Холандия беше пионер в тази област.


За обществото е важно всеки индивид да е работоспособен и да плаща данъци, допринасяйки за развитието на това общество. Докато тези критерии са спазени, няма никакво значение дали този човек консумира стимуланти, депресанти, психеделици или опиати.


Харесва ми, че започваш да мислиш като обществено отговорен човек, но някъде по средата на разсъждението пак се отклоняваш от разума. Да, за обществото е важно всеки да е работоспособен (затова и се преследва употребата на наркотици) и да плаща данъци (защото безплатен обяд няма, и всичко в този живот си има цена, дори и това да живееш в дадена държава), но това не означава че стига да си плащаш данъците, и можеш да шофираш пиян или надрусан, примерно. Да, данъци трябва да се плащат, но в съвременния свят е необходимо много повече, за да си конкурентно способен спрямо другите... общества.

Санкционирането на употребата на което и да е вещество е абсолютно безмислена и не е от полза нито за обществото, нито за индивида. Полза извличат единствено престъпните групировки и органите на реда.

Браво! Поредно добро мнение! Тук пак съм на 100% съгласен с теб.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от 1639 на 01.12.11 12:55.</EM></FONT></P>

Редактирано от 1639 на 01.12.11 12:57.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: ruckus]  
Автор 1639 (член)
Публикувано01.12.11 11:58



Позволявам си само забележката, че в помия я превърна точно ти и тъй като не се съмнявам, че ще направиш същото и в тази, считам, че е първоначално компрометирана от факта, че ти я пускаш.


В темата за мнението на сатаниста (за легализиацията), първи с личните нападки и хапливите забележки ("Неговият пост е крещящ пример за това как мисли човек с клишета т.е. кон с капаци. То така е по-лесно де, спор няма...". Аз ти обясних къде твърдението ти че съм "кон с капаци" се пука, което означава че то не е нищо повече от хаплива лична нападка.

Това, разбира се, е мое мнение, извинявам се за отклонението!

Няма проблем за отклонението. Давай по темата.

Редактирано от 1639 на 01.12.11 11:59.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 1639]  
Автор xexo (beast)
Публикувано01.12.11 12:01



Ще се въздържа от участие.

Многократно съм си изказвал мнението по темата и няма какво да добавям.

Не разбрах само защо беше заключена другата тема за легализацията ?

Shit happens


Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 1639]  
Автор xexo (beast)
Публикувано01.12.11 12:05



Нова тема, отворена от теб, и във втория ти пост:

В отговор на:

Харесва ми, че започваш да мислиш като обществено отговорен човек, но някъде по средата на разсъждението пак се отклоняваш от разума.




Замисли се малко върху начина по който ти общуваш. С такова надменно държание не може да очакваш отношение от който и да е.

Ако не желаеш лични нападки, ще се наложи и ти да направиш усилие.

Shit happens

Редактирано от xexo на 01.12.11 12:09.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 1639]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано01.12.11 12:09



И как по-точно се е "пукнало"?



Мда, Хехо нееднократно изрази мнението си точно по тази тема. Що се отнася до моето - би било по-добре да се легализират, за да няма такива, които да обвиняват други, че са им виновни и че са ги били "зарибили" със "Страшното нещо" и съответно да бъдат пребивани итн. С легализацията този проблем отпада и всеки сам си носи отговорност за постъпките си, както и винаги би трябвало да бъде.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 1639]  
АвторAмeнo (Нерегистриран)
Публикувано01.12.11 12:58



Така, моята идея е следната:

1. Да научат хората да се качват само от първата врата на трамваите/тролеите/метрото и т.н., а да слизат от задните.

2. Да сложат по един кондуктор на първата врата и като се качваш да те питат "ТИ, наркоман ли си?". Ако кажеш "Да", да не те пускат в трамвая! В никакъв случай!

----------------
Следствия:
- понеже наркоманите обикновено нямат много пари и личен автомобил/такси не е опция за тях, то отказвайки им достъп по градски транспорт, това ще затрудни в голяма степен придвижването им!

- ще стане така, че наркоманите ще бъдат "закрепостени" по местоживеене, така да се каже

- Тогава -> пред алтернативата да прекараш целия си живот във Люлин или още по-зле във Вършец, друсайки или да пътуваш свободно и комфортно до забележителности като НДК, Дворецът на децата и защо не, дори Нареченските минерални бани... мисля, че в този случай, държавата ще се справи с наркоманията не за години, не за месеци, но никога в кръг!



Тема Re: За легализацията на наркотиците [re: xexo]  
Автор 1639 (член)
Публикувано01.12.11 13:02



Редактирах една част от мнението си, тъй като бях прекъснат от непредвидена "ситуация". Прочети го, то преди не беше завършено.

Иначе, другата тема за легализацията беше заключена, защото един индивид започна с хапливи нападки, и аз не му останах длъжен... Аз имам кауза, докато той го прави for the lulz. Но аз виждам промяна в поведението му, и няма да коментирам повече, защото рискувам и тази тема да се заключи.

Аз просто искам в тази тема да обсъждаме легализацията на наркотиците, а не защо някоя тема е била заключена, и т.н.. Излишно е да коментираме повече защо е била заключена темата. Най-точно може да отговори човекът, който я е заключил. Аз мога да правя само догадки по отношение на това.

Редактирано от 1639 на 01.12.11 14:10.



Тема Re: За легализацията на наркотиците [re: Aмeнo]  
Автор 1639 (член)
Публикувано01.12.11 13:15



Схващаш идеята, но изпълнението е трагикомично. Правилно е да се поставят пречки пред употребата (иначе няма как да се превъзпита индивида), но, естествено, точките 1. и 2. могат да се случат само в сценарии за филм.

И все пак, за да не ме обвини някой в "невникване в чуждата гледна точка", ще си позволя кратък коментар.

По точка 1. -- няма нужда масовият човек да извършва такава гимнастика, само заради някой си наркоман. Част от пътя към положителната промяна за наркомана, е да осъзнае че той е само прашинка в цялата кал, наречена "проблемите на България'.

По точка 2. -- в западния свят, още от началото на миналия век хората са били наясно, че колкото повече се механизира/автоматизира/хардуеризира една система, била тя за контрол на градския транспорт или нещо друго, толкова по-малко условия за корупция се създават.

Накратко -- не е това пътьО




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.