Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:27 23.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: hladnika]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано02.12.11 10:58



моля въздържай се,
не обиждай е към правилата, да не се налага и тебе да те черпя банан.

Редактирано от hladnika на 02.12.11 11:42.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 3916]  
Автор xexo (beast)
Публикувано02.12.11 11:15



В отговор на:

Като се надъхвате двамата, сякаш по-вярно ще стане.




От какъв зор ще се надъхваме като стига просто да напишеш "amphetamine neurotoxicity" в Google. Ето ти първия линк:



Sustained high-dose administration of amphetamines (especially methamphetamine) to experimental animals produces a persistent depletion of DA which is associated with terminal degeneration (62, 182, 195), as well as neuronal chromatolysis in the brain stem, cortex and striatum (42, 182)

Shit happens

Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 1639]  
Автор xexo (beast)
Публикувано02.12.11 11:17





Sustained high-dose administration of amphetamines (especially methamphetamine) to experimental animals produces a persistent depletion of DA which is associated with terminal degeneration (62, 182, 195), as well as neuronal chromatolysis in the brain stem, cortex and striatum (42, 182)

Ще ти оставя удоволствието сам да потърсиш допълнителна информация по темата. Ако наистина се интересуваш.

Shit happens

Редактирано от xexo на 02.12.11 11:21.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 3916]  
Автор xexo (beast)
Публикувано02.12.11 11:26



В отговор на:

Ти пъ кво се хилиш като репей? И двамата сте един дол дренки.




Всички сме един дол дренки - лутащи се и заблудени.

Единствено ТИ държиш знанието за истината.



Shit happens

Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: ruckus]  
Автор xexo (beast)
Публикувано02.12.11 11:28



В отговор на:

Това, на което сме свидетели тук е поведението на един мъж в мензис.




Да ти кажа и на мен ми мяза на някаква хормонална нестабилност ...

Shit happens

Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: 1639]  
Автор kвaнтoв oбekт (клизматик)
Публикувано02.12.11 11:47



За каква легализация става въпрос ? Излиза ,че когато някой не може да се промени, и да подтисне нарко навика си, започва да променя света. Другото което трябва да се спомене е това , че легализирането , ако има такова разбира се, трябва да има някъкви параметри, и критерии, не може например дрога да се продава в бутките за весници, и то на всеки.



Ясната мисъл се ражда в оръфаните краища на здравия разум.

Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано02.12.11 13:01



Всъщност забраните са начина, по който някои се опитват да променят света. Човечеството е съществувало много преди забраните, психоактивните вещества също. Достатъчно много общества са ги използвали и през ум не им е минавало да забраняват. Алкохолът например в нашето общество не е бил забранен, непроблемната консумация се е предавала като часто от възпитанието. Проблемната консумация е била "наказавана" само с неодобрение, а ако е имало дейност вредяща на другите, то тази дейност е била наказвана, а не пиенето. Затова и сега е легален, защото хората знаят, че възпитателната основа е много по-важна, от забранителната. Знаят също така, че няма как, ще има хора, които пият повече от приетото за нормално и за тях това вещество ще се превърне в сериозен проблем.

Така че да, хората неможейки да се контролират (поне те така мислят), се опитват да променят света налагайки забрани. Легализацията е само възстановяване на свободния избор на всеки човек.



Тема Re: За легализацията на наркотицитенови [re: hladnika]  
Автор oasda (непознат )
Публикувано02.12.11 19:37



Модераторчето, след като си сменя статичното ай-пи с динамично, как смяташ да продължиш да ме модерираш -- като ми дойдеш на гости лично ли? Не за друго, но изглежда проявяваш специално отношение към "старите доказани клубари", а мен като новобранка се опитваш да ме строяваш на равнис и мирно.



Тема Re: За легализацията на наркотиците [re: kвaнтoв oбekт]  
Автор 1369 ()
Публикувано02.12.11 19:45



Става въпрос за легализиране на, поне леките наркотици. За хероинът аз лично, нищо не мога да направя. Вече нямам желание.

Но за "теревата", както влатко се изрази, имам нещо наум.

По отношение на "някой, който не може да се промени" -- аз себе си се променям. Ако имаш впредвид отказването ми от цигарите -- почти успях. В момента пуша само по 6-7 от най-леките. Паля, колкото да не откача от нерви.

Относно параметрите и критериите свързани с легализацията, това са неща които искам да уточним именно тук. Естествено че няма да се продава в буДките за весТници -- ще си има определени за това "свърталища", които ще бъдат търговски обекти с касови машини, и освен леки наркотици ще продават още много други неща, от тези които в момента са легални -- чайчета, сокове, бири-мири, нещо за хапване... Сещаш се за какво говоря.

Редактирано от 1369 на 02.12.11 19:53.



Тема Re: За легализацията на наркотиците [re: 1639]  
Автор sprtp (член)
Публикувано02.12.11 19:58



като гледам какви хора са специалистите, които се изказват по медиите, и то за марихуаната... смело бих могъл да твърдя, че в нашия личен живот на земята, легализация на наркотиците (това широко понятие) в България няма да видим. Просто... практиката показва че, авторитетите да са дълбоко необразовани и некомпетентни... да не говорим за кучетата, които не спират да лаят... изобщо... иван хаджийски го е казал...

""В малко ли случаи у нас една съвест може да се купи по-лесно, отколкото половин килограм бяла халва с орехи? Защото не е въпрос само за даване, на пари: трябва известно усилие, за да се разсече онова жилаво бездушно вещество.

Не може да се откаже по-нататък, че общественият ни и културен живот е в значителна мяра под знака на посредствеността и полуинтелигенцията, чиито токсикации са едно от най-гадните явления у нас. Посредствеността поради особените стопански условия, в които живеем, е принудена да прави кариера на всяка цена, с всички средства, при което бездарността и хищничеството, тъпотата и нахалството, подлостта и низостта преливат в една хармония на истинско безсрамие.
Малко ли са случаите, когато организуваните единни фронтове на посредствеността (едничката възможна бойна форма) са убивали с най-непростени средства всяка глава, която ги е поставяла в сянка и ги е изобличавала не с друго, а с простия факт на съществуванието си, с това, че е установила един по-висок мащаб? Нима не е известна силата на тази посредственост: нагаждането към всеки терен, без всякакъв вкус за лично достойнство?"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.