Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:47 22.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Що е то програма ???нови [re: ruckus]  
Автор xexo (beast)
Публикувано29.11.11 20:05



Изследвания за лечение на психични болести с психеделици се правят и до ден днешен. За съжаление са ограничени на брой поради безумната класификация на психеделиците в групата вещества "без приложение в човешката медицина".

Учените които се осмеляват да правят проучвания за тези вещества се сблъскват с всичките законови спънки както и с масовата истерия и дезинформация.

Някои психеделици имат огромен потенциал за лечение на зависимости. Ибогата е добър пример, кетамина и други NMDA антагонисти също ...

LSD-то има потенциал за лечение на PTSD, депресии, че дори и мигрени.

Вещества като MDxx са били използвани успешно за терапии на двойки или за депресии, преди да бъдат забранени и класифицирани.

Масивната дезинформация която цели всички психоактивни вещества няма нищо общо с опазването на общественото здраве. Целта е да се опази една система която е доста доходна за някои среди.

Нито нарко картелите, нито органите за опазване на реда, нито фарма индустрията имат интерес системата да бъде променена. Всички тези групировки са обвързани и имат за общ интерес постояното демонизиране на психоактивните вещества и прокарването на рестриктивни закони.

В същото време, фарма индустрията постоянно залива пазара с нови вещества без доказана ефективност, но за сметка на това с активен патент. Възможноста за патентоване е меррилката според която се прави разграничение между лекарство и "наркотик".

Sorry за павето ...



Shit happens

Редактирано от xexo на 29.11.11 20:06.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: Accolade]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано29.11.11 20:21



И аз съм чел доста от и за Лиъри и, хм, има някои неща, които не ми допадат особено. Ми че то той е чакал второто пришествие (на извънземни) и си е вярвал (не знам дали сериозно), че той е някакво поколение ъпгрейднато същество, а пък другите са неразвити (ларви, каквиди итн.). Малко мяза на фантастика и евтини трикове за кинти, нали е заформил нещо като секта за психично усъвършенстване. Предпочитам суинг-клуб, хаха.
А на пича с ника-номер само ще му кажа, че е дребнаво създание с (всъщност вече го казах) и не заслужава да бъде защитаван ;)



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: xexo]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано29.11.11 20:26



Ами да, те нали за това психиатрите са надали вой като са забранили LSD-то - виждали са в него потенциал за изследвания и някаква ефективност.

Какво паве?



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: ruckus]  
Автор xexo (beast)
Публикувано29.11.11 20:44



В отговор на:

Какво паве?




Чаршаф, чаршаф ... ферман ...

Не знам павето от къде ми дойде на акъла, май от френския.

Shit happens

Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано29.11.11 21:48



не става дума за абстиненция, нямаше да поставям този въпрос в разговора, ако се отнасяше до това.

няма нужда да конкретизирам примера си докрай, имам предвид други заболявания, които водят до трудни за понасяне ментални и физиологични мъки.
не предлагам специално някаква употреба на хероина, просто споменавам, че може да се окаже вид 'изход' в някакви ситуации.

а за предписваните опиати, хехо бе така добър да разясни (благодаря за което, нямам особено добър изказ).

но имам опасението, че си изразходваме доста безплодно думите тук.

'не ставай играчка в ръцете на хората, дори ако това значи да умреш.' кьока


Тема Re: Що е то програма ???нови [re: xexo]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано29.11.11 21:49



паве, pardon my french, lol

хареса ми как се получи с тази дума, сега ще имам допълнителна асоциация с едно тежко-дълго изказване, хах

'не ставай играчка в ръцете на хората, дори ако това значи да умреш.' кьока


Тема Re: Що е то програма ???нови [re: ruckus]  
Автор Accolade (Erisian)
Публикувано29.11.11 21:51



Ми че то той е чакал второто пришествие (на извънземни)

Не съм чувал такова нещо за него, по скоро говориш за идеята му, че живота е почнал като загубена извънземна плюнка в/у земята, която трябва да еволюира за да се върне при "семейството" си в космоса.

Ларвите нарича хората които са роботизирани от мислене само за оцеляване, доминиране, догми и морално-сексуални табута. Не знам да е вярвал себе си за "ъпгрейднато" същество, но знам че е футурист и транс-хуманист.

Покрай него сигурно се образуват най-много суинг-клубове ;)

Before enlightenment, chop wood, bring water. After enlightenment, chop wood, bring water


Тема Re: Що е то програма ???нови [re: Accolade]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано29.11.11 22:23



Мне, имаше нещо за някакво такова общество на "просветените", което точно Лиъри го организира с еволюционна цел т.е. именно за еволюция на психично ниво. Отдавна го четох обаче и тогава не разбрах дали е било на сериозно, но по спомените ми цялата работа напомняше на някаква секта с гуру - Лиъри.

Чел съм и някакви свидетелства на участници в тези експерименти.

Нещо ми идва в повече с тия ларви и буболечки.

Бе иначе е бил готин пичага, спор няма

, имал е супер интересен живот.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: xexo]  
Автор 1639 (член)
Публикувано29.11.11 22:46



Същата тази логика е валидна и за опиатите. Наред с хероина.



Съгласен съм че пристрастяването към опиати е по-лесно от колкото към алкохола, затова пък вредите върху организма са по-малки. И пак повтарям, говоря за чистото вещество когато правя сравнения, не за смесиците които се намират на черния пазар.



Ти само си пишеш, но твърденията ти са голословни. Ето например, аз имам следния аргумент:



Мисля че е достатъчно ясно къде се намира хероина в графата, и кое е по-вредно, пристрастява повече, и т.н. Хероинът е, в сравнение с алкохолът, образно казано 2 пъти по-вреден, и пристграстява с 30% повече. На пръв поглед не изглежда много, но това на практика означава все едно вместо 2 големи ракии (200 мл), всяка вечер да жулиш около 550 мл грозданка. Честно казано, виждал съм закоравяли алкохолици които са на по половин литър твърд алкохол дневно, и горе-долу интелектуалният капацитет е същия.

Базова хигиена във киберпространството. Още повече когато пишеш във форум свързан с наркотиците. Има два начина да го разбере - или някой ще му го каже, или ще го разбере когато подаде молба за работа някъде (например).


Точно в това се състои свободата -- за теб това е базова хигиена, за мен това е миша логика. Какво си мислиш? Че ще те проследи някой интернет-маниак, или че някой ден на вратата ти ще почука г-н Ушев? И затова ли си криеш името? В какво се състои тая "базова интернет хигиена"? Да се обезличиш, и да си чешеш езика с разни хора, които даже никога не си виждал? Това ли е твоята хигиена?

Опитвам се да ти обясня, че когато знаеш кой си, дали взимаш наркотици, и кой може физически да ти направи проблеми, нещата могат да стоят по съвсем различен начин. Аз херца не взимам. Не съм мишена за интернет-маниаците. Това, по начало си е клуб. Интернет клуб, но все пак клуб. Къде е липсата на хигиена ако членуващите се познават един-друг? И че на някой му пишело името някъде... И? Къде е проблема?

Освен това, ако си мислеш че можеш да бъдеш абсолютно анонимен в интернет, значи си просто един заблуден невежа. Когато публикуваш мнение, в ISP-то остава информация точно от кой IP-адрес е дошло мнението, което на практика е твоето интернет-ЕГН. Тоест определена група от хора, работещи във фирмата която те снабдява с Интернет, винаги могат да имат достъп до това къде си ходил, в колко часът, и оттам да се направи справка откъде е дошло мнението.

Пълен лаик съм в тази сфера, но съм достатъчно осведомен за да знам че ако се бориш за пълна анонимност в Интернет, просто си губиш времето. По-добре бъди предпазлив, отколкото затворен в черупката си.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: ruckus]  
Автор 1639 (член)
Публикувано29.11.11 23:00



Мнението ти е лъжливо, защото съдържа истина само по отношение на един субект от всички посочени. Ако не си запознат с обстановката, значи си градиш тезата, но подпряна само от едната страна. Пак ти казвам, мнението ти е, в почти цялата си част, лъжа. Да, казваш си мнението, но това не го прави по-малко лъжливо. Всичко което не е истина, се доближава повече до лъжата.

Че си гледал да не изнасяш кой-знае какви лични данни -- да, гледал си. Но не си видял. Темата си вървеше съвсем спокойно, до момента в който не се намеси дебелашки именно ти -- с твоите "Добри", "семейство", и "брат". Като не ти харесва думата "Владо", да не си тръгвал първи да снасяш лична информация.

Всичко останало което казваш, за простотията по дифаулт, за внушенията, за пътя към ада и добрите намерения, за границите, анализа, отношенията, поводът за промяната, и шитавия анализ... Всички тези неща, мен не ме интересуват. Всеки има право на мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.