Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:40 17.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Що е то програма ???нови [re: xexo]  
Автор Accolade (Erisian)
Публикувано29.11.11 17:50



Блех! Гадост!

Парацетамола е пенкилера на баба ми :) Боли те глава? Парацетамолче! Грип? Тоже!



Before enlightenment, chop wood, bring water. After enlightenment, chop wood, bring water

Тема Re: Що е то програма ???нови [re: xexo]  
Автор 1639 (член)
Публикувано29.11.11 17:52



Аз вече казах, че "насилственото" превъзпитание, било то с морков или с тояга (лечение или затвор), в определени случаи е обществено оправдано. Когато става въпрос за обществено вреден индивид (напр. такъв, който не само не участва в изработването на брутния вътрешен продукт, а дори и нанася вреди на обществото с поведението* си).

Така че, да -- понякога това е оправдано. Животът е такъв.

Това не означава, че след като това е част от живота, то и ти също споделяш този възглед. Ако те вкарат насилствено в клиника или затвор, действително ще имаш възможност да се поправиш -- с уговорката че това става само ако искаш.

Не казвам че всички хероинови наркомани са за затвор -- само тези, които крадат, изнудват малките за пари, зарибяват "начинаещи" само и само да си имат компания или "приятел" в нужда... Не мислиш ли че е ултра-долно да си търсиш "дрогарска" компания сред хора, които са нестабилни и с риск да се килнат по наклона? Знаеш ли какво заслужават според мен, тези, които зарибяват "неопетнените"??? И аз самият не знам, но едва ли е нещо хубаво...

И ако ме питаш дали наистина мразя хероиновите наркомани... Какво да ти кажа, човек.

Веднъж, докато още бях подрастващ и се връщах от училище по една тъмна уличка (беше зимата), от един безистен излязоха двама с пресипнали гласове -- мъж и жена -- и съвсем целенасочено ме обраха. Мъжът ме заплаши с бой, и ме принуди да навлеза в безистена, а жената остана отвън "на пост". Мъжът ми каза да си давам всичко, и след като се увери че само от часовника ми може да вземе някакви пари от заложната къща -- го взе. След това изчезнаха и ми казаха да си мълча.

Все ще се намери някой да каже: "благородни крадци -- не са те били". А за психологическите травми кой мисли? Знаеш ли колко бях уплашен? После не съм минавал по тази уличка, чак около завършването си започна просто да не ми пука, тъй като вече не бях толкова лесна плячка.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: Accolade]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано29.11.11 17:57



Дали са толкова прости работите с Лиъри? Доколкото аз знам, той сам си е разработвал техниките, плюс това е бил един от водещите за времето си и, разбира се, новатор т.е. няма как да са били същите като на ЦРУ, освен ако то не ги е взело от него. А за успеха на техниките му се спори, всъщност се твърди, че човекът се е счупвал от партита и пафкане, а пък нашия Юлиан Караджов беше цитирал случая с някакво супер агресивно африканско племе, което взело решение да употребява канаба в големи количества и после толкова се кротнало, че съседите му го направили роби. Та...може би на престъпниците на ЛСД просто после не им е било до престъпления, ха-ха

А, да, освен това в някои страни още е разрешено за употреба от психиатрите, така че май тая теория на конспирацията пада.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано29.11.11 18:02



"Не мислиш ли че е ултра-долно да си търсиш "дрогарска" компания сред хора, които са нестабилни и с риск да се килнат по наклона? Знаеш ли какво заслужават според мен, тези, които зарибяват "неопетнените"??? И аз самият не знам, но едва ли е нещо хубаво."
Това е гетарска логика. Някой ако ти каже да скочиш от 4-ия етаж, ще скочиш ли? За зарибяването на зарибилия се е виновен най-вече самият зарибен. Освен ако не го вържат някъде и не го инжектират всеки ден в продължение на месец - тогава вече има виновници.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор xexo (beast)
Публикувано29.11.11 18:07



Не, разговор по този начин определено не може да се води.

Да, санкциите които налага обществото са нужни в дадени случаи. Но не, насилственото лечение или затвора не са ефективен начин за лечение. Мисля че достатъчно точно се изразих.

Поуспокой си малко емоционалноста ако искаш да водиш нормален разговор. Твоите изживявания и анекдоти със сигурност са ти оставили някакви травми (както ти казваш), но това не ти дава право да слагаш всички зависими от хероин под общия знаменател - крадци.

Това е все едно инасилена жена да сложи всички мъже под общия знаменател "изнасилвачи". И да дава за пример своите изживявания.

Shit happens


Тема Re: Що е то програма ???нови [re: ruckus]  
Автор xexo (beast)
Публикувано29.11.11 18:08



Точно.

Всеки е отговорен за собствения си живот.

Приема на наркотици е лично решение, освен в случаите когато е насилствено (а за такива случаи не съм чувсал).

Да се винят дилъри и други употребяващи е ... безотговорно.



Shit happens

Тема Re: Що е то програма ???нови [re: Accolade]  
Автор xexo (beast)
Публикувано29.11.11 18:12



В отговор на:

Парацетамола е пенкилера на баба ми




Доста неефективен и изключително токсичен.

Shit happens

Тема Re: Що е то програма ???нови [re: Accolade]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано29.11.11 18:35



Говоря за промените по принцип, в случая за промените, които настъпват в отношенията между двама човека поради фалшива информация, подадена от трети. Фалшивата информация на свой ред може да е плод на кофти анализ. Капиш?



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: ruckus]  
Автор Accolade (Erisian)
Публикувано29.11.11 18:55



Пфф... Всичко при Лиъри е оригинал :)
Негови са си техниките и си е един от малцината които не им пука за общественото мнение относно психеделици. ЦРУ-то има паралелни "изследвания"/abuses по същото време на гада Никсън (дето го нарича най-опасния после). В нета (пък и в академията) НЯМА нито една сериозна научна критика, смятай за какво става въпрос

. Речта пък му е просто убийствено яка и hilarious, смесвайки хумор и сатира с наука, реализирайки идеята за Света като cosmic joke. Негов термин е contelligence (consciousness + intelligence)

Як тип, и наистина се е сбръчквал от купони и кво ли не. Самият той твърди, че имал НАД 600 трипа с ЛСД като повечето от тях контролирани, записани, с цел и анализирани. До последно пише, умира с ЛСД, пренебрегвайки болката от рака с Сандвичите на Лиъри (главичка коз на бисквита покрита с топено сиренце, в микровълновата за 30 сек хаха :))... Прави даже и един МНОГО ЯК СОФТУЕР с въпроси за селф-контрол.


Невролингвистичното програмиране си е направо приложение на неговата теория (...и на Уилсън, всъщност защото много помага с философската страна на въпроса, Богиня Ерис, Дискордия, тва онова :))

Ричард Бантлер, един от създателите на НЛП-то, е бил личен приятел на ТЛ и РАУ. Бил оневинен от убийство при мнооого съмнителни обстоятелства при което някои прокарват тезата, че е програмирал и хипнотизирал всички събеседници в съда (). След това НЛП-то се присъединява към ореола от полу-псевдонауките, а убийството е в графата "неразрешени"

Имам цяла колекцийка с ТЛ и РАУ вече. Сигурно има 5-6 ГБ книги, филми и кво ли не :)

Before enlightenment, chop wood, bring water. After enlightenment, chop wood, bring water

Тема Re: Що е то програма ???нови [re: ruckus]  
Автор Accolade (Erisian)
Публикувано29.11.11 19:12



Капиш бе капиш


Не ми пречат каращи се хора

Before enlightenment, chop wood, bring water. After enlightenment, chop wood, bring water


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.