Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 22.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор Accolade (Erisian)
Публикувано28.11.11 17:18



Краен случай се нарича РАНЕН ВОЙНИК НА ФРОНТА. Ходи му обясни това докато му ИЗТИЧАТ ЧЕРВАТА...

Before enlightenment, chop wood, bring water. After enlightenment, chop wood, bring water


Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор Papell (непознат )
Публикувано28.11.11 19:38



Всъщност аз съм алкохолно зависима, но няма как да не се сложа едно рамо на този постинг. И макар самата аз да се убивам, харесвам винаги, когато някой каже "да" на живота





Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор xexo (beast)
Публикувано28.11.11 20:32



Не мисля че излишния алармизъм е от полза. Това се прави от 100 години и ефекта е почти нулев. Още повече когато посочените факти са оспорими.

Виж, обективна информация е много по-трудно да се намери. Със сигурност няма да я намериш в предаванията на Кабровски.



Shit happens

Редактирано от xexo на 28.11.11 20:35.



Тема Re: Що е то програма ??? [re: Accolade]  
Автор xexo (beast)
Публикувано28.11.11 20:41



В отговор на:

Ми ако си размислил в това време, и си решил да не се вкарваш в "лайната" нищо лошо няма да се случи.




Мисля че неефективноста на насилствените лечения отдавна е доказана.

Shit happens

Тема Re: Що е то програма ??? [re: qrj]  
Автор 1639 (член)
Публикувано28.11.11 23:06



Аз се позовах конкретно на няколко епизода от неговото предаване "Отечествен Фронт", в което съм виждал интервю с наркоманка, която обясняваше какво изпитва докато си приготвяше дозата... После си уви маркуча около ръката, наби си инжекцията, и започна да обяснява как чувствала някаква топлина, която се разлива по тялото й...

Говорим за истински човек, който прави тези неща реално, пред камерата.

Ако това не е достатъчно да отврати един човек, който все още не е ползвал хероин, не знам какво друго!

Нали разбираш, че целта на "нещата на карбовски" не е да се изследват академично делата свързани с употребата на хероин?!

Нали разбираш, че не е необходимо "дълбоко навлизане в темата", за да знаеш какво точно се случва (в, да речем 90% от случаите) в живота на един закоравял хероинов наркоман?!

"Снимките в нета", "някакво четене по темата", и "гледането на нещата на карбовски", поне според мен, са отличен начин да се покаже защо не бива да се употребява хероин.

И сега, преди да бъда заклеймен като "хейтър"... Основната цел на всичко това е да се представят в ясен и разбираем вид последиците от употребата.

ЕДИТ: Аз разбирам, че хероиновите наркомани не се отвращават от такива гледки понеже те и без друго за тях са част от ежедневието, но би трябвало да схващаш че тези клубове се посещават не само от "помпи". Нямам нищо против "гошо-буталото" и "пепа-иглата" че се друсат! Обаче си мисля че дори един "стажант" в тая дейност (примерно преди да започнат да му се пръскат вените), би се погнусил, и евентуално поне би взел някакви мерки против възпаленията и прочее...

С други думи, мнението ми не е "анти-хероинови-наркомани"... По-скоро е "анти-хероин" като цяло... Според мен трябва да се ползва само в крайните стадии на болести като рак и СПИН, и то само в случай че пациентът действително просто се мъчи, и нищо друго не може да се направи.

Ама за целта, индивида трябва да се научи да търпи болката мъжки, а не при първите по-сериозни травми, били те душевни или физически, да се търси изход в такива задънени улици.

Редактирано от 1639 на 28.11.11 23:21.



Тема Re: Що е то програма ??? [re: 1639]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано28.11.11 23:19



едно е да се отврати, друго е да се изказва уверено-компетентно кой, как, кога трябва или не да прибягва до хероин.

bonus : мога да ти кажа, че извън посочените от теб възможни употреби на опиати, те могат да свършат много добра (че и животоспасяваща) self medicating работа.

'не ставай играчка в ръцете на хората, дори ако това значи да умреш.' кьока


Тема Re: Що е то програма ??? [re: xexo]  
Автор 1639 (член)
Публикувано29.11.11 00:16



За теб това може да е излишен алармизъм, за други може да е ценна информация, стига да се възприеме в първоначалния си вид, а не да се изкривява под действие на въображението.

Тук, в България специално, за "излишен алармизъм" през последните 100 години аз лично не съм чувал. Честно казано, не знам и по света да е имало такова нещо. Може би си гледал разни черно-бели филми против марихуаната.

Посочените факти са оспорими до толкова, до колкото можеш да спориш дали кокошката е била първа, или яйцето. Това няма значение. Така или иначе, оспорими или не, те си остават факти. Ако бяха само твърдения, тогава с най-голямо удоволствие бих поспорил с теб. В случая аз съм описал неща, които не са "холивудска продукция", а "документален филм".

По отношение на обективната информация... Ако за теб е трудно да напишеш в Гугъл "карбовски хероин", "отечествен фронт хероин", или нещо подобно... Не знам.

Ако за теб да видиш как някой взима пакетчето, разтваря си го с лимонтозу, прави си там някакво котелче от капачка, вари си го със запалката, после го изсмуква със спринцовката, изпомпва излишния въздух от цилиндърчето... Ако всичко това за теб не е обективна информация!

Ако докато прави всичко това обяснява с пресипнал глас, как мрази хероина обаче просто няма сили да се пребори със зависимостта си; как се налага да краде от където и от който намери, как когато няма пари се завива с одеало и трепери докато отминат мускулните болки и студената пот; как на мъжете патките им били най-много полумеки, а жените гледат дилърите си с респект и са готови на (почти) всичко за дозата...

И в един момент вече се стига до фактическото забиване на иглата във вената, и после натискане на буталцето.

"Какво усещаш?"
"Емиии, аз, такова, не мога да го обесня...Една таква топлина се разлива по цялото ми тяло, отпускам се, като върховен оргазъм..."

И разни ракива простотии.

Но всичко това беше просто един пример. Просто посочих Картофски за пример.

Смятам, че не е необходима кой-знае колко обективна информация, за да се отвратиш от тези неща.

И все пак, това си е съвсем обективна информация. Тя не е плод на догадки и предположения, тя просто представя нещата такива, каквито са за закоравелите. И аз съм се уверил лично в достоверността на точно тези репортажи. Просто съм виждал със собствените си очи такива наркомани, даже съм имал "удоволствието" да ги пипам с ръце. Адски неприятни са ми!

Разбира се това не означава, че те са дефектни същества без право на живот. Те са точно толкова хора, колкото ти и аз.

И в това се състои цялата драма. Затова и съществуват такива продукции -- за да се алармира обществото. Дали е излишно?

Признавам, че споделям мнението -- "Карбовски е комерсиален". Да, прави всичко това за пари, и винаги търси възможно най-пикантните истории, за да може да привлече максимален интерес. Да, така е.

Това не прави алармата излишна. Тя си има своята функция. Не можеш да поставиш алармата на апартамента, и да си кажеш "този апартамент е непревземаем". Алармата служи само за да сигнализира за нещо нередно (говорим за метафоричната аларма "Отечествен Фронт"). Ти знаеш много добре от реалния живот, че ако една аларма само писука, тя не е особено ефективна. Обикновено, основното изискване към алармата е да бъде натрапчива.

Придържайки се към тази метафора, естествено че за нехаещият съсед отсреща тази аларма ще бъде "излишна"... Само шуми, не гони крадците, и причинява суматоха.

И то си е така и с истинската аларма. Тя действително шуми, и за опитния крадец не представлява проблем. В това се състои работата й, така да се каже -- полезното й действие. Шумът гони крадците. Колкото по-силен шум, толкова по-силен ефект. Да ти вкарат 90-100 децибела в ушната мида, пък после пак иди да крадеш. Алармата не убива крадеца на място, както се казваше в рекламата за спрея против хлебарки, тя само му вкарва малко демиджец.

И сега да се върнем на "излишната аларма" Карбовски. Функцията му е съвсем същата, само че си представи че апартамента е пълен със спринцовки и херца, а крадецът е средностатистическият, полупъпчив, депресиран, недорасъл тийнейджър. И шуми! Шуми тази аларма!

Но това не означава, че ако за теб тя е излишна, значи е наистина таква!



Тема Re: Що е то програма ??? [re: qrj]  
Автор 1639 (член)
Публикувано29.11.11 00:34



Аз само да ти кажа, че ако се селф-медицираш със херца, значи нямам какво повече да си говоря с тебе. Просто не искам да ползвам епитети... Не съм в такова настроение.

Ако искаш да си кажа мнението за селф-медикацията с херца...

Първо, по начало селф-медикацията не е ефикасна, защото човек губи реална преценка за поетите количества; за понятието "терапевтичен ефект" и къде точно то граничи с "да се разбия за удоволствие"; за това дали режимът на прием е съобразен с ангажименти... и предполагам за още куп други неща. Обикновено индивидът си казва "чувствам се перфектно, никога няма да прекрача границата, и нямам проблеми да си върша работата медикиран".

Това е и целта на лекарят -- да се грижи пациента да взима само и единствено количеството херца, което му дава медикаментозен ефект. Ако ти решиш да си изпиеш цялата доза наведнъж, неговата работа е да ти се скара, т.е. да ти сигнализира че "излизаш от релси".

Второ, "животоспасяваща работа" хероинът, в една гигантска част от случаите може да свърши само за един сериозно замесен с наркотиците човек. За обикновения, масов човек, който ходи на работа, боледува от грип всяка година, чат-пат се разболява от нещо по-сериозно, остарява, развива сърдечна или друга болест, и накрая умира... За тоя тип човек "животоспасяваща работа" хероинът не може да свърши. По-скоро би свършил "животоскъсяваща" работа. Не можеш да кажеш че черното е бяло. Чернилката си е чернилка, и белото си е бело.

До колкото ми е известно, макар и с риск да не съм прав, животоспасяваща работа хероинът може да свърши, ако преди това си развил толкова мощна абстиненция към него, че просто съществува риск за живота ти само заради абстиненцията. Примерно, ако се развият някакви драматични сцени, или нещо подобно.

Ако ти можеш да посочиш реално съществена животоспасяваща работа, която хероинът може да свърши -- заповядай! В противен случай тезата ти няма съдържание, и не заслужава сериозно внимание (да не казвам изобщо).

ЕДИТ: Селф-медикацията е наистина last-ditch effort, когато вече си в буквална безизходица... За да се разделиш с живота си по мирен път... Един вид, да умреш "щастливо".

Редактирано от 1639 на 29.11.11 00:39.



Тема Re: Що е то програма ??? [re: 1639]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано29.11.11 00:35



Всичко това щеше да си заслужава четенето, ако не лежеше на идеята, че "Т.е., хората трябва да са наясно, че хероинът има силно разрушително действие върху организма.", което абсолютно не е вярно. Такива изключителни твърдения трябва и да се докажат с изключителни доказателства, а тях трудно ще намериш, защото хероинът (с всички гадости свързани с употребата на уличния му вариант), е всичко друго, но не и разрушетелно действащ на човешкия организъм.

Ако на всичкото отгоре с толкова неправилно базово твърдене си и позволява някой да поставя под въпрос психическата уравновесенот на друг участник в клуба, то нещата стават още по-сериозни.

qrj вече е споменала, но за да се разбере до каква степен е права, ще добавя, че херониът се използва интензивно в Обединеното Кралство:

В отговор на:


Under the chemical name diamorphine, diacetylmorphine is prescribed as a strong analgesic in the United Kingdom, where it is given via subcutaneous, intramuscular, intrathecal or intravenous route. Its use includes treatment for acute pain, such as in severe physical trauma, myocardial infarction, post-surgical pain, and chronic pain, including end-stage cancer and other terminal illnesses. [...] In 2004, the National Institute for Health and Clinical Excellence produced guidance on the management of caesarian section which recommended the use of intrathecal or epidural diacetylmorphine for post-operative pain relief.[14]

[...]

Diacetylmorphine continues to be widely used in palliative care in the United Kingdom, where it is commonly given by the subcutaneous route, often via a syringe driver, if patients cannot easily swallow oral morphine solution. The advantage of diacetylmorphine over morphine is that diacetylmorphine is more fat soluble and therefore more potent (by injection only), so smaller doses of it are needed for the same analgesic effect.


(от , подчетаването е мое)

Искам специално да отбележа, не само познатото използване при остра и хронична болка, но и при родилки с цезарово сечение. Ако те мързи да търсиш за токсичността на диацетилморфина, то поне погледни че дават на млади, здрави, прави жени, родилки веществото, което наричаш "силно разрушителен за организма".

Накрая нещо несвързано.. Accolade, приеми го както желаеш, но ти препоръчвам да се свържеш с Киро, админа на клубовете, за да го помолиш да изтрие фамилията ти и всички останали лични данни изнесени тук. Никой, по закон, няма право да го прави и това не го казвам само за да разместя въздушните маси.



Тема Re: Що е то програма ??? [re: Papell]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано29.11.11 00:46



Разликата е, че ти го правиш с доказано токсично и за органите на тялото ти и за централната ти нервна система, вещество. Подпираш мнение, което отхвърля до голяма степен, медицинското използване на хероина, което спокойно влиза в определението "краен случай", от което тръгна и цялата мини дискусия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.