Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 22.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор xexo (beast)
Публикувано30.11.11 18:42



В отговор на:

Насилственото лечение или затвора със сигурност са по-слабо ефективни от доброволното и самостоятелно взето решение да се лекуваш. Но ти трябва да разбереш, че не може обществото да седи и да чака господа друсащите се да се надрусат донасита, и чак тогава да се запишат в курс за лечение.




Докато обществото получава данъци от заплатата ми - ще чака, и още как.

В отговор на:

Аз просто, по отношение на наркоманите разсъждавам -- "виновен до доказване на противното". Ако можеш да ми покажеш че не си като средностатистическият наркоман от 2000 година (когато положението беше най-зле), аз бих си променил мнението за теб.




Не мисля да ти показвам или доказвам каквото и да било с цел да се изтупам пред теб. Хората които ме познават могат да си направят преценка за мен, а такива като тебе са ми точно през оная работа (с извинение).

До колкото знам, не си някаква виша инстанция ?

Все пак, мерси че каза ясно какво мислиш.

Shit happens

Редактирано от xexo на 30.11.11 18:44.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: xexo]  
Автор 1639 (член)
Публикувано30.11.11 18:51



Ползвам тавтология за да утвърдя това, което искам да кажа.

Тролщина е следната последователност от постове:

* "Мисля че неефективноста на насилствените лечения отдавна е доказана."
* "Не мисля че излишния алармизъм е от полза. Това се прави от 100 години и ефекта е почти нулев. Още повече когато посочените факти са оспорими"
* "Доста неефективен и изключително токсичен."

-- без да казващ защо мислиш така, как ще подкрепиш мнението си с аргументи, и то след като на всяка такава засечка която ми правиш, аз те оспорвам с железо-бетонни аргументи. Все едно да ми се правиш на отворен с Голф 2ка, при условие че аз съм с Порш 944т.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: acroo]  
Автор 1639 (член)
Публикувано30.11.11 19:10



Извинявай, обаче защо се опитваш да се правиш на грамотен, след като не си? Като нЕкой досаден и смугъл чичка си, дето се вре в метрото да се набута по-напред.

1. За кое нямам идея, бе чешит? Дане би да ми заявяваш че трябва да си набутам и аз гнусната инжекция за да ми дадеш право да се изказвам по тия въпроси? Наричаш ме некомпетентен защото не съм се друсал?!?!?!



2. Не е обида когато казваш истината на човека, за това какво мислиш за него.

3. Точно наркоманите правят драми, като почнат да колабират и после трябва някой друг да се грижи за тях.

4. Кое е грешно в мнението ми?!?!? Аз проверявам съвестно и грижливо всяка информация, която си позволя да публикувам в Интернет, и смея да твърдя че поне 51% от това зад което стоя, е съвсем вярно. Кое? Вече цял ден твърдиш че, аз едва ли не лъжа, докато през цялото време така и не успя да измислиш, за какво аджеба съм лъгал? Така си като едно кресливо псе, което само лае с надеждата че няма да му се наложи да хапе.

Ами хайде захапи тогава. Кое не е вярно?



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано30.11.11 21:45



Абе ти връзка с реалността имаш ли? Къде съм писала за грамотност? Става въпрос за знания. Сега отвори линка, който ти бях пратила, виж референцията и започвай да пишеш на здравните органи на Обединеното Кралство.



И престани да обиждаш, аман от простотията ти. Аман от агресивни тролове, този клуб ги привлича като магнит.



Тема Re: Що е то програма ???нови [re: 1639]  
Автор xexo (beast)
Публикувано30.11.11 22:08



Забелязвам че ти е сложно да следваш разговора и да изразиш мнение по темата без да се отклоняваш в незнайни посоки.

Мненията които изразяваш са лишени от всякаква последователност. Почти невъзможно е да се проведе смислен разговор по този начин.

Мисля че страдаш от някакъв вид психическо разстройство, може би причинено от някаква травма. Това обяснява агресията която лееш непрекъснато.

Искренно се надявам да не съм те обидил. Все пак това са твои думи:

В отговор на:

2. Не е обида когато казваш истината на човека, за това какво мислиш за него.




Shit happens

Тема Re: Нека помогнемнови [re: xexo]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано30.11.11 22:32



Аз мисля, че трябва да се прояви разбиране и да се помогне. Ето как се разви разговорът:

Accolade (Erisian)
Публикувано 28.11.11 06:47

В отговор на:

Под лайна разбирам хероина и другите подобни опиати които човек трябва да взима в крайни случаи и е трудно да ги ползваш за удоволствие.




Нека отбележим, че човекът спомена изрично "крайни случаи". Какво получи той в отговор?

1639 (член)
Публикувано 28.11.11 15:36
В отговор на:

Ти луд ли си, те питам? Съвсем сериозно!
...
Какво означава "краен случай"??? Да ти нафраскат еди-колко-си двойки в гимназията? Да те зареже несподелената ти любов? Да попаднеш в среда на психически нестабилни хора? Какъв е "крайния случай" за всички хероинови наркомани? Системен тормоз в учлище или вкъщи? Побой от съучениците? Крайна беднотия на семейството?




Освен обидата, аз поне, виждам и ирония. Има и още разбира се, но това е директния отговор на крайния случай, в който могат да се използват "лайна" като хероина. Останалата тирада аз я коментирах.

Нашият герой получава отговор:

Accolade (Erisian)
Публикувано 28.11.11 16:18
В отговор на:

Краен случай се нарича РАНЕН ВОЙНИК НА ФРОНТА. Ходи му обясни това докато му ИЗТИЧАТ ЧЕРВАТА...




Да си призная, аз дори не бих отговорила сериозно, но хората сме различни.

Така, пътьом няколко човека (qrj, хехо и аз) отварят темата за медицинското използване на хероина. Аз дадох и пример за цяла държава, подкрен с референция, която си стои там, и то не някоя паланка на края на света, в която се използва хероин за крайни нужди като раково болни, хора с хронична болка и.. И родилки след цезарово сечение. Последните би трябвало да се предположи, че в едно развито общество, ще получат възможно най-нетоксичните продукти, защото те хранят новоявил се, крехък живот и дори да е само за няколко дни, техните тела трябва да са на 100% за тази цел. А моля ти се, тези варвари британците ги тровят и всъщност не знаят това което 1639 знае.

Попитах го да даде пример за унищожителния ефект на хероина като вещество, той ми говори за запек. Разбира се, отново тирадите за уличния хероин, който няма НИЩО общо с коментирания "краен случай".

Дали ще разбере сега? Какво му трябва на човек да разбере, че НЕ знае повече от еквивалента на Министерство на здравеопазването относно използването на хероин в краен случай? Дали раковоболните особено много се интересуват от евентуалния си.... запек? Какво на краен случай не е ясно?

И умникът, нали не било обида, дори не вдяна, че qrj и аз сме жени. Толкова и чете какво му се пише.



Тема Re: Нека помогнемнови [re: acroo]  
Автор ruckus (непознат )
Публикувано30.11.11 22:40



Айде на бас, че няма да разбере!





Тема Re: Нека помогнемнови [re: acroo]  
Автор xexo (beast)
Публикувано30.11.11 22:47



На мен ми хареса последния бисер:

acro:

В отговор на:

1. Нямаш грам идея за какво говориш
2. Позволяваш си да обиждаш другите
3. Престани с драмите




Позволявам си да изкарам само тази част от отговора на 1639:

В отговор на:

3. Точно наркоманите правят драми, като почнат да колабират и после трябва някой друг да се грижи за тях.




Има доста други, ще си ги разпечатам за спомен.

Shit happens

Тема Re: Нека помогнемнови [re: ruckus]  
Автор xexo (beast)
Публикувано30.11.11 22:50



Не, но със сигурност ще пусне още някой бисер.



Аз лично кипя от нетърпение в очакване на поредната псувня.

Shit happens

Тема Re: Нека помогнемнови [re: ruckus]  
Автор acroo (Liria)
Публикувано30.11.11 23:07



Не знам защо, прочитайки коментара ти се сетих за шоуто на един американски хуморист Бил Маер, точно днес го гледах. В него той говори за легалните дроги и християнското отношение, но частта с марихуаната е адски смешна.

"Трудно бих си представил Исус да отиде до леглото на болен от рак и да му дръпне цигара с марихуана от устата, поклащайки пръст и казвайки: "Не, не, не! Това е опасен път (slippery slope)"






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.