Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:26 27.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема БОЛКАнови  
АвторMaxx Payne (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 14:25



Здравейте.

Надявам се, че някой от четящите тук може да е бил в тази ситуация и би могъл да ми помогне.

От години живея в болка. В началото не беше нещо особено и се понасяше. По-късно вече се наложи да прибегна към лекарства. Започнах с Benalgin, през няколко дена. После се започна всеки ден, докато не спря да ми действа. Минах на Aulin, а после и на Parakofdal. Отново в началото беше добре, като изключим лекото "летене" всичко си беше на 6. Болка почти нямаше. След известно време, като не ми мине от едно хапче - взема второ, и така.

В момента нито едно от горепосочените не ми действа. Болката е ужасна. Бил съм на прегледи при няколко различни лекаря, които казват, че няма нищо особено, всичко било нормално и няма причина за болка. Щяло само да си отмине. Бабина им трънкина. На лекари вече не вярвам.


Кажете какво мога да взема, за да успокои болката. Разбирам, че вероятно трябва да е по-силно. Може и на maxx_pain@mail.bg



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 14:38



Сигурен ли си че болката не е болка от привикване към кодеина ?

В смисъл, качил си си толеранса и кодеина не действа повече. Ако можеш да издържиш седмица - две да си свалиш толеранса ще е добре ...

Единствения друг лек фармацефтичен опиат който можеш да пробваш е Tramadol (Ultram).

Иначе нямаш много други опции освен да минеш на морфин и производни.

Друг е въпроса че не знам къде ще намериш лекар който да ти го предпише.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 14:39



А да, ако болката е невропатична - опиатите няма да помогнат.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано08.03.11 15:09



Не ми се вярва да е от зависимост. Пък и колко кодеин има в това, че да се развие зависимост от него. Също така не мисля, че болката е невропатична. Все пак имаше моменти, когато лекарствата действаха. Значи казваш, че за две седмици толерансът ще спадне и отново ще действа срещу болка ? Това би било много добре.

Обаче през тези две седмици какво ще се прави, не знам... тежко ще е май. Тоя Ultram продава ли се по аптеките ? Защото ако стане с редуване Ultram / Parakofdal за да не се развива толеранс към нито едното може би би било най-доброто решение. Не искам да ставам наркоман.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 15:11



Зависимост е различно понятие от пристрастяване и толеранс.

По колко хапчета на ден пиеш и от колко време ?

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано08.03.11 15:15



ами най-разумно ми се струва все пак да разбереш причината за тая болка, и не упоменаваш къде е локализирана.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано08.03.11 15:21



От горе-долу година. По максимум 4-6 на ден (2х2 най-често, 3х2 в много редки случаи).

Както казах, опитвал съм се да разбера причината. Лекарите нищо полезно не казват.

Главоболие.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 15:32



5-6 х 20мг кодеин = 100мг

Около 15% кодеина се метаболизира в морфин.

15мг морфин не е много, но за една година ще се очудя ако не си развил никакъв толеранс.

Можеш да спреш за малко да свалиш толеранс, но ефекта няма да е траен - бързо ще се върнеш на същото дередже като го почнеш отново.

Можеш да вдигаш доза до 200мг с кодеина. Над 200 няма смисъл ...

С опиатите ще трябва да се примириш че вдигането на дозата е неизбежно за да се запази терапевтичния ефект.

Диаморф най-добре го каза - намери от какво е тази болка за да можеш да я третираш като хората.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано08.03.11 16:54



ъх, не зная.
причините за тази болка могат да се крият на толкова места...ямр правили ли са ти? какво друго си пробвал за главоболието? на пристъпи ли е или какво?
бях свидетел на дългогодишна подобна агония, обаче човека бе от женски пол и се оказа в следствие на пролактином. но по същия начин години наред лекарите не съумяваха да диференцират източника му.

forget your life. it's nothing.


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Poppy (наивняк)
Публикувано08.03.11 17:55



Може ли малко инфо какво е "невропатична болка", за която опиатите не помагат??? Какво помага за нея? Мигрената въпросната невропатична болка ли е ? Щото много ме мъчи и хероина не ми помага хич :((( Аулина също, кодеина хич и съобще май само удар с чук по главата може да ми помогне.

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.