Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 22.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема БОЛКА  
АвторMaxx Payne (Нерегистриран)
Публикувано08.03.11 14:25



Здравейте.

Надявам се, че някой от четящите тук може да е бил в тази ситуация и би могъл да ми помогне.

От години живея в болка. В началото не беше нещо особено и се понасяше. По-късно вече се наложи да прибегна към лекарства. Започнах с Benalgin, през няколко дена. После се започна всеки ден, докато не спря да ми действа. Минах на Aulin, а после и на Parakofdal. Отново в началото беше добре, като изключим лекото "летене" всичко си беше на 6. Болка почти нямаше. След известно време, като не ми мине от едно хапче - взема второ, и така.

В момента нито едно от горепосочените не ми действа. Болката е ужасна. Бил съм на прегледи при няколко различни лекаря, които казват, че няма нищо особено, всичко било нормално и няма причина за болка. Щяло само да си отмине. Бабина им трънкина. На лекари вече не вярвам.


Кажете какво мога да взема, за да успокои болката. Разбирам, че вероятно трябва да е по-силно. Може и на maxx_pain@mail.bg



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 14:38



Сигурен ли си че болката не е болка от привикване към кодеина ?

В смисъл, качил си си толеранса и кодеина не действа повече. Ако можеш да издържиш седмица - две да си свалиш толеранса ще е добре ...

Единствения друг лек фармацефтичен опиат който можеш да пробваш е Tramadol (Ultram).

Иначе нямаш много други опции освен да минеш на морфин и производни.

Друг е въпроса че не знам къде ще намериш лекар който да ти го предпише.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 14:39



А да, ако болката е невропатична - опиатите няма да помогнат.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано08.03.11 15:09



Не ми се вярва да е от зависимост. Пък и колко кодеин има в това, че да се развие зависимост от него. Също така не мисля, че болката е невропатична. Все пак имаше моменти, когато лекарствата действаха. Значи казваш, че за две седмици толерансът ще спадне и отново ще действа срещу болка ? Това би било много добре.

Обаче през тези две седмици какво ще се прави, не знам... тежко ще е май. Тоя Ultram продава ли се по аптеките ? Защото ако стане с редуване Ultram / Parakofdal за да не се развива толеранс към нито едното може би би било най-доброто решение. Не искам да ставам наркоман.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 15:11



Зависимост е различно понятие от пристрастяване и толеранс.

По колко хапчета на ден пиеш и от колко време ?

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано08.03.11 15:15



ами най-разумно ми се струва все пак да разбереш причината за тая болка, и не упоменаваш къде е локализирана.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано08.03.11 15:21



От горе-долу година. По максимум 4-6 на ден (2х2 най-често, 3х2 в много редки случаи).

Както казах, опитвал съм се да разбера причината. Лекарите нищо полезно не казват.

Главоболие.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 15:32



5-6 х 20мг кодеин = 100мг

Около 15% кодеина се метаболизира в морфин.

15мг морфин не е много, но за една година ще се очудя ако не си развил никакъв толеранс.

Можеш да спреш за малко да свалиш толеранс, но ефекта няма да е траен - бързо ще се върнеш на същото дередже като го почнеш отново.

Можеш да вдигаш доза до 200мг с кодеина. Над 200 няма смисъл ...

С опиатите ще трябва да се примириш че вдигането на дозата е неизбежно за да се запази терапевтичния ефект.

Диаморф най-добре го каза - намери от какво е тази болка за да можеш да я третираш като хората.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано08.03.11 16:54



ъх, не зная.
причините за тази болка могат да се крият на толкова места...ямр правили ли са ти? какво друго си пробвал за главоболието? на пристъпи ли е или какво?
бях свидетел на дългогодишна подобна агония, обаче човека бе от женски пол и се оказа в следствие на пролактином. но по същия начин години наред лекарите не съумяваха да диференцират източника му.

forget your life. it's nothing.


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Poppy (наивняк)
Публикувано08.03.11 17:55



Може ли малко инфо какво е "невропатична болка", за която опиатите не помагат??? Какво помага за нея? Мигрената въпросната невропатична болка ли е ? Щото много ме мъчи и хероина не ми помага хич :((( Аулина също, кодеина хич и съобще май само удар с чук по главата може да ми помогне.

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.


Тема Re: БОЛКАнови [re: Poppy]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 17:58



"Neuropathic pain may arise as a consequence of a lesion or disease affecting the somatosensory system."[1] It may be associated with abnormal sensations called dysesthesia, which occur spontaneously and allodynia that occurs in response to external stimuli. Neuropathic pain may have continuous and/or episodic (paroxysmal) components. The latter are likened to an electric shock. Common qualities include burning or coldness, "pins and needles" sensations, numbness and itching. Nociceptive pain is more commonly described as aching."

Mигрената не е невропатична болка.

Опиатите не са ефикасни за мигрена.

Използват се предимно 5ht агонисти.

Включително и психеделици в ниски (sub-psychedellic) дози. За гъбите и LSD-то знам че се използват в микроскопични дози за потушаване на мигрени.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано08.03.11 18:06



бях чел някъде за LSA for cluster headaches.

което също ме сеща за кофергамина, който почти със сигурност ще му помогне.

кофеин+ерготамин.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: diamorph]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано08.03.11 18:10



ако не си пробвал кофергамин - наистина опитай.

forget your life. it's nothing.


Тема Re: БОЛКАнови [re: qrj]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано08.03.11 18:12



той си е 5ht agonist точно. :)

LSD прекурсор.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Poppy (наивняк)
Публикувано08.03.11 18:16



А нещо от аптеката? хахаха сори аз тука те взех за ЖП.

Хмм значи усещането за студ от което те боли е невропатична болка,,, ? Ще взема да разлистя някой учебник по биология.

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.


Тема Re: БОЛКАнови [re: diamorph]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано08.03.11 20:45



А с рецепта ли се купува въпростият КОФЕРГАМИН ?

Редактирано от Maxx Payne на 08.03.11 20:47.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.03.11 20:56



Мигрена ли имаш ?

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано08.03.11 21:01



след години наблюдение на тази диагноза, достигнах до извода, че се 'поставя', когато не може да се индентифицира причината за главоболието, обикновено. и разни 'сериозни' проучвания следих и това е единственото, в което се убедих.
idk.

forget your life. it's nothing.


Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано08.03.11 22:01



не.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: diamorph]  
Автор Eti.. ()
Публикувано10.03.11 13:01



С огромно извинение към професията на медика, но нашият ветеринарен лекар, който е безумно готино диване и на когото единствено се доверявам за животинска помощ, имаше една реплика:
".. като чуеш от хуманен лекар окончателна диагноза мигрена и от ветеринарен - невродермит - бягай!.."

Сега сериозно, но само информативно: майка ми твърди, че лекарството ТРАМАЛ направо не е човешко - решавало и същите проблеми, главата и ставала лека и за първи път се чувствала разкошно. Освен, че е руско производство и доста скъпичко, друго не знам - джи-пийката и го предписа..

Редактирано от Eti.. на 10.03.11 13:04.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор xexo (beast)
Публикувано10.03.11 13:16



Трамадол.

Лек агонист на му опиатните рецептори със SNRI действие.

I need no meaning


Тема Re: БОЛКАнови [re: xexo]  
Автор Eti.. ()
Публикувано10.03.11 17:55



Явно това му е основната съставка, а едно търговско наименование е Трамал. 50 мг капсули. Само, че на майка ми е руско..


Редактирано от Eti.. на 10.03.11 17:55.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Poppy]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано11.03.11 12:27



Аз също имам периодично мигренозно главоболие.
Отвратително е. За нищо не ставам в подобно състояние - парцал.
Минава ми само с аспирин.
Парацетамол, аналгин и подобни въобще не ми действат в този случай.

____________________
Qui haec legit mihi meos suaviari


Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано11.03.11 13:14



Всичко много добре, но вчера ходих до аптеката и ми казаха, че без рецепта няма как да ми го дадат...



Тема Re: БОЛКАнови [re: clovenhoof]  
Автор Poppy (наивняк)
Публикувано11.03.11 15:08



samo aspirin ne sum probvala hahahaha sturva mi se tvurde slabo



Тема Re: БОЛКАнови [re: Poppy]  
Автор clovenhoof ()
Публикувано11.03.11 16:35



Не че разбирам нещо от органична химия и фармация, но в моя случай не става въпрос за силата на медикамента, а за вида.
Примерно няколко години редовно пиех ривотрил и никога и грам не ми е помагал за мигрената. Даже когато още се зарибявах с него.
По 3 аналгина наведнъж съм пил - ефект 0.
Вече тежки опияти не съм пробал.
Някой по-горе каза че опиятите не помагали за мигрената.

____________________
Qui haec legit mihi meos suaviari


Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано11.03.11 20:07



Нещо, което ще ти се стори безумно.

Като бях малък 80-те, значи 6-9 имах безумно главоболие. Доктори, моктори, болници - нищо нема, нищо и не помага.

Как се реши проблемата - нарязани на дебело картофи на шайби по челото. Хладни!

Оттогава никакви проблеми!

Какво е било - не знам!

Не се смейте само! Факт е





Тема Re: БОЛКАнови [re: METHOD]  
Автор Дyшa зa пpoдaн (Liria)
Публикувано11.03.11 20:18



Я, стари муцуни се завръщат

. Сега ако и the_bomb се появи от някъде, просто ще падна.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Дyшa зa пpoдaн]  
Автор METHOD (peppermint)
Публикувано11.03.11 21:00



Аз винаги съм си тука. Просто като нямам какво да кажа си трая :)



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано13.03.11 19:06



ми ти как очакваш да ти дадат опият/антидепресант без рецепта?

кофергамина пробва ли?

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор Eti.. ()
Публикувано14.03.11 10:52



Хайде стига, не мога да повярвам, че не можеш да си издействаш една рецепта. Наш`та джи-пийка само, за да махне майка ми от главата си веднага и е изписала Трамал-а. Нито майка ми го е искала, просто драснала и толкоз. Ти пита ли фармацевта зелена рецепта ли трябва? Ако толкова не можеш да се оправиш и ако си от София, дай да те свържа с моята лична лекарка, ще кажеш, че молиш за платен прием, ще дадеш 20 кинта, ама поне ще ти свърши работата, според мен..
Успех ти пожелавам!
/Сещам се и за друга идея - ще питам майка ми цялата рецепта ли е оползотворена, има ли останало количество и ако има, някакси да ти услужим./



Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор SacredTrickster (basiс)
Публикувано14.03.11 18:40



абе препоръчвам на всеки тука да не ''помага'' така с какъвто и да е 'стаф', 'лекарства' и прочее.

който иска- да се оправя.
така разсъждавам аз. не знам.

Another world is possible.


Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор SacredTrickster (basiс)
Публикувано14.03.11 18:49



иначе Ацефин има добър болкоуспокояващ профил и при 'мигренозни' главоболия.

някви милиграми кодеин, кофеин и метамизол.

мисля е без рецепта, най-общо казано.

има addictive потенциал, съответно, така че леко.

Another world is possible.


Тема Re: БОЛКАнови [re: SacredTrickster]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано14.03.11 18:58



aspirin+caffeine+codeine.

някви мижави количества кодеин.

аз пак ще кажа за кофергамина.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано15.03.11 12:23



Здравей!

Първо, за кофергамина - както пишеше на листовката, взех две таблетки възможно най-скоро след като се започна главоболието. Не мисля, че имаше някакъв ефект (освен че може би усетих леко гадене към час по-късно, но може и да съм си въобразявал).

Ети - не съм Софиянец, но живея тук и ДжиПи-то ми е на няколкостотин километра :) На мене по-скъпо ще ми излезе да ида и да се върна, хахахаха :)


Имам и един друг въпрос - тези "цветни" рецепти за многократно ползване ли са ? Защото колкото и да го пестя, все ще свърши в един момент лекарството - и после какво - ново посещение при лекар ли трябва ? Ще ме прощавате, не съм много запознат с фармацефтичната система





Тема Re: БОЛКАнови [re: SacredTrickster]  
Автор Eti.. ()
Публикувано15.03.11 12:45



Благодаря!

Max Payne, отиди в първия кабинет на общопрактикуващ лекар - плати 20 лв за консултацията, питай за мигрена подходящ ли е и ще ти изпише Трамал. Не съм наясно с рецептите, дано да ти отговорят. За всеки случай превантивно звънни в някоя аптека и питай за цената, защото помня, че майка ми сто пъти спомена, че е скъпо.

Редактирано от Eti.. на 15.03.11 12:48.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Авторdizzy (Нерегистриран)
Публикувано15.03.11 13:50



Не, не са за многократно позване

Отиваш в аптеката, даваш си рецептата и ти дават лекарството, даже самата рецепта има "срок на годност" около една седмица.Ако ти трябва нова пак трябва да си ходиш при личния.Тъпа работа...



Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор Poppy (наивняк)
Публикувано15.03.11 16:21



Abe ot toya tramal posle fashtat krizi.... Ne mislya 4e e uda4no nyakoi da go pie.To e za rakovo bolni vse pak. Te shte umrat ne im dreme dali shte imat abstinencii. Ako se vzeme v pove4e si se nadrusvash napravo. Priyatelya mi juleshe takiva v produljenie na meseci i imashe mnogo gadni krizi posle. Bili nyakvi s pove4e bolka v stavite otkolkoto heroto, no s po malko potene i treperene.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.