Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 22.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор Eti.. ()
Публикувано14.03.11 10:52



Хайде стига, не мога да повярвам, че не можеш да си издействаш една рецепта. Наш`та джи-пийка само, за да махне майка ми от главата си веднага и е изписала Трамал-а. Нито майка ми го е искала, просто драснала и толкоз. Ти пита ли фармацевта зелена рецепта ли трябва? Ако толкова не можеш да се оправиш и ако си от София, дай да те свържа с моята лична лекарка, ще кажеш, че молиш за платен прием, ще дадеш 20 кинта, ама поне ще ти свърши работата, според мен..
Успех ти пожелавам!
/Сещам се и за друга идея - ще питам майка ми цялата рецепта ли е оползотворена, има ли останало количество и ако има, някакси да ти услужим./



Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор SacredTrickster (basiс)
Публикувано14.03.11 18:40



абе препоръчвам на всеки тука да не ''помага'' така с какъвто и да е 'стаф', 'лекарства' и прочее.

който иска- да се оправя.
така разсъждавам аз. не знам.

Another world is possible.


Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Автор SacredTrickster (basiс)
Публикувано14.03.11 18:49



иначе Ацефин има добър болкоуспокояващ профил и при 'мигренозни' главоболия.

някви милиграми кодеин, кофеин и метамизол.

мисля е без рецепта, най-общо казано.

има addictive потенциал, съответно, така че леко.

Another world is possible.


Тема Re: БОЛКАнови [re: SacredTrickster]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано14.03.11 18:58



aspirin+caffeine+codeine.

някви мижави количества кодеин.

аз пак ще кажа за кофергамина.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор Maxx Payne (непознат )
Публикувано15.03.11 12:23



Здравей!

Първо, за кофергамина - както пишеше на листовката, взех две таблетки възможно най-скоро след като се започна главоболието. Не мисля, че имаше някакъв ефект (освен че може би усетих леко гадене към час по-късно, но може и да съм си въобразявал).

Ети - не съм Софиянец, но живея тук и ДжиПи-то ми е на няколкостотин километра :) На мене по-скъпо ще ми излезе да ида и да се върна, хахахаха :)


Имам и един друг въпрос - тези "цветни" рецепти за многократно ползване ли са ? Защото колкото и да го пестя, все ще свърши в един момент лекарството - и после какво - ново посещение при лекар ли трябва ? Ще ме прощавате, не съм много запознат с фармацефтичната система





Тема Re: БОЛКАнови [re: SacredTrickster]  
Автор Eti.. ()
Публикувано15.03.11 12:45



Благодаря!

Max Payne, отиди в първия кабинет на общопрактикуващ лекар - плати 20 лв за консултацията, питай за мигрена подходящ ли е и ще ти изпише Трамал. Не съм наясно с рецептите, дано да ти отговорят. За всеки случай превантивно звънни в някоя аптека и питай за цената, защото помня, че майка ми сто пъти спомена, че е скъпо.

Редактирано от Eti.. на 15.03.11 12:48.



Тема Re: БОЛКАнови [re: Maxx Payne]  
Авторdizzy (Нерегистриран)
Публикувано15.03.11 13:50



Не, не са за многократно позване

Отиваш в аптеката, даваш си рецептата и ти дават лекарството, даже самата рецепта има "срок на годност" около една седмица.Ако ти трябва нова пак трябва да си ходиш при личния.Тъпа работа...



Тема Re: БОЛКАнови [re: Eti..]  
Автор Poppy (наивняк)
Публикувано15.03.11 16:21



Abe ot toya tramal posle fashtat krizi.... Ne mislya 4e e uda4no nyakoi da go pie.To e za rakovo bolni vse pak. Te shte umrat ne im dreme dali shte imat abstinencii. Ako se vzeme v pove4e si se nadrusvash napravo. Priyatelya mi juleshe takiva v produljenie na meseci i imashe mnogo gadni krizi posle. Bili nyakvi s pove4e bolka v stavite otkolkoto heroto, no s po malko potene i treperene.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.