Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 22.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Депо от метадонанови  
Автор БГ_нapkoмaнka! (вечно спираща)
Публикувано03.02.11 23:35




От 6 годими съм на метадон

Искам да попитам:И сестрите и докторите в програмата и много други хора са ми казвали,че метадона има депо в организма и ако не си вземеш дневната доза мед,няма да имаш никакъв проблем,организма си го набавяло от депото,което се образува......бе честно,хора,при мен изобщо няма такова нещо.Не мога да издържа и половин ден без да си изпия шишенцето.Всеки ден си го пия рано сутрин.Понякога се случва да не мога да си го изпия преди обяд.Имам чувството,че ще се побъркам...става си ми направо зле.Когато кажа,за това на лекарите и сестрите,те ми обясняват,че всичко е на психическа основа,но не е!
Ако може някой да ми каже,защо се получава така при мен,ще му бъда много благодарна



P.S.Така беше и първия път,когато се лекувах и бях на 9 кубика ,по същия начин е и сега.



Тема Re: Депо от метадонанови [re: БГ_нapkoмaнka!]  
Авторacro (Нерегистриран)
Публикувано04.02.11 00:12



Да, като чуе човек "на психическа основа" и трябва да се сеща за старата българска поговрка: "На чужд гръб и 100 тояги са малко". Не им вярвай, за всичко сме близки хората, но сме и различни.



Тема Re: Депо от метадонанови [re: xexo]  
Автор БГ_нapkoмaнka! (вечно спираща)
Публикувано04.02.11 00:31



Аз съм на доза 14 куб. на ден. Пия си го рано сутрин наведнъж.Също когато ходя да пия пред тях ми сипват дозата в чашката,изпивам го и ЧАО.....във всички програми в София ,доколкото знам,е така.
Сестрите казват,че трябвало това количество мед да ме държи 24 часа,че даже да имам и депо.



Тема Re: Депо от метадонанови [re: БГ_нapkoмaнka!]  
Автор xexo (beast)
Публикувано04.02.11 00:43



Депото няма нищо общо с дозата. И на 5мг да си, пак ще имаш депо тъй като полу-живота е между 18 и 36 часа.

Въпроса е колко си чувствителна към леки промени в дозата. Да речем че при теб, полу-живота е 24ч, това значи че след 24 ще имаш половината от дозата метадон още в кръвта. Но ако рецепторите ти чувстват най-малката промяна в дозата, тогава ще усетиш абстиненция.

Колкото и арогантно да звучи - сестрите в програмата ти хабер си нямат от действието на опиатите.

Тъй като нямаш явно възможност да пиеш по 2 пъти на ден, можеш да пробваш разни потенциатори които забавят метаболизма на метадона. Виж тук:



I need no meaning

Тема Re: Депо от метадонанови [re: xexo]  
Автор mirji80 (непознат )
Публикувано04.02.11 01:20



Май че си в хоризонт или?



Тема Re: Депо от метадонанови [re: mirji80]  
Автор БГ_нapkoмaнka! (вечно спираща)
Публикувано04.02.11 01:41



Да,там съм





Тема Re: Депо от метадонанови [re: БГ_нapkoмaнka!]  
Автор anika84 (want more)
Публикувано04.02.11 08:36



Мацка и аз съм така. Обаче досега аз го биех. Затова нямам депо. А в случаите,когато си го пиех ежедневно (и то по 5 куб) ми се случваше да пропусна ден-забравях. Не знам,при всеки човек е индивидуално , но ако си на помпа 100% нямаш депо. А и дневната доза не ти стига btw.



Тема Re: Депо от метадонанови [re: anika84]  
Автор БГ_нapkoмaнka! (вечно спираща)
Публикувано04.02.11 15:22



Оооо и аз имам проблем с помпата,но не става въпрос само за тогава.Дори когато съм наказана и ходя всеки ден да го пия пред тях,дори тогава не усещах никакво депо!



Тема Re: Депо от метадонанови [re: БГ_нapkoмaнka!]  
Автор xexo (beast)
Публикувано04.02.11 15:37



Е не можеш ли да го пиеш на два пъти на ден ?

I need no meaning


Тема Re: Депо от метадонанови [re: xexo]  
Автор БГ_нapkoмaнka! (вечно спираща)
Публикувано04.02.11 15:46



През повечето време ме наказват да го пия пред тях....иначе като съм вкъщи,мога да пробвам,но ако разделя едно шише на две и сутринта изпия едната част,ще ме оправи ли толкова малко....






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.