Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:42 15.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Депо от метадонанови [re: БГ_нapkoмaнka!]  
Авторpsyops (Нерегистриран)
Публикувано06.02.11 17:48



Елате си при мене на одрин-екстра е



Тема Re: Депо от метадонанови [re: psyops]  
Автор БГ_нapkoмaнka! (вечно спираща)
Публикувано06.02.11 18:26



Да дойдем де, хубаво,ама ти ли ще ни уредиш места там





Тема Re: Един въпроснови [re: Military_MinD]  
Автор someboddy (своенравен)
Публикувано06.02.11 19:01



Зависи за коя религия говориш. Някои индийски религии пък го насърчават, за това мисля, че е измислена и кама сутра, нали?



be happy

Тема Re: Един въпроснови [re: endish]  
Автор ALh1M1ka (култиватор)
Публикувано07.02.11 15:32



Тя страшна работа по тоя казус,преди имаше после царя обърка нещата (имаше един период когато хващаха масово 14-15-16 годишни с трева и ги съдеха), след това имам някакъв спомен, че я върнаха ама явно греша.



Тема Re: Един въпроснови [re: Дyшa зa пpoдaн]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано10.02.11 12:36



то направо е баш по темата, ама и аз да си кажа.
много съм се чудила за смисъла на живота, за моя де, щото повечето като ги питаш, имат готов отговор. и така и не го измислих. а от няколко години избягвам да разсъждавам по каквито и да е житейски въпроси, щото губя ценно време и се обременявам излишно.

. и сега като си правя равносметка на вече преживяното и кога ми е било най-добре, ето го и моя концепт (мноо яка дума) за смисълТа:

1. главна цел в живота- да си щастлив (включително и да си мислиш, че си; щото ако след 10г осъзнаеш, че преди не си бил, то значи, че сега си с една идея по-щастлив), без да пречиш или ощетяваш околните.

абе, въобще, като се сетя в ученическите ми години колко съм седяла и говорила и спорила с приятели по темата, направо не мога да повярвам, че съм била аз.
в момента толкова не ми пука нито за религия, нито за чистотата вътре в човека, нито за цели, трънливи пътища, ада, рая и всякакви измишльотини.
да има готино време, да има сняг за ски, да има готини усмихнати хора и да се кефя на живота. не преча на никой и не позволявам да ми пречат. ето, това е за мен смисъла. друг не виждам за момента.



Тема Re: Един въпроснови [re: xexo]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано10.02.11 13:17



не съм съгласна. това, че повечето хора харесват сходен начин на живот, не ги прави стадо. даже и тук съм чела хора, които влизат в метадонова програма с цел да водят "нормален живот". това е цитат!!! не е клише. всъщност, сигурно е, но какво значение има, след като някой се стреми именно към това. и какво значение има защо се стреми към него - дали защото му е вменявано или защото наистина го иска. щом смята, че това ще го удовлетвори.

а и не виждам нищо лошо в стадото. за животните стадото е начин за оцеляване. за хората - също. ако човек е роден с манталитета на овца, не можеш да направиш от него вълк, куче или лидер на стадото.
мойте лични наблюдения са, че хората вече леко са загърбили стадния начин на живот, но явно ти си на друго мнение.





Тема Re: Един въпроснови [re: Ninas_spirit]  
Автор xexo (beast)
Публикувано10.02.11 14:23



Ти май не ме разбираш.

Не съдя стадото, казвам само че аз не искам да съм овца.



Стадния инстинкт си е на лице, мнението на повечето хора е силно повлияно от масовите медии и пропаганда. А това че 2-3 овци се блъскат помежду си не значи че не са част от стадото.

Човек за да е свободен трябва първо да разбере че не е свободен.

Чак тогава може да потърси свободата и евентуално да се доближи до нея.

I need no meaning

Тема Re: Един въпроснови [re: xexo]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано10.02.11 14:59



не че не разбирам, просто разсъждавам различно. ако попиташ всеки един от хората, които според теб принадлежат към стадо по един или повече признаци, той тотално ще отрече и вероятно ще се възмути от твоето определение. нито един няма да каже: да, аз съм овца, щото не мисля самостоятелно, а от телевизора (най-вече) или дрънкането в офиса ми насажда как да разсъждавам. по тая логика сигурно и аз, и ти сме овци за някой. можеш ли/искаш ли да промениш това. аз съвсем не.

от стадото няма как да избягаш. дори без масови медии и пропаганда този атавистичен инстинкт пак е заложен у човека. по това си приличаме с животните.

за свободата. смешна тема. ако се чувствам свободна, значи съм свободна. и въобще, какво значи да си свободен? може би никога не съм била свободна? защото малко или много завися от някой или нещо? някак си не мога да си представя пълната свобода. дали пък няма да се чувствам илзишна, ако не завися от никой, защото това да си свободен сякаш граничи с това да си излишен. може грешно да разсъждавам, не знам, просто не мога да си представя каква може да е разликата в това да се чувстваш свободен (както аз в момента) и това да си наистина свободен - просто си мисля, че второто не ми е нужно...



Тема Re: Един въпроснови [re: Ninas_spirit]  
Автор xexo (beast)
Публикувано10.02.11 15:36



Как можеш да избереш между три пътя ако виждаш само два ?

Дали ще потърсиш третия път ако си силно убедена че избора ти е свободен ?

Иначе да, и аз съм овца в доста сфери. Признавам си го и го осъзнавам. Това ме кара да търся някои неща извън стадото, и мисля че тези неща ще ми помогнат в бъдеще.

Смятам че тези които са най-адаптирани към стадото имат най-малко шанс за оцеляване когато стадото се разпадне.



I need no meaning

Тема Re: Един въпроснови [re: xexo]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано10.02.11 15:52



а ти как знаеш, че пътищата са 3, а не 30, след като виждаш само два? струва ли си да губя време да ги издиря всичките (в което никога не мога да бъда сигурна), при условие, че съществуващите ме удовлетворяват? ако не ме, тогава вече ще търся. но не виждам нищо общо със свободата.

когато стадото се разпадне, да. ама колко често се разпада едно стадо? бееееее?



когато се разпадне нашето стадо, винаги ще се намери друго, което да ни приюти.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.