Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:00 23.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано08.05.11 16:24






Намаляването на последиците от интравенозната (и всякаква друга) употреба на вещества според мен е супер важно, както за да се предпази човек от много кофти неща които съпътстват употребата (хепатит, емболии, флебити, инфекции, абсцеси и т.н.) така и за да е останало нещо за 'оправяне' за деня, в който дадения човек реши да се 'оправя'.

пускам тия две готини видеота, но ще е готино и да си направим дискусия.

основните положения (поне за мен, през личен опит):

- винаги нови игли: знам, че не винаги е възможно, аз самият съм използвал (мои) използвани игли често. резултатът- белези, абсцеси, hardened tissue, мъртви вени по ръцете. последното ми целене в ръцете беше преди повече от 2 години и все още си личи какво съм правил. в момента е практически невъзможно да ми се вземе кръв от вена на ръката. миналата година имах grand mal припадък (въпреки че нямам диагностицирана епилепсия) и като се събудих бях целия, ама целия надупчен по всички възможни места по ръцете, а източникът ми беше свежо забит във врата. и до днес имам белег от абоката там.

- винаги чисти инструменти: също знам, че няма как да е първото нещо, което да ти хрумне когато си зле и закъсал, но все пак. за целия си 'стаж' не съм видял наркоман, който да си изварява спринцовките или да използва белина. аз също не съм. само съм ги измивал. резултатът: абсцеси.

- да се отхлабва турникета/колана преди да се вкарва материала: пукал съм си вена така. кофти тръпка.

- най-добре е да не се цели в groin/базалика: аз лично изкарах години в целене само там, заради poor performance и никакъв harm reduction в първите години на употреба. докарах си тромбофлебит от тъпи G21 игли. кофти филм. и до днес (година и половина по късно) си страдам от това, разширени вени, левия крак все още ми е видимо по-голям (перманентно отекъл) от десния, бърза умора, спазми при ходене над 15 минути.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор Etnesba ()
Публикувано03.12.10 16:55



кирилица!

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.

Редактирано от hladnika на 04.12.11 12:03.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Etnesba]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 17:13



Е явно просто не друсаш достатъчно дълго или не ти се е случвало да имаш финансови затруднения ...

Колко такива съм чувал "никога на игла, бла бла бла" и след една година същия човек те кара да го бодеш в базиликата ...

На мен пък още второто ми друсане беше на игла.

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Etnesba]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано03.12.10 18:19



мда, така е.
прави са. а и още повече къв наркоман си, ако не знаеш кво е тва кик от помпа?
аз имам ужасен страх от игли. като малък ми се беше запушил нещо слъзния канал на лявото око и ми го отпушваха като ми сложиха инжекция с някакъв разтвор. точно до очната ябълка и в пълно съзнание.
от тогава само като погледна игла и... абе не мога дори да погледна игла. буквално.
ужас. и при все това и аз съм пробвал на помпа. вярно - рядко. и все други хора са ме шили. пробвал съм и сам 2-3 пъти, ама не можах и си го вкарах подкожно.
но мисълта ми е, че и аз, дето са ме шили 20-тина пъти в живота ми, единия път беше с игла втора употреба. верно, човекът беше сигурен, че няма хепатит и др., измихме я и със спирт, ама все пак...
тия неща се случват и темата е полезна.
поне човек да знае кво рискува.

Paranoia will destroy ya!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано03.12.10 19:20



Е явно просто не друсаш достатъчно дълго или не ти се е случвало да имаш финансови затруднения ...

ми аз примерно вече почти 7 години on and off и никога не съм пробвала на помпа как ще е..
верно, понякога си мисля, че много изпускам, но от друга страна мноо крайно ми се струва, просто ми е прекалено.. ще ме извинявате, ама такова едно долно ми изглежда..

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 19:38



Начина на прием не може да е "долен". Точно толкова долно е колкото и да пушиш или да смъркаш ...

Малко е тъпо все пак, наркоман да вика на наркомана че е "долен" защото се боде ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 19:41



Със спирт НЕ МОЖЕШ да стерилизираш медицински материал, камо ли игла която е била в ръката на някой друг ... Процедурата за стерилизация във аутоклав е на висока температура, няколко часа (мисля че беше над 150 градуса, ако не се лъжа).

Вируса на хепатит Ц е изключително издръжлив (над 3 дена издържа извън човешкото тяло). ХИВ по-малко издържа, но пак шанса да избиеш всички вируси е ... малък.

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор mindseeker (неоткриваем)
Публикувано03.12.10 19:58



250 градуса, но това е за изцяло стоманени инструменти, иглите за спринцовки са за еднократна употреба - те имат пластмасова част, която не позволява стерилизация.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано03.12.10 20:06



ааа хехо, защо сега ми преиначаваш думите? :)

единственото, което казах, е че "шиенето" ми изглежда крайно и долно - и това по никакъв начин не означава, че наричам наркоманите на помпа долни..

аз отнасям коментара си към самия акт на венозната употреба, и съжалявам, но това да си бодеш вените и да си вкарваш директно в кръвtа всевъзможни боклуци с риск да си докараш куп усложнения ми изглежда доста по-неприятно, ужасно и безотговорно, отколкото пушенето или смъркането..

no hard feelings, right? :)

Sabbath Bloody Sabbath

Редактирано от endish на 03.12.10 20:07.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците) [re: endish]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано03.12.10 20:20



от това се сетих, че върху фасадата на един блок в центъра пишеше : "Умри на вена" ... хаха
so, всичко що е на вена е stink on ice, долна работа ...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.