Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 14.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Бuлaнu]  
АвторHeмa ga вu kaжeм (Нерегистриран)
Публикувано11.11.11 17:47



Дай повече инфо за метода и вашта организация.



Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Бuлaнu]  
Автор Ko3yHak (наивняк)
Публикувано11.11.11 18:14



Абе гледам снимки от разните му там комуни, къщи и ТО и навсякъде едно нещо ми се набива на око - че всичките постъпили там са яко дебели. То хубавоздравословен живот,,,ама не ги тъпчете толко тия хора бе,,,, бахти . Нека като излезнат навън освен здрави да са и красиви.... Извинявам се на тъпия постинг, но аз съм повърхностен човек и силно държа на външния вид, за това така се изказвам с цялото разбиране, че не съм права напълно. Но за мен е важно човек да изглежда добре и да НЕ е е дебел независимо какво лечение е преживял.



Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Ko3yHak]  
Автор SacredTrickster (basiс)
Публикувано06.12.11 19:34



бе това е верно. всеки качва като се оправи, това няма как. две години ремисия и да ти кажа - да, към 80 кила съм, определено не са ми оптималния вариант, но не се чувствам зле като цяло.

то е и въпрос на възприятие. аз лично го приемам по добре дебел отколкото на хероин, но това не е постоянна величина. аз си се кефех когато бях 50 кг. и всички кокали ми бяха като в книга по анатомия, но това е извратено.

но в никъв случай не съм да се става супер свиня само щото видиш ли си спрял да взимаш, особено рязко качване е много вредно.. а повечето случаи е точно това.

лек режим, особено хората които са спортували нещо преди дрогата, много си помагат. аз не съм такъв случай, но сега ми се иска да бях.

т.е. и да се освиниш - тва да ти е дерта, ако спреш дрогата. килата се свалят мисля малко по лесно от шибаната маймунка на гърба. ако мога така да се изразя.

поздрави!

Another world is possible.


Тема Re: Терапевтични общностинови [re: SacredTrickster]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано06.12.11 20:42



за качване, всеки качва, ама не всеки става дебел. :)

то си зависи и от физиологията де, аз като мезоморф и да кача пак си изглеждам в норма.

само в 1,4BDO периода ми бях станал малко свиня... явно като алкохол и то ти отваря яко апетита и като цяло освен да ядеш и да ебеш/лъскаш, друго не правиш на тва (как да не му се изкефиш?)

пък и аз съм vaggot, и не мешам картофи с ориз и хляб, та може и тва да има значение. :)

а в периода ми на ферон + ейч чак плашех хората... четящи се ребра, несъръзмерно голяма глава с останалата част от кожа+кости... щом qrj я кефеше, смятай.
някой даже си мислеха, че ми не остава много.

малко оф-топик, но напоследък все по-често се замислям (преди, тука последната година някъде, само го регистрирах, до ква степен съм зазлял), че ща не ща ми трябва една hefty dose of the appropriate tryptamine.
твойта нагласа, щото нямаш и толкова опит/допир с тия неща е била сериозно скептична, ама истината е, че въобще не е walk in the park. нямам ама грам желание да направя нещо такова, даже ме отблъсква идеята, като се замисля до каква степен натоварващо е, през кво трябва да мина, и дозата която ми трябва за да override-на defense механизмите си, след всичката тлач дето съм натрупал. и по всяка вероятност, по тая причина ще го postpone-на още.. еба ли му майката и аз колко... просто си ме е СТРАХ, хах. явно съм станал вече и coward. :P не'ща да знам нищо, искам да имам кинти за бира, и за 1-2 decent hits a week. последното е особено определящо.

тука заради некви услуги - дет то да кажеш и кой знае кви услуги - ме заринаха с 2C-I, MDMA, като дойда до сф и oxy една опаковка...

на моменти се изкушавам да ги разменя за junk, ама ще ме е срам от самия себе си.

което ме сеща - кво напрай с тоа TA бе?

не ме гледай мене като example във връзка с тва само щи кажа.

макар че от първия ми flood насам, ако не друго, е факт, че не съм бил закачен... вече близо 2 години ще станат. друсам си, да, чат пат... в най-лошия случай като се усетя, че качвам толеранс се плаша и спирам. през останалото време всяка вечер пия, поне по 2лит. бира.

а като човек завършил математическа гимназия и scientifically indoctrinated, макар да знам, че 'работят' и тия подходи, наречи го предразсъдъци, ама... като чуя клинична психология и се фащам за кобура. поредния asshole магистър по клинична психология се появи в lycaeum-a и е поредния от тоя бранш дето ме отврати с дезинформираното си предубедено невежество, и ми цитира академични публикации.. все едно не са и те толкова често политически мотивирани biased пропаганда (класическия пример за ЛСД-то дето ти уврежда хромозомите през 60те).

anyway, преди не чак толкова отдавна нещо което да те откачи безболезнено, че и да ти ресетне толеранса и т.н., звучеше като science fiction.. вече освен ибо има и метоксетамин, и секви аналози и модификации на тия. нескъпи, при това. стига човек да иска да спре. па и да не иска, да върне лентата назад. designer drugs са заляли пазара до такава степен, че това може би е основната причина да говорят вече за легализация и декриминализация сериозно - нема смогване. и даже и да легализират всичко, пак ще е designed така че същите тия хора да печелят. така оперира света просто, по design. на никой му не пука за тебе или който и да е друг, ако доктора ти каже, че трябва да ти се направи операция на еди-кво-си, ти не можеш да знаеш дали тва найстина е така, или пича просто трябва да си изплаща ипотеката. и тва даже не е шокиращ пример. that's simply the very nature of things.
аз сравнително късно го осъзнах:)

anyway, fuggit, enuff off-topic EtOH rambling.

bottomline, sucks to be dry & sober.

успех ти на теб, щом/ако си решил тоя път да фащаш. :)

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Ko3yHak]  
АвторBlue (Нерегистриран)
Публикувано06.12.11 21:29



Като се замислиш коментарът ти не е толкова повърхностен. Често вместо лечение се получава просто заместване, а не същинско лекуване - просто сменяш наркотика с ядене. Освен това, за да спортуваш редовно във Феникс трябва да си супер мотивиран и дисциплиниран, което за един зависим си е проблем (само за Феникс мога да говоря от личен опит - преди години изкарах няколко месеца там, но явно нито ми беше дошло времето, нито това беше начинът за мен). И така стоиш затворен на едно място, с минимално движение и ядеш мазни храни (които резидентите си готвят, но се набляга предимно на количество, а не на качество).
Мисля си, че едно качествено лечение включва не само спиране на наркотичното вещество, а промяна на отношението към самия себе си.



Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Blue]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано06.12.11 21:40



диетата е мноооооого по-важно, отколкото който и е да подозира. :)

даже подозирам, че една комуна в която се набляга на физическата активност и диетата може да се окаже също толкова, ако не и по ефективна от феникс.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Trickster]  
АвторBlLANl (Нерегистриран)
Публикувано07.04.12 21:28



В отговор на Вашия коментар бих искала да Ви информирам, че в България лечението без лекарства е в три общности: Към описаните от вас добавям и БИЛАНИ - вижте повече на www.bilani.bg



Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Trickster]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано06.05.12 12:58




тук намерих няколко добри .pdf-а докато търсех 'библията' на Де Леон, ако на някой му е интересно...



Тема Re: Терапевтични общностинови [re: BlLANl]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано06.05.12 13:03



Мерси за вниманието :) Известен ми е проекта на Волен и го смятам за точен човек, завършили сме една професионална квалификация за работа със зависими, което е плюс, но най вече това, че е минал през подобна програма и си има наблюденията. На мен лично ще ми допадне ако споделите как се развива вашата програма за сега. В нета гледах снимки по които личи че сте добре с материалната база и момчетата си я поддържат, за което евала, адски е тъпо да се опитваш да се лекуваш в някъв коптор, където не се знае кое по напред ще ти се счупи в/у главата... във Феникс преди ремонта 2010 също беше малко спряло, но сега е много добре.

Та да се върна на темата - обелете две три думи до къде стигна програмата и как работи. Лиценз от EFTC и WFTC ще гоните ли, как, кога?!

Айде поздрави!



Тема Re: Терапевтични общностинови [re: Trickster]  
Автор MM13 ( lonesome)
Публикувано13.08.14 01:06



Някой има ли представа колко излиза на месец престоя в терапевтична общност "Ново начало"? Никъде на сайта им не видях информация за цената, а знам, че не е безплатно

Има координати, но ми се иска преди да се свържа да имам все пак някаква информация по този въпрос. Също и ако някой наскоро (откакто са се преместили в Банкя) е бил там, ще бъда благодарна да сподели опита си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.