Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:36 20.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Harm Reduction (Намаляване на последиците)  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано08.05.11 16:24






Намаляването на последиците от интравенозната (и всякаква друга) употреба на вещества според мен е супер важно, както за да се предпази човек от много кофти неща които съпътстват употребата (хепатит, емболии, флебити, инфекции, абсцеси и т.н.) така и за да е останало нещо за 'оправяне' за деня, в който дадения човек реши да се 'оправя'.

пускам тия две готини видеота, но ще е готино и да си направим дискусия.

основните положения (поне за мен, през личен опит):

- винаги нови игли: знам, че не винаги е възможно, аз самият съм използвал (мои) използвани игли често. резултатът- белези, абсцеси, hardened tissue, мъртви вени по ръцете. последното ми целене в ръцете беше преди повече от 2 години и все още си личи какво съм правил. в момента е практически невъзможно да ми се вземе кръв от вена на ръката. миналата година имах grand mal припадък (въпреки че нямам диагностицирана епилепсия) и като се събудих бях целия, ама целия надупчен по всички възможни места по ръцете, а източникът ми беше свежо забит във врата. и до днес имам белег от абоката там.

- винаги чисти инструменти: също знам, че няма как да е първото нещо, което да ти хрумне когато си зле и закъсал, но все пак. за целия си 'стаж' не съм видял наркоман, който да си изварява спринцовките или да използва белина. аз също не съм. само съм ги измивал. резултатът: абсцеси.

- да се отхлабва турникета/колана преди да се вкарва материала: пукал съм си вена така. кофти тръпка.

- най-добре е да не се цели в groin/базалика: аз лично изкарах години в целене само там, заради poor performance и никакъв harm reduction в първите години на употреба. докарах си тромбофлебит от тъпи G21 игли. кофти филм. и до днес (година и половина по късно) си страдам от това, разширени вени, левия крак все още ми е видимо по-голям (перманентно отекъл) от десния, бърза умора, спазми при ходене над 15 минути.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор Etnesba ()
Публикувано03.12.10 16:55



кирилица!

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.

Редактирано от hladnika на 04.12.11 12:03.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Etnesba]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 17:13



Е явно просто не друсаш достатъчно дълго или не ти се е случвало да имаш финансови затруднения ...

Колко такива съм чувал "никога на игла, бла бла бла" и след една година същия човек те кара да го бодеш в базиликата ...

На мен пък още второто ми друсане беше на игла.

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Etnesba]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано03.12.10 18:19



мда, така е.
прави са. а и още повече къв наркоман си, ако не знаеш кво е тва кик от помпа?
аз имам ужасен страх от игли. като малък ми се беше запушил нещо слъзния канал на лявото око и ми го отпушваха като ми сложиха инжекция с някакъв разтвор. точно до очната ябълка и в пълно съзнание.
от тогава само като погледна игла и... абе не мога дори да погледна игла. буквално.
ужас. и при все това и аз съм пробвал на помпа. вярно - рядко. и все други хора са ме шили. пробвал съм и сам 2-3 пъти, ама не можах и си го вкарах подкожно.
но мисълта ми е, че и аз, дето са ме шили 20-тина пъти в живота ми, единия път беше с игла втора употреба. верно, човекът беше сигурен, че няма хепатит и др., измихме я и със спирт, ама все пак...
тия неща се случват и темата е полезна.
поне човек да знае кво рискува.

Paranoia will destroy ya!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано03.12.10 19:20



Е явно просто не друсаш достатъчно дълго или не ти се е случвало да имаш финансови затруднения ...

ми аз примерно вече почти 7 години on and off и никога не съм пробвала на помпа как ще е..
верно, понякога си мисля, че много изпускам, но от друга страна мноо крайно ми се струва, просто ми е прекалено.. ще ме извинявате, ама такова едно долно ми изглежда..

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 19:38



Начина на прием не може да е "долен". Точно толкова долно е колкото и да пушиш или да смъркаш ...

Малко е тъпо все пак, наркоман да вика на наркомана че е "долен" защото се боде ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 19:41



Със спирт НЕ МОЖЕШ да стерилизираш медицински материал, камо ли игла която е била в ръката на някой друг ... Процедурата за стерилизация във аутоклав е на висока температура, няколко часа (мисля че беше над 150 градуса, ако не се лъжа).

Вируса на хепатит Ц е изключително издръжлив (над 3 дена издържа извън човешкото тяло). ХИВ по-малко издържа, но пак шанса да избиеш всички вируси е ... малък.

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор mindseeker (неоткриваем)
Публикувано03.12.10 19:58



250 градуса, но това е за изцяло стоманени инструменти, иглите за спринцовки са за еднократна употреба - те имат пластмасова част, която не позволява стерилизация.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано03.12.10 20:06



ааа хехо, защо сега ми преиначаваш думите? :)

единственото, което казах, е че "шиенето" ми изглежда крайно и долно - и това по никакъв начин не означава, че наричам наркоманите на помпа долни..

аз отнасям коментара си към самия акт на венозната употреба, и съжалявам, но това да си бодеш вените и да си вкарваш директно в кръвtа всевъзможни боклуци с риск да си докараш куп усложнения ми изглежда доста по-неприятно, ужасно и безотговорно, отколкото пушенето или смъркането..

no hard feelings, right? :)

Sabbath Bloody Sabbath

Редактирано от endish на 03.12.10 20:07.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано03.12.10 20:20



от това се сетих, че върху фасадата на един блок в центъра пишеше : "Умри на вена" ... хаха
so, всичко що е на вена е stink on ice, долна работа ...





Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 20:23



Може да се прави отговорно (отговорност към тялото на човек).

Това е идеята на темата.

Не е толкова сложно по принцип:
- Ръцете се мият обилно със сапун. Мастото на което ще се инжектира се мие също със сапун.
- Чисто нова спринцовка / чисто нова игла - никога повторна употреба
- Чиста лъжица (за предпочитане е лъжица пред капачка), измита със сапун и дезинфекцирана със спирт
- Хероина се слага в лъжица, прибавя се киселина, нагрява се 3-4 пъти до завиране (за да се пречисти максимално от бактерии)
- Микронен филтър - филтрира всички боклуци, включително и бактериите които може да са оцелели след нагряването
- Дезинфекция на кожата преди инжектирането
- Добра техника за инжектиране - иглата се вкарва на 45 градуса
- Вкарва се първо 1/5 от цялата доза и се чака около 30-50 секунди (за да е сигурен че е хероин). Иглата не се вади през това време.
- Вкарва се останалата част
- Иглата се вади, кожата се натиска с дезинфектираща марля (или памук със спирт)
- Марлята се държи 1 минута

Ако тези неща се приложат от всеки наркоман - усложненията ще са същите като при пушенето, че дори и по-малки ...

За съжаление микроновите филтри са скъпи и се поръчват предимно по Интернет - не всеки има достъп до тях. Но дори и без тях могат да се спазват някакви минимални правила ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 20:24



Да добавя - след като свърши процедурата иглата се чупи от спринцовката и се хвърля на боклука. Така няма риск за повторна употреба.



Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано03.12.10 20:38



ти си го казал максимално точно и подробно
само още нещо, при възможност целенето да не става по тоалетни, зад
кръчми и тн. В бързината я изпълниш я не гореспоменатите неща.




Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Tepпcиxopa]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 20:42



Да, така е. За тая цел е добре да се отворят центрове за "целене" - тука отвориха на скоро ... верно е свърталише на наркомани, но поне там има адекватна медицинска помощ, има Налоксон под ръка, както и чисти материали ... А на полицията и е забранено да се приближава до мястото.

Ако не се лъжа в доста други Европейски държави има вече такива центрове.

Най зле е в Щатите. Там могат да те арестуват за това че притежаваш спринцовка (спринцовките са с рецепта).



Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано03.12.10 21:01



един приятел беше решил да посети т. нар. там reduction center. взел влака
до манхатън умувал по пътя дали да не хване обратно, но стигнал в крайна
сметка. там съответно го заляли с тесте формуляри, само за да получи ИГЛИ,
смятай ...

накрая май се беше оказало, че го има в компютъра



та да, "спринцовка с рецепта".




Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Tepпcиxopa]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано03.12.10 21:11



Абе не е истина. То и в БГ на времето беше така - спринцовки само в санитарната на Попа се намираха, но поне имаше едно място където да дават ...

Сега като се сетя - такива скандали съм вдигал в аптеки които са отказвали да ми дадат ... пълен булшит.



Друго нещо което всеки употребяващ тежки опиати трябва да има постоянно под ръка (независимо дали пуши, смърка, боде или приема анално) - спринцовка заредена с налоксон.

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано03.12.10 21:53



и нещо последно, за което се сетих

да не се почва още в началото с вената при крака и врата. въпроса е че
феморалната вена при свивката на крака лесно може да се обърка с артерия,
ако пулсира - don't hit there ...




Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано03.12.10 22:03



брат, знам, че тва "дезинфекциране" със спирта, дето го направихме тогава имаше най-вече психологически ефект. просто исках да кажа, че темата е хубава и полезна даже за такива, дето не се бодат по принцип. като си наркоман не можеш да знаеш дали в даден момент и при дадени обстоятелства няма да се изшиеш, въпреки предразсъдъци, принципи или дори фобии.
а тоя, дето му ползвах иглата тогава беше минавал тест за хепатит преди седмица. а и той си е човек, който вярва и прилага harm reduction принципите. то после и аз минавах чернодробни изследвания, та ми се размина тогава, но както и да е. минало.
я кажете нещо за водната треска и за ефектите, които следват, ако вместо във вена се инжектира в артерия. тва също са интересни и полезни неща по темата.

Paranoia will destroy ya!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор mindseeker (неоткриваем)
Публикувано03.12.10 22:43



Не знам за хероина, но морфина няма проблем да го джаснеш в артерия...
При хероина най-вероятно главният негативен ефект е от лимона, не от самия материал... предполагам...
Водната треска - не съм имал, да кажат хората с опит.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: mindseeker]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано04.12.10 02:07



Проблемите с целенето в артерия идват най вече от мръсния материал. Има опасност да запуши малките капилярчета с боклуци.

Подобни проблеми има ако се бие хероин подкожно или мускулно. Заради мръсотиите в материала има опасност да се развият кофти инфекции, абцеси (недай си боже некрози). По принцип най безопасното инжектиране на уличен хероин е венозното, колкото и странно да звучи ... Същото важи и за хората които инжектират хапчета (в хапчетата слагат един куп гадости като талк или силицйи).

Иначе при фармацефтични препарации няма опасност - разтвора е стерилен и идеално филтриран. С артериите има все пак някаква минимална опасност от пукане в зависимост от количеството течност която се инжектира ...

Киселината може да предизвика болка, но сама по-себе си не мисля че е опасна ако няма и тя някакви неразтворими примеси. Добра практика е да се купува фармацевтична аскорбинова киселина (ака Витамин Ц) и да се използва вместо лимонтузу (има по-малка опасност от примеси).

"Водната" треска ... хех ... имал съм поне няколко пъти. Не е от водата ами е генерализирана бактериална инфекция (ако греша някой да ме поправи). За да се избегне се използва чиста вода (пак, най-добре стерилна вода за инжектиране - купува се от аптеката) а разтвора се загрява поне няколко пъти до завиране ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: mindseeker]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано06.12.10 10:25



игли, спринцовки и други пластмаси се стерилизират чрез гама лъчение. то и автоклава убиват бактерии и гъби, но не и гъбни спори и вируси. достатъчна е температура от 121 градуса по целзий, съчетана с високо налягане.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Ninas_spirit]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.12.10 09:09



Да, повечето хора имат баро-камери в домовете си...

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.12.10 12:07



Айде и аз да дам моите два цента тука :))

От приятел знам, че дилърите държат материала в устите си. Много наркомани, след като си купят, лапат топчето след това, с цел до го скрият.

Не знам, обаче за мен това е сравнимо с това всъщност да се целуваш с дилъра. Така не можеш да хванеш хепатит Ц или СПИН, но можеш да си докараш ред други неприятности - хепатит А, Б, да не говорим за различните грипове, простуди и инфекции. Поправете ме ако греша.

Може на някои това да им се струва малка цена в сравнение с алтернативата 24 часа в районно, досие и съд след това. Не знам...

Би трябвало да е възможно да се изработят скривалища из дрехите. Въпросният ми приятел например беше накарал приятелката си да му пришие малки платнени джобчета от вътрешната страна на няколко чифта от боксерките му. Това ми се струва хитро и далеч по-безопасно от това да лапаш топче материал, след като е било в устата на наркоман, при който има голяма вероятност да е болен от нещо заразно и пренасящо се по капков път.

Да не споменавам другата вероятност да се окажеш в ситуация, при която нарочно или неволно да глътнеш топчето и да се задушиш...

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано07.12.10 12:27



Топчето има няма 0.5см диаметър, няма как да се задушиш. Идеята да го държиш в устата е точно това - ако дойде полиция да можеш да го глътнеш бързо. Така дори да те пребъркат на голо в районното (не знам дали в БГ го правят), няма как да те хванат. Единтсвения начин е рентген ...

За съжаление законите са такива, полицейската мафия действа и хората имат малко избор. Долна полицейска сган ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано07.12.10 15:18



написах го не като препоръка, а като допълнение към горния пост.
автоклавът всъщност си е една тенджера под налягане, няма (почти) нищо общо с барокамерата.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Ninas_spirit]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.12.10 16:21



Така ли? Извинявай тогава...



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано07.12.10 17:05



да, това е, може да се каже, друг аспект на harm reduction-а.
срещите с "бюстителите на реда" :)
съвет от мен, изпитан многократно в практиката: вместо да се чудите къде да криете топчетата или пък още по-малко - да ги лапате (което по ред причини е неудачно, поне за мен), като ходите на среща или до постата, обличайте се възможно най-добре. приведете се в спретнат и чист вид. и винаги пазете хладнокръвие и предварително си имайте готова история какво правите на това място.
мога да разправям истории, но ще спомена накратко една случка от преди около месец.
тогава купувах от едни, дето събираха по 10-15 човека на среща. издънки - постоянно. та отивам към срещата и още отдалече виждам 4-5 човека + 1 униформен. съответно тръгвам да заобикалям отдалече. да, ама униформения ме видя и ме привика. признавам му го - сигурно имаше поне 50-60 метра. как се досети, не знам. ама няма и значение. аз се направих на учуден и отивам към тях. оказва се, че от останалите няколко човека покрай него има един цивилен, а останалите бяха колеги. още като приближавах ги видях как ме огледаха и се поразколебаха. като стигнах униформения ми поиска лична карта, дадох му. и после почна да задава бързо въпроси: откъде си? кво правиш чак тук? при кой отиваш? почти не слушаше какво отговарям. явно искаше да запецна. така предполагам се беше случило с останалите няколко човека, които се бяха събрали за срещата. кои сте, кво правите тука и те, като не са се сетили да се разберат предварително сигурно са мрънкали нещо. тях ги откараха към районното.
другото нещо е да си знаете правата. в тая тема трябва да се засегне и това.
знайте - жените могат да ги джобят само други жени! и обиск се прави само пред свидетели или в районното!
ако ви джобят и няма свидетели, обискът не е валиден. в общия случай ще ви върнат намереното и ще извикат свидетел, пред който да извършат наново обиска и да ви намерят отново матеряла. възползвайте се. ако се получи така, като викнат свидетел, почнете да правите панаир. почнете да викате: "това не е мое. какво се опитвате да ми набутате" и т.н.
и друго - ако все пак ви приберат, не подписвайте нищо, не признавайте нищо! не издавайте авера, независимо какво ви казват. това поне трябва да го знаете и от филмите :)
тия, последните неща, честно казано, не съм ги пробвал, но и се надявам да не ми се наложи. засега поне основният ми принцип действа. ходете винаги спретнати и чисти :)

Paranoia will destroy ya!

Редактирано от Kaschey на 07.12.10 17:09.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано07.12.10 19:28



Това което аз съм правил винаги е да държа материала в ръката. По този начин в момента в който нещо стане мога да го хвърля на земята. Това е поради причината че в държавата където живея гадните "пазители на реда" правят и рентгенови снимки.

Ако материала не е в теб ами е на земята до теб - няма как да направят каквото и да е. Имал съм две случки в които съм бил на ръба да ме хванат. Единя път беше докато го варях (беше в един храст). В един момент забелязах две съмнителни фигури които се приближаваха. Оставих лъжицата в храста, те я откриха но не можеха нищо да направят тъй като не беше директно в мое притежание.

Другия път беше в колата - бях паркирал кофти. Хванаха ме точно като вкарвах последните капки във вената. Не можаха нищо да направят защото вече не бях в притежание на хероин - всичкия беше в кръвта ми.



Не можаха дори да ме натиснат за това че съм карал под въздействието на вещество тъй като бях паркиран. Единственото което можаха да направят е да ме глобят за неправилно паркирани .... morrons ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор rinkoveca (непознат )
Публикувано07.12.10 20:05



Айде ми кажете аз къде да се целя понеже съм 110 килограма и вени много трудно намирам, а като се изшия в раката винаги ми остава белег независимо с каква игла е. Видях един да се цели отвътрешната страна на бедрото на подчти педя от коляното и пробвах ама нищо нестана.

По темата

Всичко което сте написали е супер. Аз самият също в началото спазвах и следях всичко да е точно. Доставяше ми удоволствие целия ритуал, но после като почнах да имам кризи и да бързам започнах д претупвам работата. Та мисълта ми е че наркоман в криза трудно следи за тези неща и е малко вероятно да ги спазва. Аз лично веднъж дигнах игла от земята на едно наркоманско свърталище в дружба без да се замислям /после изживях голям стрес и си взех поука/, а и аптеките хич не са от полза ами напротив с отказа си вредят, въпреки че на мен на много малко места са ми отказвали.

относно целенето

Аз още първият път ми беше на помпа и така ми доставя най - голямо удоволствие и кика е супер могъщ. Лигавицата ми е слаба и непонасям вкуса на каквато и да е дрога и пушенето и сшмъркането не ми понасят



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: rinkoveca]  
Автор xexo (beast)
Публикувано07.12.10 20:12



Хората които трудно намират вени ... кофти. Опитвай се до колкото можеш да сменяш мястото на целене за да оставиш достатъчно време на вените да зараснат. Използвай алкохол (спирт) преди да се бодеш - помага малко за да изпъкне вената. Единствения друг съвет който бих могъл да ти дам е да пробваш да пушиш, но едва ли ...

You are more than the sum of what you consume


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор Etnesba ()
Публикувано07.12.10 20:31



кирилица!

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.

Редактирано от hladnika на 04.12.11 12:06.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано14.12.10 19:41



и обиск се прави само пред свидетели или в районното!
ако ви джобят и няма свидетели, обискът не е валиден. в общия случай ще ви върнат намереното и ще извикат свидетел, пред който да извършат наново обиска и да ви намерят отново матеряла.


само нещо да дообясня: съгласно чл. 164, ал. 2 НПК обискът задължително се провежда от лице от същия пол в присъствието на поемни лица от същия пол.. и на изследване подлежат не само дрехите и тялото на лицето, но и вещите, които то носи със себе си.. също така, ако протоколът е съставен неправомерно, то той няма да бъде одобрен от съдията и става нищожен.. това, което Касчей обясни процедурно би могло да се случи, но полицаите правят по принцип друго нещо - съставят протокол за доброволно предаване на вещите, намерени в притежание на съответното лице.. всичко зависи от обстоятелствата и конкретната фактическа обстановка.

и друго - ако все пак ви приберат, не подписвайте нищо, не признавайте нищо! не издавайте авера, независимо какво ви казват. това поне трябва да го знаете и от филмите

това е много важно, ама МНОГО важно - искайте си адвокат, искайте да знаете за какво ви задържат, искайте да ви разяснят правата, не се правете на тарикати и многознайковци, не им вярвайте на дознателите, те не са ваши приятели, нищо, че се опитват да го докарат на такива, трябва да отричате и само да отричате - не знам, не бях, случайно минавах, не ги познавам.. никога не дръжте НИЩО у вас (и в дома ви също), доколкото това е възможно - употребявани "прибори", дроги всякакви, машинки, филтърчета, по-добре е да няма нищо.. е такива ми ти работи.

това е от мен, може би трябва да напиша от правна гледна точка по-подробна тема, но някой друг път..

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Авторkaschey (Нерегистриран)
Публикувано14.12.10 22:59



искаш да кажеш, че ако ти намерят нещо и няма свидетели, вместо да се опитват да ти връщат матеряла и после да те джобят пак пред свидетели, ще се опитат да направят протокол за доброволно издаване на вещите, а?
ама нали, все пак ще трябва да го подпишеш?
което ти, разбира се, ще откажеш да направиш...
така ли?



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: kaschey]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано15.12.10 09:30



хех, то по принцип няма как да се състави протокол за доброволно предаване ако доброволно ти не го искаш това, нали го подписваш накрая.. ако откажеш - прав ти път до участъка, където щеш не щеш ще подпишеш - казвам ти на практика как стоят нещата: или ще фанат някой от задържаните дет му е се тая щотот и него ше го бият, или теб самия ше те докарат до състояние, в което да се молиш да подпишеш.. за права няма да коментирам въобще.. няма сми

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано15.12.10 17:24



хм,темата е много хубава и обясненията в нея са много ВАЖНИ!
Когато на мен ми се наложи да се изправя срещу трима цивилни,които душеха около около постата,и ме бяха видяли да излизам от там,тогава те,и един Бог знае каква им е била мисията,че да ловят обикновени наркомани,които просто пазаруват от световноизвестната (и на полицаите също) поста Гаража..та те тогава ми откраднаха десетина минути от времето,но ако бях по-запозната с правата си,както сега,нямаше да им дам и очите ми да видят.
Много пъти съм чувала от дилърите,а и от шефчетата им,истории (които се разказват буквално като вицове,богато гарнирни с псувни,хах) за това как двете смени патрулки минават през триъгълника от пости в периметъра между Пироткса и Стамболийски,и събират от дилърите по 20 кинта на всеки,на ходене.И затова,ми е било чудно защо цивилните,които както ми се представиха на мен оня път,са инспектори,а не редови патрулиращи,се занимават да тарашат регулярния наркоман за едно топче,при положение,че могат да хванат дилъра с 50,че и нагоре по пирамидата да се качат.
Виждала съм с очите си много пъти как,при все,че си взимат такса да не създават проблеми на дилърите,същите тия ченгета,в един момент решават да забравят за парите,които са изкарали от постите,и организират акция,при която,докато дилъра забегне на някъде,остават наркоманите,наредени до стената,с размъкнати дрехи,като в концлагер,за да ги джобят полицаите,като това приключва с една или две пълни патрулки с момчета и момичета,напът за райнното.Виждала съм и съм слушала,не са ме заключвали,но след злощастната си среща (за куките,а не за мен,защото не им дадох да ме джобят,въпреки че,знаейки че е неправомерно,те изразиха охота за това,с изражение все едно им е рожденно право,баси) с трима такива цивилки,в уличката до Гаража,се убедих,че методите им са помиярски,и никога няма да имам уважение към тях.При т.нар. задържане на улицата,разчитат на това,че не си знаеш правата,или че си прекалено стресиран,при положение,че все пак може и да има нещо в теб,и си правят квото си знаят.Без да си доказано виновен,се държат с теб,сякаш вече си.Тогава у мен оставиха гаден вкус в устата,ужасно чувство,че са си избърсали мръсните корумпирани ръце в мен,самия им начин на изказване е посредствен и просташки,единя направо си говореше като гамен ("Айде не се праи"," и кво се'а" и т.н.),заканват се,заплашват и хихикащо ти следят реакциите да не би да се запънеш или объркаш нещо.Само дето може при някои да минава,но определено,не при всички...При все това,че си тръгнах без проблеми,ако тогава знаех това,което сега знам,сигурно щях и оплакване да подам,пък било то и на вятъра,защото не си е работа,знам...

Иначе въпросната поста Гаража се разби,след дългогодишна разработка,едва след като я наредиха в 24 чса,където посочиха снимки,имена на дилъри,шефове,клиенти.Едва тогава тя затвори,но подозирам,че като всяко чудо ще е за 3 дни...наскоро даже чух,че за малко отворили пак гаража,запалили печката вътре и заработили пак,но давали кофти материал,наркоманите ги усетили,че ги редят и спряли да ходят.Сега постата мълчи.А мълчат и другите около нея.Ще се види докога...
Статията от вестника,ето я,интересна е:


(признавам,че от журналистическа гледна точка, е написана много добре,интересна е,повтарям,особено за хората,чиято редовна всекидневна дестинация е била именно там,Да не говорим и че има снимки на клиенти и някой може като нищо да се познае,хах..едната снимка обаче според мен е изфабрикувана,ама както и да е.)

Та въпроса ми е,какво печелят полицаите от задържането на наркомани с едно топче в джоба.Не ще да е,за да изпеят дилърите,защото те,дилърите,си стояха там,на постата,там си бяха.За какво ли тогава са им редовите наркомани?Да избиват комплекси с тях,да им се правят на страшни?Може,но е твърде трудоемко,пък и коства средства...

Познавам един полицай,който е много приятен човек и много разбран,затова не мога да кажа,че всички куки са гадняри.Но след оная случка,разбирам колко е насрана системата в Бг.И че тия акции са само показност,политическа суета и личностна комплексарщина,на гърба на хора,които,все едно си имат куп проблеми.Имат пари-дават ги за дрога,минават и заминават,тяхна си работа.Ако искат полицаите да пресекат пътя на дрогата до обикновения наркоман (което си е химера) не се тръгва от тъпи,посредствени задържания на улицата...безсмислено е просто.А може би това целят...порочния кръг никога да не бъде затворен....

:: On sleepless road The sleepless go::

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано15.12.10 17:58



чувал съм такива истории за районните и как биели и т.н.
за щастие нямам опит от първа ръка, понеже правило номер 1 засега действа безотказно, а и в последно време доста рядко ходя по срещи. но си мисля, че ако някой тръгне да ме бие, след това ще си извадя медицинско и после ще ги съдя до дупка, ако ще и пред европейски съдилища. винаги съм бил с нагласата, че ако нещо такова ми се случи (и се измъкна чист, но бит) ще им го върна тъпкано - уволнения и парични компенсации.
колко мангали осъдиха държавата за нарушени права за щяло и нещяло. едва ли е толкова трудно.
и смятам, че такова трябва да е отношението на всички. това е единственият начин да се прекрати бруталната им полицейщина и произвол. просто всеки трябва да е абсолютно наясно с правата си и да си се бори за тях с всички средства и до последно.
не знам как е в реалния живот. не съм юрист и както споменах, превантивните мерки, които предприемам вършат работа, засега поне.
кажи, ако си запозната с подобни случаи - взимат те от улицата, бият те, вадиш си медицинско и после какви са положенията?
ако си се измъкнал без да те уличат- какво?
ако са ти намерили матеряла, но обискът е невалиден - какво?
и ако, все пак човек подпише документ, който го уличава, самият побой не опорочава ли всичко?
едно навременно медицинско не решава ли до голяма степен проблемите?

edit: @psyromantic
много ясно, че никой няма интерес от тотална и окончателна победа във "войната с дрогата", дори и да приемем, че реално такова нещо е постижимо.
това е индустрия, от която печалбите на всяко ниво са огромни. даже - ето има развити и "вторични сектори", издържащи се пряко от нея.
но това са неща, ясни като бял ден на всички. положението е такова, каквото е, не защото не може иначе, а защото тези, от които зависи евентуалната промяна нямат интерес от нея.

Paranoia will destroy ya!

Редактирано от Kaschey на 15.12.10 18:04.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор xexo (beast)
Публикувано15.12.10 18:17



"много ясно, че никой няма интерес от тотална и окончателна победа във "войната с дрогата", дори и да приемем, че реално такова нещо е постижимо."

Много държави са силно замесени в разпространението на наркотици, включително и държавата - инициатор на така наречената "война" - САЩ. Самите нарко канали се поддържат от държавни органи (ЦРУ най често).

Но дори и човек да не се подава на конспирационни теории, бизнеса около тази "война" е огромен. В САЩ например един куп хора се издържат чрез тази война. ДЕА, ФБР, да не говорим за фарма компаниите.

Тук говоря за САЩ но в другите държави ситуацията не е толкова различна.

В крайна сметка всяка една държава има нужда от врагове (вътрешни и външни). Без врагове самото съществуване на държавата като институция ще бъде поставено под въпрос. А "врагове" винаги могат да бъдат намерени ...

You are more than the sum of what you consume


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Авторblitz (Нерегистриран)
Публикувано15.12.10 20:50



Много може да се пише по темата,бих се въздържал защото наистина отстрани изглежда като Ноу-хау малко.

Трикстер всъщност се е постарал достатъчно ,мисля че е написано максимално точно.

за проблемите с органите--основно правило е Не, Не и Не ) ако не си достатъчно сръчен в пръстите.И грам доверие , ама никакво доверие-Винаги се опитват да се правят на приятели,че ти влизат в положението ,а всъщност гледат на тебе като бройка с която си запълват статистиката.И да не забравя--на Кашчей номера --винаги чист ,спретнат ,изкъпан ,без много много сленг.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано17.12.10 21:37



не знам дали в БГ го правят)
...................

Правят го разбира се!
Дори едно момче ми разправяше, го му гледали в гащите НА УЛИЦАТА, на едно от спирките на Цариградско шосе!!!

Долна полицейска сган, както правилно се изрази....

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано17.12.10 22:07



много ясно, че никой няма интерес от тотална и окончателна победа във "войната с дрогата", дори и да приемем, че реално такова нещо е постижимо.
..........................

Разбира се, че е напълно възможно наркоразпространението да бъде пресечено точно за има-няма 2 дена. Всяка нормална държава има достатъчно ресурс и репресивен апарат, за да го направи. Сега тук няма да коментирам доколко това е правилно или не, доколко е конституционно и т.н.. Но начина е следният - полицейски час, армията, жандармерията, ДАНС - МАНС, всичко на улицата. Постоянни проверки, джобения и арести. Постоянно наблюдение и тормоз на ръба на закона на контигентът, замесен в наркоразпространението. В общи линии - marshal law.

Тогава ще имаш достъп до хероин само ако дилърът ти е съсед и му е останало нещо. И това ще трае максимум 2-3 дни, защото нито ще може да зареди, нито зареждачите МУ ЩЕ МОГАТ ДА ЗАРЕДЯТ. Но за да има ефект всичко това е задължително да има достатъчно метадонови програми, към които зависимите да могат да бъдат зачислени ВЕДНАГА, щом достъпът им до хероин бъде отрязан, без това да носи последствия физически или правно за тях. Те просто ще бъдат принудени да започнат лечение, а мръсните дилъри от всички нива ще гният там, където им е мястото. Тоест всичко е въпрос на политическа воля, кураж и визия. И на някакъв съществен процент социален консенсунс все пак, защото репресията ще е потенциално насочена към всеки. Тоест обществото трябва да иска да това да се случи, макар и с цената на временното суспендиране на някои от гражданските права и свободи.

Пак повтарям - тук не коментираме дали и доколко подобна политика е правилна или не, а ДАЛИ Е ВЪЗМОЖНА НА ПРАКТИКА.

Проблемът е, че наративът на шибаната либерална демокрация и най-вече на laissez-faire икономическата доктрина е: Ако го виждаш, че се дави - натисни го още да не се бави!. Но айде да не започвам пак тая тема...



И още нещо - АКО КЛУБЪТ ИМАШЕ ИЗОБЩО МОДЕРАТОР, ТАЯ ТЕМА ТРЯБВАШЕ ДА БЪДЕ STICKY!!!

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle

Редактирано от ARlZE на 17.12.10 22:12.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано17.12.10 22:51



"....И още нещо - АКО КЛУБЪТ ИМАШЕ ИЗОБЩО МОДЕРАТОР, ТАЯ ТЕМА ТРЯБВАШЕ ДА БЪДЕ STICKY!!!...."

Хах,Араиз,а това защо?
Според мен,по мое мнение само,и никой не товаря да ме следва с отношение,тая тема е много важна,една от НАЙ-ВАЖНИТЕ и най-полезните...поне за мен....

Не разбирам защо,агитираш темата да е стики....въпреки,че само ти си знаеш какво влагаш в тая думичка...

Обясни ми,моля те...може пък аз да не съм те разбрала правилно...

Мерси!



:: On sleepless road The sleepless go::

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: psyromantic]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано18.12.10 10:48



Не разбирам защо,агитираш темата да е стики.
...................

Това означава, че ТЕМАТА ТРЯБВА ДА Е ЗАКАЧЕНА НАЙ-ОТГОРЕ, като ония другите 100 годишни теми.



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано18.12.10 14:11



ахаа....ееее....добре тогава .
ми откъде да се сетя,че стики значи И това...ама съм глупчо!



:: On sleepless road The sleepless go::

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано18.12.10 17:25



Давай ARlZE, влизай в политиката и действай, крайно време е.



Това, което не ни убива ни прави по-силни...

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор xexo (beast)
Публикувано18.12.10 17:35



Не мисля че това е възможно, хората винаги ще търсят начини да избягат от ежедневието. С алкохола са се пробвали на времето, не е станало ...

Точно обратното, мисля че консумацията се храни от репресията.

Но защо на метадонови програми ? Защо не на диаморфинови, метадона не е "по-добър" от хероина, просто е лгален. В такъв случай удряме в другата посока - защо чисто и просто да не се легализира всичко ?

Сега да ми кажеш, можем ли да се справим със хората в наднормено тегло задължавайки ги да спазват диета ?

Редактирано от xexo на 18.12.10 17:43.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано19.12.10 05:43



писах вчера, ама го изтрих, понеже се бях напушил и стана много дълго.
@хехо и едно от нещата, които написах, беше точно за пълната легализация. легализация. всичко да е легализирано, да подлежи, следователно, на контрол. и да, наясно съм с държавните канали и политиката в това отношение. имаше статистика, че след американската окупация производството на опиум в афганистан е нарастнало ТРОЙНО.

@ARIZE
Пак повтарям - тук не коментираме дали и доколко подобна политика е правилна или не, а ДАЛИ Е ВЪЗМОЖНА НА ПРАКТИКА.

ами не е възможна, точно на практика. тва твойто е теория. подобен режим е приложим само в страни като китай, корея и други такива. но там и без това всичко си е забранено. не мисля, че на практика такова нещо може да се получи в западния свят.
а на теория всичко е възможно, дет се вика. дори и "войната с дрогата".

Paranoia will destroy ya!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано19.12.10 09:13



един въпрос само.

и ти и аз сме запознати с потенцалните опасности от някои junkie lifestyle практики - от ендокардит, хепатит, HIV, пулмонарна талкоза, etc.

но... когато си абстинясал като куче, последното нещо което те интересува е harm reduction.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 11:51



защо чисто и просто да не се легализира всичко
........................

Да, това също е вариант.

Колкото до метадоновите програми, това го написах най-общо, като събирателно на всички възможни лечения. Трябваше да уточня.

За репресията и консумацията - мнението ти е абсолютно релевантно. Напълно възможно е да има такава зависимост между двете.

Просто толкова ми е писнало да гледам и слушам как млади качествени българи се самоубиват, че просто искам някак си да се реагира на тая пандемия, продължаваща вече 17-18 години.

Как я караш напоследък, брат?



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 12:09



ами не е възможна, точно на практика
.............................

Не, копеле, напълно приложимо си е на практика. Убеден съм. Дори България има ресурса и апарата да проведе подобна политика, да не говорим за останалия "западен свят".

Това, което е необходимо изначално, е политическа воля и съществен социален консенсунс по въпроса. Примерно, ако последвам съвета на Инфанта, създам партия и се явя на избори с концепцията, синтезирана в предния ми пост, и ако болшинството от хората в България ми гласуват доверето си, какво може да ме спре да не изпълня намеренията си?

Ти поставяш акцента върху репресията, но тя е само средство, не е самоцелна. Дори и само 10% от днешните зависими си оправят живота вследствие на тая политическа линия, това ще бъде ОГРОМЕН успех. Не мислиш ли?



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: diamorph]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 12:18



но... когато си абстинясал като куче, последното нещо което те интересува е harm reduction.
..........................

Добре де, вероятно е така, както казваш, не твърдя обратното, но след като така и така си "абстинясал като куче", какво значение има още половин или един час, за да извършиш процедурата чисто, сигурно и най-вече вкъщи? Какво тоооолкова може да ти се случи?

Според мен, именно това е целта на темата - всички сега започващи да имат знанието и съзнанието, че има начини да се съхранят, за да има все пак какво да спасяват, когато тръгнат да се "спасяват".

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано19.12.10 12:24



винаги, ВИНАГИ, стигаш един момент в който хероина става top priority, запере ли те дефицита, всяка секунда тежи, искаш да избягаш колкото може по-скоро, без значение на каква цена. ровиш в кофи за боклук за спринцовките си, бодеш съсиреци, няма значение.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: diamorph]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 12:26



Oh, brother...



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 12:39



Човек, това че някой е решил да се самоубива си е негов проблем, ти реално няма как да знаеш дали този би водил пълноценен живот. Може би да, може би не.

За това ти пуснах това с хората в наднормено тегло. Ако искат да се тъпчат с всякакви боклуци и да тежат по 150кг - ми остави ги ... От мойта гледна точка мога да кажа че тези хора нямат пълноценен живот защото, видиш ли, теглото им е наднормено. Но гледната ми точка не може да е обективна защото аз никога не съм бил в наднормено тегло.



От друга страна, да прав си, с репресия става но само и единствено ако репресията е постоянна и систематична, без прошка и насочена към всички. Ще се наложи да жертваш малко млади хора за това което ти считаш за общото благо. Такава политика може да се проведе само в тоталитарно общество.

За какво ти е да спасяваш младите българи ? Да спасиш великата нация ?

Хора колкото искаш на тоя свят ...

You are more than the sum of what you consume

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано19.12.10 13:24



имаше статистика, че след американската окупация производството на опиум в афганистан е нарастнало ТРОЙНО.


ма те си го казват в афганистан - когато имаше талибани - нямаше опиум, дойдоха американците - ние кво да праим друго, освен да се друсаме и да го произвеждаме и т.н. ... нещо такова

това от Addicted in Afghanistan ама трейлъра, щото така и не можах да намеря целия филм откъде да си го сваля.

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор akpoним (Liria)
Публикувано19.12.10 14:32



Ми да, какво да правят хората, и те трябва да се изхранват и те искат по-добър живот. В държава разорана десетилетия от войни (кои по-големи: СССР, САЩ, кои по-малки: кланови и мафиотски), хората просто няма как да оцеляват.

В Уикипедия е дадена следната информация, почерпана от "Goodhand, Jonathan. 2000. From Holy War to Opium War? A Case Study of the Opium Economy in North eastern Afghanistan. Central Asian Survey ", че:

"There are money lenders prepared to provide loans on relatively good terms for opium production and the estimated annual profit from poppy cultivation for a single farmer is 1,000 to 2,000 Lakhs, as opposed to the 20 lakhs from cultivating wheat."

Сметката е много бързо направена като няма чак толкова агресивен режим като талибанския. Е, честно- колкото и да шокиращо да звучи, ако живеех там, сигурно и аз щях това да правя.

The constant realization of dominance results in fear


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: akpoним]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 14:40



Че аз бих го правил и тука, само да знам че няма кой да ме гони.



You are more than the sum of what you consume

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор akpoним (Liria)
Публикувано19.12.10 14:44



Да, една цветна градина



The constant realization of dominance results in fear

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: akpoним]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 14:47



Просто личното ми оцеляване и това на хората с които съм пряко свързан стои над хипотетичната смърт на далечни хора.

Да не говорим че една част от фермерите в Авганистан хабер си нямат какво става с техния опиум и за колко се продава на крайния потребител.

You are more than the sum of what you consume

Редактирано от xexo на 19.12.10 14:48.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 15:47



.....................

Хора - да, но българите сме има-няма 6 млн.

Да не разводняваме темата с наши прастари спорове. Няма да се разберем по тая тема, то е ясно...

Човек, това че някой е решил да се самоубива си е негов проблем, ти реално няма как да знаеш дали този би водил пълноценен живот. Може би да, може би не.
.............................

При 50/50 вероятността човекът да е читав е много голяма.
Не може млад човек да се е изгубил, да се подхлъзнал, да се самоубива систематично с дрога и държавата, на която е гражданин, както и обществото, на което е член, да не предприемат НИЩО. НЕ МОЖЕ!!! Това е авто-геноцидна стратегия.

Не може в 21 век да оставяме природата да избира в себе си и чрез себе си кой да живее и кой да умре, особено когато става въпрос за бели хора, които вече сме под 9% от световното население. Особено когато става въпрос за българи, които сме една шепа народ.

Това е мнението ми. Наречи ме глупак, наречи ме идеалист... все ще си прав.

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 16:00



А кой ще избира кой да живее и кой да умре ? Човека ?

Не мерси, природата си върши добре работата.



Държавата съществува като организация която пази хората от вътрешна или външна заплаха, не и е мястото да пази хората от самите себе си.

Това е едно на ръка, от друга страна ако държавата не се беше мешала на първо място - нямаше изобщо да има проблеми.

Не пропускаш да споменаваш за "белите хора". Като че ли между човек и човек има кой знае каква разлика.

You are more than the sum of what you consume

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор akpoним (Liria)
Публикувано19.12.10 16:07



Я отворете една тема моля ви, защото е интересно, а се разводнява тази, която съдържа важна информация.

The constant realization of dominance results in fear


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: akpoним]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 16:12



Не аз ще престана ... ако знам нещо то е че няма смисъл да се спори на тема идеология или религия.

You are more than the sum of what you consume


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: diamorph]  
АвторTrickster (Нерегистриран)
Публикувано19.12.10 17:59



така е, бро.
и за тва сега си тегла последствията, нищо че отдавна не друсам.

но си е и до самосъзнание. иначе нещата щеха да са по зле.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: akpoним]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 19:57



Я отворете една тема моля ви
.........................

Няма смисъл, щото позициите ни са ни известни и колкото повече спорим с него / с Хехо /, толкова повече бетонираме гледищата си. Невъзможно е да се убедим един друг, а и няма защо да го правим. Ние сме големи образовани хора и е нормално позициите ни да се разминават.

Това, което ценя в дискусиите ни с Хехо, че той ми предоставя и защитава добре друга гледна точка. Дава ми поводи за размисъл и стимул да търся информация. Какво повече мога да искам от форумно приятелче? То и това е премного... Надявам се и аз да го обогатявам по някакъв начин и в някаква степен.

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор qrj (scumfuck)
Публикувано20.12.10 09:56



неделя следобед, зоната, човек в криза, няма работеща аптека. съзнателно ползвам мега стари инструменти на индивид с неясен статус на излекуван или не хепатит ц.
въпреки, че съм най-гнусливия и вечено миещ всичко човек.
трудно ми се струва да не се вкараш в този нездравословен лайфстайл.
иначе се стараех всяка сутрин преди да хвана трамвая за аптека, да взема по 2 нови комлекта, но после като те завърти деня, рядко ще си намериш стерилни за следващите ингестии, нямайки и стотинка в джоба. напред ми е давал инструменти само един фармацевт. и всички които супер малоумно отказват, цел каква? само шибано вредят.
изварявала съм разни игли и спринцовки с ясната идея, че няма особен смисъл.

трябва да има harm reduction, дявол го взел, не може всеки пеи познат да е с тромбофлебит, да оставим на страна абцеси and so on.
тук напоследък, някакъв гнусен материал успя за един прием да ми направи дна мини некроза, баси.

наистина щеше да е яко да има такива центрове и тук.

forget your life. it's nothing.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано20.12.10 16:05



поставям акцента върху репресията, именно защото, според мен, е невъзможна и неприложима.
едва ли някое европейско общество ще избере толкова краен кандидат и после ще толерира репресиите му.
а що се отнася пък до българия - мисля, че подобен режим ще породи единствено огромна корупция и произвол от страна на такива малкоумници, като тия, дето чат-пат се изявяват тук. представи си какво ще е. ще го отнесат и много невинни. ще бъдат нарушени много човешки права. невъзможно е.
колкото до това, дали си струва, ако спасиш 10%. ми не си струва, според мен.
няма какво повече да го обсъждаме. наистина, по-добре да не се разводнява темата.

Paranoia will destroy ya!

Редактирано от Kaschey на 20.12.10 16:08.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор someboddy (своенравен)
Публикувано20.12.10 20:30



Истина е ,че не си заслужава заради тези 10 % ОБАЧЕ тези 10 % са хора като теб,мен,включаеме пушачи ,алкохолици,луди,побъркани,откачени,малоумни,гении и да не изброявам още колко много още има и според мен всеки един от тях е не по малко важен от останалите 90%.Не мислиш ли?Толкова интелигентни хора има от наркозависимите,такива които и 30 години да тичаме срещу тях пак няма да ги догоним.Лично мое мнение и не ангажирам никой с него,но това са фактите и,...прав си.Дай да не я разводняваме темата



be happy

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано21.12.10 21:06



"...Държавата съществува като организация която пази хората от вътрешна или външна заплаха..."

А дали нашата държава го прави това, ако погледнем в дълбочина...



Това, което не ни убива ни прави по-силни...

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано21.12.10 21:08



Като си помисля - възхищавам ти се на интелекта,знанията и твоята уникалност, но дали си струва да се похабиш... дали ще си заслужава?!?

Това, което не ни убива ни прави по-силни...



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ИHФAHTA]  
Автор xexo (beast)
Публикувано21.12.10 21:11



А дали има кой знае каква заплаха за да се налага да го прави в момента ?

Друг въпрос, ако няма заплаха, дали държавната структура няма да се постарае да си "намери заплаха" просто защото без заплаха държавата остава без смисъл ?

Всяка структура се опитва да се запази ...

Войната с наркотиците е точно това - създаване на заплаха чрез редица закони които криминализират една съществена част от обществото.

You are more than the sum of what you consume


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор someboddy (своенравен)
Публикувано22.12.10 01:20



Ами нещо по точно за дозата налоксон,само венозно ли?Продава ли се в аптеките или трябва рецепта?

be happy



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: someboddy]  
Автор Etnesba ()
Публикувано22.12.10 04:18



защо ти е ? искаш да играеш на NDE (near death experience) ? Аз много искам да пробвам ,търся втори който да ме върне, ако някой се навие да пише на лични.

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: someboddy]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано22.12.10 11:03



naloxone-a го има само в арсенала на парамедиците от бърза.

няма го по аптеките.

за NDE - има по-ефективни и безопасни субстанции за целта, e.g. 5MeoDMT.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: diamorph]  
Автор Etnesba ()
Публикувано22.12.10 12:57



Какво е това 5MeoDMT? Аз си мислех за ниър дет - херц и после връщане с налоксон, ама знам че трябва да съм чиста, защото налоксона ще ми вкара ужасни кризи. Знам, че има и хиляди други варианти за игра със смъртта , но не съм аз най-компетентния човек. За това по скоро се предлагам за опитно зайче на някой по - квалифициран със субстанциите.

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Etnesba]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано22.12.10 14:05



я си налягай парцалите, ако обичаш!!!

ш ядеш бой.

чета Макаренко и найш какъв педагогически пауър ми е дошъл - ти само си ела в БГ.

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: someboddy]  
Автор someboddy (своенравен)
Публикувано22.12.10 19:30



Ако не сте ме разбрали ,налоксона ми трябва за след предозиране,затова питам каква е дозировката.

be happy



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор principe_ (минаващ)
Публикувано22.12.10 20:55



Ако се бие мускулно, ще има ли някакъв ефект?



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор Etnesba ()
Публикувано23.12.10 00:31



ми чи ас си дуйдох :РРР

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: principe_]  
Автор psychedelica (Bodhisattva)
Публикувано23.12.10 09:24



5-MeO-DMT...(phew)...за мен е нещо много по-опасно от NDE :) може да те превърне в жив труп до края на дните ти и ще се молиш да умреш,ако поне малка част от ума ти още функционира след приема

голяма част от халюциногените са на спиритуално(психологично) ниво,5-МеО е "менталист",може да бъде хубав трип,но може и да отвори тъмните дълбини на хаоса на ума ти "altered state of consciousness"

Редактирано от psychedelica на 23.12.10 09:33.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: psychedelica]  
Автор Etnesba ()
Публикувано23.12.10 12:21



ааа не аз не съм хич за халюциногени и без това всеки ден съм в бед трип, нема нужда

I'd rather be hated for who I am , than loved for who I am not.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: psychedelica]  
Авторscavenger (Нерегистриран)
Публикувано23.12.10 17:44



малко пресилено? може би зависи от дозата...



Тема Micron filtersнови [re: Trickster]  
Автор xexo (beast)
Публикувано07.05.11 06:00



Не знам дали някой го е пускал по-рано, но тъй като пак се повдигна въпроса за "водната" треска:





По-принцип се препоръчват филтри от 0.22 микрона надолу. Филтрират голяма част от примесите, включително и бактерии (но не и вируси).

Бих го препоръчал на всеки който инжектира разтвори които не са стерилни или (уличен материал, кокаин, метадон) или в които има неразтворими примеси (хапчета). За съжаление са доста скъпи.

Desperation is the raw material of drastic change

Тема Re: Micron filtersнови [re: xexo]  
Автор OhMy (непознат )
Публикувано07.05.11 20:34



Аз викам да направим една нова Стики тема, но наистина полезна (без да се обиждате), в смисъл да постваме само медицински/химични факти, защото така все едно нищо. Ето, примерно, където и да потърсиш в нета "какво е абсцес и как става", ще намериш само глупостенца от сорта на "бактерии или травма". Еми то аз и да хвана едно малко момченце на улицата и да му покажа абсцеса си и да го питам "според тебе как е станало това" той сигурно ще ми каже повече, ще каже - "еми сигурно от удар или от зараза" - същото, което го пише навсякъде. А за това, че колкото по-чисти инструменти и ръце и хигиена като цяло всеки го знае, излишно е да се пише... По-скоро някой ако знае простички научни факти за тялото като анатомия, които например биха помогнали на наркоман без вени по ръцете и са место да се чуди дали да го боде в базаликата, както е гледал "батковците", вместо да е прочел евентуалната тема за "наркоманска анатомия", от която да разбере, че вени например има например навътре в сгъвката на ръката, които са далеч по-безопасни за целене (казвам примерно, и аз не съм наясно дали наистина е по-безопасно, но съм сигурен, че има по-безопасни, както и по-опасни места, които са слабо известни на нас, бързащите да се уцелим наркомансери), или пък ето някой като мене, който просто поради шибана липса на информация не знае какво точно образува абсцесите в моя случаи, дали е от мястото, дали пък е от бактерия, дали е от насилено инжектиране, дали е от прекалено вода на едно място, дали е от прекалено вода като цяло, и дали ако е от вода е защото е мръсно - ето, вместо да обикалят с бусчета, тея дето уж искат да помагат на бедните наркомани, да вземат да направат някви плакати с ПЪЛНИ ИНСТРУКЦИИ, както и с намятани елементарни ПОЗНАНИЯ, които да са ни от полза. Ето друг пример - всички се чудим как да инжектираме безопасно разреден мет - дали да вариме, дали да замръзиме, или пък няма начин - все неща, които биха спасили много повече животи, а и време, на нас, зависимите.
Примери (въпроси) мога да дам поне 500-600, които ако има кой да отговори, то ще направи революция в здравеопазването сред нас, зависимите. Естествено, това ще просветли някои как да се надрусат още повече, но аз все си мисля, че е 100 пъти по-добре. Помощния ефект би трябвало да е като този на един милярд безплатни игли и стерилни нарко-джунджурии разпределени на всеки квадратен милиметър от софия.

Само да имаше един човек с познания, които да можеше да ги обясни!!

Ето ви още примери, ще ъпдейтвам когато се сетя за нови:

Вредно ли е да се използува една и съща сприцовка от един човек двойно, и ако да, до колко време е безопасно (защото не вярвам да е вредно/опасно да я извадиш и веднага след това веднага да вкараш)?

Вредно ли е ако си вкараш стерилна, но току-що пипната/докосната с потен пръст игла?

До колко вкаран въздух ИВ е опасно?

Мускулното целене по-малко рискове ли носи(за зарази)?

Кои мускули са най-подходящи за ИМ?

Кои мускули са абсолютно забранени за ИМ?

До колко вода е вредно да се вкарва ИВ? (знам, че количеството е важно, а не чистотата от личен опит, поне при питейната вода, била тя и 1 час изварявана - целил съм се от локви, в който са умирали животни, а нищо не ми е ставало, нито треска нищо)

А защо голямото количество вода е вредно? Заради разреждането на кръвта ли? Ако да, то може ли пак да се вкара голямо количество, но по-бавно, за да се избегне "треска"? Или заради специфична, издръжлива при продължително високи температури бактерия? Ако е така, колко издържа?

100% ли е сигурно заразяването (не предаването) на хепатит Ц при използуване на инструмент, за който се знае, че съдъжа вируса? (въпреки, че по-добре да не го знаете това, тъй като съвсем не е 100%) Ако не е 100, то колко? (абе май е излишен този въпрос, не знам как би помогнал на някой, освен ако в последствие разбере с ужас, че е използувал заразен инструмент, че да се поуспокои)

Струва ли ми се, или колкото по-рязко ме хване(колкото по-бързо инжектирам), толкова по-дълго и ефективно ме държи?

Защо не трябва да се инжектира по посока, обратна на кръвотечението?

Какви вещества не трябва да допускаме в кръвообращението си, на всяка цена?

Има ли риск за вид травми, конкретно от самата перфорация от иглата?

И моят въпрос: КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ ОБРАЗУВА АБСЦЕСИТЕ при положение, че използувам чиста игла и че вкарвам меда+минералната вода правилно и бавно, и при положение, че съм инжектирал доста по-мръсни субстанции, без образуването на абсцес след това?

Ще излиза ли Quake 5 za PC?

Отделно, неща, които в метадоновите програми би трябвало да са АБСОЛЮТНО ЗАДЪЛЖЕНИ да знаят и обявяват: При пълен стомах, дори и частично, метадона хваща по-бавно и като че ли по-неефективно, сякаш се разгражда в стомаха преди да е хванал. Като с алкохола. Само дето това е медикамент, към който организма има съвсем фин толеранс, и дори най-малката промяна може буквално да ти коства живота.
Метадона трябва да се намалява на проценти, а не на равни части - когато си на 80 и намалиш с 02 няма да усетиш нищо. Когато обаче си на 04 и намалиш с 02 го усещаш като че ли дозата ти е намалена на половина и това не е случайно. Много хора грешат, като го смятат обратното. Не случайно е най-трудно към края - не задруго, ами заради МАСОВА ГЛУПОСТ. Каквито са и убежденията им, че за съраунд са непременно задължителни повече от 2 звукови източника, както и че "скоростта на светлината" била най-голямата, както и простотията, че черното било цвят, както и че домата бил зеленчук и мн. мн. други неподозирани от мнозинството факти.

И още нещо: Трябва ни и тема-самолечител, за хора например с абсцеси като мене, които просто от липса на информация + невъзможност за медицинско посещение току-виж останали без крак-два-три. Елементарни инструкции за самолечение(каквито ако щете вярвайте НИКЪДЕ в нета не намирам, а аз знам как да търся), и то не само как да се лекува като стане, ами и как да се избегне, и как да се treat-va (не се сещам на български думата) потенциален такъв (абсцес в случая ми).
Например едва наскоро разбрах, че има какво да се направи, ако видиш, че има шанс за абсцес, че да се предотврати, или евентуално да се понижи риска/обема на инфекцията. С какво да се маже, как действа, дали може сам да си теглиш гнойта със спринцовка, важно ли е да е абсолютно стерилна(тъй като някой може да си помисли, че не е важно, тъй като абсцеса привидно прилича на най-мръсното лайно на света), дали пък да не се отвори с преварен макетен нож, както и полезни факти от сорта например, за това, че гнойта всъщност представлява ***<<тук сложи синоним на трансформация, както например гъсеницата *** в пеперуда>> бели кръвни телца, който го правят това с цел изкарване на бактерията/травмираната тъкан, обаче също така вредят, тъй като инфектират(смилат) и околната здрава тъкан, та такива важни неща, които са много важни един разумен човек сам да си направи преценка кое е най-добре в случая му, тъй като просто едно зазубрено пояснение за всички сложностни нива за зараза е просто тъпо...

Редактирано от OhMy на 07.05.11 21:16.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: psychedelica]  
Автор OhMy (непознат )
Публикувано07.05.11 21:25



Това пък са измислици, взимал съм лсд много пъти, да не говорим, че първият път, когато още вярвах, че Бед трипа е нещо физиологично (свързано с химиите на мозъка), и естествено ми се случи, стана лудата паника, направо исках да се самоубия, но после като отмина разбрах, че става въпрос за нещо мноооого по-контролируемо - просто същото е като изживян стрес на трезвно, но просто усилено, примерно ако най-големия ти стрес е да те фанат куките с много матерял, то се ено стреса после които евентуално би могъл да изживееш, и то само ако се насилиш да мислиш за него, е подобен на все едно си го изживял това, само дето куките са били много по-лоши отколкото си си представял, и нещо подобно, незнам как да го обясня, но в никакъж случаи чак да превъртиш, ниииищо подобно.
Нищо особено, просто мозъка работи с асоциации, а под влияние на ЛСД те са многократно усилени, като от трева, но много по-ясни например, та това е, ако например куките са те хванали докато си слушал Емилия, то когато и да я чуеш после, автоматично за миг се присещаш за неприятното изживяване. Просто е малко по-силно. Единствената опасност е да не направиш някоя отчаяна глупост докато си под влиянието.



Тема Мускулно / подкожно инжектираненови [re: OhMy]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.05.11 00:04



В отговор на:

Мускулното целене по-малко рискове ли носи(за зарази)?




Със сигурност мускулен или подкожен прием не носи по-малко рискове от IV прием. Рисковете са различни:

При IV прием:
- генерализирани бактериални инфекции (сепсис)
- риск от запушване на кръвоносни съдове (емболия)
- разбира се абцеси

При мускулен / подкожен прием:
- по-голям инфекция, абцеси
- в най лошия случай некрози (което може да доведе до ампутация)

Ако не се лъжа рисковете свързани с мускулна/подкожна употреба са свързани с факта че в мускулите и под кожата има по-малко количество антитела от колкото в кръвта. Тоест, инфекцията може да се развие по-бързо преди организма да има време да реагира.

Разбира се не говоря за препарати които са предвидени за инжектиране - рам риска е минимален ако се прави в добри условия.

Desperation is the raw material of drastic change

Тема Re: Micron filtersнови [re: OhMy]  
Автор xexo (beast)
Публикувано08.05.11 00:12



В отговор на:

И моят въпрос: КАКВО ПО ДЯВОЛИТЕ ОБРАЗУВА АБСЦЕСИТЕ при положение, че използувам чиста игла и че вкарвам меда+минералната вода правилно и бавно, и при положение, че съм инжектирал доста по-мръсни субстанции, без образуването на абсцес след това?




Абцесите се образуват когато вкараш малко количество от разтвора подкожно (или мускулно).

Освен това факта че си вкарвал мръсна вода и не си получил инфекция не значи че няма да получиш от чешмяна или минерална вода. Зависи какво количество бактерии има в тази вода, какъв тип бактерии, итн.

Реално няма как да знаеш.

В отговор на:

Трябва ни и тема-самолечител, за хора например с абсцеси като мене, които просто от липса на информация + невъзможност за медицинско посещение току-виж останали без крак-два-три




Минималното което можеш да правиш е да промиваш абцеса със спирт или още по-добре с chlorexidine.

Но като цяло си е добре да отидеш на лекар, при по-тежки абцеси може да се наложи да ти изпишат антибиотици.

Не разбирам защо пък да нямаш възможност за медицинско посещение ?

Desperation is the raw material of drastic change

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано08.05.11 16:24



наскоро гледах за един доктор във vancouver отворил легална shooting gallery, където ти предлагат всички условия да си свършиш работата safely и под контрол + staff готов да отреагира на свръхдоза.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема микронни филтри.нови [re: Trickster]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано16.12.11 00:30



голяма част от harm-a идва от лайната които човек си вкарва директно в системното кръвообръщение с, било то материал (понякога в който има и pleasantries от сорта на стрихнин, малки парченца стъкло, талк, липиди, флора/фауна, стрити хапове - те вече сами по себе си садържат куп гадости запушващи капиляри и нанасящи damage..), хапове (отново, талк, яко, в повечето случай, желиращи агенти, и т.н.)
дори субститола не е съвсем безопасен.

ето това



дами и господа, са микронни филтри. т.нар. wheel filters (щото имат форма на колело/пумпал).

имат пори с определен диаметър, които филтрират повечето (разбирай обикновенно всички, остават само нещата с фармакологична активност) гадости, вкл. бактерии, гъбички, ръждиви тостери, акумулатори и стада антилопи. подобно на активния въглен (който е не съвсем лоша алтернатива на това... медицински памук + активен въглен, или нагрей материала в съвсем малко активен въглен и филтрирай, разкарва доста боклук, инертен такъв, не се губи нищо от самия хероин/квото там).
според зависи дизайна на самия филтър, може да филтрират и вируси (но обикновенно не).

с тях можеш да бодеш и MST-тата, спестявайки си всякакви екстракции, базификации и промивки..
макар да трябва сигурно да разсипеш 2-3 за целта.
също така можеш да render-неш и тоя 'крокодил' (който, не знам дали споменах, но не е дезоморфин, и букет от: дезоморфин, метилдесорфин, 2- и 4- иодоморфид и може би още някой друг морфинов дериват + червен фосфор и тежки метали, among other things, останали от бензина/гаста - технически grade, от бензиностанцията - понеже йода е не[особено]разтворим във вода) безопасен. колко малко трябва, а? тия филтри трябва да ги раздават по needle exchange програмите, заедно също с ампули naloxone/narcan (вместо да чакаш линейката 5 часа, докато пукнеш, само за да ти бият венозно една ампула, при условие, че ти много добре го можеш, че и по-добре, същото...)

и всъщност правят pill shooting безопасна практика.

и сега, големия въпрос, от къде да си ги вземем (струват стотинки иначе)...

аз си ги набявях от института по биотехнология, където работи приятелчето в което живея/пребивавам в сф (и му бях чирак там известно време, преди много време).

те обаче ги взимат най-вероятно от:

<< е тоя педал.

или, виждал съм

<< при ей тази приятна, готина, отслужлива симпатична лелка.

добра идея и практика е човек да мине ама изцяло на такива филтри, и да забрави за памучетата от цигари.
повече няма да има трески, и за по-фундаментален и ефективен harm reduction аз се не сещам.

he who packs your capsules controls your destiny.

Редактирано от diamorph на 16.12.11 00:47.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: psyromantic]  
Автор Accolade (Erisian pope!)
Публикувано23.12.11 09:17



Позна.
Правят го за да гонят "норматив"... И то не единични ченгета, а цели управления. Казват им, трябва да "изпълним" плана и да хванем някой за парлама.

Лично мнение наблюдавайки определени ченгета какво правят, нямам "доказателства" :)

REALITY CHECKS NEVER BOUNCE!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Accolade]  
АвторUnregistered (Нерегистриран)
Публикувано18.07.12 04:08



хора кажете нещо за страничните ефекти от меда и по точно могат ли да се намалят.

7 години съм на фолио и сичко си беше ок "доколкото може ба бъде", от 2г. пия и мед почти всеки ден, чат пат пропускам когато пафкам и много големи проблими със зъбите вече имам.В програмата са цифра невежи и почти не говоря с тях, но знам че е от меда.



Много полезни неща са написани в темата, но всичко е за IV като цяло. Ако някой с повече годинки на фолио сподели нещо ще съм very happy.

Имаше един пост с темата "А и къв наркоман си ако не си усетил кик от помпа"
Няколко пъти съм пробвал for fun но след тва се чуствам недоволен/нервен и че просто трябва да си изпуша 12/20 за да си е сичко наред


И btw шиенето не ми се стори много по различно от изпушване 12 на 2-3 дръпки




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.