Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 21.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано19.12.10 12:24



винаги, ВИНАГИ, стигаш един момент в който хероина става top priority, запере ли те дефицита, всяка секунда тежи, искаш да избягаш колкото може по-скоро, без значение на каква цена. ровиш в кофи за боклук за спринцовките си, бодеш съсиреци, няма значение.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: diamorph]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 12:26



Oh, brother...



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 12:39



Човек, това че някой е решил да се самоубива си е негов проблем, ти реално няма как да знаеш дали този би водил пълноценен живот. Може би да, може би не.

За това ти пуснах това с хората в наднормено тегло. Ако искат да се тъпчат с всякакви боклуци и да тежат по 150кг - ми остави ги ... От мойта гледна точка мога да кажа че тези хора нямат пълноценен живот защото, видиш ли, теглото им е наднормено. Но гледната ми точка не може да е обективна защото аз никога не съм бил в наднормено тегло.



От друга страна, да прав си, с репресия става но само и единствено ако репресията е постоянна и систематична, без прошка и насочена към всички. Ще се наложи да жертваш малко млади хора за това което ти считаш за общото благо. Такава политика може да се проведе само в тоталитарно общество.

За какво ти е да спасяваш младите българи ? Да спасиш великата нация ?

Хора колкото искаш на тоя свят ...

You are more than the sum of what you consume

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано19.12.10 13:24



имаше статистика, че след американската окупация производството на опиум в афганистан е нарастнало ТРОЙНО.


ма те си го казват в афганистан - когато имаше талибани - нямаше опиум, дойдоха американците - ние кво да праим друго, освен да се друсаме и да го произвеждаме и т.н. ... нещо такова

това от Addicted in Afghanistan ама трейлъра, щото така и не можах да намеря целия филм откъде да си го сваля.

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: endish]  
Автор akpoним (Liria)
Публикувано19.12.10 14:32



Ми да, какво да правят хората, и те трябва да се изхранват и те искат по-добър живот. В държава разорана десетилетия от войни (кои по-големи: СССР, САЩ, кои по-малки: кланови и мафиотски), хората просто няма как да оцеляват.

В Уикипедия е дадена следната информация, почерпана от "Goodhand, Jonathan. 2000. From Holy War to Opium War? A Case Study of the Opium Economy in North eastern Afghanistan. Central Asian Survey ", че:

"There are money lenders prepared to provide loans on relatively good terms for opium production and the estimated annual profit from poppy cultivation for a single farmer is 1,000 to 2,000 Lakhs, as opposed to the 20 lakhs from cultivating wheat."

Сметката е много бързо направена като няма чак толкова агресивен режим като талибанския. Е, честно- колкото и да шокиращо да звучи, ако живеех там, сигурно и аз щях това да правя.

The constant realization of dominance results in fear


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: akpoним]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 14:40



Че аз бих го правил и тука, само да знам че няма кой да ме гони.



You are more than the sum of what you consume

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор akpoним (Liria)
Публикувано19.12.10 14:44



Да, една цветна градина



The constant realization of dominance results in fear

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: akpoним]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 14:47



Просто личното ми оцеляване и това на хората с които съм пряко свързан стои над хипотетичната смърт на далечни хора.

Да не говорим че една част от фермерите в Авганистан хабер си нямат какво става с техния опиум и за колко се продава на крайния потребител.

You are more than the sum of what you consume

Редактирано от xexo на 19.12.10 14:48.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 15:47



.....................

Хора - да, но българите сме има-няма 6 млн.

Да не разводняваме темата с наши прастари спорове. Няма да се разберем по тая тема, то е ясно...

Човек, това че някой е решил да се самоубива си е негов проблем, ти реално няма как да знаеш дали този би водил пълноценен живот. Може би да, може би не.
.............................

При 50/50 вероятността човекът да е читав е много голяма.
Не може млад човек да се е изгубил, да се подхлъзнал, да се самоубива систематично с дрога и държавата, на която е гражданин, както и обществото, на което е член, да не предприемат НИЩО. НЕ МОЖЕ!!! Това е авто-геноцидна стратегия.

Не може в 21 век да оставяме природата да избира в себе си и чрез себе си кой да живее и кой да умре, особено когато става въпрос за бели хора, които вече сме под 9% от световното население. Особено когато става въпрос за българи, които сме една шепа народ.

Това е мнението ми. Наречи ме глупак, наречи ме идеалист... все ще си прав.

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците) [re: ARlZE]  
Автор xexo (beast)
Публикувано19.12.10 16:00



А кой ще избира кой да живее и кой да умре ? Човека ?

Не мерси, природата си върши добре работата.



Държавата съществува като организация която пази хората от вътрешна или външна заплаха, не и е мястото да пази хората от самите себе си.

Това е едно на ръка, от друга страна ако държавата не се беше мешала на първо място - нямаше изобщо да има проблеми.

Не пропускаш да споменаваш за "белите хора". Като че ли между човек и човек има кой знае каква разлика.

You are more than the sum of what you consume


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.