Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:02 22.09.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано17.12.10 22:51



"....И още нещо - АКО КЛУБЪТ ИМАШЕ ИЗОБЩО МОДЕРАТОР, ТАЯ ТЕМА ТРЯБВАШЕ ДА БЪДЕ STICKY!!!...."

Хах,Араиз,а това защо?
Според мен,по мое мнение само,и никой не товаря да ме следва с отношение,тая тема е много важна,една от НАЙ-ВАЖНИТЕ и най-полезните...поне за мен....

Не разбирам защо,агитираш темата да е стики....въпреки,че само ти си знаеш какво влагаш в тая думичка...

Обясни ми,моля те...може пък аз да не съм те разбрала правилно...

Мерси!



:: On sleepless road The sleepless go::

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: psyromantic]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано18.12.10 10:48



Не разбирам защо,агитираш темата да е стики.
...................

Това означава, че ТЕМАТА ТРЯБВА ДА Е ЗАКАЧЕНА НАЙ-ОТГОРЕ, като ония другите 100 годишни теми.



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано18.12.10 14:11



ахаа....ееее....добре тогава .
ми откъде да се сетя,че стики значи И това...ама съм глупчо!



:: On sleepless road The sleepless go::

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано18.12.10 17:25



Давай ARlZE, влизай в политиката и действай, крайно време е.



Това, което не ни убива ни прави по-силни...

Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор xexo (beast)
Публикувано18.12.10 17:35



Не мисля че това е възможно, хората винаги ще търсят начини да избягат от ежедневието. С алкохола са се пробвали на времето, не е станало ...

Точно обратното, мисля че консумацията се храни от репресията.

Но защо на метадонови програми ? Защо не на диаморфинови, метадона не е "по-добър" от хероина, просто е лгален. В такъв случай удряме в другата посока - защо чисто и просто да не се легализира всичко ?

Сега да ми кажеш, можем ли да се справим със хората в наднормено тегло задължавайки ги да спазват диета ?

Редактирано от xexo на 18.12.10 17:43.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано19.12.10 05:43



писах вчера, ама го изтрих, понеже се бях напушил и стана много дълго.
@хехо и едно от нещата, които написах, беше точно за пълната легализация. легализация. всичко да е легализирано, да подлежи, следователно, на контрол. и да, наясно съм с държавните канали и политиката в това отношение. имаше статистика, че след американската окупация производството на опиум в афганистан е нарастнало ТРОЙНО.

@ARIZE
Пак повтарям - тук не коментираме дали и доколко подобна политика е правилна или не, а ДАЛИ Е ВЪЗМОЖНА НА ПРАКТИКА.

ами не е възможна, точно на практика. тва твойто е теория. подобен режим е приложим само в страни като китай, корея и други такива. но там и без това всичко си е забранено. не мисля, че на практика такова нещо може да се получи в западния свят.
а на теория всичко е възможно, дет се вика. дори и "войната с дрогата".

Paranoia will destroy ya!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано19.12.10 09:13



един въпрос само.

и ти и аз сме запознати с потенцалните опасности от някои junkie lifestyle практики - от ендокардит, хепатит, HIV, пулмонарна талкоза, etc.

но... когато си абстинясал като куче, последното нещо което те интересува е harm reduction.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 11:51



защо чисто и просто да не се легализира всичко
........................

Да, това също е вариант.

Колкото до метадоновите програми, това го написах най-общо, като събирателно на всички възможни лечения. Трябваше да уточня.

За репресията и консумацията - мнението ти е абсолютно релевантно. Напълно възможно е да има такава зависимост между двете.

Просто толкова ми е писнало да гледам и слушам как млади качествени българи се самоубиват, че просто искам някак си да се реагира на тая пандемия, продължаваща вече 17-18 години.

Как я караш напоследък, брат?



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 12:09



ами не е възможна, точно на практика
.............................

Не, копеле, напълно приложимо си е на практика. Убеден съм. Дори България има ресурса и апарата да проведе подобна политика, да не говорим за останалия "западен свят".

Това, което е необходимо изначално, е политическа воля и съществен социален консенсунс по въпроса. Примерно, ако последвам съвета на Инфанта, създам партия и се явя на избори с концепцията, синтезирана в предния ми пост, и ако болшинството от хората в България ми гласуват доверето си, какво може да ме спре да не изпълня намеренията си?

Ти поставяш акцента върху репресията, но тя е само средство, не е самоцелна. Дори и само 10% от днешните зависими си оправят живота вследствие на тая политическа линия, това ще бъде ОГРОМЕН успех. Не мислиш ли?



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците) [re: diamorph]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.12.10 12:18



но... когато си абстинясал като куче, последното нещо което те интересува е harm reduction.
..........................

Добре де, вероятно е така, както казваш, не твърдя обратното, но след като така и така си "абстинясал като куче", какво значение има още половин или един час, за да извършиш процедурата чисто, сигурно и най-вече вкъщи? Какво тоооолкова може да ти се случи?

Според мен, именно това е целта на темата - всички сега започващи да имат знанието и съзнанието, че има начини да се съхранят, за да има все пак какво да спасяват, когато тръгнат да се "спасяват".

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.