Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:53 22.09.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: mindseeker]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано06.12.10 10:25



игли, спринцовки и други пластмаси се стерилизират чрез гама лъчение. то и автоклава убиват бактерии и гъби, но не и гъбни спори и вируси. достатъчна е температура от 121 градуса по целзий, съчетана с високо налягане.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Ninas_spirit]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.12.10 09:09



Да, повечето хора имат баро-камери в домовете си...

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Trickster]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.12.10 12:07



Айде и аз да дам моите два цента тука :))

От приятел знам, че дилърите държат материала в устите си. Много наркомани, след като си купят, лапат топчето след това, с цел до го скрият.

Не знам, обаче за мен това е сравнимо с това всъщност да се целуваш с дилъра. Така не можеш да хванеш хепатит Ц или СПИН, но можеш да си докараш ред други неприятности - хепатит А, Б, да не говорим за различните грипове, простуди и инфекции. Поправете ме ако греша.

Може на някои това да им се струва малка цена в сравнение с алтернативата 24 часа в районно, досие и съд след това. Не знам...

Би трябвало да е възможно да се изработят скривалища из дрехите. Въпросният ми приятел например беше накарал приятелката си да му пришие малки платнени джобчета от вътрешната страна на няколко чифта от боксерките му. Това ми се струва хитро и далеч по-безопасно от това да лапаш топче материал, след като е било в устата на наркоман, при който има голяма вероятност да е болен от нещо заразно и пренасящо се по капков път.

Да не споменавам другата вероятност да се окажеш в ситуация, при която нарочно или неволно да глътнеш топчето и да се задушиш...

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано07.12.10 12:27



Топчето има няма 0.5см диаметър, няма как да се задушиш. Идеята да го държиш в устата е точно това - ако дойде полиция да можеш да го глътнеш бързо. Така дори да те пребъркат на голо в районното (не знам дали в БГ го правят), няма как да те хванат. Единтсвения начин е рентген ...

За съжаление законите са такива, полицейската мафия действа и хората имат малко избор. Долна полицейска сган ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано07.12.10 15:18



написах го не като препоръка, а като допълнение към горния пост.
автоклавът всъщност си е една тенджера под налягане, няма (почти) нищо общо с барокамерата.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Ninas_spirit]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.12.10 16:21



Така ли? Извинявай тогава...



"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: ARlZE]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано07.12.10 17:05



да, това е, може да се каже, друг аспект на harm reduction-а.
срещите с "бюстителите на реда" :)
съвет от мен, изпитан многократно в практиката: вместо да се чудите къде да криете топчетата или пък още по-малко - да ги лапате (което по ред причини е неудачно, поне за мен), като ходите на среща или до постата, обличайте се възможно най-добре. приведете се в спретнат и чист вид. и винаги пазете хладнокръвие и предварително си имайте готова история какво правите на това място.
мога да разправям истории, но ще спомена накратко една случка от преди около месец.
тогава купувах от едни, дето събираха по 10-15 човека на среща. издънки - постоянно. та отивам към срещата и още отдалече виждам 4-5 човека + 1 униформен. съответно тръгвам да заобикалям отдалече. да, ама униформения ме видя и ме привика. признавам му го - сигурно имаше поне 50-60 метра. как се досети, не знам. ама няма и значение. аз се направих на учуден и отивам към тях. оказва се, че от останалите няколко човека покрай него има един цивилен, а останалите бяха колеги. още като приближавах ги видях как ме огледаха и се поразколебаха. като стигнах униформения ми поиска лична карта, дадох му. и после почна да задава бързо въпроси: откъде си? кво правиш чак тук? при кой отиваш? почти не слушаше какво отговарям. явно искаше да запецна. така предполагам се беше случило с останалите няколко човека, които се бяха събрали за срещата. кои сте, кво правите тука и те, като не са се сетили да се разберат предварително сигурно са мрънкали нещо. тях ги откараха към районното.
другото нещо е да си знаете правата. в тая тема трябва да се засегне и това.
знайте - жените могат да ги джобят само други жени! и обиск се прави само пред свидетели или в районното!
ако ви джобят и няма свидетели, обискът не е валиден. в общия случай ще ви върнат намереното и ще извикат свидетел, пред който да извършат наново обиска и да ви намерят отново матеряла. възползвайте се. ако се получи така, като викнат свидетел, почнете да правите панаир. почнете да викате: "това не е мое. какво се опитвате да ми набутате" и т.н.
и друго - ако все пак ви приберат, не подписвайте нищо, не признавайте нищо! не издавайте авера, независимо какво ви казват. това поне трябва да го знаете и от филмите :)
тия, последните неща, честно казано, не съм ги пробвал, но и се надявам да не ми се наложи. засега поне основният ми принцип действа. ходете винаги спретнати и чисти :)

Paranoia will destroy ya!

Редактирано от Kaschey на 07.12.10 17:09.



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: Kaschey]  
Автор xexo (кратомит)
Публикувано07.12.10 19:28



Това което аз съм правил винаги е да държа материала в ръката. По този начин в момента в който нещо стане мога да го хвърля на земята. Това е поради причината че в държавата където живея гадните "пазители на реда" правят и рентгенови снимки.

Ако материала не е в теб ами е на земята до теб - няма как да направят каквото и да е. Имал съм две случки в които съм бил на ръба да ме хванат. Единя път беше докато го варях (беше в един храст). В един момент забелязах две съмнителни фигури които се приближаваха. Оставих лъжицата в храста, те я откриха но не можеха нищо да направят тъй като не беше директно в мое притежание.

Другия път беше в колата - бях паркирал кофти. Хванаха ме точно като вкарвах последните капки във вената. Не можаха нищо да направят защото вече не бях в притежание на хероин - всичкия беше в кръвта ми.



Не можаха дори да ме натиснат за това че съм карал под въздействието на вещество тъй като бях паркиран. Единственото което можаха да направят е да ме глобят за неправилно паркирани .... morrons ...

Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!


Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците)нови [re: xexo]  
Автор rinkoveca (непознат )
Публикувано07.12.10 20:05



Айде ми кажете аз къде да се целя понеже съм 110 килограма и вени много трудно намирам, а като се изшия в раката винаги ми остава белег независимо с каква игла е. Видях един да се цели отвътрешната страна на бедрото на подчти педя от коляното и пробвах ама нищо нестана.

По темата

Всичко което сте написали е супер. Аз самият също в началото спазвах и следях всичко да е точно. Доставяше ми удоволствие целия ритуал, но после като почнах да имам кризи и да бързам започнах д претупвам работата. Та мисълта ми е че наркоман в криза трудно следи за тези неща и е малко вероятно да ги спазва. Аз лично веднъж дигнах игла от земята на едно наркоманско свърталище в дружба без да се замислям /после изживях голям стрес и си взех поука/, а и аптеките хич не са от полза ами напротив с отказа си вредят, въпреки че на мен на много малко места са ми отказвали.

относно целенето

Аз още първият път ми беше на помпа и така ми доставя най - голямо удоволствие и кика е супер могъщ. Лигавицата ми е слаба и непонасям вкуса на каквато и да е дрога и пушенето и сшмъркането не ми понасят



Тема Re: Harm Reduction (Намаляване на последиците) [re: rinkoveca]  
Автор xexo (beast)
Публикувано07.12.10 20:12



Хората които трудно намират вени ... кофти. Опитвай се до колкото можеш да сменяш мястото на целене за да оставиш достатъчно време на вените да зараснат. Използвай алкохол (спирт) преди да се бодеш - помага малко за да изпъкне вената. Единствения друг съвет който бих могъл да ти дам е да пробваш да пушиш, но едва ли ...

You are more than the sum of what you consume



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.