Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:54 23.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Re: iboga rootbarkнови [re: diamorph]  
Автор Ninas_spirit (offroad)
Публикувано16.11.10 22:21



еми, айде де, чакаме със затаен дъх.

а къде смяташ да ползваш газов хроматограф. това ако направиш, ще е супер, тъкмо и степента на пречистване ще ти е ясна. колко е Mw на тоя ибогаин?



Тема Re: iboga rootbarkнови [re: diamorph]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано16.11.10 23:03



мога да постна всичко което знам по въпроса, от личен или чужд опит, нещо като general usage manual ;) ,ако някой го интересува.
...............................................................................................
някой да се интересува ли?
човек, убеден съм, че почти всички, които сме тук по някаква причина, ще бъдем крайно заинтересовани.
според мен, ще се превърнеш в ключова фигура в този път на лечение за българия. имаш вече опита - от първа ръка, явно имаш нужната човечност, интелект, а също и обширни познания по химия. точния набор от качества и умения.
не те знам какво точно работиш, с какво си вадиш хляба, но според мен, трябва да се захванеш сериозно с това. може би това е съдбата ти. ще си като месия за много хора.
и вече си направил екстракт? respect.
убеден съм, че скоро ще ти пишат първите доброволци. а след тях броят на желаещите ще расте експоненциално.
аз ще изчакам засега.
твърде много ме е страх от подсъзнанието ми.

Paranoia will destroy ya!


Тема Re: iboga rootbarkнови [re: diamorph]  
Автор cugggle (нетитулован)
Публикувано16.11.10 23:44



Съгласен съм с Kaschey,и на мен повечето ми сблъсъци с подсъзнанието ми са били меко казано объркващи,т.е. любопитството ми да съм в такива води в повечето случай не ми е носело удоволствие.Имало е и изключения разбира се,но по рядко.А относно така относителното удоволствие,повечето случаи съм си го намирал и постигал когато съм си бил с "надсъзнанието"...:):)разбира се под някво си въздеиствие и съм далече от бездната,но близо до Всичкото и безкрая.В тоя смисъл - да...страх ме е,но пък другия филм не се издържа вече...особено след ден като днешния,а ние сме тримка,така че Diamorph - давай брат,сигурен съм че много хора биха ти били благодарни истински,включително и ние...ще ти пиша пак......успех.



Тема Re: iboga rootbarkнови [re: diamorph]  
Автор scavengingscum (scavenger)
Публикувано17.11.10 10:34



аз се интересувам от психаделичните му качества. наскоро един агент ми пусна пигмейска музика, и да зарибих се да вляза в този ритуал.



ако можеш драсни 2 реда за традиционалната му употреба и как се приема.

Редактирано от scavengingscum на 17.11.10 10:35.



Тема Re: iboga rootbarkнови [re: scavengingscum]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано17.11.10 15:34



ако е за ей така tripping balls, човек трябва много ясно да си изкристализира интенциите - защо точно и с каква цел го взимаш. защото момента в който се озовеш там, и първия въпрос който отеква в главата ти "защо дойдох тук? защо го взех това?" е началото на нанадолната спирала.

иначе.

седмица-две преди това подготовки - пригатвяте си тялото за шока през който минава. възможно най-стриктна диета, ако можеш да минеш само на плодове, или зеленчуци, би било най-добре. но като цяло - избягвай пържено, солено, рафинирана захар... всичко вредно. ограничаваш се до зърнени култури, плодове, зеленчуци, риба. стомашно-чревния ти тракт трябва да е колкото се може по-чист, така че мюслите и смокините са особено препоръчителни. както и клизмите с разредено кафе, на които съм такъв върл пропагандатор, хаха. кафето по този начин flush-ва жлъчката от всичката тлач дето се е събрала.
има много хранителни добавки и supplements, които са силно препоръчителни - B комплекс, омега-3 (аз съм почти постоянно и на пирацетам, с occasional choline supplement)... а, да, бомбардмента с аскорбинова киселина/витамин Цъ според мен е задължителен. но за предпочитане колоиден такъв, балансиран във фрешове или с храната. бананите и фурмите са перфектни за целта.
адекватна хидрация, поддържане електролитния баланс. никакъв алкохол поне 10 дена (което ме подсеща, че аз ще трябва да почакам още малко).
доколкото разбирам контролирането дишане в стомаха, за контролиране на гадните чувства по време на сесията, е също безценен инструмент. мисля, че е известно като pranayama в йоги практиките. но това е нещо което аз самия предстой да погледна.
това за интенциите не мога да не го подчертая пак - ако трябва си вадиш едно листче и си ги записваш - тия issues които са от значение за теб, какво искаш да промениш, и т.н., напълно откровен със себе си. experience-a до голяма степен се предопределя от това какво ти е било в главата дните преди това. ибогата ти е инструмент за решаване на проблеми, insight machine.

а, да, щях да забравя нещо също много важно - всякакви медикаменти на които евентуално може да си, трябва да се вземат предвид потенциалните взаймодействия.
ЕКГ и чернодробни ензими. натоварва и сърцето и черния дроб.

всичко което човек реши, че би му било полезно или необходимо. определен тип музика (вибрациите и честотите те маневрират през различни синестетични пейзажи, и подходящия вид музика много често те спасява от bad trips) или (ха, недай си боже) албум с картини на йеронимус бош, тетрадка и химикалка до леглото...

15мин. преди приема на първата капсула ('тестова доза') - някакъв анти-еметик, против повръщане. 20-30мин чакане, да се види реакцията.

важно е като тръгне да удря, да легнеш удобно, главата sideways, без да я движиш, защото при движение започва да ти се гади още повече (motion sickness). зора е да не го повърнеш. все пак дръж една кофа до леглото, но направи всичко възможно да не я ползваш. бавно, дълбоко, спокойно дишане помага много за това.

минерална вода със сламка до леглото, човека край теб трябва да те хидрира през половин-един час.

всичко е желателно да става в затъмнена стая, няколко свещи - ако не ти харесва какво виждаш, фиксираш върху пламъка на свеща.

желателно е все пак човек да си има под ръка някакъв бензодиазепин, защото и след това, фазата през която тялото ти 'обработва' и мозъка ти процесира всичко случило се, съня трудно идва, а безсънието доста разсипва. мелатонина помага на повечето хора, но не и на мен. :) по-добра алтернатива на бензотата е. всъщност май най-добрия вариант е марихуана.

ще добавям неща on the fly, накрая може колективно да структурираме някакъв instruction manual. :]

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: iboga rootbarkнови [re: Kaschey]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано17.11.10 18:19



дава ми се твърде много кредит нещо. :)

а и това върви на път да се криминализира. така че няма да мине още много време преди да го тикнат underground.

а и не е нещо което сигурно някога ще види the light of day, няма патент и не причинява зависимост - никой от медицинската професия и фармацевтичната индустрия няма интерес от това. :)

но найстина бих се радвал да го видя по-разпространено, макар и като underground practice.

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: iboga rootbarkнови [re: diamorph]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано17.11.10 18:57



След всичко, което прочетох, стигам до извода, че не е достатъчно до този, който се подложи на "трипа" да има просто някой, а да има човек с доста познания, такъв, който да знае във всеки един момент какво да направи. Това си е доста отговорно. Не ми се струва, че е подходящо за домашни условия.
Мисля си, че ти би могъл доста успешно да се справиш с това да помагаш на другите. Нещо, като "чистачът" в БГ условия. Но си прав за всичките си останали притеснения, свързани със засягане на интереси.
Склонен ли си по принцип да го направиш за да помогнеш на някой? Да си направиш някаква тарифа например за положения труд и отделено време?

Това, което не ни убива ни прави по-силни...



Тема Re: iboga rootbarkнови [re: ИHФAHTA]  
Автор diamorph (untermensch)
Публикувано17.11.10 22:03



защо питаш?

ключовата дума тук е "отговорно".

shit happens... and when it does, you don't want it on your porch.

имам опасения за хора които не познавам. :)

he who packs your capsules controls your destiny.


Тема Re: iboga rootbarkнови [re: diamorph]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано18.11.10 19:28



Да - и двамата сме го писали - "отговорно"
Би ли поел такава отговорност?
Какви точно са ти опасенията за непознати хора?

Това, което не ни убива ни прави по-силни...



Тема Re: iboga rootbarkнови [re: ИHФAHTA]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано19.11.10 13:31



Какви точно са ти опасенията за непознати хора?
.............................

Ами според теб какви биха могли да му бъдат опасенията?

Непознатият човек е именно такъв - непознат. Следователно може да бъде всякакъв - кука, провокатор някакъв или пък някой в много лошо здраве, който да ти пукне на дивана...

"Tolerance and apathy are the first signs of a dying society."
-Aristotle



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.