Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:35 06.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема спешно инфо,за който знае...нови  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано04.10.10 13:04



сори,знам,че не е мясртото тук за такива теми,но знам,че тук има много интелигентни и свръхинформирани по всякви въпроси,хора....и сте си моите хора и затова ви питам:
скоро тръгвам на запад,но спътникът ми няма червен пасс...
за зап.европа това не е проб,но преди през сърбия не можеше само с лична карта...
В нет намерихме,че вече можело,имало някъв агриймънт между страните и т.н.,информацията била потвърдена от Външно и вече влязло в сила през юни,ако не се лъжа...
Верно ли е това?
Ако има някой,който скоро да е пресичал Сърбия с лична карта,да каже,моля...
И изобщо,без червен пасс може ли да се иде до Франция например?
Пак се извинявам за офтопика и мерси за отговорите,ако ще има такива.
поздрави
псиромантик



:: On sleepless road The sleepless go::

Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: psyromantic]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано04.10.10 13:21



мацко, нямате никакъв проблем :)
с лична карта минавате и през Сърбия, и през Хърватска даже :)
за останалия цивилизован свят въобще пък няма какво да го мислите - ЕС -> лична карта :))

Sabbath Bloody Sabbath


Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: endish]  
Автор ALh1M1ka (култиватор)
Публикувано04.10.10 14:05



Може гарантирам !

Аз минах само с лична карта преди по-малко от месец през Сърбия и Хърватска, които не са в ЕС. Ако е с автобус ще ви карат на всяка граница да ставате да минавате pass контрол (особено докато сте още в Източна Европа, на запад е по-улеснено преминаването). Естествено трябва да е валидна личната карта :)
От страните в Западна Европа евентуално в Швейцария може да направят проблем за личните карти

Редактирано от ALh1M1ka на 04.10.10 14:09.



Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: psyromantic]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано04.10.10 14:43



на къде бе?! :D



Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: psyromantic]  
Автор someboddy (своенравен)
Публикувано04.10.10 19:50



Нека гаджето ти не се притеснява.Един приятел мина миналата седмица.Лек път.

Не се заблуждавай че си велик и всеможещ всезнайко,не е така.Преодолей го!


Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: someboddy]  
Авторpsyromantic (Нерегистриран)
Публикувано05.10.10 15:14



добре,мерси..и още нещо:
понеже ще тръгвам с мед...
и се налага да ми го дадат до към 10'ти ноември,да речем...
майка ми е говорила с док от програмата и той й казал,че трябвало да си извадя някъв документ,удостовверяващ че напускам страната и т.н....
това пък кви простотии са?
чули ли сте откъде да си извадя такова чудо...?пътувам от 7 години и за първи път чувам за такова нещо..
но пък преди не съм изнасяла мед...
даже не знам-на доктора ли му трябва,за да е сигурен че илизам от Бг,а не просто искам да си дръпна меда за по-дълго напред във времето,или си трябва по някакъв начин офишъл...?
като разбера продробности,ще пиша...
утре отивам в програмата и ще питам...
ама и някой ако е имал подобна случка-да каже..
мерси





Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: psyromantic]  
АвторПeko (Нерегистриран)
Публикувано05.10.10 17:17



Съжелявам, но ще имаш проблеми. Може и да минеш между капките, но е сериозно със сърбите. Приготви си некое еврО.



Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: psyromantic]  
Автор principe_ (минаващ)
Публикувано05.10.10 18:04



Със автобус отдавна не съм пътувала, но ще ти кажа, че преди един месец когато се прибирах на летището нашите митничари направиха проблем на едно момиче, защото беше само с лична карта.
А на мен лично тукашните полицаи преди около година и нещо, почти не ме арестуваха. Пойскаха ми документи за проверка, аз имах само лична карта в себе си, но не ми я признаха. За късмет имаше на кой да се обадя за да ми донесе паспорта от вкъщи.
Забравих за метадона да ти кажа, че няма да е лошо да имаш в себе си рецептата, за всеки случай


Редактирано от principe_ на 05.10.10 18:13.



Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: principe_]  
Автор mindseeker (неоткриваем)
Публикувано05.10.10 19:30



От програмата ти издават тоя документ безплатно но трябва да го завериш във Външно министерство.
През 2008 заверката беше някъде 40лв. (20Е), сега не знам.
Искай си го от програмата, само тоя дет ти дава меда може да ти издаде.



Тема Re: спешно инфо,за който знае...нови [re: psyromantic]  
Автор xexo (темерут)
Публикувано05.10.10 19:54



Значи, трябва ти лекарска бележка за граничните служби (написана на английски или френски). Метадона е контролирано вещество, тоест трябва да можеш да докажеш че ти е предписано. Най добре вземи и някакви касови бележки ако ви дават такива в програмата.

На мен лично не ми се е случвало да контролират, но пък моя си беше на хапчета и е малко по-неподозрително ...

Още нещо - ако пътуваш със самолет ... има ограничения за количество течност което можеш да носиш в ръчния си багаж. Там ще трябва да им докажеш че е лекарство за да те пуснат.


Идат като овци,
бегат като овци
Що е то?
Овци!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.