Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:24 19.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Trichocereus peruvianusнови  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано06.04.09 18:55



Имам един екземпляр,който вече е висок почти метър.Въпросът ми е как да екстрахирам мескалина.Рецептите на английски съм ги виждал.но не са ми мн ясни.Diamorph моля за помощ!



Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: Димo]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано07.04.09 00:33



Aз пък защо знам,че мескалито се извлича от Lophophora Williamsi ?


Дали защото дон Хуан така разправяше,и дето с Дон Хенаро правеха Карлос сам да си говори....или пък не съм внимавала много в час...
...И думичката "екстрахирам"....хмхмх ?????

Ние гледахме няколко Лофофори преди няколко години и ги изядохме без да "екстрахираме",абстрахираме или извличаме каквото и да е....
Никой не ни беше казал за такава процедура...а за Trichocereus peruvianus даже не съм чувала,но не съм виновна за това...
...Само ритуала по яденето,и Водача дето ни придружаваше в "яденето"...
Съжалявам,ако се изказвам неподготвена...може и за друго да става въпрос...
Я по-добре верно diaMorph да разкаже....


::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: Димo]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано07.04.09 09:10



ее супер, първия ми мескалинов трип беше на перувианус и беше найстина ЗАПОМНЯЩ се. бях на 16-17, без да знам в какво се забърквам. БАААМ!! 1 час стоя навън в студа на 1 пейка и гледам как дърветата танцуват и всичко пулсира и вибрира някак си естествено, с негови си честоти. уравнението на шрйодингер изведнъж ти става ясно във всяка една клетка на тялото ти. просто...невероятно, неописуемо.

значи аз какво направих на времето - варих го на 2-3 пъти с малко к-на (лимонена, да кажем) и после полученото го сварих до 1 чаша. вкуса е...нещо ужасно. отне ми половин час да изпия 1 чаша. можеш да го разредиш с нещо.

чистия мескалин съм забравил как се извлича, мога да погледна, но...
заеби. рафиниран мескалин не ти трябва, не е същото. кактуса е коктейл от взаймо балансиращи и регулиращи се алкалоиди, и ако вземеш само мескалина го няма това чувство за...entity в теб. защото на перувианус самия ти се превръщаш в кактус, сливаш се с него, и с всичко което е - земята, хилядите години еволюция и всичко което е "видяло".

скоро си взимам и аз, бтв. драсни едно report-че като го пробваш.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: psyromantic]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано07.04.09 09:15



3те мескалинови кактуса:

lophophora williamsii (peyote)
trichocereus peruvianus (peruvian torch)
trichocereus pachanoi (san pedro)

да ги ядеш не си е оферта, много тежко идват на стомаха.
пейота трябва да го чакаш едно 10-12 години докато натрупа достатъчно алкалоиди, освен ако не го хибридизираш с друг кактус.
аз гледам 2 пейотчета, по на 8 години вече.

перувиануса is the way to go, според мен.

педрото много варира в % мескалин, но ако го бодеш редовно с LEVODOPA натрупва достатъчно.

иначе за екстракцията на мескалин ей сега ще погледна.

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: diamorph]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.09 10:00



Екстракцията я има в youtube.Само незнам какво количество да взема,на мен са ми казвали около 25см било достатъчно за един човек.



Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: diamorph]  
Автор deejay-BrainDamage (непознат )
Публикувано08.03.10 15:08



В кой кактус има повече процентно съдържание на мескалин TRICHOCERUS PERUVIANUS или TRICHOCEREUS PACHANOI (Сан Педро) ? нещо се надъхах да си взема и аз

И още един въпрос... по-горе прочетох че пейот-а се чака бая време същото ли важи за другите два вида ?

Редактирано от deejay-BrainDamage на 08.03.10 15:11.



Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: deejay-BrainDamage]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано08.03.10 20:51



Определено Перувиануса.
За чакането не съм сигурна, но мисля че за сан педро не се отнася.




Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: diamorph]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано08.03.10 22:33



относно на4ина на приготвяне и вкуса- да, отвреатително гор4ив е, и клкото и да го разреждаш по-малко гор4ив няма да стане.
затова препоръ4вам вместо да го вариш, да го изсушиш после дас го стриеш в хаван4е на прах, и после да го смесиш с малко лимон. полу4ава се нещо като гъста каша, която най- лесно се преглъща на малки глътки с 4аена лъжи4ка . секрета е в това да се преглъща светкави4но и да не се мота из устата изобщо.



Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: Димo]  
Авторpatilan42O (Нерегистриран)
Публикувано08.03.10 22:43



относно размера-
1 м кактус е достатъ4ен за 2-3 4овека.

отрязва се на около 1 педя над корена
(от него ще порасне отново кактус)
отрязва се и върха на около 15 см (той пък по4ти сигурно ще пусне корени)
останалото се из4иства от бодлите, после се нарязва по дължина по ребрата, после се обелва прозра4ната външна обвивка, под която е яркозеления , богат на активни вещества слой. той се изрязва на около 3 мм дебелина и се оставя да се суши на сухо и проветриво място.
под него е бледозелено гъбесто тяло, което гор4и доста, но съдържа само следи от активно вещество, а в центъра се намира дървовидната сърцевина, дето се изхвърля.


от теб си зависи, дали ще ядеш бледозелената 4аст или не, имхо не си струва, но нищо не ти пре4и, особено ако 6те сте пове4е от 2-ма 4овека.



Тема Re: Trichocereus peruvianusнови [re: Димo]  
Авторcujo (Нерегистриран)
Публикувано09.03.10 10:56



Някаква идея от къде може да се вземе едно такова перуанско кактусче? Смисъл някъв магазин, където им пише имената, че има доста, които приличат на него и няма да е добре да се обърка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.