Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 04.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: от метадон на кратомнови [re: xexo]  
Авторscavenger (Нерегистриран)
Публикувано13.05.10 03:52



В отговор на:

И най страшното е че хората се чувстват свободни в тази илюзия - тоест никога не се замислят над това дали наистина са свободни или не. Просто продължават да ближат от близалката.




трябва да ти кажа, че тия типове са благословени



Тема Re: от метадон на кратомнови [re: xexo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.05.10 07:39



Това не е свобода. Това е една голяма илюзия. И най страшното е че хората се чувстват свободни в тази илюзия - тоест никога не се замислят над това дали наистина са свободни или не.
..............................

Хаха, ти ще ме довършиш! Прекрасен събеседник си, трябва да призная.
Ами ако си емигрант в някоя европейска страна от Нигерия примерно, където цял живот си живял "свободен" сред лъвове, змии и скорпиони. Където най-близката болница е на 1000 км? И т.н. Дали живота, който описа - сред плазми, молове и коли няма да ти се струва една химера, блян? И ако еветуално постигнеш този блян, превърнеш го в свой живот - тогава дали това няма да е абсолютната свобода за теб, защото ще е съчетана със сигурността, че ще доживееш следващия ден нахранен и защитен?



Има и нещо друго - за всеки индивид реалност е това, което мозъка му приеме, че е реално. Т.е. това е и въпрос на възпитание.

И нещо трето - за теб свободата и сигурността са несъвместими, за мен - неотделими.



Тема Re: от метадон на кратомнови [re: Etnesba]  
Автор lili_belqta (Кучка)
Публикувано13.05.10 09:37



И аз не мога да повярвам, че някой е щастлив с такъв мизерен живот на домакиня и слугиня.
Живея егоистично, безотговорно, ама така ми харесва. Не ми трябва "смисления" и "пълноценен" животец, който обществото натрапва за правилен.
Но нямам нищо против ходенето на работа, мн си я харесвам, а заплатата ми спонсорира пороците.

Суетата е смъртен грях. Като нищо ще ме умори някой ден.


Тема Re: от метадон на кратомнови [re: ARlZE]  
Автор lili_belqta (Кучка)
Публикувано13.05.10 09:39



Не всеки иска да има деца и не всеки иска да се грижи за родителите си.

Суетата е смъртен грях. Като нищо ще ме умори някой ден.


Тема Re: от метадон на кратомнови [re: ARlZE]  
Автор xexo (ентусиаст)
Публикувано13.05.10 11:31



"Ами ако си емигрант в някоя европейска страна от Нигерия примерно, където цял живот си живял "свободен" сред лъвове, змии и скорпиони. Където най-близката болница е на 1000 км?" - тогава ще се чувстваш свободен. Но не защото се намираш в мол ами защото си направил нещо за да промениш живота си. Има съществена разлика.



Но когато живееш в Нигерия е лесно да мечтаеш за "по-добър живот", да живееш с постоянната цел да си "оправиш" живота по някакъв начин. Това дава някакъв фокус в живота, някакъв смисъл.

За какво би трябвало да мечтая аз ? За по голям мол ?

Редактирано от xexo на 13.05.10 11:34.



Тема Re: от метадон на кратомнови [re: lili_belqta]  
Автор xexo (ентусиаст)
Публикувано13.05.10 11:43



И аз така. Да се грижа за някой ? No way !

Не мога да разбера защо толкова хора изпитват някакво постоянно чувство за вина към родителите си. Още повече пък в този форум.



Тема Re: от метадон на кратомнови [re: xexo]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано13.05.10 12:05



Защо чустват вина? Може би защото са лъгали, крали, обиждали и наранявали родителите си? Или може би чуството за вина идва от факта, че са избрали да се друсат, приели са риска от съсипване на здравето си, но не са могли да се погрижат сами за парите нужни за хероин, лекар и зъболекар и за съществуване в смисъл без да се налага да откраднат или "назаем" от някой, който е тъп работяга от 9 до 6.



Тема Re: от метадон на кратомнови [re: Mam]  
Автор xexo (ентусиаст)
Публикувано13.05.10 12:54



Не знам, аз лично не изпитвам абсолютно никаква вина. Колкото и арогантно да звучи - не съм карал родителите си да ме правят и нямам абсолютно никаква вина за моето присъствие на този свят.

Да, в дадени моменти доста са ми помагали, но не мисля че трябва да съм им задължен до живот. ТЕ са ми родители, не аз на тях. Аз не съм имал право на избор в цялата тази работа.



Тема Re: от метадон на кратом [re: xexo]  
АвторMaм (Нерегистриран)
Публикувано13.05.10 13:21



Да, ти нямаш избора да се родиш, но е твой избора как да живееш и дали трябва да нараняваш някого за да постигнеш твоето виждане за смислен живот. А чувството за вина обикновено има когато си постъпил зле дори и да не е по общоприетите морални ценности, а лично твоите. Може би не чустваш вина защото не си лъгал, обиждал, крал или удрял.



Тема Re: от метадон на кратом [re: xexo]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано13.05.10 14:57



За какво би трябвало да мечтая аз ? За по голям мол ?
.................................

Това обяснявам и аз - въпрос на перспектива.
Колкото до теб, не знам за какво би трябвало да мечтаеш, най-малкото защото ти много внимаваш да не изпуснеш някаква лична информация за себе си, което е оправдано, разбира се. Но доколкото мога да те "усетя", ти би трябвало да мечтаеш за това, което все още нямаш - голямо семейство и голям авторитет в областта, в която работиш. За път и за развитие, с две думи.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.