Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:13 18.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема НЕРАЗБРАНКЕ,нови  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано27.02.10 15:50



бих искал да обсъдим нещо в тая тема.



По мое мнение ти си един от най-толерантните и "печени" модове в Дир-а. Наистина го мисля това нещо.

Исках да те питам, дали не искаш да имаш колега, с който да се редувате в модерирането на форума? Можеш да помолиш Киро да назначи още един служебен мод или можем да проведем избори и клубарите тук да посочат твой помощник. Вярвам, че вторият вариант ще е предпочетеният от всички пишещи тук. В случая обаче е по-важно твоето мнение.

Пак повтярям - нямам забележки към теб лично или пък модерирането ти. Не знам дали си обърнала внимание, но повечето форуми вече са с по двама модове, именно за да могат да се редуват, с цел форумът да не остава дълго без надзор.

Този клуб конкретно със сигурност не е от най-активните в Дир-а, но си има свои специфики. Една от тях е, че тук пишат хора със сериозен/и проблем/и, тук намират утеха и разбиране, тук е техният виртуален пристан. За съжаление именно тази специфика докарва и много недобронамерени и невъзпитани усери / като ги нарича Киро-админа/, които пръскат обиди и злобно избиват свои си комплекси за малоценност. Простотията е глобален феномен.

Няма какво да се лъжем - тук пишат главно хора, които еженевно се сблъскват с човешката лошотия по един или друг повод. В случая е без значение дали вината за това положение е изцяло тяхна или не - всеки тегли собствената си съдба. Става въпрос за това, че клубът има потенциала да се превърне в много полезна форма на групова терапия, в зона на разбиране и подкрепа. Непрестанните и късно санкционирани тролски атаки пречат на това нещо да се случи.

Призовавам и другите редовни и регистрирани клубари да се изкажат по това предложение. В крайна сметка от нас зависи какъв клуб ще имаме.

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: ARlZE]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 16:13



Тук е място за наркозависими, които искат и се борят да се излекуват, а не да се дават съвети как да се връщат и да затъват все повече в зависимостта,
Както и не е място да се търсят съвети как да се употребява един или друг наркотик, т.е място за реклама на наркотиците!!!

Така че и аз обръщам внимание на модератора и админа да се вземат съответните мерки.



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: ARlZE]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 16:15



...а, също и не е място за разпространение на наркотици - т.е продавам или купувам еди-какъв си наркотик, каквито теми има!



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: aз]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано27.02.10 16:21



Виж кво, изрично казах "регистрираните и редовни" членове да взимат отношение. Така че престани да ми спамиш темата, отвори си своя за рекламации и оплаквания.



пп Освен това, темите, за които пишеш, са заключени веднага след като модераторката ги е видяла. Така че ако има втори модератор, те ще бъдат заключвани или трити още по-рано.

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: aз]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано27.02.10 16:26



Аз ако стана модератор първата полезна работа, която ще свърша е да набия БАН по IP на предните двама.



Ха, ха, ха...

------------------------------------------



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: ARlZE]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 16:31



Имам пълните права да пиша, докато форума е за нерегистрирани.
Освен това имам още по-голямо право като член на това общество да се боря за спиране употребата и разпространението на наркотиците, както и рекламата, обясненията как се употребяват и какво се усеща и т.н.



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: ARlZE]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано27.02.10 18:03



Аз не споделям мнението ти за нуждата от втори модератор. Този клуб винаги е успявал да се саморегулира и да се справя и с тролски набези, и с далеч по-агресивни, нагли и с още по-промити мозъци посетители, дори и през времето, когато модератор изобщо нямаше.

Наместата на Неразбрана, когато е имало нужда от такава, е винаги много деликатна и премерена и точно такава трябва да бъде. Не можеш да изкючиш напълно всички дразнители - нито във виртуалното, нито във реалното пространство. И това си е в реда на нещата - това прави животът по шарен и по-интересен. Спектърът от мнения по една тема е много широк и според мен не бива да бъде изкуствено стесняван от административни мерки и контрол. Иначе се получава едно затворено общество.

Всеки човек трябва да има правото да си каже мнениието по някакви въпроси, дори и то да е коренно различно от общоприетото за даденото място. Разбира се, когато някой тролства безобразно и с единствената цел да дразни останалите няма лошо да се намеси и модератор. Но аз съм против при най-малкия признак за различие да се вика модератор, да се иска бан. Няма лошо и от време на време да се поспори с някой инакомислещ - приказката че в спора се ражда истината си има своите основания, макар и в повечето случай спора само да затвърждава първоначалните позиции на опонентите.

Това е от мен. Като заключение мога да кажа само това - Хубаво е за фрапиращите случаи да съществува опцията "модераторска намеса", и нашият модератор е перфектен в това отношение, но наистина нямаме нужда от Пъдар.



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: Florinda]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.02.10 18:21



Аз може и да не пиша повече в този клуб, но ще го наблюдавам и при нужда ще сигнализирам съответните органи
и предлагам клуба да се нарича "за наркозависимите", подобно на "клуба на алкохолнозависимите", а не "за наркотиците", където всеки пълнолетен или непълнолетен може да прочете с кои вещества и как да се надруса, а и откъде да си ги вземе



Най-искрено ви пожелавам успешно излекуване!



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: aз]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано27.02.10 18:25



Аз съм "За" АRIZE!!
Нека той,ако Неразбрана има нужда,да модерира клуба,щом го влече.Той притежава куп благочестиви качества за тая цел,освен това,според мен, умее да се "сложи" в обувките на наркозависимите,макар и той самия да не е такъв.А такива хора са изключително редки,и много приятни за общуване.
Аз също много обичам и уважавам Неразбрана,тя е най-страхотния админ според мен,затова ако тя изобщо има нужда (което не мисля) от някой да й помага да се справя с крайните банални субекти,дето регулярно налзват клуба,аз съм съгласна този някой да е Шалоу!


::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Редактирано от psyromantic на 27.02.10 18:49.



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ, [re: aз]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано27.02.10 18:47



Чакай малко,
Много се лъжеш, ако си мислиш, че непълнолетните, които визираш, точно пък от тук ще научат за веществата и начинът им на употреба.
1. Това не е нито единственото място на света от където може да се почерпи такава информация.
2. Тези непълнолетни не живеят на луната и ако са попаднали тук, това е защото вече са имали досег с тези вещества и се чудят накъде да поемат, какво да правят и как да се измъкнат от лайната в които вече са затънали. Такива хора могат да намерят тук и информация и подкрепа и да се почувстват малко по-не-сами в проблема си. Което в много случаи е от съществено значение. Могат да повярват в себе си, че и те могат, че има начини и пътища, варианти, които още не са опитали, че улицата не е съвсем затънтена.

Не знам за такъв случай, в който човек дето хал хабер си няма от тази тематика, но изведнъж попада по случайност в този клуб, прочита една тема и хуква за спринцовка и хероин. Така ли си представяш, че се случват нещата? Така ли си мислиш, че човек почва да друса? Ако е така мога да те уверя на 100%, че грешеш. Дори ако ти е интересна тази материя и попрочетеш повечко от темите - ще разбереш, че тук попадат най-вече хора, които търсят решение за това как да се оправят - за себе си или за свои близки.

И тук могат да срещнат чудесни примери за това докъде могат да стигнат, ако задъбаят в тази материя.

Единственият начин, поне според мен, да се ограничи вероятността някой да започне да употребява наркотици - не са празните лозунги и пропаганди от сорта на - "Да кажем не на наркотиците" и прочие кухи фрази, дело и плод на заблудени и в болшинството от случаите неинформирани индивиди. Единственият начин е ИНФОРМИРАНОСТТА. Колкото човек е по-информиран и запознат с какво може да си има работа, толкова по-малка е вероятността наистина да затъне. Тази релация разбира се не е правопропорционална - много хора започват и въпреки, че са добре запознати, но все пак - само това може да бъде някаква форма на превенция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.