Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:33 29.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: aз]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано27.02.10 19:06



Три пъти УРА за невежеството ...

Предлагам и листовките от лекарствата да премахнем, там все пак пише какво се усеща след прием на лекарството.
Да тънем в забвение и мрак по пътя към изначалния образ на homo sapiens.

On:
Ако има нужда от помощ защо не, но не се нагърбвам да гласувам.
Нека всеки, който има желанието да спомогне клуба да се самопредложи и да е с ясното съзнание, че поема дадена немалка отговорност.

Шалоу ако имаш готовност, аз те подкрепям също, в случай че е необходим втори модератор.




Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: ARlZE]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано27.02.10 19:26



ARIZE, освен мнението, което вече споделих по въпроса, ще ти споделя какви други страхове се породиха в мен, след като ти изчетох темата.

Преди няколко години станах свидетел, как един подобен клуб, в един друг сайт, (за момента няма да го казвам кой е, но е един от най-посещаваните) просто изчезна в небитието и се невидя.
Започна се по абсолютно същия начин - дойде една патка, която беше с разъжденията на АЗ, как имало теми с рекламии на наркотици, как не трябвало хората да си разправят за усещанията и опита си с наркотиците, а трябвало да стане един вид нещо като "Майки срещу дрогата" - такава визия имаше девойката, за да подобри нещата в клуба. В последстиве въпросната юзерка успя да заеме мястото на модереаторката и стана тя модератор, разгони постепенно пишещите до момента, а нови с като нейните разсъждения така и не се появиха, дори наизтри и старите теми, които считаше за вредни. Опита се да направи от клуба едно стерилно място, не се получи - в последствие лобира пред админа как такъв клуб е вредно и изобщо не трябва да има. И така - този клуб вече и из архивите не може да се открие.

Та така. Иначе се почна с много добри намерения. И аз не можах да повярвам, че такова нещо може да се случи, но се случи. Не ми се ще и тук нещата да стигнат до такъв завършек, а дори и да не се стигне чак до там - но и да се стерилизира атмосферата в точно този клуб никак не ми се иска. И аз си имам своите пристрастия към него. Аз лично съм принципно против изобщо да има модератор. Но Неразбрана е страшно готина, няма как да имам забележки към нея и към работата й. И в момента клуба си върви добре, не виждам как нечии заяжданици са попречили на някой да си сподели проблема. Напротив, ние сами доста добре, по един съвсем естествен начин се справяме и с тролове и с недоброжелатели. Не разбирам какъв ти е точно мотива да искаш насилствени мерки за контрол, не виждам никаква необходимост от това.

Та така. Затова винаги съм с резерви и страхове, когато видя, как някой решава да моделира клуба според собствените си разбирания и визия за това как би трябвало да изглежда, какви хора трябва да влизат и какви не, какви теми трябва да се обсъждат и какви не - изобщо поставянето в рамки и опитите за даване на наклон не са ми по вкуса. Дори и подозрението за подобни намерения ме стряска.
Разбира се, може да греша или да не съм те разбрала правилно, затова така упорито искам дообясняване на мотивите за настоящите ти желания и настроения.

П.С Ако си се разправял с рутери и с мрежи би трябвало да знаеш неписаното правило - Когато нещо върви добре, не го разбутвай


Дори и с намерението да го подобриш.

Поздрави иначе! И наистина бих искала да узная мотивите ти.

Редактирано от Florinda на 27.02.10 20:26.



Тема До Florindaнови [re: Florinda]  
Автор mindseeker (неоткриваем)
Публикувано27.02.10 20:19



Тоя клуб дето изчезнал в сайта на АБВ ли беше?



Тема Re: До Florindaнови [re: mindseeker]  
Автор Florinda (непознаваема)
Публикувано27.02.10 20:29



Да, точно същия



Малко преди да го затворят, мисля че успях да пусна един линк към тукашния форум и може някой да е успял да го види и да е дошъл насам. Нямам представа.

Защото на хората им взеха мястото тогава, а си споделяха мирно и кротко преди това, абе тъпа работа се получи.

Редактирано от Florinda на 27.02.10 20:49.



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: Florinda]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано28.02.10 05:56



Преди няколко години станах свидетел, как един подобен клуб, в един друг сайт, (за момента няма да го казвам кой е, но е един от най-посещаваните) просто изчезна в небитието и се невидя.
Започна се по абсолютно същия начин - дойде една патка, която беше с разъжденията на АЗ, как имало теми с рекламии на наркотици, как не трябвало хората да си разправят за усещанията и опита си с наркотиците, а трябвало да стане един вид нещо като "Майки срещу дрогата" - такава визия имаше девойката, за да подобри нещата в клуба. В последстиве въпросната юзерка успя да заеме мястото на модереаторката и стана тя модератор, разгони постепенно пишещите до момента, а нови с като нейните разсъждения така и не се появиха, дори наизтри и старите теми, които считаше за вредни. Опита се да направи от клуба едно стерилно място, не се получи - в последствие лобира пред админа как такъв клуб е вредно и изобщо не трябва да има. И така - този клуб вече и из архивите не може да се открие


..................................

Значи, уверявам те, че в Дир-а това ще се случи много трудно, докато админ е Киро. Трудно е да го накараш да открие нов клуб, но да закрие стар - абсурд.
Освен това, ако Неразбрана позволи, ние сами ще си изберем неин помощник, после нашият избор тя ще представи на Киро и той от своя страна ще прецени дали да даде модераторски права или не. За случая, за който ти говориш, тая патка-пишман-модераторка, вярвам, че не е била избрана чрез избори, а е била назначена. Но дори и това да стане тук, т.е. Киро да назначи служебен модератор, то той ще бъде нещо от рода на Неразбрана, т.е толерантен.

Но Неразбрана е страшно готина, няма как да имам забележки към нея и към работата й

..................................

Едва ли има някой оттук, който да мисли различно. Обаче Неразбрана е мод на още 3 клуба, освен това е майка, котката й пишка често, освен това работи някъде, където може би няма достъп до компютър или пък време да поглежда по-често тук. И аз искам тя да е вовеки модератор тук, но бих желал и да има помощник. Ако тя не възразява. И ако Киро не възрази на свой ред.

И наистина бих искала да узная мотивите ти.

...................................

Мисля, че мотивите си ги изказах още в първия пост. И ти обоснова своите притеснения, за което съм ти благодарен. Но да повторя още един път - тролските атаки, особено организизраните, могат да отровят всеки клуб за дни напред. Помниш ли с какво облечение въздъхнаха всички, когато ЛюбоПенев и футболната му агитка бяха изритани оттук. Помниш ли? Сега се вихрят в Българи зад граница и модераторката организира избори за втори мод, понеже не смогвала сама. Но това там е много по-активен клуб...

Напротив, ние сами доста добре, по един съвсем естествен начин се справяме и с тролове и с недоброжелатели. Не разбирам какъв ти е точно мотива да искаш насилствени мерки за контрол, не виждам никаква необходимост от това.

.............................

Тук вече става въпрос за различни житейски философии - моята и твоята. Аз считам, че дразнителят трябва да бъде спрян още преди да се е развихрил, преди да е излял отровата си върху някой клубар. Това, което ти го разбираш под контрол, го иска тролът "Аz" - това да не било клуб за наркотиците, а за наркозависимите и незнамсикво. Ако той стане модератор, тогава страховете ти ще са напълно оправдани, защото това ще е краят на тоя клуб. Обаче той или такива като него никога няма да станат модератори тук, защото ние няма никога да ги изберем



Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: psyromantic]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано28.02.10 06:04



Аз съм "За" АRIZE!!

...........................

Благодаря ти Пси, но ще трябва да изчакаме Неразбрана да каже какво мисли и чак тогава да пристъпим към конкретни никове и номинации.



И все пак, мисля си, че аз не съм много удачен избор, щото не съм много наясно с "бита и душевността" на наркозависимия, небидейки такъв.

Но ти... Ти си перфектната кандидатура. Минала си целия път от-до и си компромисна фигура.

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: До Florindaнови [re: mindseeker]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано28.02.10 06:06



Не каза ти какво мислиш по въпроса?


Или изчакваш стратегически?

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: Tepпcиxopa]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано28.02.10 06:09



Шалоу ако имаш готовност, аз те подкрепям също, в случай че е необходим втори модератор.

......................................

Благодаря, Терпсихора!

Но нека изчакаме модераторката да вземе отношение и тогава вече да обсъждаме конкретни имена. Такъв е редът в Дир-а.



Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: ARlZE]  
Автор klerfe1 ()
Публикувано28.02.10 09:16



виждам една "Koпpинa_И_Xлopoфopм". Не е ли модератор.



Тема Re: НЕРАЗБРАНКЕ,нови [re: klerfe1]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано28.02.10 09:58



виждам една "Koпpинa_И_Xлopoфopм". Не е ли модератор

....................................

Мисля, че от много време не е модератор.
Неразбрана ще каже, но мисля, че съм прав.

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.