Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:58 02.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 01:05



Извиняваите за предишният спам-но скоро не бях влизал в дира и незнаех че се попълва и кода.
Ситуацията в която попшадам ме накара да вляза и да почета от това което е написано тук и осъзнах че ще срещтна по голямо разбиране отколкото от лекуващият ме.
прочетох доста от архива на зад и засякох случаи почти като моя и за това реших да се консултирам с вас.
Не съм бил и не съм зажисим а и дори не съм употребявал никакви наркотици и за това съм много на ЖИЕ С ТЕМАТА.
Ситуацията ми е трагико-комична и съм сигурен че доста хора ще попаднат в нея според новият закон на кат за тестовете по пътя.
Няма проблем да отгожарям на по подробни въпроси с цел доизясняване на ситуацията ,но за сега в резюме ще кажа че изпаднах в депресия от което се отключи невроза а от там и фобии-то всичко си е скачено.
На ясно сте виждам ,че нежрозите и фобиите са стотици жидове ,разбирате че ги лекуват по различни начини съответно като различна поносимост на лекарствата-при всеки организъм-съответното поносимо лекарство и то на идиотския принцип-проба грешка-много точно са го обяснили в постингите си някои от вас как навсеки различно му деиства -шока за мен е че това невролозите и психиатрите си го имат за "добро утро"а и не им пука че някои може да загази много лошо само от едно хапче от погре;но по поносимост лекарство-вие точно сте ги обрисували тия специалисти- и макар човека които ми предписва лечението да ми е личен приятел ,тези хора си имат професионално изкривяване ,доза непукизъм нетърпимост към инакомислещите и питащите,интересуващтите се,което според мен си е от егото им.
На кратко на мен ми пасна Диазепама но след доста проби и що годе малки грешки с изклиучение на една-лексотана.
Ами имам познати с депресия или някакви нервни растроиства-те си хрупат лексотана като бонбонки и не го усещат-млади ,пенсионери,по здражи или по болни-аз като сложих едно хапче и едвам оцелях ,добре че не бях сам вечерта-като ме залепи заспалнята някакъв 'ВАЛЯК'и немога да се вдигна а потъваш някъде гадно ,някакви гадни халюцинации-как ги понасят тия хора тия лексотани...добре че приятелката ми беше до мен макар че се изплаши ,защото съм в съзнание ,обаче някои ми беше залепил гръбнака за матрака и едва ме вдигна и цяла нощт се заливах с вода докато се свестя-абе приятел лекаря ама ако ми беше пред очите след като се свестих...........
Та това за различната поносимост е много вярно.
Конкретно-отключих невроза и то с тревожно растроиство и пристъпи на паника но само когато нещо ги провокира.Освен това -клаустрофобия-страх от затворени пространства ,дразня се от места кадето има много навалица и ги избягвам,асансиора.Но пък в автомобил когато шофирам се чувствам по добре ,отпускащо,релаксирам ,дори по сигурно.Добър и уравновесен шофиор съм и не ме палят наглите колеги на пътя.
Състоянието ми се мени в зависимост от настроението или заобикалящата ме деиствителност-ката примерно когато нямам тревожност-непия хапчета(тия по 10 мг),когато нещо ме провокира и ми се наложи да пия-започвам с малко-половин хапче и ако не ме отпуска-още половинка или цяло и половинка(15 мг)
На практика -получавам стягане в гръдната област и дишам тежко и имам чувството че се задушавам или че ще колабирам или ще умра-не съм колабирал все пак никога.Но хапчето помага след 20-30,40 мин-става ми леко ,дишането се нормализира и ми е нормално-все едно че е нямало нищо.
Но когато понякога се случи пристъп на паника -ако не е ампула-лошо-само ампулата ме нормализира за 5-10 мин-пия я с чаша вода но когато е нямало вода наоколо и съм я смучел.немога да патувам в градски транспорт-и се налага да си върша работа изцяло с колата-незнам как е при другите -на мен след хапче или ампула-освен да ми олеква дишането и да изчезва пристъпа-нито ми се жие свят,нито да съм замаян,напълно адекватен съм.
Обаче какво правят тия като мен с какви ли не такива депресии и неврози по пътя като ги спрат сега след 1 март-тест за наркотици и какво?Иди му разправяи че нямаш сестра.не съм наблюдавал колко и дали ми се разширяват зениците ,нито знам на практика колко е диаметъра им в нормално състояние и колко се счита че е ненормално-четох за някакви капки за събиране на зениците.Четох и че всеки наркотик или транквилант и т.н-след определено време и след определено пиене на млако или какви там течности-недава резултат на теста.От вас разбирам и че имало в аптеката някакви тест ленти или незнам които показват ,което също е добре да знам.Учудиме дори когато срещнах мнение на някого от вас че освен че минавал с метадон през контролата на летището .не било проблем и за дизепама-жъобще даите съвет на невежия как да нестана за смях на пътя с кат -ако се е наложило да пия диазепам и да карам ,дали отчита диазепама и ако да ,с какво да го изхвърля колкото може по бързо.Иначе ,никакви други лекарства непия ,нито алкохол ,нито пуша и до депресията живеех здравословно.Предварително ви благодаря-надявам се че и аз мога да ви бъда полезен един ден.



Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: Ивaн]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано20.02.10 02:02



здравей..
прочети ето тази статия: http://radiomilena.com/news/?p=2990
обяснено е по-подробно за тестовете на КАТ - те ще се правят със специализирани дрегери и ще 'хващат', явно основните според тях ПАВ /психо активни в-ва/ - амфетамини, метаамфетамини, опиати, кокаин, техните метаболити, бензодиазепин и канабиноиди.. и освен това тепърва ще се провеждат обучителните курсове на КАТ за работа с тези уреди и въобще с методологията на нововъведенията, такаче поне още месец ще се забавят с реалното им приложение в практиката..

сега, както е и с тези, които са на метадонови програми и получават метадон за вкъщи и съответно, за да имат право да държат в себе си и в домовете си метадон, без да подлежат на законова санкция, им се издават от програмите специални карти, които удостоверяват това, че са зависими и са на лечение с метадон в еди коя си клиника/програма;, така и ти ще трябва да носиш със себе си зелната/жълта/или каквато е там/ рецепта със себе си + личната си карта, за да можеш да докажеш, че си взел лекарството, което ти е предписано от лекар, което доказваш със съответен документ - рецептата...

мое мнение е, че за всемирно спокойствие няма нужда директно още със спирането да им обясняваш на КАТаджийте, че пиеш диазепам, защото те са особено не-умни и не разбират много как се постъпва в подобни ситуации и като нищо ще те забавят/задържат/конфронтират/проверяват/заяждат с цел изясняване на процесуалните стъпки, които трябва да се предприемат в случая, и всичко това от чисто невежество, което е масово срещано при тях...

въпреки всичко това, което написах, би трябвало да се направи една справка със съответните наредби и допълнения в закона..

лека нощ засега

Sabbath Bloody Sabbath

Редактирано от endish на 20.02.10 02:22.



Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: endish]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 02:31



Благодаря Endish-не съм прочел статията защото много мило от твоястрана,но какво е 1 месец ,то аз докато навляза в тия неща и то ще си мине месеца и ще стават смешки по пътя-ситуацията трябва да реша радикално и сигурно,а няма как да спра да си върша работа с колата.



Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: Ивaн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 03:03



Еndish-извиняваи но не съм прочел целият ти постинг-ами много си права-точно си го казала.при положение че имам близки в тия среди,съм имал нелепи случки с такива и предпочитам да си имам вземане даване -само когато те опрат до мен.
А знаесх ли точно кога са го приели закона и в кои брои на държавен вестник е обнародван за да се провери подробностите ,макар от логична гледна точка -помисли-ако закона криминализира деянието,какъв е смисъла че ти доказваш с рецепта ,или документ не е проблем да взема от лекаря ,че взимам лекарствата по лечение-закона ако ти казва че нямаш право да шофираш ,ако си взел такива лекарства,штом си го нарушил,няма значение дали законно или незаконно пиеш тия неща.Е,вече ако има и там някаква граница допустима-е друго .
Но виж то сега се получава същата идиотштина и с алкохола-в деня в които публикуваха статия в дира че наказват за над 0-промила-нали има коментари и хората много аргументирано се възмущаваха,защото метаболизма на всеки е различен -и да не пиеш ,е вярно че пък ако имаш заболяване на стомаха(наи честото -запек)храните се застояват,ферментират (плодове и тн,боза.....)и хоп спират го и му отчита малко но колкото да му вземат книжката-напълно реално.А колко пушачи с лош метаболизъм или само от кафе -ще има случаи които ще им одчете и иди доказваи-то ти стига само разкарването по кръвни проби и простотии.



Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: Ивaн]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано20.02.10 09:29



Иване, проблемът, който повдигаш, е сериозен.

Ти казваш, че си уравновесен шофьор, след като си взел лекарството. Ами ако някой път нямаш диазепам, можеш ли да шофираш нормално? Все пак колата е "затворено пространство". Но пък сигурно дългогодишния ти стаж като шофьор те прави сигурен и спокоен зад волана. Обаче нямал ли си случаи диазепама да ти забавя рефлексите, да те успива? Това е много опасно, когато караш. Ти сигурно от доста време си на диазепам и оранизмът ти е развил толеранс... Факт е обаче, че е по-добре да си леко успан в колата, отколкото да те тресне някоя паник-атака. Ако трябва да се избира между двете състояния, де.

И това ме навежда на въпроса - тези атаки, да ги наречем, внезапно ли идват и си отиват? Има ли симптом, който да ти подсказва, че се задава атака? Или всичко зависи от условията, в които се намираш физически - тълпи, асансьор и т.н.?

И друго - сигурно вече си сериозно закачен за диазепама. Известно, че абстиненцията при диазепини е най-лошата и продължителната. Изпитвал ли и я? Какво ще се случи ако останеш два-три дни без лекарство?

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: ARlZE]  
Автор endish (изпусната)
Публикувано20.02.10 12:35



така, аз си направих една бърза консултация с другия юрист в семейството хахах със значително по-голям опит от моя ..
всичко, което ти написах е все още актуално с някои допълнения от съществено значение:

все още няма практика с новия закон и за съжаление това ще доведе до много затлачени и неприятни ситуации до създаването на такава.. даже един вид това е още един прекрасен момент, благоприядстващ корупцията в КАТ.. но на базата на досегашния опит нещата за теб Иване, няма да са много приятни и в никакъв случай лесни..
като цяло ако те спрат и ти направят проверка, която отчете наличие на диазепам, най-вероятно ти ще бъдеш задължен да отидеш и да дадеш кръвна проба, която трябва да отчете каква е концентрацията на Диазепам в кръвта ти и дали това количество съответства на предписаното ти от лекар.. после най-вероятно ще се насрочи експертиза, която да определи дали с такова количество в кръвта си в състояние да управляваш автомобил безопасно.. не знам какво пише на листовката на Диазепам - дали може да се управлява превозно средство след употребата му - ако не може лошо за теб, ако може - пак ще трябва да минеш гореописаните стъпки... аа и оставаш без книжка в този период на доизясняване на нещата - нямаш право да шофираш..

и тук стигаме до момента, в който избягваш въобще да обсъждаш подобни неща с КАТаджийте и дажр бих те посъветвала да им даваш по 20лв ако се стигне до дрегера и след него, защото ядовете и глупостите след това ще ти струват много повече пари, време и нерви!

поздрави

Sabbath Bloody Sabbath

Редактирано от endish на 20.02.10 12:35.



Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: endish]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано20.02.10 16:42



Масово хора на по 50 - 55 години пият какво ли не за нервите си - ревотрил, ксенакс...
Да, това ще е нова златна мина за КАТ.

Войната не решава кой е по-добрият, а само кой оцелява.
Бъртранд Ръсел


Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: ARlZE]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано20.02.10 17:29



Да, това ще е нова златна мина за КАТ.

И нова дебилна реформа за гражданите.

Попринцип с диазепама е хубаво да се внимава при шофиране. Особенно
ако си го почнал преди 2 дни или го взимаш венозно, при което е по-добре
да се качиш на колата чак след няколко часа, като си влязъл в релси.




Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помог [re: Tepпcиxopa]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 22:22



Благодаря на тези които взеха отношение,макар да ме очудва че толкова малко хора си дават мнението при положение че сте наясно (или повечето от вас ) с основният ми въпрос към вас.Преценил съм правилно че сте добронамерени и искате да помогнете ,но примерно постинга на Arize-в него се усеща много предубеденост,вменяване,с привкус на упрек-а като цяло да неговорим че съм отговорил изчерпателно на основните ви въпроси и догатки(с изклиучение на 2),и само endish,си личи че це чела внимателно какво съм обяснил ,за това и от правна гледна точка е напълно изчерпателна и аргументирана ,макар и това да не е в моя полза и в унисон с основното ми запитване.
Добре ще го обясня пак -АЗ НЕВЗЕМАМ И НИКОГА НЕ СЪМ ВЗЕМАЛ НАРКОТИЦИ,дори немога да ги разпознавам,в началото на"демокрацията "когато още влизах от време на време в заведения много хора свободно са си пушели трева и там каквото и да е и моите приятели още с влизането ми се подхилваха и си шушукаха че вътре си мирише на тия нешта а аз и не ги различавам и си мислех че са си нормални цигари и т.н.
През живота си съм познавал лично само един мои близък за когото всички са знаели от компанията че се друса,само аз не.Но се случи веднъж когато ми беше на гости-докато аз бях в другата стая тои си вързал гуменото маркучле и тъкмо си беше бил нещо-когато влязох тои вече се унасяше-друг сигурно би се изплашил но на мен ми е минало какво ли не през главата,на два пъти съм спасявал живота на епилептици.Когато тоя мои близък се събуди-и го попитах защо го прави тои ми отговори че го е започнал за да се надува пред съученичките си.След време тои се ожени за австриика и замина там.
Това е моят досег с тая материя и съм напълно на ВИЕ с нея.
Обясних в първият си постинг ч дори никога не съм пил и ли пушил ,бях спортист дълго време и до депресията живеех здравословно.
Аз съм един обикновен човек ,на когото се случи да попадне в депресия и тъи като има стотици видове-обясних в коя попаднах аз .
Arize-това че не съм в час с материята ,обаче незначи че немога да преценя дали съм пристрастен към диазепама-прочети ми пак първият постинг и там са отговорите на въпросите ти освен пропуска ми да поясня че го взимам от 1 година,и другото което съм пропуснал е че не ми се налага да взимам когато карам-но то се подразбира от обяснението ми че клаустрофобията ми неважи за автомобила(странно но факт)-напротив ,подчертах че в него се чуствам наи сигурно ,релаксирам и се успокоявам като шофирам-така както някои като му писне ходи на риба и тн и това го успокоява.
Терпсихора-за какви спринцовки говориш?-та до депресиятааз 20 г не знам каде се намира лекарски кабинет,единствено съм влизал в болница за да ми снимат някоя травма на костната система.
Обяснил съм че дори непия хапчета диазепам редовно а че когато много рядко получа реактивен пристъп-непомага защото на мен ми задеиства едва след 30-40 минута а ампулата я чупя и пия с чаша вода а ако се случи наблизо да няма каквато и да е течност-поемам в устата и смуча бавно заштото горчи та чак люти.Освен това обясних че хапчетата ги пия само тогава когато почувствал бавно да започвам да се задушавам(това стягане в гърдите0Т.Е-ДА-РАЗБИРА СЕ чЕ имам индикации за проблема и даже не се хвърлям веднага на цяло хапче ,защото понякога ми минава само с половинка(5 мг).А за пристъпа-да и преди него имам индикации и съм наясно че е това и тогава чупя ампула и я пия,но на път с колата не ми се случва никога.И след като разказах и как понасям хапчето и ампулата(защото всеки има различна поносимост)-след като го взема-тия симптоми изчезват все едно ги е нямало(треперене на краиниците-когато е пристъпа,наи вече стягане в сърдечната област и учестено дишане защото чувствам трудност.След като го пия и ми мине-няма никаква сънливост,отпадналост,световъртеж,гадене -никакви аномалии,напълно адекватен и с нормални реакции.



Тема Re: Моля за мнение и съвет ,всеки които желае да помогнови [re: Ивaн]  
АвторИвaн (Нерегистриран)
Публикувано20.02.10 22:52



Аrize-едно от нещата което съм учил е психология,за другите може би друг път и на меил или по скаипа,но статистиката е че в света всеки трети е с някаква депресия-аз пък твърдя че всеки един е с някаква степен на депресия-въпроса е от какво е породена (причината) и в какво се изразява.При мен съм убеден че някъде чашата е преляла и че е на подсъзнателно ниво и че има доста доза самовнушение-в начина ти на задаване на въпроси има голяма доза риторика и елемент на внушаване ,вменяване-нешто което правят лекарите преди да са те изслушали-въобште да изслушаша някого е искуство.
Аз не съм на 20 г ,но не ми дават повечеа съм на 40 г,не съм наясно с вашата материя и не се срамувам да питам когато незнам,незнам как да манипулирам кат тестовете,незнам като онази ваша колежка която произвежда тестове които винаги да са отрицателни,незнам и след колко време се изчиства от самосебе си диазепама или там както четох ваши постинги за много течности и мляко,незнаех дори че има свободно тестери в аптеката (знам че се продават свободно в нета дрегери за алкохол и не са скъпи за разлика от тестовете),но мога само от една твоя капка урина върху езика си ,да ти кажа кои органи са ти заболели и от там диагнозите и как да ги излекуваш без никакви медикаменти-но това дали ще ги излекуваш независи от моите знания или желание а от твоето желание да ги излекуваш,мога дати кажа в какво състояние са ти основните 4 органа само от твоя снимка в достатъчно едър план на лицето до шията ,но няма смисъл защото от там нататък всичко зависи само от теб.
Няма нелечима диагноза-има нелечим пациент.
Дано не съм изписал напразно тия тонове и за това за да си бъдем полезни,ако желаете ми отговорете конкретно ,в прав текст и само на въпросите:
-Колко време диазепама се изчиства сам или с нещо -по възможност не други лекарства,наи малкото не е за препоръчване смесването на лекарства?
-Тия тестери в аптеката колко струват ,колко пъти се ползват ,има ли свободно на пазара с нормална цена дрегер които показва конкретно диазепама(защото то е ясно че ще е по евтино многократното ползване от еднократни тестери)
-И в какви граници се приема за нормално разширени зеници
Благодаря предварително на всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.