Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:07 17.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Херото или хората, размисли и страстинови  
Автор Etnesba (непознат )
Публикувано06.01.10 18:41



Добре де , явно имам някакви остатъци на разум .защото знам че трябва да спра. Ама като не друсам и зациклям вкъщи, минават ми кризите за 5-6-7-8 дена и после кво????????
1) Работа - ами хубава работа, ама като се върна назад във времето,вийдам че почнах да друсам само защото мисълта за "working 9 to 5 middle class" ,заспиването в 10 пред телевизора , жененето и децата ме отвращаваха. Та как сега кажете ми , това което ме подтикна да се доргирам да ми е стимул? Много ми се иска да разбера какво му е якото на тоя живот. Ми аз така като се замисля по добре да си друсам ебаси :(
2) Учене - ама вече се изучих, гимназия,университет,втори университет незнам си кви курсове и всичко това само за да си намера РАБОТА (за работата упоменах вече по-горе)
3) Да се запиша в благотворителна организация - всичко това добре, ама нали трябва да се яде, а пари откъде? Тук сериозно , искам да попитам дали някой има информация за благотворителни организации (помощ на деца, помощ в Африка и тн) , които в замяна на това че се трудиш и помагаш да ти осигуряват покрив и храна? Търсих много в интернет предимно за чужбина но там за да участваш трябва да си платиш и то не малка сума :(( Навита съм и за някоя планина в България, нещо хижа, еко ферма , дайте инфо моля!
4)Дайте ми вие идеи за четири :)

Съжалявам,че ще прозвуча грубо, ама верно не виждам никъв смисъл да не се друсам и да съм един свеж,работещ,плащащ (незнам как се пише тази дума,мамка му) данъци и осигуровки, ЩАСТЛИВ при това , млад човек в България или където и да било? Та аз успявам да излезна навън само ако съм яко направена. На чисто не искам и носа си да покажа навън да ги гледам тия сърдити лелки и да се блъскам по трамвая (кой знае какви животински грипове пък ще хвана оттам). За хората по клубовете да не говора, ебаси злетата, некви имитации на ъдърграунд. Ъндърграунда отдавна е мъртъв. И пънка и той е мъртъв. Всичко е мейнстрийм. Хората се измерват с пари и коли, жените са курви , а мужете тъпи мачовци. Повръща ми се от всички !!!! По-добре да си седя затворена в квартирата и да псувам хората отвън, те и без това отдавна са мъртви, може би малко повече и от мен :)

Това е ,
благодаря за вниманието!



Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: Etnesba]  
Автор kъш (член)
Публикувано06.01.10 19:50



Какво да ти кажа, ние в нас сме със същите разсъждения. Отговор нямам.. просто да ти кажа, че има и други в такава ситуация или подобна. Единственото за което мога да се сетя е да не си много зависима, за да може да се наслаждаваш на някои неща като свободата да заминеш където и когато искаш. Да можеш да използваш дроги така че да изпитваш повече кеф и т.н. Само затова..

Съжалявам че нямам нещо смислено да кажа, ама това е. Хората са ми скучни и тъпи, но трябва да се комуникира с тях- другите неща нямат голямо значение.

Редактирано от kъш на 06.01.10 19:51.



Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: Etnesba]  
Автор бял зaek (۞)
Публикувано06.01.10 19:54



така начи от една страна те разбирам много добре що се отнася до отвращението от хората и от това що е разбиране за "нормален живот" -ходиш на работа после вкъщи чат-пат на клубче на ресторант и така минават дните.-
но от друга страна ти ся си млада не те знам отде намираш пари може би майка ти и баща ти ти дават и ако е така както предполагам -знаеш че това е временно положение цял живот няма как да продължи.говоря за тва че в един шибан момент просто ще си принудена да излезнеш и да търсиш пари чрез няква работа.и да се сблъскаш очи в очи със света трамваите и лелките.тва исках да ти кажа
съчувствия искрени и аз мраза действителността която ни заобиКАЛЯ (не друсам -но това не ми пречи да те разбера поне отчасти)



Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: kъш]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано06.01.10 20:36



Просто наркотиците много са ти разбъзикали химията в тялото и затова си се депресирала. В момента всичко, което виждаш и възприемаш минава през призмата на дисбалансирания ти мозък и затова изглежда грозно, противно и отчайващо.

Когато вземеш някаква дрога, тя ти издумква веществата, отговарящи за доброто настроение, емпатията, удоволствието и т.н. и после трябва доста време за да се възстанови баланса на тези вещества в тялото.

Ако спреш всичко за дълго време мозъкът ти ще се саморегулира лека-полека и нивата на невротрансмитерите, които в момента са ниски ще се вдигнат и ще започнеш да виждаш света по съвсем различен начин. Ти в момента виждаш само лошата страна на всичко, но когато (ако) се нормализираш ще започнеш да обичаш разходките с трамвая. Намръщените бабички, които виждаш в момента, тогава няма да имат никакво значение и ще започнеш да виждаш само красивите хора.

Тогава ще разбереш кое му е якото на нормалния, балансиран живот и като се сетиш в какво състояние си се намирала преди ще се ужасяваш много повече, отколкото сега те ужасява "оня" живот.

------------------------------------------



Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: Etnesba]  
Автор klerfe1 ()
Публикувано06.01.10 20:46



Абе,по-принцип си права,ама като станеш на 40 и осъзнаеш,че почти целият ти живот е минал друсайки се и разни други щуротии покрай дрогата и винаги си бил от лошите (бе не много лошите,ама все пак...) и почваш да искаш работа от 9 до 5,семейство и все такива неща.И вече не ти се ходи по купони и си уморен от забавления.........Абе такива работи. И ако можеш да се дръпнеш - добре,ама ако безвъвратно си затънал???



Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: The giver and the ta]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано06.01.10 20:52



До тук най-реалното мнение, с което съм абсолютно съгласна. Вслушай се и разбери, че монетата има винаги две страни.
Иначе бих предположила, че главният заподозрян е отвратителният сезон, който лично на мен много подтискащо ми влияе. В случай, че не си на слънчеви батери като мен погледни мнението отгоре и пак се замисли!
Поздрави





Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: The giver and the ta]  
Автор kъш (член)
Публикувано06.01.10 22:48



На мен какво ми е разбъркало химията в главата, че се чувствам като нея, при положение че не взимам нищо редовно (меко казано, защото консумацията ми е на високосна година)? Просто си има хора и хора и това е..



Тема Re: Херото или хората, размисли и страсти [re: klerfe1]  
Автор kъш (член)
Публикувано06.01.10 22:50



А ако осъзнаеш че ти е минал пред телевизора, в задръстванията, работейки работа която ти е скучна да речем? Какво се прави тогава? Продрусваш се?



Не сериозно.. нито едното е избор, нито другото според мен.



Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: Etnesba]  
Автор bhdz (.)(.)
Публикувано07.01.10 09:14



Ако човек не си намери начин да си разнообразява живота сам, никой друг няма да го стори вместо него.
Мини на по лека дрога (например трева), намери си хоби и работа, учи това което са ти преподавали в университета (надявам се, че си "влезнала" там не само заради "работата", все нещо интересно си намерила в специалността), ходи на планина и море, запознай се с нови хора...
Защото ако се замислиш, какво друго има (досъпно) на този свят? Дори и хероина, като го вземеш, все нещо правиш нали? Я приятели, я заведенийце... все нещо! (предполагам, защото не съм взимал никога хероин и не знам какво ти се прави след като вземеш)

Смени дрогата! Примерно вземи си екстракт салвия и някой да те пази и ето ти нови изживявания


Най вероятно е точно депресията която те хваща точно по това време, както казаха по горе. Ако си решила да спираш, може би това време не е най удачното. Затова изчакай, пролетта спри хероина, избий си кризите и имаш цяяяло готино и топло лято да му се наслаждаваш!

Както и да е... Успех!

---
Боговете се хранят с вяра, а вярващите с надежди.

Тема Re: Херото или хората, размисли и страстинови [re: kъш]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано07.01.10 11:12



В отговор на:

Просто си има хора и хора и това е..



Искаш да кажеш, че има щастливи хора и такива, които не могат да бъдат щастливи никога ли?

Ти явно си много черноглед и сам се депресираш. Трябва да положиш малко усилие и да започнеш да мислиш оптимистично, то ако по цял ден се оплакваш и си внушаваш колко е зле положението е нормално да се депресираш.

------------------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.