Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:46 26.04.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Относно LSD  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано30.06.08 10:57



Здрасти,
трябва ми малко инфо за flashback-овете, предизвикани от LSD. Задължително ли се проявяват след употребата, или е по-скоро рядкост?

Аз принципно съм спокоен, и психически стабилен, никога не изпадам в депресии, и подобни глупости. Предполагам, че тези неща имат значение за появата на flashback-ове...

Никога не съм имал лош трип, даже и халюси почти никога нямам.

...Ха-ха, само от тревата се филмирам.

Ония ден пуших, на един купон, и си мислех, че съм в средновековието. А, то всъщност едни пияници ме набутаха в банята, и ме намокриха целия.

Ако някой може да ми помогне за LSD-то да пише, моля!

-------------------------------



Тема Re: Относно LSD [re: The giver and the ta]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано30.06.08 11:03



По-скоро е рядкост....


а и аз лично не бих ги определила като нещо лошо....

Не ми казвай, че си си намерил от някъде ЛСД....

Щото беше поизчезнало бая години и се намираше трудно....

Едни приятелчета друсаха миналото лято всъщност, но щото някой беше донесъл от чужбина разтвор, с които си правеха картончета.... аз за съжаление бях на друго място това време и пропуснах....и още ме е яд...


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 30.06.08 11:05.



Тема Re: Относно LSD [re: Amme]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано30.06.08 11:18



Не са нещо лошо?



Аз си го представям, че години след употребата влизам в кухнята, и виждам някакво огромно уродливо чудовище.

Това не е хубаво!

-------------------------------



Тема Re: Относно LSD [re: The giver and the ta]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано30.06.08 11:26



Не са това....

То и по време на самият трип едва ли ще видиш уродливо чудовище, пък камо ли като flashback...



И не чак след години...


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 30.06.08 11:27.



Тема Re: Относно LSD [re: The giver and the ta]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано30.06.08 11:31



Всъщност пробвал ли си ЛСД... или гъби....
щото усещанията са сходни....

щото не става въпрос че виждаш някакви измислени и несъществуващи неща, не се случва това....просто всичко се променя, целият свят и ти, не може да се обясни с думи какво става, или поне аз не мога - но така наречените халюцинации не се изразяват в това да виждаш чудовища или измислени работи, които ги няма....просто не са това....като пробваш - ще видиш...




La Hija de La Noche

Тема Re: Относно LSD [re: Amme]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано30.06.08 12:11



LSD не съм опитвал, защото ме притесняват flashback-овете.

Опитвал съм DXM, хапчета за паркинсон.

Трева, имаше и още неща, ама сега немога да се сетя. Имам в предвид, това са нещата, които са ми променяли начина на възприемане, на околния свят. Иначе, съм опитвал амфети, крек, слаби опияти, хапчета разни, и т.н.

Знам го това променяне на света, което имаш в предвид.

Аз просто си мислех, че LSD-то задължително те вкарва в ебати филма.

Понякога съм седял сам в нас през нощта, и малко съм се филмирал... рядко става така, обаче се замислих, че ако в такива моменти имам някакъв ярък flashback, ще е ужасно.

-------------------------------



Тема Re: Относно LSD [re: The giver and the ta]  
Автор Francuzoikata (envie de toi)
Публикувано30.06.08 12:40



Познавам човек,който след поход в планината и ядене на гъби още вижда елфи и джуджета...

Be mine...so be mine...


Тема Re: Относно LSD [re: The giver and the ta]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано30.06.08 13:07



Само за това ли не си опитвал?
Имам в предвид - имаш на идея как да си намериш и от къде, и само флаш ефектите те притесняват, така ли?



На базата на това, което казваш че си пробвал, мисля, че не го знаеш това променяне на света... мисля, че имаш някаква идея, но не го знаеш - щото е съвсем различно, пълно, цялостно променяне, и няма нищо общо с другите променяния от амфети, опият, хапове....

Мисля си, че все някога ще се случи да пробваш, щото си любопитен за тези неща и тогава ще разбереш разликите, преди това няма как да си го представиш, защото нямаш база за сравнение, а и никой няма....

Верно е, че те вкарва в ебати филма едно такова много постепенно, незабележимо те вкарва...мисля си, че всеки в даден момент си мисли "абе що нищо не става, сигурно е изветряло или на мен не ми действа"... всеки си го милси, и аз съм си го мислила след всеки път, въпреки и да знам, че така става .... и по едно време се усещаш, че не знаеш къде се намираш, почваш да се плашиш за това как ще се върнеш, после се успокояваш, че трае само за известно време и така или иначе ще свърши и ще те изплюе отново обратно в реалността, която се е загубила напълно.... и като преодолееш това започваш да се успокояваш и да се наслаждаваш на миговете различност, които така или иначе ще отлетят скоро...и после така не ти се иска да свършва и толкова не ти се иска да се връщаш....

аз съм забелязала, че е най-добре да не се съпротивляваш, а да се оставиш то да те води, защото те отвежда до най-правилните места и състояния...

В един трип на ЛСД на морето за около 12-те или 14-те часа през които ни държа ЛСД-то успяхме да обиколим толкова места, за които иначе е нужна седмица и на всяко място седяхме сякаш с дни - така тотално изчезва понятието време, че си нямаш на идея просто, в тези мигове, в които те държи сякаш както казва псиромантик си "дошъл на себе си", сякаш си се върнал в детството - смееш се като дете, усещаш другите без дистанцията, която неминуемо с порастването човек поставя между себе си и другите, както е в детството... страхотно е, това са най-щастливите мигове, които човек може да си открадне....поне за мен винаги са били такива...сякаш нещо те води и ако му се довериш си в пълна безопасност, сякаш нещо се грижи за теб - това винаги съм го усещала много ясно....

Не знам какво става ако не се довериш и те обземат страхове - може би тогава се получава бад трип.... незнам, при мен никога не се е получавало така, нито при някой с който съм говорила и е имал опитност с гъби или ЛСД... затова все си мисля, че бад трипа е просто плашило с което ни плашат, но може и за някой да е било така, но просто аз не си го представям, как ще стане след като е толкова щастливо, страхотно, добро изживяване, че повече няма на къде.... но пък човешката психика е странно нещо и е възможно вместо добро при някой да излезнат страховете и злото наяве и тогава предполагам ще е ужасно - един безкраен ужас, защото времето няма значение....

...а при мен винаги е било едно безкрайно усещане за щастие, за лекота, за блаженство и радост - и повярвай ми това не бяха 12 часа, много по дълго трая онзи трип - по усещанията ми за време вътре в изживяването трябва да са били няколко седмици, така го усетих - нямаше как за тия 12 часа да сме обиколили почти цялото черноморие от север до юг и да сме били по толкова много време на толкова много различни места и плажове и скали и вирове, просто няма как, и до днес не ми го побира ума....

Най-добре е такива неща да се правят с приятели и задължително сред природата - няма значение на морето или в планината, само да не е в града, това е много важно за качеството на преживяването и за да може то да бъде максимално приятно и добро... веднъж направихме грешката да вземем в града, но понеже се доверихме то да ни води, в крайна сметка пак не беше лошо, защото отидохме в парка, но докато стигнем до там беше ужасно и плашещо - и хората и колите и сградите - всяват такъв ужас и страх - сякаш се усеща отрицателната енергия, която излъчват, беше ме страх дори да се приближа до сграда или затворено помещение си спомням... в такива моменти хората с които вземаш ги усещаш толкова близки, повече от семейство...хубаво е да си с близки хора.... а другите те плашат някак си....

както и да е - ако някога вземеш задължително иди в планината или на морето.....ако го вземеш на картон гледай да не минава много време и да го запазиш по някакъв начин докато стигнеш до мястото, защото е летливо веществото и много бързо може да изветрее, ако е на разтвор няма такива проблеми....ние нашите картончета ги запазихме тогава увити така че да не се намокрят, и в лед и това мисля помогна....

Междудругото има много и най-различни видове картони, аз съм пробвала около 5 разновидности и действително има разлки...и айде стига съм писла, че стана цял роман....


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 30.06.08 13:19.



Тема Re: Относно LSD [re: Francuzoikata]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано30.06.08 13:11



Това ми е много съмнително - аз съм била на десетки такива походи и такива работи няма....



Можеш ли да му дадеш линк към темата да сподели как и каво точно вижда...наистина ми е любопитно, защото трипа няма нищо общо с виждане на елфи или джуджета или кавито и да било фантасмагорични персонажи...

Че се променя реалността, променя се - но не нахлуват приказни герои в нея със сигурност...не в това се изразява промяната а в единението с Бога (може би), с цялото, с всичкото...във усилването на сетивата или изцяло различното възприятие, а не с виждането на небивалици...

Според мен послъгва, но нека сам си каже...


La Hija de La Noche

Редактирано от Amme на 30.06.08 13:14.



Тема Re: Относно LSD [re: Amme]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано30.06.08 13:55



Най-много ме притесняват flashback-овете, и на второ място лош трип. Мисълта, че мога да се повредя психически, или физически е едно от малкото неща, които могат да предизвикат страх в мен. Иначе LSD, преди една, две години, можех да взема по всяко време. От тогава доста неща се промениха, но и сега да реша, ще намеря... надявам се.

Амфетите и т.н, наистина пасти да ядат, аз такова нещо повече няма да пипна през живота си, но с DXM, беше различно. Тогава за пръв път усетих това, което неможе да се опише с думи... Различният начин, по-който протичат мислите в главата ми... не различните мисли, а различният начин...

Като се върна назад във времето, ме побиват тръпки, нервната ми система се превъзбужда. Тогава усетих тази близост, с приятелите, хармонията... беше идеална, ама направо... всякаш се преродих... като се сещам, ми се иска да напиша хиляди думи, но всъщност нямам какво да напиша.

След това, опитах някакъв опият Динон ли, какво беше, не помня ама ме вкара в оркестъра зад барабаните, тогава усетих спокойствието и красотата... Обаче самото изживяване беше фалшиво, и това никога не би ме задоволило.

-------------------------------




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.