Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:26 15.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Токсикомании и изродена, болна религиозност!  
Автор _maycal ()
Публикувано22.06.08 12:47



Ситуацията в Русия:





Тема Re: Токсикомании и изродена, болна религиозност!нови [re: _maycal]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 12:54



Само хвърлих бегъл поглед на статията.

Направо съм отвратен от тези сектантски тактики. Забелязвам че се прилагат все повече и повече - в комуни и други "рехабилитационни центрове".

За мене това си е промиване на мозък. Предпочитам да съм наркозависим.



Тема Re: Токсикомании и изродена, болна религиозност!нови [re: Xoxe]  
АвторДимo (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 15:06



Ами то не само в Русия е така.В България също го има и в Испания и в целия свят сигурно.Имам един познат,който беше на комуна в Испания и ми разправяше,че по цял ден четели библията,слушали религоизни радиа и гледали такива телевизии.И той ми разравяше това,че ти промиват мозъка.Мисля,че той беше в комуна на РЕТО там,но не съм мн сигурен.В комуната във Войводиново(до Пловдив) е същата работа,четат библията без спиране и после беседват-лошо няма всеки си знае,но и аз съм против това.Има много други религии и философии,които биха били много по-полезни,като например будизма и по-специално Дзен будизма,йога упражнения,учението на Лао Дзъ и на Ошо.И пак може да не са полезни-решението за всеки е различно.



Тема Re: Токсикомании и изродена, болна религиозност!нови [re: _maycal]  
Автор БГ_Hapkoмaнka_ (вечно спираща)
Публикувано22.06.08 16:57



Положението е такова не само в Русия а в повечето страни по света.Организации като РЕТО имат къщи почти навсякъде и престоят в тях е безплатен.Друг е въпроса,че по един или друг начин се изработва всичко.
Тези комуни са на религиозна основа и на принципа на изолацията. Забранени са всякакви лекарства,цигари,телевизия,радио вестници и всякакви неща от заобикалящия свят.Забранени са също разговори за наркотици и за жени,ако къщата е мъжка и за мъже ако къщата е женска.Какво им остава тогава?
Това,което им е разрешено и това,което правят е да се молят по няколко пъти на ден,да четат Библията и да посещават религиозни мероприятия и служби,в определените за това дни.Работят и по разни автомивки,магазини и др.,които от своя страна им заплащат в храна,дрехи и други неща,които са необходими за едно нормално съществуване.Малко или много,хората,които живеят там се научават да бъдат независими и да се грижат сами за себе си.Престоят в тези къщи е изцяло по собствено желание и никой не те държи насила.Момента,в който решиш да си тръгнеш,можеш да го направиш.
Също така никой не те кара насила да приемеш Бог и да се молиш,но е желателно.Някакси те гледат с по-друго око ако не го правиш и имаш по-малко привилегии от вярващите.
Според мен е хубаво,че има такива къщи,в които всеки е добре дошъл и където няма значение дали си богат или беден-никого не връщат.
А дали е ефективно лечението,което провеждат?Ами според мен това е доста спорен въпрос.Наистина има много момчета,които наистина се отказват от дрогата влизайки в комуната.Някои от тях решават да останат да живеят с години там и да помагат на новодошлите зависими,които имат нужда от помощ и подкрепа.Повечето от тях започват да вярват в Бог и това наистина е спасителната сламка,от която се нуждаят.Друг е въпросът,че според мен,те наистина заменят една зависимост с друга.Познавам хора,които са се превърнали във фанатици на тема религия,след престоя си в някои от тези къщи.
Разбира се,има и наркомани,които след дълъг период на изолация,в момента,в който излязат се връщат отново към наркотиците и затъват пак в л.....а.Има и такива,които даже не издържат и два дена там.Хората са различни и за всеки един има лечение,което е подходящо за него.ЗА едни това е комуната,за други това е метадоновите и субститоловите програми,пък някои могат да се откажат и сами,затваряйки се вкъщи с шепа хапчета.

За това аз не съм против и не осъждам нито едно от леченията.Това,което за един е ефикасно,за друг се превръща в поровал.За това е хубаво да има повече различни начини и всеки сам да преценява,кое е най-доброто за него!
Лек ден на всички и успех!





Тема Re: Токсикомании и изродена, болна религиозност!нови [re: БГ_Hapkoмaнka_]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано22.06.08 19:24



Не съм съгласен че тези организации са безплатни. Всъщност се заплаща доста скъпо - със душата си. И с разума си.

Не мисля и че те научават да живееш без зависимости. Оставаш зависим - от организацията. Което според мен по опасно и от наркотиците. Социално си зависим от тях - на това се базират всички секти. Още по-лошо - организацията както самата ти спомена те вдетинява - забрана на цигари, алкохол, ок. Забрана на телевизия ? На секс ? Че тука за възрастни хора ли говорим или за деца ? Как ще успеят да накарат някой зависим да води отговорен живот след като още в самата комуна го изолират от света ? А какво ще стане ако се отделят от средата на комуната - кой ще ги "пази от лошия свят" цял живот ?

Проблема е че се възползват от хора които са в слаба позиция. Винаги е по-лесно да зарибиш човек който е затънал до гуша в лайна.



Тема Re: Токсикомании и изродена, болна религиозност!нови [re: Xoxe]  
Автор БГ_Hapkoмaнka_ (вечно спираща)
Публикувано22.06.08 23:11



Явно не съм се изразила правилно,за което се извинявам.С това,че се учиш да живееш независим исках да кажа,че там започваш да полагаш грижи за себе си и заоколните.Също така работиш а доста от наркозависимите,точно заради ранната възраст,на която са започнали да се заниамват с глупости,никога не са работили.Разбира се има и изключения.Приятеля ми например,точно в такава комуна в Испания се научи да лепи теракот,което доста му помага сега.
В поста си написах също,че там престоят е безплатен от финансова гледна точка,но написах и също,че друг е въпроса,че си плащаш всичко по един или друг начин.Там плащаш с работа.Не съм съгласна,че това е секта.Това е въпрос на гледна точка.Никой не те кара на сила да повярваш в Бог и никой не те кара да се молиш. Доста хора са се оправили от зависимостта си към наркотиците именно,защото са повярвали,но наистина според мен това е една зависимост заменена с друга.Това също е индивидуално за всеки.За това и написах,че това,което е ефикасно за един на друг не помага изобщо.Със същия успех и връзването с белезници е помогнало на някои хора,както прочетох в една друга тема.Някои решават,че метадона е техния начин а пък трети предпочитат студена пуйка ...или защо не комуна.

Хубаво е да има разнообразие и всеки сам да избира начина,по който да се лекува.





Тема При православните мистични доктрина инови [re: Xoxe]  
Автор _maycal ()
Публикувано23.06.08 00:06



практика нещата са съвсем различни в сравнение с тези при ересите и при други изповедания! Ключов въпрос при православието е възможността за обожение на човека, т.е. пропиването му, преобразуването (на страстите ) му и изпълването му с Божествени енергии-проявени ,но несътворени, част от Бог, но не негова същност! Православно-християнската духовна наука и традиция детайлно е "разработила" този въпрос, възможност! Това го няма при никоя друга религия, неазвисимо дали става дума за християнска ерес или друго изповедание!





Тема Re: При православните мистични доктрина инови [re: _maycal]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 10:03



Е хайде да не се изсилваме. Всяка религия разказва как е единствената да проповядва "истинската вяра".

Както и да е, всеки има право да вярва в каквото си пожелае. И атеистите имат право да си останат атеисти - нали ?





Тема Re: Токсикомании и изродена, болна религиозност!нови [re: БГ_Hapkoмaнka_]  
АвторXoxe (Нерегистриран)
Публикувано23.06.08 13:34



Напълно правилно - всеки си избира. Но трябва да е добре информиран за това което избира (не знам каква част от хората които биват пратени в такива комуни са запознати с програмата им). Иначе избора не е изобор ами заблуда.

Не съм против комуните като цяло, напротив. Просто съм против използването на зависимостите от религиозни групировки (секти или институции) за да увеличат броя на привържениците на дадената религия/секта.

Според мен тези религиозни комуни не са просто направени от добри чувства. Целта им е да придърпат възможно най много хора. Разбира се, когато човек е в слаба позиция е много по-лесно да го зарибиш с нещо нерационално. И разбира се тези които минават от тама най често се връщат с крайно екстремиски виждания. Ако наистина бяха от добри чувства нямаше да те караш да се молиш - и четенето на библията нямаше да е в програмата.

Също така не мисля че ти остават много избор в тези комуни. Когато чета програмата им (еди колко си часа - молитва) се чудя дали имаш право да не се молиш ? И разбира се че ще се молиш - като сложиш 100 човека в една група, когато 99 от тях се молят и да искаш и да не искаш - пак ще се молиш. За да си част от групата. Групов инстинкт (социални животни сме все пак) - добре познат и прилаган от всички секти на тоя свят (иначе нямаше да има секти).

Заплащането с работа е едно. Заплащането с вяра е друго.



Тема си има влакницинови [re: Xoxe]  
Авторзa вcekи път (Нерегистриран)
Публикувано24.06.08 02:06



а който не се друса с дрога
се друса със идеология...
било то религиозна, политическа
или икономическа.

Избирам дрогата!.. така по Истински Живота си
намирам го в отблясъка на Слънцето
огряващо о4ите на приятели
с които заЕдно творим от пясъка
на дните си тъй временните замъци,
отмиват ги вълничките на лятото
изгарят зиме, светят във камината
напомнят ми за Бога и за святото
Отвъд живота и Отвъд познанието
Отвъд Надеждата и даже Отвъд Вярата
...И Всичко Е Любов... и друго няма.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.