Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 27.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема lampi za otglejdane na marijuanaнови  
Автор SlKO (непознат)
Публикувано19.09.02 17:58



iskam samo da popitam kvi lampi(kolko volta)izpolzvate za otglejdane na ganja i nai ve4e kogato cuftiat dali ima nujda ot dva vida razli4ni lampi

blagodaria predvaritelno



Тема Re: lampi za otglejdane na marijuanaнови [re: SlKO]  
Автор purist (тъпист)
Публикувано19.09.02 22:40



gledai sega.. ima niakolko podhoda kym problema

1. Evtin podhod

vzimash si nai-obiknovenni luminscentni lampi, ot tezi na koito purite struvat 2-3 lv a telata kym 10. hubavoto im e che mogat da bydat otkradnati otvsiakade, a i struvat mnogo malko pari.

2. Sreden podhod

vzimash energospestiavashti (niakolko) + luminiscentni specialno napraveni za raztenia, edni takiva lilavi na vid. purite im struvat 10 lv obache i se namirat malko po-trudno.

3. Nai-zdrav podhod

kupuvash 400w natrieva lampa + tialo = obshto kym 150 lv. ako natrievata e mnogo skypa mojesh da vzemesh i metal-halidna. Ne se namira lesno no moga da ti kaja edin magazin kadeto se prodavat ako si navit

... a plague rages in all our hearts...
Napalm Death


Тема Re: lampi za otglejdane na marijuanaнови [re: purist]  
Автор bamse (rebel)
Публикувано20.09.02 09:06



hubavo e lampite oswen da swetqt :)))) i da toplqt. ina4e prednite tri warianta sa dobri kato se nablegne na tretiq. ima i edin 4etwyrti no toi e trudno izpylnim. trqbwa ti kreditna karta (4uzda razbira se) - ime, nomer i data na izti4ane na k.k.
pory4wa6 si po neta specialni lampi (dwe razli4ni) 600W + 4asownik za okolo 300 ewro. fotoperioda e mnogo wazen ako iska6 ka4estwena rekolta. ako si zainteresowan za wseki slu4ai proweri za cenite 6tot ne sym sigura.

Punk`s not dead


Тема Re: lampi za otglejdane na marijuanaнови [re: bamse]  
Автор SlKO (непознат)
Публикувано20.09.02 18:12



purvo iskam da blagodaria za informaciata
taka,, sega az sum nameril tri lampi dve metal hilides po 1000w vsiaka i edna
hi pressure soddium za cufteja tazi poslednata ia svalixme ot ulicata,ako gi znaete tezi oranjavite lampi deto gi ima na bul. "lenin",no ot tova deto vie mi kazvate znaci naistina sum na pravilen put high-pressure sodiuma e 450w.
mislia v edno goliamo maze da go pravia zashtoto 2450w si e kato edno malko slunce v kushtata i ne iskam da privli4am vnimanie.mislia da zapo4na sus prus i saksii no sabiram pari za hydroponic systema,ako moga da vi PITAM otkude moga das nameria heavy duty ventilatori za vuzduha doly v mazeto MERSI MNOGO



Тема браво, само ченови [re: SlKO]  
Автор purist (тъпист)
Публикувано20.09.02 22:56



на прав път си, но има две подробности:

1. През първите две седмици след поникването е по-добре да караш на луминисцентни, защото другите са прекалено силни за крехкото растение а и има луминисцентни с добър спектър (онези лилавите за които ти казах). Във всички ръководства които съм чел казват първите седмица и половина-две да се действа на луминисцентни.

2. 2500W ми се струва прекалено много за едно помещение. Спомням си някъде четох че е необходимо да има 350 лумена на square foot. Един квадратен метър е равен а 9 квадратни стъпки, тоест ти трябват около 3000 лумена на кв.м. Една 400W натриева лампа произвежда 40 000 лумена в ъгъл 30 градуса от вертикалата ако имаш отразително тяло, ако нямаш малко по- малко. Затова, освен ако мазето не ти е изключително голямо те съветвам да сложиш само натриевата и едната металхалидна, а другата да сложиш в друго помещение или да я (про)дадеш на другарче.

друг, доста хитър вариянт е да сложиш само метал-халидните и да светиш само с едната 12 часа на ден а с другата другите 12. По този начин лампите ти ще изкарат доста по-дълго време без повреди.

------------------------
По принцип натриевата лампа има по-добър спектър от метал-халидните, но щом си намерил киловатови естествено че е по-добре с тях да светиш. Ако решиш да инсталираш само металхалидни ти препоръчвам и да си вземеш няколко спектърни луминисцентки ей така за цвят.- 20W, 10лв. лампа +10 лв. тяло. Едни приятели гледаха отначало на обикновенни луминисцентни, после аз им дадох моите спектърни и ми казаха че за няколко дни растенията им придобили много по-дълбок зелен цвят. Така че има смисъл и от тях.
-------------------------

и последен въпрос: КАТО ИМАШ ТОЛКОВА РЕСУРСИ ЩО НЕ ГЛЕДАШ ГЪБИ БЕ???

... a plague rages in all our hearts...
Napalm Death

Редактирано от purist на 21.09.02 02:22.



Тема Re: браво, само ченови [re: purist]  
Автор Nickname (God)
Публикувано20.09.02 23:29



извинявай, аз не че разбирам нещо от тва, за което говориш, ама 350 * 9 определено е доста повече от 1300. За другото не знам

_______

"Do not run! You will only die tired!"


Тема kolko rastenia mislish da gledashнови [re: SlKO]  
Автор RollinStoner (ne sym kato vas)
Публикувано22.09.02 20:39



!?!?
priblizitelno, gore dolu, v obshti linii ? ?



Тема za rasteniataнови [re: purist]  
Автор SlKO (непознат)
Публикувано23.09.02 18:56



purvo -pak blagodaria za otgovorite
dosega ne sum go pravil vutre(v kushta)2 godini go pravia navun (na okolo 30km ot sofia)I dvata puti izliza dobre imax malki problemi sus muhul i sushto taka jivotni ili neshto deto gi tupcheshe i iadeshe no obshto vzeto biax dovolen ot rekoltata izkarax 2kg i 3kg dvete godini,ka4estvoto nebeshe ot nai velikite

iskam kachestvo!!!!!!
tova za SQUARE FOOT e viarno,no puk az znam ot gradinari(dobri gradinari) 4e poveche lampa e po dobre za rasteniata --poveche koli4estvo--mutirash gi
NO NEKA NE SE LUJEM-----ako iskate hubava marijuana triabva da go pravite VUTRE.

ne e losho ot edna tunka cigara da se utrepesh za dva-tri chasa
hydroponic systema e istinata,ama nemam kinti oshte
shte gledam okolo 30rastenia pri rekolta vseki 21/2-3meseca


P.S.purist--gubi ne gledam zashtoto ne si padam po nadrusvaneto--ne e neshto deto mojesh da go pravish vseki den-pone aZ NE MOGA i zatova ne go pipam,no i te kato ganjata sa estestveni ,a ne ximikali i zatova sa edni ot "narkoticite"koito poddurjam

abe hora otkude moje da si nameria golemi ventilatori(zavodski)mersi



Тема Re: za rasteniataнови [re: SlKO]  
Автор Nickname (God)
Публикувано23.09.02 22:01



"vseki 21/2-3meseca" - това, как трябваше да се чете, сериозно питам. да знам да се шашкам ли

_______

"Do not run! You will only die tired!"


Тема Re: za rasteniataнови [re: SlKO]  
Авторpurist (Нерегистриран)
Публикувано24.09.02 00:33



ami hubavo togava shtom shte gledash tolkova raztenia teia lampi shte ti svurshat hubava rabota... metoda mai se narichashe "sea of green". Ne zabraviai da boiadisash stenite v bialo ili da gi oblepish sas folio.

znam tochno kakvi ventilatori tursish no chesnto kazano ne si spomniam da sam vijdal v balgaria. Moje bi v metro imashe, no moje i da ne e imalo. drugia variant e da si napravish sam, no tai kato mai mislish i da pripechelvash neshto shto ne napravish edna investicia kato horata i ne instalirash klimatik? Prosto shte ti svurshi strahotna rabota.

za hydroponic moga da ti kaja che saksiite v kabinetite na shefovete v ministerskia savet sa vuv neshto kato jeleobrazna hidroponichna smes, no niamam nikakva predstava otkade tochno sa ia kupili. Ne sum suglasen obache che hydroponic sa vinagi po-kachestveni ot saksienite. Ne sym pushil hydroponic no sam popadal na takiva shizofrenichni ganji gledani samo na luminiscentni che v sravnenie s tiah gubite pasti da iadat.

P.s. - abe ti probvai da otgledash vednuj edni gubi i shte vidish che ne e tolkova trudno da se hapva vseki den




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.