Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 14.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема има ли спрели кокаинанови  
АвторTинa (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 01:59



Здравейте,

искам да ви попитам има ли между вас спрели употребата на кокаин и въобще възможно ли е да се откажеш напълно? Ако да - моля ви дайте съвет как става и как можеш да повлияеш на обичан човек да го направи?



Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: Tинa]  
АвторKKK (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 14:14



Кокаина се спира по лесно и от капки за нос. Кафето има в пъти по голяма физическа зависимост.

Употребявал съм доста кокаин и ми харесва. Абсолютно никакви проблеми със спирането. За последната година съм вземал само 2 пъти и в момента изобщо нямам желание. Предпочитам други стимуланти - обикновени амфетамини или пико.

Има ли този човек парите да си купува кокаина или го черпят? Вярно е че е почти невъзможно да откажеш ако са ти начертали и виждаш линията пред теб, но дори и най слабата воля има силата просто да не си купува кокаин и се спира безпроблемно.

Сигурна ли си,че е кокаин ? Може да е обикновен амфетамин и там е малко по трудно ,но пак доста лесно. Изобщо стимулантите не са кой знае колко страшни и се спират лесно. Самият аз имам много по голям проблем с алкохола отколкото с всички видове стимуланти и психоактивни вещества. Още не мога да спра да пия за повече от 3-4 дни подред. С кокаина се разделих по същия начин по който спираш да пиеш антибиотици против пневномия. Просто спрях и никакви абстинентни ефекти. Определено ми се смъркаше,но всичко си беше в главата ми.

Има един друг участник във форума , който като види тема за спиране на кокаин веднага казва "Пикли!" ...защото реално е по трудно да спреш да пиеш кафе всяка сутрин отколкото да спреш кокаина.

Тъй като всичко зависи от употребяващия , той или тя ще спрат когато сами разберат че трябва и ще спрат без особени проблеми. Невъзможно е да накараш човек сам да спре без да го иска. Ако ти казва че тялото му го иска и не се чувства добре - значи лъже и то доста сериозно тъй като след 2 дена почивка и след най голямото насмъркване си се чувстваш прекрасно





Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: Tинa]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 15:27



очаквам включване от още камара "специалисти"



"минали по тоя път"

(по 120лв/гр)

и т.н.

Тина, едно ще ти кажа. Остави човека на мира! :)



Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: diamorph]  
АвторMAЙKA (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 17:46



В смисъл.....................?????????????

Диаморф, страшно умен си, че чак се плаша........
Виж си мейла и ако искаш пиши.



Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: KKK]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.04.08 19:32



олеее..не генерализирай твоя опит

това че на теб ти е било лесно да спреш-за сега-не значи че на огромното мнозиснтво им е лесно

кокаин се спира много трудно и се иска голямо желание за това

самият факт, чер хора остават с едни гаши на гъза, и продават къщи, вили, яхти и сис съсипват кариера и семейство за кокаина, говори колко лесно се спира


сравнението с кафето е смехотворно



Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: Tинa]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 19:59



ебати пиклите.... я си бии два шамара и зависимоста от коката ще изчезне.



Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: passion flower]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 21:50



passion flower, в БГ много трудно ще се закачи човек на кокаин, на тези цени.

на други места, в щатите, е проблем, защото там кокаина е най-евтината и разпространена дрога.

имам роднини които пръскаха плашещо много пари по кока за кратки интервали от време, но нямаха проблеми със спирането.

освен тежка дисфория, депресия и раздразнителност не се сещам в какво друго може да се изразява кокаиновата абстиненция. тия простотии колко трудно се спирал кокаина, и историите на charleton - не ги вярвам. за спирането на кокаина ти трябва 1 - мотивация - искам да спра или искам да се друсам.

П.С.: тва за генерализирането на опита, все ми беше на езика да ти кажа същото в други thread-ове. и всъщност, доколко изхождаш ти от опит въобще? или само от наблюдения и обща информираност..?



Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: diamorph]  
Автор psyromantic (in your room)
Публикувано30.04.08 23:18




хмм...на мен също ми се струва супер странно и малко възможно някой в България така да се закачи за кока,че да няма откачане...Всъщност,като се замисля (понеже гледам все пак да съм обективна и да не говоря,без да преценявам голямото разнообразие от възможности под слънцето) ,извън средите,в които навремето виреех,на редовия уличен наркоман,а после-на елеганто психотичната самотна джънки...в други среди-там,някъде,из върхушките,(де да знам и аз кви са и що са),може и да има такива екземпляри,които,мисля,мрънкат,че не могат да се откажат,от чиста лигавщина...
Помня,че тука във форума,няква се обясняваше как била пристрастена към марихуаната,друг пък имал абстиненция от амфети...
(не,че няма дискомфорт и сума ти кофти симптоми,като спреш амфетите,но чак пък абстиненция...) ...аз не съм имала,затова не вярвам,че има...мисля си,че поне що се отнася до липсата на наркотици,С ИЗКЛЮЧЕНИЕ НА ОПИЯТИТЕ!!!,абстинентите симптоми сами си ги вкарваме като филм,ако много сме си повярвали...
Освен това,така като разсъждавам,някакси интуицията ми подсказва,че или Тина не е разбрала правилно,и нарича всички дроги,с името кокаин,или приятелят й,се е направил на голяма работа,и й е казал,че шмърка кока,а наместо това,просто вдига с амфети...
Нещо просто тука не се връзва....не знам..не че казвам,че Тина лъже,просто не ми се вярва нещо.
Пък знам ли..може би мене ме гони няква параноя,професионално изкривяване от наркоманските години...Тина,ше извиняваш,ако не съм права...
И все пак..проучи въпроса...какво те кара да смяташ,че твоя човек взима точно кокаин? Той ли ти каза?...Или ти видя някви линии,някво прахче..и реши,че е кока? Питам само,да изчистим фактите....в твоя полза е да знаеш истината..
пожелавам ти успех и всичко най-хубавко.....

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: passion flower]  
Автор diamorph (human waste)
Публикувано30.04.08 23:45



passion flower, из другите форуми където се мотая, където има хора от всякъде, хора били закачени и на хероин и на кокаин и на метамфет и на какво ли не, ми казват следното за кокаина vs хероина: "i'd kick coke anyday."

и за да не те обидя като ти пействам, вземи сама погледни малко инфо.

всяко нещо си има addiction potential, и всякакви хора се закачват на какво ли не. някои си съсипват живота с бензодиазепини. в бразилия имат дилъри на лепило, откакто започнаха да слагат в него добавки от които да ти става лошо, понеже там това е достатъчно сериозен проблем. някои си продават къщите за крек.
но простата статистика ти сочи коя е най-проблемната дрога, която има потенциала почти със сигурност да ти ебе майката, и която се спира, найстина, пъти по-трудно от кокаина. всеки които е карал абстиненция от опияти тук ще ти каже, че е ад на земята. charleton може да ходи да си надува егото другаде с неговата монументална битка с кокаина (някак си не си го представям да шмърка през половин, един час, всеки ден, в продължение на месеци - защото това е кокаиновата зависимост - на тези, пак казвам, цени в БГ, и паралелно с това да кара доктурантурата, която, естествено, го прави нещо повече от средностатистическия мангал с лопатата на строежа).

______________________________________
exterminate all rational thought.


Тема Re: има ли спрели кокаинанови [re: diamorph]  
Автор passion flower ()
Публикувано30.04.08 23:58



да, така е..в БГ хората трусно си позволяват кока, което е супер добре

не подеценявай тежката дисфория като фактор

липсата на допамин в мозъка , кара хората да просдължават с коката

мисля че няма какво да се философства толкова...гледа с екрайният резултат:хората продават ли телата си за това?да. крадат ли?да.губят ли кариера, смейство, деца, собственост?да.

тогава няма какво да се доказва..това си е напълно достатъчно доказателство колко лесно се спира.


Моят опит не е личен-в смисъл, аз никога не съм се друсала.Личен е обаче, доколкото съм клиничен психолог и съм работила доста време с наркомани и съм правила програма за наркомани...и съм видяла повече хора и съдби, отлкото ти дори цял живот да си друсал.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.