Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 07.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: do passion_flowerнови [re: passion flower]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано08.04.08 23:18



Според мен, е много важно, да замислиш визуализацията перфектно. Като визуализираш, може същевременно, да осъзнаваш разни неща, например, че парите, които държиш, са твои, че си богат, осигурен, напълно да се пренесеш там, и да приемеш всички важни факти, че имаш парите, че са твои, и че си щастлив.

Иначе, това, което си написала(Amme), има логика, но не мисля, че е напълно правилно. Мисля, че всяко едно проявяване на мисловна дейност оформя вселената. Ако си представяш, че просто държиш пари в ръцете си, действително, може така да се стекат обстоятелствата, както ти си дала примера с банката. Другото е, ако във визуализацията, си внушаваш, че тези пари са твои, и ги виждаш, тогава вълните са различни.

~~EDIT~>
Лошото е, че човек се нуждае, от изключително много енергия, което за мен се явява огромен проблем, ако спортувам.

-------------------------------

Редактирано от The giver and the taker на 08.04.08 23:26.



Тема Re: do passion_flowerнови [re: Amme]  
Автор passion flower ()
Публикувано09.04.08 12:42



Филмът е немски и много хубав. Намери си го и гледай.








Тема Re: do passion_flowerнови [re: The giver and the ta]  
Автор passion flower ()
Публикувано09.04.08 12:47



в Тайната говорят много за емоцията, която върви с визуализацията
казват, че дори всичко да си представяш до детаил, ако е само умствена картина няма да сработи

работи ако вложиш там емоцията от това да го имаш

мисля,че е точно така...


абе я да си пусна аз филма да си го гледам още веднъж, за хиляден път

да си промия мозъка от социалните нсалявания, които твърдят,че животът е тежък и не зависи от нас, и които са ни набивали в главите от как сме се пръкнали



Тема Re: do passion_flowerнови [re: passion flower]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано09.04.08 13:52



Точно така!
Абе... в смисъл... mammmma mia! ...Толкова мисли прииждат в тиквата ми. Искам да напиша всичко, за една секунда.

Аз един път се опитах да си правя ташак, със силата на мисълта. Бях си включил Skype, и ми направи впечатление, че един човек, с който не сме много близки, и много рядко си чатим, е на линия.

Някъде, около два часа визуализирах, как този човек ми пише. Представях си, оранжевия надпис, който се появява в таскбар-а, звука... представях си, как натискам бутоните, на клавиатурата. Мешах тези картинки, с други такива, как говоря с него, как виждам лицето му, и т.н.

Паралелно с това, изпитвах огромни емоции. Опитвах се умишлено да подсиля емоцията, колкото е възможно повече... нямам в предвид, че съм седял усмихнат и съм си представял близост, с дадения човек. Аз целият треперех от това, което усещах. Усещах, хормоните във вените си, усещах лудата вълна. До такава степен овладях това, че буквално седях с притворени очи, в нещо като несвяст, докато разигравах имагинерния сценарий.

След два часа, главата ме болеше, все едно през нея е минал товарния влак, София>Плевен. Онази вечер, нищо не се случи, и човека не ми писа, в чата. Бях се ядосал, и обезсърчил страшно много, но след няколко дни, се получи така, че случайно нещо започнахме да си чатим, и последваха огромно количество емотиконки-слънца, той започна да ми споделя някакви много важни за него работи.

Няколко дни така си чатихме от сутринта, до вечерта, всякаш цял живот сме били най-добри приятели. После, всичко се върна, както преди...

Има една, две много, много важни подробности, които нарочно изпуснах, просто не искам да ги пиша, на публично място.



Понякога се плаша от силата на мисълта, толкова е мощна. Ако започна да си представям, как умирам, заболявам от рак, или нещо такива, съм сигурен, че ще се случи...

-------------------------------

Редактирано от The giver and the taker на 09.04.08 14:01.



Тема Re: do passion_flowerнови [re: The giver and the ta]  
Автор The giver and the taker (La fasti cerbo)
Публикувано09.04.08 23:48



Тази нощ, сънувах, невероятно реалистичен сън.

Бях в коридора, пред моята стая и до мен стоеше, един познат, който, буквално от както се помня, всеки ден, или е пиян, или е и пиян и друсан. Пълна развалина, човек, който се самонаранява постоянно. Принципно, той е пред умирачка, и е много трудно да го разбереш. Изключително е зле с здравето, а не спира, да се трови, и просто личи, че няма да спре, докато не издъхне.

В съня, както бях с него, в коридора, следващата сцена, беше следната. Аз съм в моята стая, която няма врата, а вместо това, има две, три заковани дъски. Другият човек, беше в коридора, т.е, от другата страна на дъските, и беше в неадекватно състояние(of course), както и агресивен.

Усещах, че той става все по-агресивен, с всяка изминала секунда, и напрежението расте, докато накрая, аз не се ядосах, и не му изкрещях гневно "Изчезвай от тука, бе!!! Ше те пребия!", а той каза, "Кой ше пребиеш бе, аз ше те пребия!"

След това, той започна да чупи дъските, за да влезне при мен, и започнахме да се боричкаме. Аз усещах, че съм по-силен, но и той беше много силен. Накрая, го сграбчих, и го захвърлих в някакъв ъгъл.

Според мен, смисъла е, че това са моите две лица, моята стая, е моят свят, а коридора е, когато се отдавам на наркотици, и се доближавам, до тези хора, като този мой познат. Моят свят, е света на познатото, и правилно, за мен. Прогреса, мисленето, мечтите. Другия свят, ясно какъв е.

В началото на съня, аз съм в неговия свят, а после, когато се завръщам, към моя, виждам, че вратата остава отворена, и нещо иска да премине в моя свят, или да ме завлече към другия. Нещо, от което просто знам, че съм по-силен, но въпреки това, то се оказва доста по-силно, от колкото съм мислел.
Желанието, или нещо такова.

-~-~-~-~

Сорка, за offtopic-а... то тук всичко е offtopic, де.



-------------------------------



Тема Re: do passion_flowerнови [re: The giver and the ta]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 12:45



стига бе хораааа.......

make-believe...

the secret. майка ми го гледа ебаси...

всички хора са 1. 99% си приличаме, отколкото се различаваме. и сме вирус в обувки. точка. силата на позитивното мислене може да върви по дяволите. 2/3 от света измират от глад и болест, и е чисто и просто въпрос на късмет, че си се родил тук, а не там.
цялата ти "личност" се канализира в социалното, щеш не щеш, затворен си в културно детерминираните си импринти и ограниченията на езика. РЕАЛНО какво даваш на света освен найлонови опаковки и екскременти?
пъвро трябва да усетиш (не осъзнаеш, а УСЕТИШ), че си 1 с всичко останало, част от потока, после следва каквото и да е друго...

можеш да гледаш колкото си искаш чудеса по оглупителя/телекрана, те не значат нищо...


"Today a young man on acid realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves. Here's Tom with the weather."
- Bill Hicks



Тема Re: do passion_flowerнови [re: The giver and the ta]  
Автор passion flower ()
Публикувано10.04.08 22:38



така е, прав си

аз съм манифеситрала негатвни неща, без да искам...представям си някаквъв скандал с едина особа...представям си какво казва тя, какво аз..И след няколко месеца всичко се разиграва точно както съм си представила, все едно сме си разменили сценария.:))) Ужаст.:)

Работи и във двете посоки.



Тема Re: do passion_flowerнови [re: diamorph]  
Автор passion flower ()
Публикувано10.04.08 22:41



е щом така мислиш, така и ще живееш и това ще бъде твоята реалност

а тия, които мислят иначе ще имат друга реалност и ще живеят иначе


изборът си е твой

има хора, за които е въпрос на чест да нямат власт на живота си и да са жертви

ако си от тях-стискам ти палци да мине леко и това прераждане





Тема Re: do passion_flowerнови [re: passion flower]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 23:36



очаквах подобен отговор, но все пак се надявах да ми излезеш с нещо по-...акуратно.

не ме разбра, в крайна сметка :)



Тема Re: do passion_flowerнови [re: passion flower]  
Авторdiamorph (Нерегистриран)
Публикувано10.04.08 23:58



гледай bodysong ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.