Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:35 12.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Филми, които трябва да се гледат като си надрусаннови [re: yoyouo]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано06.01.10 12:32



"...Никой май не се е сетил да каже за подобни филми..."
Половината от филните,за които постваш тук,вече сме ги споменавали в темата,мисля...Holy Mountain например...споменат е или самостоятелно,или като цяло сме си препоръчали творчеството на Алехандро Йодоровски.. Eraserhead също...

Сетили сме се ние,за всичко сме се сетили,и гледаме готини филми...от ония дето си казваш,че са твърде некомерсиални,твърде неконвенционални,за да са известни.. а като изтърсиш заглавието,излиза,че май всички са го гледали....именно по тази причина..хах


Неее...зависи и мястото,където представяш филмите...в повечето клубове тук,няма и да чуеш за "тези" филми,или ще чуеш псувни и невежи изказвания за тях...
Но тук,при нас е друго нещо...знаеш,нали?!!
и ти далеч не си единствения киноман...

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема .................нови [re: psyromantic]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано06.01.10 13:21



И аз се заинтересувах за Източни пиеси...прииска ми се да го гледам..
Като си пуснах трейлъра в ютюб,там някъде из бързите кадри ми се видя един мой познат-Сашо (на Навахо брат му),един черен особняк с дълги расти и гъста брада. Бях писала за него,в края на декември,и питах дали някой не го познава и дали не го е виждал,защото беше изчезнал от няколко дни...
Познаваме се от години..още откакто бяхме мистични...и още що-годе невинни в постъпките си,хах.
Най-често с него делехме разни мазета,входове,горички,местенца из Созопол и София,за да си сготвим и надрусаме в компания,и по-рядко се виждахме в храма на Харе Кршна в Малинова долина...знаеки какво става в главата на другия...
Е,точно вечерта на Нова Година,ми се обади наш общ приятел и ми каза,че Сашо е умрял.


Свръхдоза.

А Сашо беще от хората,поели толкова много и най-различна токсика в живота си,че за тях се казваше,че него няма какво да го отрови,нито има нещо,което може да му дойде в повече,ни дрога,която може да му дойде свръх...
Но се случи...някъде сам,надрусан с шибания Бг материал,си е издънхал безславно...
А всъщност беше голям космонавт по душа..според мен,ако не беше станал наркоман, щеше да остане в историята като един наистина брилянтен луд!
Но и в двата случаи ще има хора,които да го помнят.
Лека му пръст.

http://www.youtube.com/watch?v=iRkE0bP0H2I&NR=1

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Редактирано от psyromantic на 06.01.10 13:36.



Тема Re: .................нови [re: psyromantic]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано06.01.10 19:09



УМРЯЛ?!

Боже, .... psy сигурна ли си?
Не мога да го повярвам като, че вчера минавах през паметника на съветската и се заседявах да го слушам.
Много е тъжно и много мъчно ми стана като се замислих ....




Тема Re: Филми, които трябва да се гледат като си надрунови [re: anamorph]  
Автор principe (новак)
Публикувано06.01.10 19:54



http://www.kickasstorrents.com/dope-sick-love-nyc-heroin-junkies-hbo-documentary-t503211.html

А ти ще ми кажеш ли името на филма от последния линк, който си дала? Питах те на бележка,но ти не ми отговори.





Тема Re: Филми, които трябва да се гледат като си надрусаннови [re: psyromantic]  
Автор yoyouo (ценител)
Публикувано06.01.10 20:12



добре, признавам си, че съм ви подценил, главно защото не съм чел цялата тема, а много малка част



иначе аз постнах тук спонтанно, подсъзнателно някак си. Примерно ако го бях написал в тема "кино" със сигурност 90% от хората нямаше да им се стори интересно.

Жалкото е че вече никой не прави такива филми, или ако някой направи филмът остава неизвестен и скрит за нас

Например Йодоровски има заплануван филм за 2010 с участието на Мерилин Менсън, Азия Ардженто, но последните новини са че най-вероятно няма да бъде направен, защото няма кой да даде пари за подобен филм



Тема Re: .................нови [re: psyromantic]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано07.01.10 09:07



Това да не този, дето свиреше на някаква свирка ли, дудук ли, в подлезите около Орлов мост? Нисък, с расти, с брада? Сигурно е той... Длъжник съм му на това момче, един път не се отнесох добре с него, като ми искаше някакви стотинки. Не само, че не му дадох, а направо го разкарах... Както и да е...
Да почива в мир!

И освен това, може да не е починал от свръх доза. В крайна сметка, дългогодишната нон-стоп употреба на всякакви дроги се отразява пагубно и на най-железния организъм. Така, че фаталната доза на Нова година, може изобщо да не е била свръх, но е била дозата, след която сърцето му просто се е предало. Да се друсаш като луд 15 и повече години с каквото ти падне си е руска рулетка, както и да го погледнеш...

Смелостта е единствената добродетел, без която всички останали губят смисъла си.

Редактирано от ARlZE на 07.01.10 09:17.



Тема Re: .................нови [re: Tepпcиxopa]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано07.01.10 20:53



дали съм сигурна ,че Сашо е напуснал?
не.
мога да бъда 100% сигурна,ако съм била там,докато е умирал,или ако съм го видяла мъртъв.
Просто ви казах това,което на мен ми казаха.А го разбрах от човек,който в никакъв случай не би се пошегувал с това,нито пък би спекулирал с информация,в която не е сигурен,че е достоверна.
Не съм се виждала с приятелката му,иначе бих била абсолютно сигурна в това.
И на мен ми се иска да е някаква шега...искам да кажа,че не че се противопоставям на съдбата и на това,което евентуално му е било писано на Сашо...и колкото и да би била тъпа,ажсурдна тая "шега" бих била по-щастлива,ако е така,отколкото ако е истина,че е умрял.

А колкото до неговата "свръхдоза"-и на мен това понятие ми е мъгляво,някакси субективно,и затова няма да спекулирам с него сега,както казах просто предавам информацията нататък-такавакаквато я получих аз,без нищо добавено,или спестено.
Ако разбера нещо допълнително около смъртта му,ще ви пиша тук-виждам,че не съм аз единствената,която го е познавала.И моля същото-ако вие научите нещо,пишете ми,бих искала да знам къде е намерен,как,от кого и т.н.
Дали вече са го погребали?
Навахо,брат му,е доколкото знам някъде из Испания или Италия,уж заминали с Кремена да се лекуват из комуните,но май не са стигнали до там,а са се подкарали на същия джаз,но вносен

,но както и да е...
Това е по темата.
Ще гледам да намеря къде да изгледам филма Източни пшиеси и да си спомня за Сашо...ще го поня винаги с хубаво..независимо какъв странен дявол беше...


::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: .................нови [re: psyromantic]  
Автор Tepпcиxopa (wood nymph)
Публикувано07.01.10 21:38



Не знам колко наивно ще прозвучи, но се надявам да е "тъпа шега". Въпреки, че и сама не си вярвам.
Ако разбереш нещо наистина ще се радвам да го споделиш, аз от моя страна ще направя същото.
Колкото до филма тези почивни дни съм си обещала да го изгледам, но да не се заричам много.
Поздрави





Тема Re: Филми, които трябва да се гледат като си надрусан [re: yoyouo]  
Автор principe (новак)
Публикувано08.01.10 20:17



мислех,че Invisible е брутален документален филм за хероина,ама гледах Dope SIck Love,за джанките в Ню Йорк.....уникален,гледайте го,има гов чуждите тракери....
.....................................................
Днес успях най-накрая да го гледам този филм и наистина е добър и аз го препоръчвам.





Тема един наистина хубав филм... [re: principe]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано10.01.10 13:15



...От тези,който са ми най-на сърцето-мистика в обикновените неща...режисьорът снима така,и актьорите в ролята на обикновени хора в самотата си,играят така,че изглежда сюрреалистично,чак психеделично...
Филмът е страхотен,поне на мен много ми хареса,а тия дни даже го гледах пак по първа програма

(която ТВ открай време,между другото,се отличава от другите канали с изключителни филми-некомерсиални,различни от обичайната холивудска стока... )

Филмът ми се казва Paris,Texas.Който не го е гледал,го препоръчвам...



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::


Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.