Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 09.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Моят нов живот...нови [re: anamorph]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано21.11.08 09:03



Аз казах,че ми е адски приятно да разбивам общоприетата представа,че наркоманът е един мръсен,спящ до кофите човек,нямащ нищо друго в живота си,неправещ нищо друго! Защото се е случвало приятелки на майка ми да и казват,че аз съм постигнала и постигам повече от техните деца ,въпреки хероина! Ами да така е! Не е нужно зависимият да е някакъв скъсаняк!


Това ме изкефи спомням си как и аз исках да разбия тая представа ама тя разби мен накрая . Да точно това усетих на гърба си , че бездомният ми приятел наркоман не се е родил такъв минал е пътя до там . Едни го минават по бавно други по бързо но всеки стига до едно и също . Обаче е лошото че не е да си без дом това е началото . Стига се винаги до едно и също затвор лудница смърт . Да и много хора ми го показват , с какво ли съм повече от тях та си мислех , че аз няма да стигна до там ... Заблудата направо е лудост а аз не съм като тея сега виждам и разбирам , че всички са си го мислели едно време .

. Наркоманското ми его , говори дори си спомням една моя приятелка почина нещо и се беше запушило била вкарала нещо в кръвта и така . Бог да я прости и аз си сварих амфети и имаше нещо в помпата и го видях . Обаче като вкарвах нали сетих се за нея но си казах "на мен това не може да ми се случи" та тъй благодаря на моят спонсор и на някой други членове на анонимните , че ме вкараха в реалноста . Ако погледна живота си и живота на всички други все назад се крачи . За зависими говоря . Е в моя нов живот като забелязвам последните дни все напред е колкото и да е трудно . Ха още едно нещо имам си принтер вече мултифункционален . Да замислям се ами ако друсах щях да го взема или да го заложа е благодаря на всички много благодаря , че мога да пиша тук . Лек и чист ден на всички .



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: koceto22]  
Автор anamorph (дишаща)
Публикувано23.11.08 00:53



Коце,разликата е,че аз вярвам в това,което написах и нищо не ме е убедило,че не е така! Не съм ходила мръсна и прокъсана,имала съм и други цели,които съм постигала и не съм си залагала и вещите,освен една златна гривна! Просто при някои хора се получава-наистина се получава- да съвместяват нормалния живот и постиженията си с хероина! И то съм имала много лоши моменти-без пари,без да има къде да живея(и то доста чести такива моменти от определено време),но съм се оправяла по-цивилизовано някакси!

Може би това ми играе много лоша шега-фактът,че нищо не ме е убедило в противното! Може би си прав,че рано или късно,колкото и да е късно,всички стигаме дотам! Може би ако не бях спирала изобщо и се погледна след 20 години,щях и аз да съм там нейде до кофите!!!



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: anamorph]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано27.11.08 11:17



и ох,сега се сещам за един лозунг от комунистичско време,нали помниш кви простотии се пишеха,та тоя плакат висял в центъра на един малък родопски град и гласял:"200 години комунизъм-200 години социалистически Батак!"


както и да е
ВяРНО,стана така ,че нещо с метадона се осрахме,уж всичко точно,но взе,че свърши преждевременно-с 10 дена по-рано се оказахме на сухо.
Ама нали е криза без мед,и кво кво-за матриал не си заслужава,пък и е шит,пък е скъпо,пак цъфнахме настария дилър на субститол..
Стигна се дотам,че майка ми знаеше,че ще зимаме субститол,и пак ни даде пари..иначе кризата си е ужас някъв...(мама да ми дава пари за субститол
!!!!)
Обаче,тъй или иначе,,но аз не усетих субститола както някога!! Верно,има метадоново депо в организма ми,и все пак...усещам само един безконечни игли,правим се в онова кафе Прага,седя на кенефа,и като ме хване,само се моля да свърши по-бързо-няма кик,няма дявол.Аз знам,знам,,че след дългогодишна употреба,ефектите на любимите опияти,вече не са това,те се изкривяват с времето,и еуфорията и кефа и блаженството,се сменят с депресия,апатия и отврат.Не знам,но откакто се разочаровах от супата,вече за мене няма друг наркотик,който въобще да може да ме съблазни.Остана си метадона,който баща му на мойто момче успя да изкрънка от доктора в програмата,да можем да закърпим до края на месеца,иначе как щяхме с тоя субститол да се оправим? Освен това зимахме от малките,едни зелени,че червените са по 18 лева,а зелените по 9 лева,ама са по 120 мг,ама и не ме кефи вече както казах...
Сега ми е добре на метадон,от няколко дни пак си го почнах....ходя си в книжарницата и не му мисля,че утре сутринта ще се събудя в криза,честно казано много ми писнаха тия наркоманщини,и даже си мисля,че и котки с глутет да имеше ,пак щях да не го усетя яко,понеже времето си му мина и на това. аз съм малко тъжна Напоследък,виждам,че макар приятеля ми да казва,че иска да спре,е наркоман до мозъка на костите си,почти колкото мен в най-върлите ми джънки години....и малко ме е страх,защото няма по-лошо от това двама човека,които се обичат да са на различни вълни,единя да е надрусан(макар,че вече не се друсаме наистина,взимаме нещо-хероин,субститол,но няма кик,няма го блаженството,само сме като машини,на които наливаме необходимото количество гориво,за да движат,и това е в случая,когато нямаше метадон,да не си помисля някой,че не е инцидент),а другия да иска да спре.просто няма така да стане..
ох,дано да намери сили да се спре,понеже наистина вече нищо от тия лайна не си заслужава,пък и наште рецептори в мозъците не ни дават да се насладим на нито една от тия екстри...
ох,не знам на кого говоря в момента....но..
Просто не мога да понясям мисълта за това вече..Виждам пред себе си всички години,така интензивно наситени предимно с психеделични изживявания,но де да бяха само те..тук са и терзанията по търсенето,намирането,(и по-лошия вариант-НЕнамирането),липсата на животоспасяващия и животоотнемащия еликсир,абстиненцията,искрената,но неуспешна увереност,че от утре спирам...
това така много уморява,почти съм сигурна,че половината от бръчките на лицето ми са от тия ядове...
последния шок дойде с предателството на субститола..аз такива хубави спомени да пазя от него,и скрита надежда,че има за мен поне една опиятна субстанция за надрусване,останала на тоя свят,нищо,че не ме влече вече..
разочароването доенсе със себе си и облекчението,топлата сигурност,че няма вече с какво да съгреша..
За тия години,чак сега,когато удрям трийската,се хващам,че съм намразила дрогирането,като акт,като усещане и като предоределеност...нещо,на което принадлежех,с което измервах красотата на света и силата на знанието,което натрупвах в трипов екстаз.
Може би и заради метадоновото депо,но мен наистина ме хвана отврата от опиятите,спомних си какво съм загубила,наред със спечеленото,пресметнах колко апартамента съм издрусала...
неща и да чувам повече за дрога....

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: psyromantic]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано27.11.08 11:37



Благодаря просто не знаеш колко съм ти благодарен . Върна ме малко назад когато и аз живеех та да друсам но друсах та да живея не че ми беше много много приятно . Тук даже преди споделях и как плачех когато бях на мст . И вече просто друсането стана начин на живот за мен аз не познавах друг живот . Отначалото почнах да друсам точно щото ме кефеше даваше ми ефекта на безгранична свобода . Първо алкохола с тревата , след това вече хаповете сега като каза дори се замислих дали и аз ако си намеря кодеин дори не котерпин и глутет дали ще ме изкефи не мисля , всяка дрога вече ми носи ужас и самосъжаление няма батко кефа свърши . Това е обърках си целите някъде по пътя започнах да се кефя и се кефех . Наистина вярвах , че съм открил нещо различно нещо скрито за обикновенните хора . Начин който ми гарантира висок и дълъг полет . Но нещо ми свърши горивото целите ми се объркаха вече не взимах за да летя и да се чуствам добре взимах защото няма как иначе . Мисля , че сега май си намерих начина да се върна на главната цел да се чуствам добре . Прадокс за моята глава но това са точно нещата от които цял живот съм бягал . Но защо да не е парадокс нали то тая глава ме докара дотук . Значи всичко хубаво трябва да е парадокс за нея . Лек и чист ден на всички и пожелавам един успешен и изпълнен с усмивки ден .





Тема Re: Моят нов живот...нови [re: koceto22]  
Авторнямaмпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано12.12.08 00:17



здравейте вие там..
исках да ви попитам нещо,надявам се да не ме разберете погрешно,не искам да обидя когото и да било,но се опитвам да помогна на един човек.. :)
таа филма с хероина е доста известен и то от доста време,зависимостта абстиненциите,свръхдозите и така н.т.,когато сте решили да пробвате,не сте ли знаели за всички тези неща,в смисъл..не мога да повярвам сериозно,че има човек,които да не е чувал за тях,и въпреки това..нищо
таа как сте мислили тогава,в онези първи моменти ?
благодаря :)



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: нямaмпpяkop]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано12.12.08 01:21



хах..ами не знам доколко сравнението е адекватно..може би даже хич не е,но ми идва да те питам например:в случаите (особено когато си млад и зелен,и си малко или много безотговорен към здравето и живота си дори),когато си навън през зимата,играете с другарчетата от квартала,гоните се,целите се със снежни топки и се забавлявате..загравяш хубаво и захвърляш якето...или играеш баскетбол,футбол,и се пускаш по къс ръкав в иначе студения ден,а после се нальокваш със студена вода,за да утолиш жаждата след играта...
Знаеш много добре (защото и децата знаят),че ще настинеш,че има вероятност да те пипне някой вирус,но въпреки това нехаеш..така си се заиграл,че не отдаваш значение на потенциалната опасност...
Или си в планината през лятото и решаваш да изкачиш отсрещния примамлив връх,а докато го катериш,планинското слънце те пече яко и като нищо можеш да изгориш,но събличаш тениската и си я увиваш около главата...а бялото ти,невиждало слънце,градско тяло е беззащитно на безмислостните лятни лъчи...
или пък работата с цигарите...знаеш,че пушенето убива,че причинява рак на белите дробове,и все пак милиони хора по света,независимо от възраст,пол,социални,емоционални и какви ли не различия,пушат...
та така и с дрогата....знаеш,наясно си,чел си,слушал си,вероятно даже си виждал пропаднали наркомани,или не чак толкова...но нехаеш за последствията,не си представяш,че това може да се случи и на теб,и че първия опит,да речем,може да обърка остатъка от живота ти,или поне да го бележи жестоко...
това е моето обяснение за теб,така ми се струва поне,макар че човек,който търси конфронтация със зависимите( иска ми се да вярвам,че не си от тях,и че питаш съвсем непредубедено и доброжелателно,нали?),все ще каже,че не е същото,че опростявам нещата и търся оправдание в обикновените човешки неща от живота...
ама не е ли така?



::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: psyromantic]  
Авторнямaмпpяkop (Нерегистриран)
Публикувано15.12.08 10:23



хм,много интересно,мерси за разясненията :)
и да,питам съвсем непредубедено,никога не съм взимал хероин,макар че имам познати от тоя вид..навремето имах,как да кажа,щастието да присъствам,когато един приятел беше в страхотна абстиненция и се уплаших.. : ))
всичко най-добро



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: нямaмпpяkop]  
Автор koceto22 (пилотнахвърчило)
Публикувано23.12.08 12:49



Тая тема сега значи ми се струва подходяща за днешният ми пост . Сега ще преценя тук старите си идеи за живот и ще видя кои от тях стават и ще видя някак какво става с мен напоследък . Значи старите ми идеи бяха за един посоянен купон да минавам от там дет има най малкото съпротивление и е най лесно нали . Да не трябва да полагам усилия да не ми е трудно да не тежи . И то точно и затова и друсах щото това е живота преминаване през препятствията едно след друго . На това му се вика май растеж та и за това и аз съм си едно лапе още . Та старите ми идея за живот възможно най лесното и без никакво съпротивление . Хоп това не е живот не е е е е е е е е живот ама никакъв това е сън нещо нереално тъпо и безинтересно . Едно и също всеки ден . Обаче моята предубеденост не ми даваше да видя какво е истинският живот и точно това се оказа , че ми трябва да съм непредубеден наистина да опитам да осмисля нещата . Да видя , че тая моя идея за живота почти не ме уби , какво не ме е убила уби почти целият ми живот досега . Затова какво трябва да направя да се подам на новите идеи но за това наистина ми беше нужна непредубеденоста за , която говорех по горе , и тя доиде когато бях поставен до стената , ще се моля никой да не стига дотам и да отвори ума си много преди това . Та болката отвори ума ми и ме накара да погледна на нещата които ми се струваха странни тъпи и скучни като спасение да отворя ума си за тях . Това е решение за , което никога няма да съжалявам НИКОГА това решение , промени живота ми отвори ума ми за новите идеи . Оп едно приятелче зависим ми писа ще се виждаме сега . Ох благодарен съм че и днес съм чист без алкохол и цигари дори без комар

Аз като ме прекъсна пича то и един друг човек пак иска да деиства и той да спира ми писа та ме прекъснаха и сега не помня какво пишех . А да ами непредубеденост , нови идеи стари идеи нещо такова е аз мисля да деиствам по нов начин да опитам всичко абсурдно за мен защото то май това е правилното , а тия неща дет не са ъбсурдни за моят акъл , та те ме убиват значи какво ще деиствам против главата си ще си дам шанс . Е лек и чист ден на всички ...



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: koceto22]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано07.02.09 19:44



Ае Коце...ти си някаква нова звезда в тоя клуб.Аз отдавна не бях влизал тук.То е сигурно защото не друсам,а и защото от моето поколение вече няма живи зависими.Който отказа-отказа,който не...вече го няма.Доста прескочиха,доста паднаха.Но това е,животът продължава.
Поразгледах какво сте писали тук последните месеци.Повечето теми вече са за отказване и лечение.Преди бяха за употреба.Това е добра промяна.А и все по-рядко срещам наркомани.Надявам се един ден останалият последен да напише последната тема в клуба,след което от него да няма вече нужда (от клуба).



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор kpacumyp (непознат )
Публикувано05.03.09 19:33



от 7 декември не съм взимал хероин...а сега си продължавам с всичко останало...както и преди ;щ без морфин и диаморфин естествено...и да отбележа ,ние не сме наркомани,ние сме наркоподатливи!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.