Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 09.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Моят нов живот...нови [re: psyromantic]  
АвторMam (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 10:25



Да, то е ясно защо са заковани. Темите са много важни и по този начин винаги са on top и не е необходимо да ги търсиш. Просто исках да кажа, че въпреки че са заковани, щом датата не се променя, си мислех че никой не е писал, а то изобщо не е така и по този начин съм пропуснала доста неща.
Грешката е моя.



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Авторkoceto22 (Нерегистриран)
Публикувано22.08.08 17:52



Нещо не ме пуска да пиша изхвърля ме изобщо не мога да си влизам с регистрациите . Стана ми интересно да днес сутринта си говорих с една зависима и тя почна по същият начин коце ти така ти иначе . И аз като че ли не можах да се ядосам да включа на защита тя е вторият човек на който позволявам да ми говори така да ми казва какво да правя . Има още една приятелка също зависима на която го позволявам иначе като зависим съм свикнал все да се оправдавам и да се чуствам нападнат и да се дърпам от съветите но лека по лека май става така че почвам поне да чета и да слушам като ми говорят така много много не чувам де но поне се опитвам . Цигарите първо се опитах в неделя да ги спирам сам ужасс чета че било лесно е що тогава лазих за фасове из планината и се чудех оде да си намеря една цигара щото там нямаше никой да пуши направо изкреизих и то едни храстчета и аз знам къде събирах фасове и нали си чистих място да си се чуствам спокоино на чисто и да си медитирам там и знаех къде ги оставих но аз ги оставих да се виждат и после та да си взема без никой да ме види се правих на воиник от специалните воиски залягане под ниво 50 см . Абе смях и вече два дена след това нали почнах пак старите неща първо се помолих така ама искрено и тая нощ почнах и да си правя пак анализи на тетрадката и мога да ви кажа че докато не си помисля че аз го правя дори желание нямам да пуша не аз не аз го правя това да не взимам нищо аз ако искам сам да го правя лазя лазя безпомощен съм не мога . Луд съм ей странен индивид към всяко нещо за което се захвана ще проявя инат воля как там се нарича но към дрога към цигари към алкохол НЯМА НАЧИН МОЯТА ГЛАВА ДА ПОБЕДИ ТОВА ЖЕЛАНИЕ КОЕТО НАХЛУВА КАТО ТОПКА И ЗАВЛАДЯВА ЦЯЛОТО МИ ТЯЛО ЦЯЛОТО НАПРАВО ГО УСЕЩАМ КАТО ТРЪПКА И ЧУСТВАМ ЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА ГО ПРАВЯ НО ТОВА ЖЕЛАНИЕ Е ПО СИЛНО ОТ МЕН ИНАЧЕ КОЙ КОЙ ЧОВЕК КОЙТО СИ Е ИЗГОРИЛ И ДВЕТЕ РЪЦЕ В ОГЪНЯ ЩЕ СИ КАЖЕ ТОЯ ПЪТ НЯМА ДА Е ТАКА ТОЯ ПЪТ САМО ЩЕ СЕ СТОПЛЯ МАЛКО ЧЕ МИ Е СТУДЕНО И ЩЕ СКОЧИ ВЪВ ПЕЩА . ОФ нещо много се разгорещих или то навън било топло бе аз се чудя какво става с мен . Да а днес май ми е десети ден без цигари петнаисти без дроги и алкохол и ония ден ходих до машинките без малко да се набутам изживях ужас и се убедих вече в това което говоря че съм зависим и там . ГОСПОДИ благодаря ти за това че и днес се събудих свободен без мисъл за дрога че съм чист че не съм пушил че имам интернет и компютър и ще мога да си поговоря със хора като мен зависими . Благодаря ти Господи и ми дай сила и днес да остана чист дай ми сили да съм честен да работя колкото мога по програмата променяй ме показвай ми къде греша и не ме оставяй да се възгордея . Амин . Абе кое друго нещо ще ми носи това да ставам с усмивка да погледна навън и да си кажа страхотен ден уха и да гледам че имам какво да ям къде да спя да виждам само хубавото . Преди какво стана и само оооооооооооууууууууууууу ужасс гадно време няма пари трябва да търся ой това ме боли ой това станало и то по зле и по зле това означавало човек станал с гъза на горе . Ау якооооооооооооо сега като споделям усещам сила за която доскоро не съм и подозирал че може да съществува лек и чист ден на всички .



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: koceto22]  
Авторkoceto22 (Нерегистриран)
Публикувано23.08.08 07:26



Сега почнах да си чета старите писания поне във тая тема един приятел ми е споделял че го е правил и какво някак се видях отстрани нито съм чел кой какво пише докрай или съм пропускал много важни неща . Момиче пише че е чисто аз му викам брат но това само ми показва за каква лудост става въпрос лудост затваряща ми главата за всичко чуждо . Наистина аз на собствен гръб изпитах това което деиства но не е много лесно и мен ме мързи търсих си по лесен начин нещо да може да си лежа в нас да гледам филмче или да чета някоя глупост да ходя на кафенце да се виждам със старите приятелчета и пак да оставам чист . Абе да съм си старият човек . Темата се казва моят нов живот та се сещам че това е цаката да се спре дрогата НОВ ЖИВОТ не старият живот без дрога това е невъзможно . Наркоман същото мислене а да не взимам е усетих го не става . За това май трябва да ставам нов човек водещ нов начин на живот . Въпроса е сега доколко съм готов да се разделя със старият нали а да ви кажа усещам едно влечение . Но пък последното подкарване поне ми дава искрата да се променям и ще се моля дори вече се молих Бог да подържа тая моя искра за работа за промяна за това да оставам чист защото виждам че това е единственият начин аз да стоя чист и не само да оставам чист а да не живея в ужас . Е днес станах с усмивка отново . А сетих се вчера се возих пак с колелото и минах по баири по които съм минавал и преди . Но сега не ме уморяваха така без цигари явно е по леко страхотно е е не е лесно но е стахотно . Та то кое беше лесно да ида и да се надрусам . АХАМ и днес съм чист и днес съм добре за което съм благодарен . Лек и чист ден на всички .



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: koceto22]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано23.08.08 10:18




виждам сега,след като прочетох предпоследния ти пост,че има два начина да приемеш нещата лично-да ги примеш лично,понеже човека отсреща ти говори като на приятел,и си мисли,че с думите си може да ти помогне,те са насочени към теб..лично е....
и да ги вземеш лично,сякаш някой се опитва да ти казва какво да правиш...
позволявал си само на незнам си кой да ти говори така...пфф
не знам,може би аз ти влизам лично и може би не е хубаво...
но опита ми с отказването на цигарите,го споделям в писмо до теб,но не в лични бележки,то е за да се чете от всички.....
не се хваля,че ми беше лесно да ги откажа,но да знаеш,че през годините съм ровила за фасофе из кофите за боклук,също и много пъти докато бях надрусана студентка,ходех на централната гара в Пловдив (понеже живеех близо) и обирах фасовете по релсите..(ако искаш много да знаеш един път си намерих и 10 лева,пък за фасофете беше рай направо)....освен това дотам ми се е пушило,че съм излизала да ръся цигара,е-така през нощта,по нощница,само с едно палто загърната,зимата,тъкмо съм си изпила котките с глутета,стоя на входа на блока ми,а той е на един булевард точно,а отсреща е психодиспансера....
не си единствения,който е лазил за фасове,затова не се взимай много насериозно...
аз още от началото започнах да ти говоря така...ми така си си го нагласил...така говориш,така пишеш,такива неща,с такъв тон,че ми влезе да ти говоря като на брат..
сега ти казваш,че не си бил позволявал на никой да ти казва кво да правиш...да спираш цигарите,да незнам си кво...
както казах,постовете тук са за всички...ти си уникален,но и много като теб,в горе-долу същото положение...не сме чак толкова различни...
ако исках да ти казвам кво да правиш,да те получавам,щях да ти пиша на лична...но всъщноост никога не бих го направила....на никой не казвам да отказва каквото и да е ... нито на майка ми,която пуши като комин,нито на приятеля ми,на никой...та камо ли на теб..някъв си непознат...
зех го малко лично,знам...


::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: koceto22]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано23.08.08 12:12



Продължавай все така Коце


Точно така е, и аз това разбрах - за новия живот. Не може да си стария човек, със старите си навици, подредба на деня и на живота и да извадиш само един елемент - да речем друсането. Аз на свой гръб съм видяла, че не става така. Отказва се друсането, а не другата, пушенето, а не цигарите...

Желая ти все нови успехи за напред, Коце. Ти си много чиста душа, чист и непосредствен човек, кат дете - невинен и чист - аз така те виждам - и полагаш много усилия да се наблюдаваш, да изучаваш себе си инавиците си, проблемите заедно с корените им - знам че лека полека усилията ти ще дадат резултат. И не спирай да пишеш тук, щом това ти помага - не си сама на този път и други хора се лутат и вървят по него, така че освен на себе си ще помогнеш и на други.


La Hija de La Noche

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: psyromantic]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано23.08.08 12:15



А ти ка си psyromantic?
Как върви твоят нов живот?
Ходи ли някъде на почивка - изобщо - как я караш?




La Hija de La Noche

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: Amme]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано28.08.08 22:13



хах,мила Амме,
ходих аз,ходииих,на почивка...макар че първите 2 дни ми отидоха в много гаден експириънс.Ама то аз си бях подготвена за него,така си го бяхме наумили с моето момче да си изпробваме волята и нервите,и да се опитаме да спрем меда да видим какво ще стане;ей-така,да го спрем от милиграмите,на които сме,без да дочакваме тоталното зануляване на дозата,просто един вид проба. Ох,да ти кажа,голям ад изживяхме,там в тая палатка 2 дни направо как не умрях! Поне аз,ама като го гледах и на него не му беше хич розово.Както и да е,първите няколко часа беше ок,направо да си помислиш,че си минал метър,че ще ти се размине само с леко потене,а това всъщност се оказа само началото,все едно това е едно от сто,като следващите 99 са пълен ад.Толкова лошо я изкарахме тая криза,че сега даже не ми се обяснява кви симптоми ме удариха,може би в друга тема,при друг случай ще разкажа подробно,но искам само да отбележа,че да се спира метадон преди да е занулена дозата,и то постепенно,си има доста гадна криза,и може би ако бяхме изтърпяли още ден-два,тя щеше да отшуми лека-полека,но ние нямахме нерви за това,все пак това беше нашта почивка,и за разлика от предишните години досега,когато целият ми живот беше една голяма ваканция,тази година,откакто работа,нов живот и т.н.просто нямах време да се оставя да изкарам тъпата криза...затова смъквайки с още малко,продължих да си пия меда редовно,събрахме си палатката от пренаселеното,до степен нетърпимост,Иракли,и закотвихме в Созопол,в хубава квартира в стария град с ароматни чаршафи,и романтични нощи,само двамата.Добре ми е,да ти кажа...не чувствам,че съм закачена към метадона,за мен той си беше и си е моето лекарство против наркоманията ми.Иначе при мен,все така ме тресе мотивацията,кефя се на много ежедневни неща,като например (не че ми е тупнал тупана за материални неща) това,да си давам парите за разни други неща,освен за дрога.Открай време не знам как и за какво да си харча парите,преди беше лесно-всичко на дилъра,хах...а сега? Бе не си купувам нищо,просто работя и знам,че ги имам,най-малкото мога да правя подаръци на хората,които обичам.Изпитвам задоволство от култивирането на процеса по задържането на волята и впрягането й в положителни дейности,досуш коне,които са укротени от здравите юзди на опитен кочияш.Та защо да ползваме ума си за други неща,освен за позитвни състояния?Винаги съм подозирала,че човешкия живот не е за пропиляване,а не че сега се отричам от дълбоката си същност на зависима,ама друсането наистина си е голямо загуба,откъдето и да го погледнеш.
Знаеш ли,Амме,още какво реализирах-наскоро,в един от моментите,когато не правим нищо,просто всеки си е потънал в своите мисли,спомени или желания-тогава си помислих,че това е един вид форма на скуката,когато просто си бездеен,но това не е никак лошо,просто някакъв покой.Та тогава си спомних,че навремето,когато се надрусвахме,може нищо да не правим,но пак ни беше интересно,просто филма си е в главата...НО аз вече съм уморена и...абе наистина уморена да плащам цената на липсата на скука,преживяна в надрусано състояние.Всички хубави неща,които някога дрогата ми е давала-чар,сръчност,харизма,концентрация,интерес..и т.н., са все неща,които днес,проявявам на чисто,и дори ги намирам за по-привлекателни от преди,понеже им липсва нещо много дразнещо на надрусания им вариант-липсва онзи странен токсичен блясък в очите,който по-далновидните хора забелязват и отчитат като негатив,без да знаят защо,просто се дистанцират.Не знам дали се сещаш за кое точно ти говоря.Сега,нищо от това,което правя,което е насочено към хората не е твърде много-премерено е,и така ми харесва много повече.Виждам себе си като нормален човек,доколкото това може да бъде възможно,и да нямаш нужда от екстри за да се харесваш,е наистина чудесно нещо.Само заради това си заслужава да изтърпиш една голяма криза,след което остава да се пренастроиш на друга вълна и ако наистина искаш-накрая да спреш да друсаш.Това пренастройване обаче-нямам рецепта за него.Не знам точно как трябва да стане за другите. Знам за себе си,то е вътре в мен,но универсална рецепта нямам.Мога само тук таме по някоя "подправка" да подхвърля,за да се добие представя горе-долу за вкуса на новия живот без дрога...но дотам,за съжаление....явно всеки трябва да си извърви сам пътя....
Това е.Ето сега се прибрах от работа,приятно е след душа да разцъкам малко в нет,после ще си легна в меката пижама,ще си почета и така,четейки,ще заспя...радвам се,че утре идва нов ден...
лека и спокойна нощ ти пожелавам,мила...


и на другите също..

п.с. в момента чета :Книга на сънищата" на Силвия Браун..една наистина страхотна книга,която бих ти подарила,мисля,че много би ти харесала..

::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор agrado (непознат)
Публикувано17.09.08 15:37



moqt priqtel zapo4na jivota si nanovo, toest produlji go po drug na4in- ot 6 kubika metadon mina na le4enie s revia i psihoterapiq, tova bi trqbvalo da e strahotno, no toi mnogo se promenq i az ve4e zapo4vam da gubq 4estotata, izpada v depresivni sustoqniq ili v silna trevojnost, ot koqto mi e trudno da go izvadq. moje li nqkoi, koito poznava efektite ot reviata da mi dade suvet, shte sum mnogo blagodarna, zashtoto mi e adski trudno.



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: agrado]  
АвторTHE EXPLOlTED (Нерегистриран)
Публикувано20.09.08 21:59



2 ГОДИНИ И 11 МЕСЕЦА БЕЗ ХЕРОИН.ЖИВОТЪТ Е ПРЕКРАСЕН И ИСТИНСКИ!!!!!!!!



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: psyromantic]  
Авторmil (Нерегистриран)
Публикувано30.09.08 10:10



Здравейте! За пръв път влизам в този клуб, но четейки последните постове, един въпрос се породи в мен. Не съм била зависима, но това, което много искам да знам, е следното: Кое кара човек да избере нов път, кое отвътре го провокира да започне нов живот, кое е това нещо, което му дава сила? На теория мога да измисля много неща, но за мен по интересна е живата история, разказана от човек, който наистина има опит. Благодаря ви!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.