Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:20 09.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Псинови [re: мopф]  
Автор mindseeker (неоткриваем)
Публикувано01.08.10 22:50



Ама ти нов мъж ли си имаш?



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: koceto22]  
Автор Brymbarov (непознат )
Публикувано02.08.10 11:38



Здравейте,
Ето моята история.Започнах с опиятите някаде 92-93г. първо лидол.морфин,давила после хероин винаги венозно.
От лятото на 99г. не съм пипал ниакъв опият нито помпа,преди да се откажа бях правил множество неуспешни опити в сякакви болници програми(никога с метадон) и всики бяха неуспешни.Успях да спра сам на студена пуйка и до момента вече 11 години не съм пипал хероин или подобна гадост след 7-8 години зависимост.



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор someboddy (непознат )
Публикувано19.08.10 22:25



Много странно че скоро никой не е писал тук.Не знам на какво да го отдам?На лятото ли или на това че всеки е зациклил в зависимостта си?Или пък на нещо друго мойе би?



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: someboddy]  
Автор ИHФAHTA (болна от любов)
Публикувано20.08.10 20:07



Не знам someboddy, и на мен ми се иска постоянно да пишат всички тук особено в тази тема, да сме наясно всички - зависими и съзависими какво се случва... за поука - ако са се предали отново, за полза - ако са открили поредния успешен метод, за надежда - ако успяват все повече и все по-дълго, а защо не и завинаги...
Исками се всички да пишат - Коцето, Amme (която е изчезнала, дано е добре и причината да е хубава), klerfe, Galeon, THE EXPLOlTED, kafejiqta, psyromantic, anamorph, kpacumyp, principe, Oнy, Brymbarov, vicky, mindseeker, elza, diamorph, Etnesba, marassi5, lili_belqta, psychedelica, xexo, apлинa, както и съзависимите - mam, uxaaa, koki4eto и всички, всички, прощавайте ако съм пропуснала някой, моля да не се чувства ощетен.
Научих много от вас, бих искала да науча още повече...
Някой от вас са ми особено мили и вдъхновяващи, сякаш вече лично ги познавам...
Така е още по-кофти... Откакто съм влюбена в наркоман особено... Бих искала самата аз преди година като го видях просто да не бях излязла с него на кафе... Иска ми се да се върна назад във времето когато най-близките наркомани, които познавах ми бяха съученици, от едно у-ще или съседи, с които никога не съм имала по-вътрешни отношения. Които наблюдавах някак отстрани, и се носеха клюки с кой какво е станало (обикновено нищо хубаво, има починали от свръхдоза, убити, по затворите и т.н.)... Аз някак смътно усещах, че трябва да стоя настрани от това... Имах и строг родителски контрол, вечерен час и т.н., както и повечето ми приятели, които никога не стигнаха до наркотиците...
Помня, че един от най-добрите ми приятели (с който сме израстнали от деца като брат и сестра) имаше приятел, който стана наркоман и го дърпаше да пробва, че било много "хубаво". Той се чудеше какво да направи, щото ако не пробвал щял да го изгуби като приятел (лапешки работи) и аз тогава помня, че не го оставих на мира един месец, висях у тях след училище и тоя като дойдеше направо го гонех от вратата. Чак сега оценявам какво съм направила в същност.Защото моя приятел обича да пие и в момента, макар че е семеен, с деца си е направо битов алкохолик(т.е. явно си е склонен към зависимисти). Така че едва ли ако беше пробвал щеше да си остане само с пробването...
За какво ли ги дрънкам всичките тези неща и аз не зная...

. Може би от безпомощност...
Иска ми се да изкупя всичкия хероин на света и да го хвърля в моретооооо...

Това, което не ни убива ни прави по-силни...

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано02.09.10 01:28



Добре аз 1 година не бях взимал ... то не и префи съм взимал кой знае какво ... амфети, пико, кристал, бомбокни разни и не усетих някво кой знае как пристрастяване .. цяла година не бях шмъркал, сега пак пошмъркахме на 1 купон1че и пак не виждам да се се пристрастил особено ... само дето искам още ама ангажиментите ми тия дни не го позволяват ... някакъв проблем ли се заформя ... тук сте все истински наркомани, аз друсам, шмъркам всичко, бомбони и кви ли не други лайна и не се чувствам наркоман ...



Тема Re: Моят нов живот...нови [re: Hepaзбpaнa!]  
Автор someboddy (своенравен)
Публикувано09.10.10 16:30



Хора ,от това което виждам май сте зациклили яко,нищо хубаво ли не ви се случва?Защо вече не пишете тук?

Не се заблуждавай че си велик и всеможещ всезнайко,не е така.Преодолей го!


Тема Re: Моят нов живот...нови [re: someboddy]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано12.10.10 19:15



Не знам...май аз не съм писала отдавна....
Пък в началото,когато отворихме тая тема, бях хванала новия живот натясно,хах...нямах намерение да го пускам сам да се живее,хихик.

.
Новото дето бе тръгнало да се случва при мен,все едно-не се случи.Случи се,но наполовина...
Бях тръгнала за едно място,с един човек,но човека,предполагам,го хвана оня вид шубе,който е толкова типичен за всички ни-страха от новото....
Някои от нас,си казват:"Заеби!Тръгвам,и каквото ще да става!Ще ме пази,Квото има да ме пази!"...но други хора не се навиват да го кажат....
Обикновено олеква,когато олекнеш откъм такъв спътник за някъде,но когато сте достигнали ниво на една такава сладка,приятелска,но също и сладка близост,в момента,в който се окажете в момент,в който ви се иска на мига да се изпарите и двамата от мястото,което обитавате в тоя момент....и си ставата най-чужди на света....тогава е малко тъжно....
Но също и е ок...значи така е трябвало да бъде...
Не,че няма да тръгна за онова местенце,дето си го мислех...ще...но изчаквам да се посъбера малко...и да се уточнят нещата...
Няма да се отчайвам,нито пък ще се продрусам зверски напук на живота...приключих с тоя тип решения на дилемите си...
Дотогава,честно ще си кажа,ще си призная,малко вися...в безтегловност,в една особена безплътна лекота,която се надявам да натежи тогава,когато имам нужда да взема важно решение...
Не знам...сори,но в моменти,като тези,говоря ин дженерал,основно нахвърляни думи,но сама себе си се разбирам какво искам да кажа,а съм сигурна,че има и други,които ще ме разберат....
Отново съм на везната Живот-Край,но знам,че първото ще натежи...все ще се намери за какво,за кого...ново-старо,илюзия-реалност,все нещо...
Това исках да споделя....

:: On sleepless road The sleepless go::

Тема Re: Моят нов живот...нови [re: psyromantic]  
Автор someboddy (своенравен)
Публикувано06.11.10 19:45



Намери ли смисъла да продължиш напред?



my psydreаm is real !

Редактирано от someboddy на 07.11.10 00:12.



Тема ..нови [re: someboddy]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано04.01.11 13:47



...

:: On sleepless road The sleepless go::

Редактирано от psyromantic на 04.01.11 14:17.



Тема до майндсийкърнови [re: psyromantic]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано21.01.11 02:14



"...Ти нещо си се объркала като си решила, че целта на метадоновата програма е да се изчистиш от всичко - тази цел присъства, да, но..."

Майндсийкър,разбирам всичките ти доводи и уважавам мнението ти,но когато зачетох написаното горе,за пореден път се убедих по колко различен начин всеки гледа на своята терапия,и най-вече колко гъвкав може да бъде ума,в намирането на оправдания да прави или да не прави това или онова.
Аз никога не съм очаквала чудеса от моята метадонова програма,но нито в началото,нито сега,нито никога,няма да я възприема като поддържаща моето що-годе "нормално" здравословно състояние,като съм съгласна с мнението ти,че то всъщност е далече от истинското нормално такова.
За себе си съм решила и отказвам да ползвам метадона само,за да ме закрепя.Ако е затова,аз мога да се крепя и с опияти,мога да функционирам физически и психически нормално и с тях (защото след толкова години опиятите няма какво толкова да променят в съзнанието ми,вече всичко е сторено и процеса е завършен,в последните година-две,преди програмата,се друсах,не заради удоволствието от това (което направо почти си го нямаше),не заради вълната и усещането,а просто защото не можех другояче-имаше периоди,в които изобщо не можех да стана и да започна деня,и така друсането ми се превърна в болест,която все пак,каквото и да казват другите,успях да облекча с метадон)...та казвах,че ако за мен меда е някакъв начин да се поддържам,а не средство да се излекувам напълно,то тогава терапията ми е напълно безмислена,разбираш ли?Истината е,че никой не може да ме убеди,че ако някой зависим,пуснал се на която и да е програма (изключвам субститола,но то е защото аз години се друсах с него,и не мога да погледна на него като на средство за лекуване,както не мога да погледна по същия начин и на т.нар."хероинова поддържаща терапия",просто лично за мен,те не могат да бъдат ефективни,но това си е само за мен)..та не мисля,че един такъв зависим,който спазва пероралната и намаляваща дозите система на прием на меда,няма шанс да се излекува.Има,защото съдя по себе си,и също така знам,че дори и да се занули дозата,да избиеш кризите,оттам нататък идва най-трудното,защото наркотиците са навсякъде около мен,и най-вече в главата ми:в спомените ми,в нагласата ми да туширам скуката,безразличието,пък дори и самия живот да туширам,за да не ми влиза толкова хард понякога,с дрога.
Какъв е смисъла за мен да се "поддържам",кажи ми?За мен има смисъл да се излекувам от болестта Наркомания,майндсийкър!Като знам колко субективно са думите "лекувам" и "болест" в случая...
Иначе тоя мед е поредната ми зависимост към дрога,само че този път легална.
И за мен,не аз,а ти си се объркал,но това също не е така,защото и двамата си имаме своя начин на възприемане.Моят може да е обратен на начините на абсолютно всички,но той ми помага да минавам през всичко това,през което минавам.
Не знам каква е целта на докторите в програмата,каква е била първоначалната идея на тези,които са сложили меда в терапия,нито пък какви са т.нар."бонуси"...знам за себе си какво представлява метадона и за себе си съм намерила начин да извлека ефективното за мен от него.Не винаги се получава,но се опитвам и всъщност не е и чак толкова трудно,това установих...
Не искам цял живот,или поне години наред,да се надявам на бонус-евентуално излекуване,а искам,ако така и така пия лекарство,то да ми помогне да се оттърва от порочния кръг на търсене,намиране и друсане,с всички глупотевини помежду тия три неща,и аз видях,разбираш ли,видях и го усетих,че е възможно.
Ти може би имаш друг експириънс,познаваме се малко,но разбрах колко различен си ти от мен,приоритетите са ти различни,и хах,винаги звучиш толкова уверено,сякаш държиш под контрол всичко-своята зависимост,нагласите си,хората около теб.
Аз не съм толкова смела изобщо,и си признавам,че се облегнах на метадона,защото видях,че сама не мога да оправя.И се убедих,че ако се пие редовно и дозата се сваля регулярно,постепенно се откъсваш от наркоманския начин на живот и всички прилежащи му проблеми и неща,просто отпадат от само себе си.Много е трудно,когато се изправиш лице в лице с ралността,в която те чакат препятствия и копнежи по минали преживявания,когато вече си изкарал кризите,затова за себе си видях също,че докато съзнанието ми още не е изчистено от мисълта за дрога,не бива да бързам и да спирам с метадона..хах,и аз не знам закъде се бях разбързала...мислех,че колкото по-бързо зануля,толкова по-добре,без да взимам предвид факта,че в ума ми още се борят желанието да се излекувам и понякогашните желания да се надрусам.Все повтарях,че сега се чувствам скована,вдървена откъм здравословно състояние,чувствах се като някаква Пинокия,която си мечтае да стане истинско момиче,и го иска сега и веднага.
Докато е така,докато в ума ми още има опции за надрусване,по-добре да си пия меда,пък била дозата ми и супер миниатюрна.Помня,че когато първата година на програмата,пишех тук и си правех сметките колко скоро ще го спирам,хехо ли,кой ли беше,ме предупреждаваше да не бързам,но аз просто не знаех.Но сега знам,и ще дам време на съзнанието ми да свикне,че остана ли чиста,след като спра меда,отвсякъде ще никнат като гъби разни капани.И,за да не бъдат те капани,а просто нещо от миналото ми,към което вече нямам влечение,за тази цел просто мисленето ми трябва да се смени на 360%.
Понякога си мисля,че меда все пак няма да ми даде тоя шанс да изчистя съзнаието си,не време,просто шанс няма да ми даде,защото също е някакъв опият,и както знам със сигурност,може да се превърне в истинска дрога за целене..и ако си мисля,че докато взимам метадон,ще започна да разсъждавам отвъд наркоманския експириънс,се заблуждавам,но после си казвам:"Ех,може и така да е,но все пак със или без него,ако намеря истинско желание в себе си,ще се излекувам най-накрая,в главата си ще се излекувам и тогава няма да има никви капани за мен."Разбираш ли,със или без него...
Но да го ползвам като патерица цял живот,и да се "поддържам" с него-не!Няма за кога да се поддържам,вече не съм на 20 години,а и наистина вече се уморих.Давам си време и имам желание,и ще забравя за времето когато пък бях забравила каква е целта на моето Лекуване с метадон,а наместо това го бях трансформирала в поредния начин да се надрусвам.
Ти сигурно няма да си съгласен с мен.Но само искам,дарлинг,да те подсетя,че всички сме различни и това какво е за мен и теб дрогата,метадона и терапиите е само две малки прашинки на фона на цялото,в което всеки си има свой начин да реализира каквото му е на сърцето.
Дано да не сметнеш,че се конфронтирам с теб,защото не се...
Пожелавам ти успешно излизане от програмата някой хубав слънчев ден,пожелавам го на всички,и дано когато дойде време без патерица да се изправим,да има за какво да се хванем-нещо натурално,истинско,нищо общо с дрогата,нещо прекрасно като любовта например,или пък някоя мечта-и това хубаво нещо да ни бъде новата терапия...Аз,поне на мене си,това си пожелавам!!


(Ох,пак много дълъг се получи тоя пост...)

:: On sleepless road The sleepless go::


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.