Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 20.06.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Дали е вземал наркотик и какъв?нови  
АвторEднa жeнa (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 23:19



Имам съмнението, че днес мъжът ми е вземал някакъв наркотик. Моля някой по-опитен от мен да ми каже дали по-долу изброените симптоми са признак, че е бил под влияние на наркотици, евентуално дали може да се определи какви. Ето и какво се случи: Аз си лягам в неделя след обяд, след час и половина мъжът ми ме събужда и забелязвам странно поведние, което се изразяваше в следното:
- Ходеше като пиян, сякаш краката не го държаха, леко залитащ. На няколко пъти се спъваше, почти падна върху холската маса
-Ръцете също не му служеха както трябва, каквото хванеше изтърваше или разливаше, или изобщо не можеше да прави нещо с тях
-Като говореше фъфлеше, повтаряше едно и също, питаше ме едни и същи неща или си спомняше някои неща, които вече сме забравили или не са вече актулани, чак се чудя как се е сетил изобщо, говореше несвързано, прескачайки от тема в тема
-Очите му бяха леко присвити, като на полузаспал, зениците много свити като малка точица (има сини очи и добре се открояват черните му зеници)
- Не беше в състояние да свърши елементарни неща, напр. да загаси лампата, нр уцелваше контакта и т.н.
Като цяло поведението му беше на абсолютено неадекватен човек. Като поставих открито въпроса дали не е взимал нещо, категорично се отвърна, че не е , че нищо му няма, взе да откланя темата в друга посока. Нападателен не е, по-скоро флегматичен. Това е което забелязах. Колко продължи това състояние- не знам, всео ще трае, но сякаш има малко подбрение, иначе се започна в 16.00 ч. Пиян не е, 100%, иначе щях да подуша алкохол, а и не е излизал след обяд, сигурна съм. Остава или да се е надрусал или за час и половина да е тотално превъртял.
Моля ви да кажете вашето мнение, естествено аз съм много притеснена, това не е нормалното му поведение, да не говорим, че имаме и малко дете.



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: Eднa жeнa]  
Авторявe (Нерегистриран)
Публикувано21.10.07 23:44



Сънливост и отпуснатост, бавен говор, свити като точки зеници са признаци за употреба на морфин ,хероин,кодеин и др. на същата основа. ако добавите и бледа влажна кожа ще запълните 100% нормата за хероин. естествено може и да са други неща.



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: Eднa жeнa]  
Автор Jennnifer (непознат )
Публикувано22.10.07 09:42



какво значи "тотално превъртял" ?

Успокой се, и не го изневряй с подозрения :)
може част от тези симптоми да се дължат на промените в амтосферното налягане, което кара кръвното налягане да прави ненормални неща с тялото и вестибуларния апарат...:)



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: Jennnifer]  
АвторEднa жeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 10:57



Дженифър, извини ме, ама мнението ти ми се струва лишено от логика. Тук не става въпрос само за вестибуларен апарат, а цялостно поведение и реакции лишени от логика. Ако не ме разбираш мога и пример да ти дам - от някъде намери шише ракия, отвори го и взе да "тика" през гърлото една голяма лъжица, като ми обясняваше как ще яде,после лъжицата замени с вилица. А аз гледах като втрещена, опитвах се му обясня, че е "в грешка", но той не вдяваше! Е, това значи тотално превъртял и не мога да си го обясно с това, че са го "посетили извънземни" или, че му влияе времето! Освен това мъжът ми в пубертетските си години е пробвал това-онова, така, че имам основания за притеснения.



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: Eднa жeнa]  
Автор Jennnifer (непознат )
Публикувано22.10.07 11:35



Извинена си



Мнението ми не следва логика, защото в наркотиците няма такава :)

Това което написах имаше за цел, да те успокои. Защото, (както ти сама много добре обясни) това което виждаш като реакции срещу себе си - може да побърка и теб! А ако се побъркаш, както мъжа си - няма да можеш да му помогнеш

Не знам как може да се познае, какъв точно наркотик е взимал.
Може би има хора с паранормални способности, които могат да познаят това индиректно. Но ти така отстрани - ще можеш ли ?

И накрая - моето мнение продължава със следното предположение.
Да се диференцират отделните слоеве от въздействията върху него!

физическите, тези на тялото
психическите , тези които трудно се улавят
и накрая да останат тези от наркотика, евентуално

щото извънземни ако имат намеса - това също е отделно ниво

не влагам и капка подигравка
Каквито и експерименти да сме решили да правим със себе си,
Съвсем сигурна съм, че трябва да опазим децата от собствените си лудости! и пристрастености.



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: Eднa жeнa]  
Автор malkiat_dim (хайде да свиеме)
Публикувано22.10.07 16:35



Е неееееееее


Тва с лъжицата и бутилката ме уби

Сори може да не ти е било смешно ама не се сдържах


Иначе по темата +1 и от мене за мнението на Яве.

П.П. Въпреки че нещо ми куца, щом не взима редовно, как така се е охапал толкос лошо, кат е знаел че ти си там, по-скоро бих се покрил да ми мине ама хора разни.
Някакви приятелчета да е виждал, коит да са го лизнали така лошо без да очаква или да са му се насабрали някви ядове та да е решил да разпусне?

Редактирано от malkiat_dim на 22.10.07 16:52.



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: malkiat_dim]  
АвторEднa жeнa (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 18:00



Даа, за съжаление, като поразпитах насам-натам, всички бяха категорични, че най-вероятно става въпрос за хероин, просто много неща си пасват. Не съм забелязала кожата да му е била влажна, но не съм се и заглеждала в това, защото не знаех.
Иначе това за бутилката и на мен ми беше смешно, честно казано, но и трагично.

Малкият дим, този въпрос си го зададох и аз, ако е искал да се дрогира, можеше да намери начин да се скрие, не виждам защо да се излага на риск, като знае, че хванали го-край на семейството, а определено не това иска. Освен това техните живеят на горния етаж, така че рискът някой да го надуши се удвоява. И на мен не ми е ясно. Освен ако до сега се е контролирал перфектно и да не съм забелязала нещо подозрително и вече да не е можал, не знам... Но определено до сега не съм го виждала в подобно състояние, нито съм имала някакви съмнения.
Ядове не сме имали, не сме се карали, някакви проблеми като за на умиране нямаме. С кого се вижда, не знам, по цял ден е на работа, понякога след работа отива на едно бързо питие с някой приятел, като се върне винаги мирише на алкохол, до колкото знам алкохол и наркотици не вървят заедно, ама кажете вие....

. Освен това да питам, на като им мине влиянието, после помнят ли, вероятно да, ама спомнят ли си всичките глупости и т.н.?



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв? [re: Eднa жeнa]  
АвторVisitor (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 18:31



Това може да е абсолютно всичко!
Хероин или какъв да е опият - някаква сравнително малка вероятност, зениците се свиват и всичко описано дори и това с бутилката е възможно до някаква мъничка степен. Още по-вероятно е да се е наплюскал много здраво с някакво бензо, много е вероятно, от това което написа просто смърди от километри на мега-доза здраво бензо (Диазепам, Ривотрил, Ксанакс, Геродорм). Не е малка вероятноста да е поел неголяма доза някакъв халюциноген и тук основавйки се на дадените описания може да е абсолютно всичко (Гъби, Кетамин, LSD, DXM, много ама много прилича на Паркизан и Лепилото (редом до всички инхаланти) дори действа така ама за кратко). Пак казвам средна доза, на границата с Пробива. Та даже е възможно да си причиниш такова състояние дори и с много силна Трева но зениците няма да са свити и бялото щеше да е розово, че дори и червено. Обаче така наречения "Друсан Джоинт" в зависимост от това с какво е смесен е напълно възможно да ти причини подобна симтомика (в беседката до "Патици" в "Борисова" преди маса години едно хлапе продаваше Коз който действаше едно към едно с описаното). От тук на татък следва и грамаданската възможнот да е смесил различни неща. Може това което е зобал да не му понася и от там тоя цирк. Би могло и да е превъртял без допълнителни спомагателни средства, просто да му е дошъл момента, точно така стават тези работи, точно така. Всичко може да е, десетки варианти и стотици възможни комбинации. Много интересно дали филма все още продължава и какво още се е случило от тогава на сам? Повече подробности? На колко години е?
Един съвет: ако все пак в един момент тои вземе, че се оправи и доиде в съзнание, реагирай абсолютно спокойно. Ако искаш да разбереш каква я е свършил в никакъв случай не му вдигаи скандал и не му показвай, че си му ядосана, просто дректно му кажи "абе човек какво се беше направил, как успя да се намажеш така? Ебаси не се прави на три и половина в такъв момент кажи с какво се наяде, че ми искара ангелите! Реших, че си превъртял и за една бройка щях да викам "бърза помощ"" и разни в тоя дух. Насоявай да си каже без опасения, че ще си има проблеми, дръж се така се едно тия работи са ти напълно ясни. Имай предвид въможноста наистина нищо да не е друсал ами верно да е истрещял, колкото и да е малка вероятноста все пак я има.



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: Eднa жeнa]  
АвторVisitor (Нерегистриран)
Публикувано22.10.07 18:42



Ако е на бензо може и нищо да не помни. Алкохол върви с всичко това са глупости. Край с брака - ти не си наред, изобщо не знаеш за какво става дума - може да е напълно инциденто. Трябва да изясниш абсолютно цялта ситуация. Това за хероина е сред най-малко вероятното. Дръж се адекватно - всичко може да е. Ако е зависим и ти до сега не си подозирала нямаше така да се прецака. Много е по-възможно да е инцидент.
Пак ще кажа - може да е абсолютно всичко и много внимавай точно какво ще предприемеш!
Еднинствено зениците вървят с опиятите и то не винаги, ама всички разбирачи веднага казват Хероин защото друго незнаят!



Тема Re: Дали е вземал наркотик и какъв?нови [re: Visitor]  
Автор secret_19 (упорита)
Публикувано22.10.07 18:56



съгласна съм абсолютно, че със скандал нещата няма да се оправят.
само искам да добавя нещо, не прибървай, но все пак с нормален разговор и тон се опитай да разбереш какво става.
дори и да е изтрещял, пак ще има причина.
каквото и да се е случило, се опитай да му помогнеш и да му окажеш подкрепа.
и не се притеснявай, познавам хора, които от 2 хапчета ривотрил се държат по същия начин(не им понася просто).

o4akvai vsi4ko ot vsi4ki daje i ot sebe si



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.