Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 09.05.24 
Здравна
   >> За наркотиците
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreli  
Авторdo heho, visitor, retro2 i vs. (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 06:55



zdravejte hora, molq vi, dajte mi spe6no suvet, 4e se ozovah na 4ujdo mqsto, s problem kato grum ot qsno nebe...Shte opitam da obqsnq nakratko- dulgo bqh na herca, sprqh nqkak si, no imam zavisimost ot benzodiasepini, ot okolo 1g. Poneje dokato se opitvah da spra benzoto mi be6e dosta trudno, napravih probiv pak s herca- ne se zaka4ih, no mi preporu4aha da mina na metadon za izvestno vreme, dokato si izbiq krizite ot benzoto,t.e.45dni pone. Posle sum 6tql da spra metadona lesno.Vuprosut mi e-poneje neprekusnato sum 4uval, 4e krizite ot metadona sa mnogo gadni i produljitelni, to dori da e za kratko vreme, struva li si da se zaka4am za metadon, za da izbiq benzo-abstinenciqta+oba4e tuk ima risk da zapo4na pak herca-osuznavam go, ama ne moga da go kontroliram.Da ne stane polse da se zaka4am pak za benso, ta da izbiq metadona, koe e po-malkoto zlo?Metadona mi e predpisan, za6toto po princip ne sum stabilen na tozi etap, naistina ima realna opasnost, da se podkaram na herca, a ot druga strana ne moga da izbiq na 4isto krizite ot benzodiazepinite.Hora, povqrvajte mi, kazvaha mi, 4e sa ad tezi krizi, ama nali vse ne vqrva6, 4e na teb 6te se slu4i, e naistina sa ad- heroinovata abstinenciq ni6to ne e! Ta zatova sega da pitam za metadona, da ne reva posle, 4e i za nego sa me preduprejdavali, ama az ne sum slu6al.Za6toto naistina vsi4ki taka kazvat- metadonovata abstinenciq bila ad.Tova e taka,,,ako ne spazva6 programata ili vinagi?
Ta drugite mi vuprosi- ako naistina ne moga da izbiq na 4isto krizite ot benzoto, i ako ima opasnost da se podkaram na herca, naistina li e po-dobre da zapo4na kratkosro4no le4enie s metadon?Ili ima drug na4in da se izbiqt krizite ot benzoto?Kolko vreme e naj- kratkoto le4enie s metadon i za kolko vreme se zaka4a6 seriozno kum metadona?Za kolko vreme naj-burzo moje da se spre metadona i za6to vsi4ki kazvat, 4e krizite ot metadona sa mnogo po- lo6i ot heroinovite?Ako zapo4na da piq metadon sled kolko vreme da o4akvam abstinenciq, zavisimost- metadonova?Vqrno li e, 4e kum metadona se zaka4a6 mngo po- bavno, ako kum heroina ti trqbva 4, 5, 6 dni, to za metadonapone 15 predi da useti6 nqkakvi abstinentni simptomi?I abstinenciqta ot metadon e po- gadna za6toto e po- produljitelna li ili i zaradi drugi ne6ta?I e po- gadna i otka4aneto ot metadona e po- trudno samo pri produljitelno le4enie ili i pri po- kratko, t.e.ima li zna4enie dali si bil dulgo na metadon ili kratko? Ako naprimer trqbva da se sravni abstinenciq ot heroin, ot metadon,ot subsitol i subotex kak bihte gi stepenuvali? A psihi4eski koe e naj- trudno da se spre?Misulta mi e, ako piq metadon samo purvite 15 dni, kogato krizite sa mi naj-gadni i sled tova se opitam da go spra 6te imam li osobeno golemi problemi? Za6toto sum 4uval i obratnoto- nqkoj hora, koito sa bili 6, 7 meseca na metadon i go spirat kakto trqbva nqmat golemi oplakvaniq- vqrno li e?Ako spazvam striktno programata, i pri namalqvane na metadona ima li 6ansove da nqma mnogo lo6i krizi?4e mnogo lo6i ne6ta sum 4uval 0i vijdal, de ot produljitelno vzimane na metadon.Ili vsi4ko si zavisi ot 4oveka, ako spazva6 programata ne e tolkova zle?
I nakraja, predpisali sa mi metadon na hap4eta, kazvat, 4e e po- slab ot tozi, kojto e te4en -30 mg-dnevno. na kolko kubika 4ist metadon, zakupen, da re4em ot prodava4ite na takuv kum NCN se ravnqva ama 4ist...4e ne6to ne moga da go smetna- kolko mg. obiknoveno raztvarqt v 1 kub. ?Ako sum na 30 mg.tova v nikakuv slu4aj ne moje da e 30 kub- ot tqh 6te sum razmazan. V su6toto vreme na dosta zakoraveli narkomani davat 70ml- az se 4uvstvam ok na 3omg., tova moje da sa 3kub., no nqkoj, kojto drusa 1 gram kak moje da e dobre ot 7 kub?

Molq vi hora, dajte mi malko informaciq za metadona, 4e mnogo sum se upla6il-6toto kato izbih posledniq put krizite ot opiati, re6ih, 4e takova ne6to vtori put ne moga da prejiveq.Oba4e da re6a, 4e 6te se spravq na 4isto s benzo-zavisimostta, nqma da stane.T.e. maj bez opitati nqma da mina, ama pone da izbera po-malkoto zlo- metadon, subsitol ili subotex?I nqkoj znae li za6to vsi4ki, ama vsi4ki, i pacienti, i lekari vse kazvat- aaa, ti da vidi6 kakvo sa krizite ot metadona, heroinovite sa pesen....?Ili puk 4e po4ne6 li vednuj metadon spirane nqma...Fizi4eski krizi ili psihi4eskoto otka4ane imat predvid?Poznavate li hora, koito sa spreli metadona i posle ne sa se podkarali?Ili pak vsi4ko v glavite ni stava?A, da i za taka nare4enoto depo da pitam- kolko vreme mi trqbva da piq metadon, za da moga da izkaram sled tova, da re4em 1 den bez metadon i bez krizi?blagoarq na vsi4ki, zavsqko mnenie i opit sum blagodaren



Тема Същото на кирилицанови [re: do heho, visitor, re]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 09:22




здравейте хора, моля ви, дайте ми спешно съвет, че се озовах на чуждо място, с проблем като грум от ясно небе...Ще опитам да обясня накратко- дълго бях на херца, спрях някак си, но имам зависимост от бензодиясепини, от около 1г. Понеже докато се опитвах да спра бензото ми беше доста трудно, направих пробив пак с херца- не се закачих, но ми препоръчаха да мина на метадон за известно време, докато си избия кризите от бензото,т.е.45дни поне. После съм щял да спра метадона лесно.Въпросът ми е-понеже непрекъснато съм чувал, че кризите от метадона са много гадни и продължителни, то дори да е за кратко време, струва ли си да се закачам за метадон, за да избия бензо-абстиненцията+обаче тук има риск да започна пак херца-осъзнавам го, ама не мога да го контролирам.Да не стане полсе да се закачам пак за бенсо, та да избия метадона, кое е по-малкото зло?Метадона ми е предписан, защото по принцип не съм стабилен на този етап, наистина има реална опасност, да се подкарам на херца, а от друга страна не мога да избия на чисто кризите от бензодиязепините.Хора, повярвайте ми, казваха ми, че са ад тези кризи, ама нали все не вярваш, че на теб ще се случи, е наистина са ад- херойновата абстиненция нищо не е! Та затова сега да питам за метадона, да не рева после, че и за него са ме предупреждавали, ама аз не съм слушал.Защото наистина всички така казват- метадоновата абстиненция била ад.Това е така,,,ако не спазваш програмата или винаги? Та другите ми въпроси- ако наистина не мога да избия на чисто кризите от бензото, и ако има опасност да се подкарам на херца, наистина ли е по-добре да започна краткосрочно лечение с метадон?Или има друг начин да се избият кризите от бензото?Колко време е най- краткото лечение с метадон и за колко време се закачаш сериозно към метадона?За колко време най-бързо може да се спре метадона и защо всички казват, че кризите от метадона са много по- лоши от херойновите?Ако започна да пия метадон след колко време да очаквам абстиненция, зависимост- метадонова?Вярно ли е, че към метадона се закачаш мнго по- бавно, ако към херойна ти трябва 4, 5, 6 дни, то за метадонапоне 15 преди да усетиш някакви абстинентни симптоми?И абстиненцията от метадон е по- гадна защото е по- продължителна ли или и заради други неща?И е по- гадна и откачането от метадона е по- трудно само при продължително лечение или и при по- кратко, т.е.има ли значение дали си бил дълго на метадон или кратко? Ако например трябва да се сравни абстиненция от хероин, от метадон,от субситол и съботех как бихте ги степенували? А психически кое е най- трудно да се спре?Мисълта ми е, ако пия метадон само първите 15 дни, когато кризите са ми най-гадни и след това се опитам да го спра ще имам ли особено големи проблеми? Защото съм чувал и обратното- някой хора, които са били 6, 7 месеца на метадон и го спират както трябва нямат големи оплаквания- вярно ли е?Ако спазвам стриктно програмата, и при намаляване на метадона има ли шансове да няма много лоши кризи?че много лоши неща съм чувал 0и виждал, де от продължително взимане на метадон.Или всичко си зависи от човека, ако спазваш програмата не е толкова зле? И накрая, предписали са ми метадон на хапчета, казват, че е по- слаб от този, който е течен -30 мг-дневно. на колко кубика чист метадон, закупен, да речем от продавачите на такъв към НЦН се равнява ама чист...че нещо не мога да го сметна- колко мг. обикновено разтварят в 1 куб. ?Ако съм на 30 мг.това в никакъв случай не може да е 30 куб- от тях ще съм размазан. В същото време на доста закоравели наркомани дават 70мл- аз се чувствам ок на 3омг., това може да са 3куб., но някой, който друса 1 грам как може да е добре от 7 куб?Моля ви хора, дайте ми малко информация за метадона, че много съм се уплашил-щото като избих последния път кризите от опиати, реших, че такова нещо втори път не мога да преживея.Обаче да реша, че ще се справя на чисто с бензо-зависимостта, няма да стане.Т.е. май без опитати няма да мина, ама поне да избера по-малкото зло- метадон, субситол или съботех?И някой знае ли защо всички, ама всички, и пациенти, и лекари все казват- ааа, ти да видиш какво са кризите от метадона, херойновите са песен....?Или пък че почнеш ли веднъж метадон спиране няма...Физически кризи или психическото откачане имат предвид?Познавате ли хора, които са спрели метадона и после не са се подкарали?Или пък всичко в главите ни става?А, да и за така нареченото депо да питам- колко време ми трябва да пия метадон, за да мога да изкарам след това, да речем 1 ден без метадон и без кризи?благоаря на всички, завсяко мнение и опит съм благодарен



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: do heho, visitor, re]  
Автор no night is too long ()
Публикувано15.09.07 10:42



Ami ne znam kolko 6te ti pomogne moiat opit, no vse pak....
V metadonova programa sum ve4e ot godina i polovina ,a uj po4nah s ideiata samo da si izbia krizite ot Mst-to \prednoto mi neuspe6no le4enie\. Opitvam sa da go spra toia metadon o6te otkakto zapo4nah, no vse ne uspiavam. E na 2 puti biah stignala do 5mg dnevno ot hap4eta, a po4nah ot 120 mg, no pak ne6to se oburka rabotata. Za men spiraneto na metadona e trudno, no ne i nevuzmojno neshto - s pove4e volia i namaliavashti dozi triabva da se polu4i. Problema e,4e metadonovite programi sa poddurjashti,t.e. za pone 1 godina, no ako imash otkude da si go nabaviash lekarstvoto mojesh da namerish niakoi lekar, koito da ti izgotvi programa za detoks primerno za 2 sedmici ili za mesec.
a kolkoto do benzodiazepinite mnogo li e gadna abstinenciata, 4e az mai neshto poprekaliavam s hap4etata za sun ot okolo godina?
Dano sum ti pomognala s neshto.....



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: no night is too long]  
Авторpak az- a latinica kirilica (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 13:43



Da, pomogna mi mnogo, blagodarq. Pone razbrah, 4e ne sum na golqma doza, za6toto ako ti si bila na 120mg, to az s mojte 30 bih mogul lesno da namalq, prosto ne znaeh na kakvo koli4estvo sum, ot koeto me trese6e o6te po-golqma paranoq.
A za benzodiazepinite, i az taka ot okolo godina gi piq, nikoga ne sum mislil, 4e 6te imam problem, za6toto dori i po4ivki za po edna sedmica si pravih, sredno vzimah po 2 puti sedmi4no, dori ne i vseki den, no v momenta v kojto re6ih da spra napulno ada nastana- nikakvo spane, i mine li pove4e ot sedmica adski krizi- ne sa nqkakvi silni bolki, kato pri opievata abstinenciq, no pri men specialno ima edna postoqnna bolka, po- to4no kato nqkakvo draznenie okolo stapalata i nqkoi oblasti okolo krusta, mislq, 4e tova sa nqkakvi vruzki ili nervi, ne znam kak to4no da go opi6a, vsqka6 vsi4ki nervi v tqloto ti sa opunati do kraen predel, a i psihi4eski se 4uvstva6 iznerven, isto6ten. Az si misleh, 4e tova e nqkakvu strani4en efekt ot antidepresanta, za6toto mi preporu4aha takuv, za da spa, no ne, to4no ot spiraneto na beznoto bqha tezi efekt4eta. Ne znam, mislq, 4e taka se polu4i, za6toto vzimah golemi dozi, makar i ne vseki den

Naj- gadnoto osven bezsunieto i naprejenieto, psihi4esko i fizi4esko, e tova, 4e ne znae6 koga 6e svur6i celiq ko6mar. Lekarkata mi kaza, 4e tezi bolki napulno vuzmojno e da sa ot spiraneto na benzodiazepinite, za6toto kato sum na metadon gi nqma,minavat i kato vzema benzo, a samite benzodiazepini imat otpuska6t efekt.Az ti 4etoh postinga, kudeto pita6 ne6to za rivotrila, i da ti kaja, 4e mojta zloupotreba be6e to4no s rivotril, ponqkoga go zamestvah s diazepam, no predimno rivotril si vzimah, i az taka, za sun uj, posle i da se pootpusna malko i nakraja si se drusah napravo s nego 1, 2 puti sedmi4no.Mislq 4e problema idva ot tam, 4e dosta dulgo vreme ne bqh po4ival izob6to ot tezi hap4eta i dosta sa se natrupali v kruvta mi. Ta...vnimavaj, az se opitah da go spra s naj- razli4ni shemi, mo naj- golemiq uspeh mi be6e 10 dni bez ni6to. Preporu4aha mi bavno namalqvane, za okolo 9 meseca s 2mg na sedmica- ama az nqmam turpenie za tova, a i disciplinaDrugiq variant e 45 dni pri bolni4ni usloviq.Abe naj- dobre se opitaj da gi namali6 do minimum, pogledni Benzo.org.uk- 4estno ako moje6 vzemi merki kolkoto se moje po- skoro, bez da te pla6a, az si pla6tam, 66oto podcenih problema.
A na men mi davat tabletki ot po 5 mg metadon, zasega po 6 na den i sum dobre, no ti kaza, 4e do 5mg dnevno si gi namalila- ot 5 mg li se spira napravo i za6to ne uspq da spre6- fizi4eski ili po- to4no psihologi4eski be6e problema? Ima6 li ideq kakvi sa krizite i kolko vreme produljavat. Az to4no ot tova se plaa6a, 4e vsi4ki, koito sa bili na metadon, ili sa kazvat, 4e mnogo trudno se spira, a i mnogo hora kato go sprat i pak se podkarvat na heroin- ude to4no e ulovkata, kude trqbva da se vnimava?
Priemam i vsqkakvi drugi suveti i obmqna na opit, osobeno ako nqkoj moje da mi kaje=sravni spiraneto metadon/subsitol-heroin.

P.S. Sujalqvam za glupaviq vupros, ama poneje nqmam vuzmojnost na kirilica da pi6a, kak moga da transformiram po princip teksta ot latinica na kirilica?



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: pak az- a latinica k]  
Автор no night is too long ()
Публикувано15.09.07 14:09



Za benzodiazepinite - napravo 6te probvam da gi spra ot raz, a ako ne stane, togava postepenno, 4e mai ne vurviat na dobre neshtata s tiah - osuznah go, kato pro4etoh kakvo si napisal ti.
Kolkoto da meda - da, biah ha 5mg, no si vzeh 1-2 puti material i triabvashe da ka4a dozata med uj vremenno, a to stana za postoianno. Vurnah se na 80mg, posle namalih do 40, sega sum na okolo 50-60mg. Produljavam da se boria vseki den s meda i sus sebe si. Ne znam kakuv e problema pri men - da, fizi4eski mi e adski trudno, no mai kolkoto i da iskam da go razkaram tova neshto ot jivota si , ne sum gotova da ostana na 4isto vse oshte.
Inache sum probvala mai vsi4ki vuzmojni le4enia vkl. sibstitol, no nakraia ostana samo metadona kato variant, a i za men toi se okaza nai-spolu4livia izbor i variant=ina4e vzimah substitol na shema zaedno s drugi uspokoitelni \za spirane na material\ - shemata be6e za okolo 2 sedmici i se polu4i dobre, no tvoia slu4ai e po-razli4en, ta i az ne znam kakvo da ti kaja.....
USPEH VSE PAK , KAKVOTO I DA RESHISH!!!!



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: pak az- a latinica k]  
Авторmam (Нерегистриран)
Публикувано15.09.07 14:32



Това е линка:

за Транслитерация на български текст от латиница на кирилица. Можеш да копираш написан вече текст на латиница или да пишеш директно.



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: mam]  
Авторpak az- o6te informaciq subira (Нерегистриран)
Публикувано16.09.07 03:02



Blagodarq za linka!
Ами да, спри ги ако можеш колкото се може по-бързо.Не искам да те отчайвам, обаче аз така разбрах, че имам проблем с бензодиязепините- като се опитах да ги спра от раз, а после постепено- пак не постигнах успех. Големият проблем се появи като разбрах, че не мога да изкарам 45 дни без нито едно хапче.Всъщност както ти казах най-много 10 дни- и като започне да се чисти тялото проблема идва със страшна сила.Все пак опитай - ще ти дам една схема: ако не стане от раз, взимай през ден, за една седмица, после през два дни за една седмица и така.Ако и това не стане, намалявай с по-малко всеки 2 седмици, което всъщност препоръчват и лекарите. Може да отнеме повече време, но всички казват, че така е по- сигурно. И всички казват, че си се отървал от зависимостта като минат 45 дни без нито едно хапче, бих казал и повече.И най- добре ги спри бензодиязепините като си все още на метадон, та даже и да трябва да качиш с 1,2 кубика. И аз стискам палци и дано нямаш неприятни изненади като мен- безсънието ще е трудно, но ако е само то се преживява. А аз ще карам на метадон, няма как, ама ето и ти казваш, че лесно си спряла субситола, а метадона не moje60 мен от това ме е страх, и субситола едва спрях, а ако метадона е по труден, не знам... Някой друг да сподели опит с метадон?



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: no night is too long]  
АвторZa Diezapanite (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 18:35



pitash dali e tejka krizata ot hap4eta shte ti kaja samo tova 4e otidoh v Ispania pri sestrami s kriza ot Hap4eta mi biah tam 24 dena do poslednia ne sam spal vuobshte na 2rata sedmica zapo4nah da pripadam i da halioziniram misleh 4e shte mi mine no taka i si biah do 24 den samo se vloshavah nakraia ne uzdurjah pribrah se i si prasnah s hero spah danete luja 24-30h samo stavah da iam taka4e ne spirai hap4eta ot ras namali gi organizirai se dobre shtoto tova e po losho ot metadona i ot kakvoto i da e bilo drugo az metadona go spriah ot 120ml za 5meseca sega sam 4ist no hap4etata ne uspiah togava tejko tolkova 4e nemojesh da si go 'predstavish



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: pak az- o6te informa]  
АвторHaдeждa (Нерегистриран)
Публикувано09.10.08 22:53



Споделяла съм опита на сина ми в темата на Мам-Съвет,но пак ще ви разкажа,защото наистина се измъкна от блатото на хероина.След 10 год.друсане и след 7 години безуспешна борба,реши да опита и метадонова програма.Първите няколко дни ходеше по 2 пъти на ден докато му определят необходимата доза.Започна с 7ml/не съм наясно с меркте и теглилкте и на какво отговаря/.Освен лекарката до него имаше и изключителен психолог.Така продължи 6 месеца,когато решиха,че е готов да започне намаляването.По негово желание не искаше да знае кога и с колко намаляват.След около 3 месеца сестрата,която му даваше метадона излезе в отпуска и колежката и,която я заместваше,не знаеше за тази уговорка и беше написала на шишенцето дозата в момента-2ml.Изобщо не беше усетил намаляването.След 3 месеца го спря окончателно като последната седмица казваше,че има чувството,че пие чиста водичка.Никакви кризи,никави абстиненции,никакви бръмбари в главата.Продължи работата с психолога още около 6 месеца напълно чист,какъвто е и до момента,надявам се и за в бъдеще.Успех на всички и знайте,че изход от тресавището има,трябва само да го намерите,да се измъкнете и да не се обръщате назад.



Тема ******нови [re: Za Diezapanite]  
Автор psyromantic (somniferum)
Публикувано11.10.08 23:52



do tiq deto postvat tuka,v taq tema!!!
хора,много са ми интересни постовете ви...е-така,само като ги гледам,без да съм ги чела (понеже ОЩЕ не съм ги прочела) ми изглеждат толкова привлекателни:дълги,сочни и пикантни....мммм


обожавам когато някой го удари музата-същински кик,и почне да пише...вдъхновението го интоксикира така дълбоко,че граничи с възбудата,с еротиката...с лудостта...направо облича най-съкровените си чувства и преживявания в думи...
за съжаление шльоковицата,на която са написани ми пречи да се насладя на този своеобразен словесен деликатес,хах
не мога,бе,хора..просто не мога да го чета това...заболяват ме очите,наистина...невъзможно ми е да ги чета,а това някакси обезмисля постването и споделянето ви.Има хора,който без проблем пишат и чета "българо-латиницата",и аз не съм от тях,и знам,че това си е мой проблем...но е проблем и на други хора,предполагам...затова,ако ви пука за всички тук в нашия джънки форум,нека има уважение и топли чувства помежду ни:пишете на кирилица,за да можем да се разбираме без проблеми.Друг е въпроса,ако някой не може да пише на кирилица,но тук всичко е улеснено,цъкаш там горе на опциите в трицветен вариант,а знам,че има и линк за транслитерация,който някой ви даде,за да докарвате постовете си в лесен за четене вид.Предварително благодаря на този,който ще се постарае да ми поднесе нормален текст на български,за да мога да се насладя на поста му,и искрено се извинявам на този,който съм засегнала,ако той наистина няма реално НИКАКВА възможност да пише на кирилица (макар да не се сещам за такавав момента,но това не значи,че няма)..моите уважения към всички
поздрави и сънена усмивка за лека нощ
psyromantic


::ако не знаеш къде да отидеш,ела на себе си::

Тема Re: Същото на кирилицанови [re: mam]  
Авторdon4o (Нерегистриран)
Публикувано21.02.11 14:32



priatel dati kaja nedei da pravi6 tazi glupost da se zapisva6 na metadon as sam bil 2 godini i polovina na metadon kogato napravix 1 godina opitax da spra nemojax nakraia se iadosax i ot 35 miligrame izliazax ot programata imax 2 meseca krizi za koito neiskam dase se6tam mnogo e trudno da spre6 metadona poviarvai v sebesi jelaiati ospex a akosi zapo4nal go namaliai i go maxai tova se natrupva v niakvi jlezi tialoto po4va da sabira voda polu4avat se iazvi gastrit bolki v stavite tikove



Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: pak az- o6te informa]  
Автор Kaschey (seer of visions)
Публикувано21.02.11 17:57



добре, брат, да видим дали съм разбрал - спрял си матеряла с бензо, така ли?
и сега се чудиш как да се откачиш от бензото. и смяташ да идеш на метадон?
баси филма.
виж, аз съм на субститол и не че съм много на ясно, ама живея с идеята, че постепенно и бавно ще намаля до минимум и ще си спра като пич, без никви кризи.
ето, тука една майка е писала как синът й намалил меда до минимум и спрял безболезнено.
точно така и аз си го представям. чувал съм, че става и съм виждал да става. съквартиранта ми така спря с хапчетата субститол, които аз му продавах, за да си взимам матерял :)
даже би трябвало чрез намаляне да може да се спре плавно и с херц. само дето проблема е, че качеството и количеството, дето го взимаш от улицата варират страшно много и реално е невъзможно да се ориентираш и да държиш точна сметка на каква доза си. еле пък в последно време. и тва, като оставим на страна, че излиза адски скъпо.
така че, братле, според мен, с намаляване си стават нещата плавно и безболезнено. само не трябва да се бърза и не трябва да се шашка човек или пък да си дава някви срокове и други такива. моята философия е, че за всяко нещо си има време и ако не ти се удава да спреш или да намалиш в момента, то е защото не му е още времето. чакай и гледай поне, коклото можеш да се наслаждаваш на текущия момент. а квото ще става, ще става.
а сега ти дай едно мнение, моля. интересувам се от един бензодиазепин - ксанакс.
пуснал съм и отделна тема, ама виж пък как точно се случи да се появи експерт по въпроса.
та, проблема ми е, че за тая вечер имам само половината от обичайната ми доза субститол. обичайно пия по 500мг, а за днес имам 250. обаче имам и един блистер ксанакс. хапчетата са по 0,25. кво ще кажеш - ще ме оправят ли до утре сутринта и най-вече колко да изпия, така че да спя добре? имаш ли представа?
айде, толкова от мен и нема се пуашиш, копеуе :)

Paranoia will destroy ya!


Тема Re: ?kum tezi, koito za bili na metadon i sa spreliнови [re: Haдeждa]  
Автор Дp Koй (непознат)
Публикувано25.02.11 12:08



Браво, наистина се радвам; Вярвам, че и при Вас, както и при мен психологът е помогнал много - зависимостта се преодолява само ако човек сам го поиска, а за мен специално помощтта от мой приятел лекар - психиатър и психолог /същият който спаси и брат ми/ беше от мн. важно значение за изграждането на собствената ми мотивация; повече от 16 г. взимах хероин, а брат ми -повече от 8 г., той се спря преди мен и вече от години е чист, докато аз - само от 8 месеца, но никой от двама ни и не помисля повече да се друса. Желая УСПЕХ на всички, които решат да спрат дрогата и да заживеят отново в истинският живот /със наистина свободната си воля, необременена от зависимостта/. С Уважение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.