Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 06.07.24 
Здравна
   >> За наркотиците
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Plovdivнови [re: Пoтpeceн]  
АвторVisitor (Нерегистриран)
Публикувано26.09.07 12:56



Гледай занчи сега, всичко което написа за Субститола е вярно с исключение на едно: Субститола не е наркотик за лечение на раково болни а е медикамент за заместително лечение в случай на зависимост от наркотици. При заместителна терапия редовната употреба на морфин намалява необходимостта от употребата на наркотици, което е от съществено значение за стабилизирането на физическото, умствено и социално състояние на пациентите със зависимост от наркотици. След постигане на желания ефект и свждане на дозата до минимум човекът вече може да направи детокс и да премине на Ревия. Целта е след пълното изчистване на организма от опияти да се предоотвратят евентуални рецидиви.
Хората които не са достатъчно запознати с проблемите при зависимите изобщо не се замислят за тези неща. "По добре да взимаш Ревия от колкото Субститол защото едното е опият а другото не е" - абсолютно грешно. Не може човек който до вчера е бил на Материял ей така да мине на ревия. Първо трябва напълно 100% да се исчисти защото последиците могат да бъдат ужасно тежки. А по какъв начин ще достигне до това "изчистване" е вече отделен въпрос. Дали ще бъде посредством опиу-заместваща програма или с комбинация от успокоителни и приспивателни или студена пуйка е вече строго индивидуално. Чак след това можем вече да говорим за Ревия.



Тема Re: Plovdivнови [re: Visitor]  
АвторПoтpeceн (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 07:13



"Първо трябва напълно 100% да се исчисти защото последиците могат да бъдат ужасно тежки."

Няма "ужасно тежки" последици от опиатната абстиненция, тя не е животозастрашаваща. Симптомите са неприятни, подобни на тежък грип, но никой не е умрял от тях... Но от свръхдоза или комбинация на опиат с други вещества много хора си отидоха... А и начинът на "изчистването" не е чак толкова решаващо по отношение на дългосрочната перспектива. Не виждам смисъл да се ползва морфин, макар и с удължено действие за това... Ако нещата са толкова зле, може да се потърси добра метадонова програма, в която има нещо повече от простото даване на медикаменти...
Вярно е, че в България субститолът е регистриран за "лечение" на зависими към опиати, въпросът е защо...



Тема Re: Plovdivнови [re: Пoтpeceн]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано01.10.07 10:48



"Симптомите са неприятни, подобни на тежък грип, но никой не е умрял от тях..."
Така е, имаш право, ама все пак ти изкарвал ли си го тоя "тежък грип"?

На въпроса "защо" - ами защото е още един вариант за справяне с проблема, по-добре да има и морфин, и субститол, и мст, и дхц, и ибога, и бензодиазепини, и комуни, и самовнушение ако щеш... най-разнообразни варианти, отколкото да има един единствен вариант - само метадон например....
Така е по-голяма вероятността човек да намери своят си начин, подходящ за него, а не лечение на конвейр...или айде всички в комуна - отиваш, седиш няколко години и се оправяш...

Е да, ама за съжаление не във всички случаи става така... и не всеки изкарал метадонова програма вече е чист като кристал....

А и това сравнение с грипа...някакси, не е точно така...щото все пак ако беше мисля, че нямаше въобще да съществува такъв проблем с отказването - пребуледуваш 3 дни и си готов...да, ама точно след това започва същинското лечение...това на психиката, тъй че не подценявай заместителните медикаменти - отказването е дълъг процес и не включва единствено физическото изчистване...

Смея да твърдя, че може да се сравни със търсене на себе си, защото някъде по пътя на употребата човек се загубва, загубва някаква съществена част от себе си, от личността си, затова и отстрани изглежда сякаш е станал друг човек...


La Hija de La Noche

Тема Re: Plovdivнови [re: Amme]  
Авторcпиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано01.10.07 13:37



Amme много точно казано.Наистина "по пътя на употребата човек се загубва".И аз съм се изгубил и още немога да се открия.Физическата абстиненция съм я изкарал още преди 4-5 месеца(мн ми помогна алкохола),но психическата още не съм.Все още се друсам,един-два пъти в седмицата.Не мисля постоянно за матерял,но пак ми пречи.Искам да се оттърва на цяло,но като бръмне мухата и айде в махалата.Имам чувството,че немога да се преборя и цял живот ще го правя.Мисля да опитам с Ибога.Дано ентеогените да помогнат.
Потресен не си прав.Симптомите изобщо не са като на тежък грип.Студено ти е,трепетриш,ревеш,всичко те боли,вътрешностите ти горят,неможеш да вървиш,неможеш да спиш,не ти се говори,не ти се яде и най-гадното-друса ти се.Ако на това му викаш тежък грип,ще се ваксинирам всяка година против грип.И другото,има доста хора умрели от абстиненция.Поинтересувай се и ще видиш.



Тема Re: Plovdivнови [re: cпиpaщ]  
Автор Amme (indefinida)
Публикувано01.10.07 14:11



Така си е. Не е сравнимо с грипа... точно така е както го описваш и най-коварното е, че отлично знаеш, че мъките ти могат да изчезнат буквално за секунди... и от ада да се озовеш във Рая...

... за секунди, не знам кой може и как се устоява на такова изкушение....

Колкото до абстиненцията, мисля, че действително не се мре, поне от абстиненция към опиати... Опасни са алкохолната абстиненция и тази към успокоителни, бензодиазепини доколкото знам... Хероиновата не е чак толкова тежка, но на мен ми е достатъчно непоносима и тя, за другите не ща и да си помислям какво може да е...


La Hija de La Noche

Тема Re: Plovdivнови [re: Amme]  
Авторsickboy (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 22:53



Такаааа.......
темата беше подхваната от мен и викам пак да се намеся.незнам за ревията,ама аз доста успешно се справям със субститола.какво имам предвид-според предписанието на лекарят ми аз успешно свалям дозата на всяка 1 седмица и най-важното-не съм взимал хероин,от както съм започнал със субститол.просто не изпитвам нужда.надявам се най-после да свърша взаимоотношенията си с хероина след 7 години.Успех на всички останали,независимо с какво се лекуват!!!



Тема Re: Plovdivнови [re: sickboy]  
Авторcпиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано02.10.07 23:08



Благодаря за пожеланието,аз не се лекувам с нищо.Незнам какво може да ми помогне след като съм изкарал абстиненцията.Както и да е.Желая ти успех,продължавай все така.



Тема Re: Plovdivнови [re: sickboy]  
Авторthe EXPLOlTED (Нерегистриран)
Публикувано03.10.07 00:07



Продължаваите все така........................................





Тема Re: Plovdivнови [re: sickboy]  
Авторnqkoi (Нерегистриран)
Публикувано13.10.07 11:46



http://www.perspective.bg/Drugs/RETO.htm
Imat kashta i blizo do plovdiv. Uspeh!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.